Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych, wesołych oraz bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil. Do zobaczenia we wrześniu!

wakacje1

 

W piątek 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Podczas uroczystości nagrodzono uczniów za najwyższe wyniki w nauce oraz pracę na rzecz społeczności szkolnej. Przedstawicielki uczniów podziękowały nauczycielom za trud pracy włożony w wychowanie oraz naukę dzieci. Na zakończenie klasa VId zaśpiewała piosenkę z repertuaru kabaretu OT.TO - "Wakacje" wprowadzając wszystkich w prawdziwie wakacyjny nastrój. Zdjęcia w galerii: Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

zakończenie roku szkolnego 03zakończenie roku szkolnego 33zakończenie roku szkolnego 48

Czytaj więcej...

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. W ostatni czwartek roku szolnego odbyły się apele, podczas których wręczono nagrody laureatom szkolnych konkursów. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! Zdjęcia w garerii: Apel - nagrody za konkursy w roku szkolnym 2016/2017

apel nagrody za konkursy 02   apel nagrody za konkursy 37

 

Szkolną tradycją stał się mecz nauczyciele-uczniowie, który rozgrywany jest w ostatnich dniach roku szkolnego. Sportowe spotkanie poprzedzone jest wręczeniem nagród w szkolnym plebiscycie na najlepszego sportowca. W tym roku rozegrano mecz siatkówki, który wygrali nauczyciele 3:0. Zdjęcia w galerii: Najlepsi sportowcy i mecz nauczyciele-uczniowie.

sportowcy 09   sportowcy 19   sportowcy 30

We wtorek 20.06.2017r. klasa VI b zakończyła realizację projektu autorstwa p. Magdaleny Plewki: „Dwujęzyczna książka kucharska – tradycyjne przepisy dań z Polski i Wielkiej Brytanii”. W ramach projektu, uczniowie pracowali nad stworzeniem książki kucharskiej w języku polskim i angielskim, która przedstawia tradycyjne dania z Polski i Wielkiej Brytanii. Szóstoklasiści stworzyli również prezentację multimedialną, która została przedstawiona pozostałym uczniom szkoły. Powstała książka kucharska, która dostępna jest dla wszystkich uczniów – 3 egzemplarze przekazano do biblioteki szkolnej. W końcowej fazie, dzieci samodzielnie przygotowały jedno z dań – deser z chleba tostowego (ang. „bread and butter pudding”). Uczniowie postanowili deserem poczęstować również Burmistrz Śmigla panią Małgorzatę Adamczak. W tym celu udali się do Urzędu Miasta i przekazali pudding wraz z egzemplarzem książki kucharskiej. Projekt pokazuje, że nauka wcale nie musi być nudna, co potwierdza bardzo aktywny udział uczniów w tym przedsięwzięciu. Zdjęcia w galerii: Projekt - polsko-angielska książka kucharska.

projekt książka kucharska 14

W poniedziałek 19 czerwca naszą szkołę odwiedzili panowie z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie - Stanisław Wojciak - dyrektor leszczyńskiego ośrodka oraz Zygmunt Haupt. Dzięki ich pomocy i wsparciu na terenie naszego boiska szkolnego powstało Miasteczko Ruchu Drogowego, które posłuży dzieciom do ćwiczenia bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przygotowania się i egzaminu na kartę rowerową. Spotkanie było okazją do podziękowań, które złożyła pani burmistrz Małgorzata Adamczak, dyrektor szkoły pan Robert Plewka oraz przedstawicieli społeczności uczniowskiej Monika i Wiktoria. Zdjęcia w galerii: Miasteczko rowerowe

 miasteczko rowerowe 1   miasteczko rowerowe 9   miasteczko rowerowe 4

W sobotę 10 czerwca w  Śmiglu odbyły się XXIV Biegi Uliczne. W imprezie, jak co roku udział wzięła liczna grupa uczniów naszej szkoły. Niektórzy z nich zajęli miejsca na podium w swoich biegach. Dzięki dobrym wynikom indywidualnym Szkoła Podstawowa w Śmiglu wygrała również puchar w klasyfikacji szkół. 

biegi1biegi2biegi3biegi4biegi5

Czytaj więcej...

Zbliża się koniec roku szkolnego i upragnione przez dzieci wakacje. W związku z tym w szkole odbyły się pogadanki dla uczniów o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Ratownik z WOPRu przedstawił dzieciom zasady właściwego zachowania się nad wodą. 

WOPR 01   WOPR 02   WOPR 03

Od stycznia 2017 roku nasza szkoła uczestniczy w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia". W ramach uczestnictwa w wymienionym programie 6 czerwca odbyło się spotkanie Edukatora programu Cyfrowobezpieczni pani Elżbiety Węgrzynowicz z Dyrektorem szkoły, uczniami oraz nauczycielami, które miało na celu przybliżyć tematykę odpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz poinformować o korzyściach i zagrożeniach płynących ze swobodnego korzystania z komputera czy telefonu z dostępem do wirtualnej sieci. Dla uczniów klas czwartych prowadząca zorganizowała warsztaty, w których wzięło udział ponad 70 uczniów. W całym spotkaniu wzięło udział ponad 400 uczniów naszej szkoły oraz 26 nauczycieli. Zdjęcia w galerii: Cyfrowobezpieczni.pl - warsztaty i prelekcje.

cyberbezpieczni 10   cyberbezpieczni 14

W pierwszej dziesiątce w Mistrzostwach Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych znalazły się dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Tenisistki zagrały w składzie: Aleksandra Małek, Oliwia Szuster oraz Weronika Świniarska i zajęły 10 miejsce. Udział w mistrzostwach Polski zagwarantował dziewczynom zdobyty wcześniej tytuł Mistrza Wielkopolski. W zawodach wzięli też udział chłopcy, Wicemistrzowie Wielkopolski, którzy uplasowali się na miejscu 15. W śmigielskiej drużynie zagrali: Dawid Gbiorczyk, Eryk Grochowy i Bartosz Ludwiczak. Zawody odbywały się 26 i 27 maja 2017 r. w Rawie Mazowieckiej. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta trenowali pod okiem Danuty Strzelczyk.

 tenis mistrzostwa Polski 01   tenis mistrzostwa Polski 02   tenis mistrzostwa Polski 03