14 maja w Kościanie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,INTEGRACYJNA 18-NASTKA" zorganizowanego przez Zespół Szkół im. M.Konopnickiej z okazji XVIII Dni Godności Osoby Niepełnosprawnej. Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica klasy Id Barbara Sobierajska, która zajęła II miejsce w kategorii nauczanie zintegrowane klasy I-III. 

basia s

Uczniowie klasy 8d i 3c gimnazjum 6 i 7 maja przebywali na wycieczce w Warszawie. Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od wizyty w telewizji, podczas której mogli zobaczyć, jak wygląda praca za kulisami. Ponadto przebywali na planie „Szansy na sukces” oraz „Pytania na śniadanie”. Potem udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Późnym popołudniem zwiedzili jeszcze stadion narodowy. We wtorek rano młodzież wraz z opiekunami udała się do Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie odkrywała tajniki nauk ścisłych. Następnie śmigielanie podziwiali Stare Miasto oraz Zamek Królewski, na terenie którego uchwalono patrona naszej szkoły, Konstytucję 3 Maja. Ponadto obejrzeli Pałac Kultury i Nauki, a także zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Wycieczka zakończyła się przejażdżką metrem. Po kolacji w McDonald 's zmęczeni, ale zadowoleni oraz z dużą dawką wrażeń uczniowie wrócili do domu. (r)

warszawa 007   warszawa 011   warszawa 023

Galeria: Wycieczka do Warszawy

W dniach 6-8 maja br., grupa uczniów z klas ósmych oraz 3a gimnazjum, uczestniczyła w wycieczce do Oświęcimia, Krakowa oraz Wieliczki. Niezwykłych wrażeń dostarczyła wizyta w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu i Brzezince. Drugiego dnia młodzież zwiedzała najważniejsze miejsca w Krakowie tj. Katedrę na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Kościół Mariacki, Rynek, Sukiennice oraz uniwersytet. Kolejną atrakcja był Ogród Doświadczeń Stanisława Lema. Trzeci dzień upłynął pod znakiem wizyty w kopalni soli oraz tężniach solankowych w Wieliczce. (AM)

wycieczka kow5

Galeria Z wizytą w Małopolsce

8 maja 2019 r. reprezentanci grup „0” zajęli II miejsce w etapie gminnym konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. Reprezentacja w składzie: Jan Jurga, Franciszek Szczepaniak, Maja Adamczyk, Anna Tomowiak, Filip Wojtkowiak, Oliwia Swendrowska, Mateusz Maćkowiak, Adam Chrzanowski, Barbara Handke, Lena Szymanowska wykazała się w: scence sytuacyjnej, piosence, recytacji wiersza, wykonała pracę plastyczną oraz pokonała tor przeszkód, by zająć miejsce na podium. Wszystkie formy konkursu dotyczyły różnych zagrożeń czyhających na najmłodszych w różnych sytuacjach oraz zasad bezpieczeństwa, które każdy przedszkolak musi znać. Dzieci przygotowane przez swoich rodziców, prowadzone pod kierunkiem pani Rozalii Dekiert i pani Katarzyny Grockiej dostarczyły wielu emocji obecnej na konkursie komisji oraz pozostałym przedszkolakom z innych miejscowości Gminy Śmigiel.
Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wychowanków do konkursu, a przedszkolakom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

bezpieczny przedszkolak g

Galeria: Bezpieczny przedszkolak - konkurs gminny

RD

25 kwietnia w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii". Uczennica klasy VI b Anna Nowak zajęła 6 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs ortograf

obiady maj

W dniach 10-14 kwietnia 2019r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maria Skrzypczak, Fabian Basiura, Jędrzej Nowak i Stanisław Samoląg, brała udział w Mistrzostwach Polski w Szachach Szkół Podstawowych klas I-III. Zawody odbyły się w miejscowości Sielpia Wielka woj. świętokrzyskie. Drużyna zmagania zakończyła na 9 miejscu. Na czwartej dziewczęcej szachownicy Maria Skrzypczak zajęła II miejsce. 

szachy 1 3

W dniach 3 i 4 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu odbyły się nietypowe lekcje.

Uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w atrakcyjnych zajęciach z zakresu nauk przyrodniczych (fizyka, chemia, biologia) przeprowadzonych przez pana Mateusza Łuckiego, przedstawiciela firmy EduEvent. Była to lekcja widowiskowa i ciekawa, a zarazem zabawna. Zademonstrowane uczniom pokazy były okazją do tego, aby uczniowie przekonali się, że nauka nie musi być straszna i że w bardzo prosty sposób możemy się nią pobawić. Występy prowadzone były w sposób interaktywny, a to dzieci lubią najbardziej.

W nietypowych lekcjach chemii uczestniczyli też uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum.

dni eksperymentowania 12   dni eksperymentowania 17   dni eksperymentowania 24

Czytaj więcej...

W sobotę, 06.04.2019 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo. Turniej rozpoczął się Festiwalem Judo Dzieci w roczniku 2010-2011, następnie w rocznikach 2005-2009 rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych - XX Igrzyska Dzieci. Szkołę Podstawową w Śmiglu reprezentowało dwóch zawodników z rocznika 2008: Radosław Chudak oraz Bartosz Tycner. Pierwszy na matę wszedł Bartek, który startował w kategorii wagowej do 38 kg. Bartek po pięknych, wyrównanych walkach zajął 5 miejsce. W kategorii wagowej do 35 kg Radosław Chudak wywalczył złoty medal. Gratulujemy zawodnikom udanego występu!

judo1 judo2 judo3 judo4