23 października uczniowie naszej szkoły brali udział w dwujęzycznym gminnym konkursie „Liga międzygimnazjalna: English? Deutsch? - żaden problem” w Zespole Szkół w Starym Bojanowie. Trzeba w nim było przede wszystkim udowodnić, że języków można używać w sposób nietypowy i się nimi bawić. W tegorocznej edycji konkursu rywalizowały cztery szkoły. Wszyscy musieli się sprawdzić w różnorakich konkurencjach m.in. autoprezentacji, układaniu puzzli z zabytkiem z kraju anglo- lub niemieckojęzycznego, wymawianiu łamańców językowych, scenkach językowych i układaniu dialogów w sytuacjach życia codziennego, czytaniu fragmentu tekstu, "narysuj to, co ja", kalamburach i karaoke.

konkurs angielski01

Czytaj więcej...

Dyrektor szkoły informuje, że poniedziałek 6 listopada jest "dniem otwartym" dla rodziców. Spotkania z nauczycielami zaczynają się o godz. 17:00.

learn stationery 03 vector 11853

27 października br., siedmioro uczniów z oddziałów gimnazjalnych przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. W czasie 60 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z języka niemieckiego.

niemiecki

Czytaj więcej...

Drodzy Uczniowie klas drugich oddziałów gimnazjalnych! Zachęcamy do zapoznania się propozycjami tematów projektów edukacyjnych w bieżącym roku szkolnym.

Tematy projektów edukacyjnych

Przypominamy, że po wyborze tematu przez grupę projektową, należy skontaktować się z nauczycielem – opiekunem projektu.

projekt

W piątek 27 października br. śmigielscy uczniowie wyruszyli do Berlina. Najpierw udali się pod budynek parlamentu Niemiec – Bundestagu. Po zejściu z Placu Republiki spacerowali pod Bramę Brandenburską i przyglądali się słynnej Kwadrydze. Później obejrzeli Pomnik Ofiar Holocaustu, upamiętniający śmierć sześciu milionów Żydów zamordowanych w Europie podczas drugiej wojny światowej. Następnie udali się na Plac Paryski, do dzielnicy ambasad i drogich hoteli. Potem przyszedł czas na wizytę w Muzeum Pergamonu. Po wyjściu już z okien autokaru zobaczyli m.in. – Bebelplatz, Kolumnę Zwycięstwa, resztki Muru Berlińskiego, Uniwersytet Humboldta, główne centra handlowe – Europa Center, Sony Center. Następnie pojechali do parku wodnego „Tropical Islands” pod Berlinem. Kilkugodzinny pobyt „pod palmami” stanowił nie lada atrakcję dla zmęczonych turystów ze Śmigla. (WA)

wycieczka berlin03

Galeria Z wizytą w stolicy Niemiec - Berlinie

27 października br., siedmioro uczniów z oddziałów gimnazjalnych przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. W czasie 60 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności określone w podstawie programowej z biologii dla gimnazjum.

konkursbiol

Czytaj więcej...

Kolejne dni dostarczyły dzieciom z grupy 0C wielu wrażeń. Najpierw świętowaliśmy Dzień Uśmiechu, później głośne 100 lat śpiewaliśmy naszym kolegom: Frankowi, Kornelowi i Fabianowi, a 13 października wspólnymi siłami wykonaliśmy kartkę z życzeniami dla dyrekcji, nauczycieli i pracowników naszej szkoły z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W tym dniu także dzięki życzliwości państwa Kaczmarków mogliśmy zapoznać się z pracą piekarza i skosztować świeżego chleba oraz pysznych słodkości, którymi zostaliśmy obdarowani. Kilka dni później wybraliśmy się autobusem na wycieczkę do lasu, co znakomicie wpisało się w tematykę realizowanych zajęć edukacyjnych. Za sprawą pana myśliwego i pani Leśnik zgłębialiśmy wiedzę o ich pracy i środowisku przyrodniczym, w którym pracują się na co dzień.

grupa 0c 09grupa 0c 19

Galeria Październik w grupie 0 C

24 października br. odbył się  w naszej szkole żywiołowy koncert. Porywająca muzyka  w wykonaniu polsko-peruwiańskiego tria „ Kurakas” sprawiła, że atmosfera w auli zrobiła się gorąca. Usłyszeliśmy znane przeboje, m.in. „Guantanamerę”, piosenkę o…karaluchu, czyli „La Cucarachę”, utwór Michela Telo „Ai Se Eu Te Pego”, a także hit ostatnich wakacji - „Despacito”. Chętni uczniowie towarzyszyli muzykom, grając na niektórych instrumentach lub tańcząc w rytmach „Macareny”. Oprócz znanych utworów muzycy zagrali także tradycyjne melodie z terenów Ameryki Południowej.

koncert latino04

Galeria Koncert tria \"Kurakas\"

19 października 2017r. w sali Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej odbyły się zawody szachowe w ramach powiatowych rozgrywek Szkolnego Związku Szachowego. Zorganizowano 4 turnieje, w których startowali uczniowie i uczennice ze szkól podstawowych powiatu kościańskiego. I miejsce drużynowo wywalczyli uczniowie naszej szkoły, uzyskując jednocześnie awans do zawodów na szczeblu wojewódzkim. Przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Śmiglu: Adam Dorynek, Wiktor Skrzypczak, Dominik Tomowiak, Julia Wieczorek, Lena Łupicka, Julia Stasiak, Wiktoria Stasiak.

szachy 02   szachy 03   szachy 3   szachy 4