wrzesień

Dyrektor szkoły informuje, że ustalono terminy egzaminów poprawkowych dla uczniów - terminarz w pliku pdf

poprawki duze

wakacje1

W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – koniec roku szkolnego. Z tej okazji członkowie społeczności szkolnej w środowy poranek uczestniczyli w uroczystym apelu. Podczas ceremonii, która odbyła się na boisku szkolnym, pan dyrektor powitał gości, podziękował wszystkim za pracę oraz przypomniał, co działo się w naszej szkole w mijającym roku szkolnym. Życzenia udanych wakacji złożyły także zebranym w imieniu burmistrz Śmigla, p. Joanna Psiuk oraz przewodnicząca Rady Rodziców, p. Małgorzata Kojder. W trakcie apelu absolwenci z trzecich klas gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły. Potem przyszedł czas na uhonorowanie najstarszych uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki oraz pracowali na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Nagrody burmistrz Śmigla otrzymało 23 absolwentów. Nagrodę radnych Rady Miejskiej za pracę odebrali Stanisław Świdziński i Oliwia Janiak. Dyrektor szkoły nagrodził uczennice, które uzyskały najwyższe średnie: Maję Wielińską i Marię Borowiak. Potem wręczył absolwentom, którzy uzyskali średnią co najmniej 5,0 i wzorowe zachowanie, pamiątkowe dyplomy, życząc dalszych sukcesów. Po czym najstarsi uczniowie podziękowali osobom, które towarzyszyły im podczas nauki, a sami odebrali muzyczne życzenia i upominki od siódmoklasistów. Uroczystość zakończyło rozdanie świadectw przez wychowawców, a potem wszyscy, nauczyciele i uczniowie, ruszyli realizować swoje wakacyjne plany. (r)

zakończenie r szkol 026  zakończenie r szkol 030   zakończenie r szkol 058

Zdjęcia w galerii: Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

Wtorek, 18 czerwca, upłynął w naszej szkole pod znakiem podsumowań dokonań i pracy uczniów w roku szkolnym 2018/2019. Najpierw wręczono nagrody dziewczętom i chłopcom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach przedmiotowych. Potem nagrodzono ósmoklasistów i gimnazjalistów, którzy pracowali w Szkolnym Klubie Wolontariusza, Samorządzie Uczniowskim oraz byli członkami pocztu sztandarowego. Na zakończenie uhonorowano uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe. (r)

nagrody 012 nagrody 063nagrody 051  

Zdjęcia w galerii: Apel podsumowujący zmagania konkursowe i sportowe w roku szkolnym 2018/2019

We wtorek 18 czerwca br. odbył się apel podsumowujący konkursy, w których brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych.
W pierwszej części apelu pan dyrektor wręczył nagrody książkowe. W konkursie recytatorskim poezji patriotycznej „Kto ty jesteś?” nagrody otrzymali: Franciszek Szczepaniak 0d za zajęcie pierwszego, Maja Adamczyk 0a za zajęcie derugiego, Jan Jurga 0d za zajęcie III miejsca oraz Mateusz Maćkowiak za zdobycie wyróżnienia. W konkursie plastycznym „Godło Polski” – w którym dzieci wykonywały prace w zespołach zadaniowych nagrody odebrali: I miejsce - Lena Myszuk, Kamil Myszuk, Michał Zbyrad, Zuzanna Skoracka, Olivier Hetmański; II lokata - Marta Stam, Igor Lemański, Stanisław Kawecki, Maks Orwat, Liliana Konieczna; III miejsce Natalia Szklarska, Barbara Handke, Jakub Kamieniarz, Ksawery Chomski, Ksawery Maćkowiak. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów w klasie pierwszej!
W drugiej części apelu pani pedagog przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa zarówno w domu jak i poza nim. Zwróciła uwagę na bezpieczeństwo nad wodą, w górach czy podczas zabaw w wyznaczonych do tego miejscach. Przypomniała zasady poruszania się po ulicy oraz numery alarmowe. Przedszkolakom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! (RD)

apel zerowka2 apel zerowka4

Galeria Podsumowanie pracy w oddziałach przedszkolnych

W czerwcu w Zespole Szkół w Starej Przysiece Drugiej odbył się Międzyszkolny Konkurs Informatyczny. W zmaganiach z komputerami wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Śmigiel. W pierwszej kategorii III miejsce zajęli Jakub Kojder i Jan Tomczak w drugiej kategorii I miejsce zdobyli: Adam Andrynowski i Stanisław Świdziński. Gratulujemy!

komputer

14 czerwca drużyna z naszej szkoły (Lena Grześkowiak, Sasza Motylski, Marta Samoląg) wzięła udział w II Gminnym Konkursie J. Angielskiego "English is easy" w szkole w Starym Bojanowie. Uczniom udało się wywalczyć III miejsce! 🏆 Serdeczne gratulujemy!

english

Dziś uczniowie klas VII i VIII SP oraz III gimnazjum uczestniczyli w happeningu pn. „Bezpieczne wakacje”, którego organizatorami byli burmistrz Śmigla oraz radni powiatowi Albert Pelec i Piotr Błaszkowski. Chłopcy i dziewczęta najpierw wysłuchali wykładu policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie nt. zagrożeń. Potem uczestniczyli w warsztatach z pierwszej pomocy prowadzonych przez strażaków. Na zakończenie obejrzeli pokaz samoobrony. Uczniowie najstarszych klas wzięli również udział w konkursie na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, w którym zwyciężyła klasa IIIc gimnazjum. Dziękujemy Pani Burmistrz, Małgorzacie Adamczak i radnym powiatu kościańskiego, Panu Piotrowi Błaszkowskiemu i Panu Albertowi Pelcowi za zaproszenie do udziału w imprezie. (r)

bezpieczne wakacje7

Galeria Bezpieczne wakacje

Grupa 0a uczestniczyła w projekcie organizowanym przez Fundację BOŚ, którego celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych. W ramach przedsięwzięcia przedszkolaki przygotowały w szkole zdrowe drugie śniadanie, z produktów przygotowanych przez rodziców. Wykonały prace plastyczną ilustrującą zdrowe drugie śniadanie. W zespołach zadaniowych wymyśliły i narysowały grę planszową dotyczącą zdrowych produktów. Poza tym z pomocą rodziców układały zdania promujące zdrowe nawyki żywieniowe i wykonały zadania w kartach pracy. Dzieci promowały wśród starszych kolegów z klas I-III zasady zdrowego odżywiania za pomocą wykonanej przez siebie składanej książki, ilustrującej zdrowe drugie śniadanie. Dziękujemy rodzicom za pomoc przy realizacji projektu. (RD)

projekt zdrowe5

Galeria Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem"