Noc Naukowców to wydarzenie, którego ideą jest popularyzacja nauki oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do podjęcia w przyszłości kariery naukowej. W piątek 28 września 2018 r. uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum wzięli udział w imprezie naukowej, przygotowanej przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas pobytu w kampusie uniwersyteckim uczestniczyli w wykładach i pokazach z fizyki, chemii i historii. Był to dla wszystkich udany wyjazd, pełen niezapomnianych wrażeń.

 noc naukowcow02noc naukowcow05

Galeria Noc Naukowców 2018

Dyrektor szkoły informuje, że zebrania z rodzicami odbędą się w poniedziałek 1 października o godz. 17:30. Po spotkaniach z wychowawcami "otwarty poniedziałek".

zebranie

Szanowni Rodzice i Uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum!

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami nt. rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020 umieszczonych na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zostały tam zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów.

Informacje dla kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020.

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach plastyczno-rzeźbiarskich, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie. Na rynku, przed Biblioteką Ratuszową młodzież pod okiem leszczyńskich plastyków - pani Zofii Skrzypczak-Czekajło oraz pana Mirosława Małeckiego i opiekunki, pani Alicji Przybyłek stworzyła rzeźbę nawiązującą do czasów niepodległości.

Warsztaty realizowane były w ramach projektu „(s)Twórz Niepodległość” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Młodzież uczestniczyła w nich na zaproszenie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Inga".

warszaty niepodlegla120

Galeria Warsztaty rzeźbiarsko-malarskie

Dni żywienia:

23 x 4,00zł tj. 92,00zł

Wpłat przelewem (dokładną kwotę) prosimy dokonać na konto:

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Nr konta 76 8667 0003 0004 4091 2000 0030

Bank Spółdzielczy w Śmiglu.

(podać imię, nazwisko i klasę dziecka)

Termin wpłat: 21.09-27.09.2018r.

Czytaj więcej...

Pan Wojciech Adamczewski informuje, że w dniu 16 listopada organizuje dla uczniów wycieczkę do Poczdamu i Tropical Island. Szczegółowe informacje i program wyjazdu w załączniku - program wycieczki

W środę 12 września naszą szkołę odwiedziły Mażoretki TWINS z Włoszkowic. Podczas występu dziewczyny zaprezentowały układ z batonami oraz z pomponami. Pokaz tancerek był zachęta do aktywnego spędzania wolnego czasu. Na zakończenia spotkania nasi uczniowie aktywnie właczyli się do tańca.

pokaz mażoretek 15

Galeria: Pokaz mażoretek