13 grudnia byliśmy gospodarzami Drużynowych Mistrzostw Rejonu w Tenisie Stołowym Młodzieży. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Weronika Świniarska, Julia Wawrzyniak i Sylwia Starkbauer zajęły I miejsce i uzyskały tytuł mistrzyń rejonu na rok szkolny 2019/2020. Drużyna chłopców w składzie: Bartosz Ludwiczak, Filip Trybuła i Konrad Nadolny zajęła III miejsce w mistrzostwach. Dziewczęta będą reprezentować nasz rejon na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w styczniu. (DS)

tenis zawody rejonowe

 

11 grudnia w klasie 2b odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Tematem były ozdoby świąteczne, które uczniowie wykonywali wspólnie z członkami rodziny. W miłej atmosferze powstały piękne dekoracje dla domu. 

ozdoby świateczne

W czwartek, 12 grudnia br. odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszą świąteczną skarpetę. Laureaci konkursu z rąk dyrektora szkoły odebrali dyplomy i nagrody książkowe.

foto szkola1

 

Czytaj więcej...

10 grudnia br. nasi szkolni wolontariusze wzięli udział obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, które odbyły się w śmigielskim Centrum Kultury. Uczestniczyło w nich ponad 200 osób z całej gminy. Podczas gali wolontariusze zaprezentowali swoje dokonania oraz otrzymali od władz miasta podziękowania za trud włożony w niesienie pomocy innym.

foto szkola2

Z inicjatywy uczennic Julii Stasiak i Wiktorii Stasiak Szkolny Klub Wolontariusza prowadził zbiórkę słodyczy na rzecz podopiecznych Domu Dziecka we Wschowie. W piątek 6 grudnia br. dziewczyny wcieliły się w pomocnice św.Mikołaja i przekazały zebrane dary. (r)

foto szkola3

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że ze względu na zamknięcie ul. Kościuszki  na odcinku od skrzyżowania z ul. Orzeszkowej do ul. Śmigielskiej w Nowej Wsi, w dniu 16 grudnia tj. poniedziałek nastąpi zmiana w rannych godzinach odjazdu autobusu szkolnego z kierunku Żegrówko/Bielawy. Informujemy, że w tym dniu autobus szkolny zmienia trasę na wyznaczoną  przez Czacz.

 Odjazd z przystanku Nowa Wieś – godz. 6.50 I kurs

                                                     - godz.  7.20 II kurs

                              Żegrówko      - godz. 6.55  I kurs

                                                 -   godz. 7.25   II kurs

                              Bielawy       -   godz. 6.55  I kurs

                                                 -   godz. 7.25   II kurs

 

W poniedziałek, 9 grudnia br. w holu głównym odbył się kiermasz świąteczny, podczas którego można było zakupić skarpetę na upominki i kartki bożonarodzeniowe. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i kupującym za wsparcie akcji.

foto1

5 grudnia br. dzieci z grupy Od wystąpiły przed swoimi rodzicami. Po jasełka rodzice wraz z przedszkolakami szyli mikołajkowe skarpety, wspierając w ten sposób organizowany w szkole kiermasz świąteczny.

foto2

Z okazji Święta Górnika tzw. "Barbórki" 4 grudnia klasy II d i I e odwiedził górnik - inżynier PGNIG. Pan Adam Łochowicz opowiedział dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Mówił także o sposobach wydobywania i wykorzystania surowców pozyskanych spod ziemi. Przybliżył postać Ignacego Łukaszewicza, pioniera przemysłu naftowego, który skonstruował pierwszą lampę naftową. Chętnie odpowiadał na pytania uczniów. Na koniec spotkania dzieci otrzymały materiały edukacyjne. (BŁ)

wizyta górnika

Uczennice klasy 5f biorą udział w realizacji projektu edukacyjnego "Mały miś w świecie wielkiej literatury" i w grupach zerowych czytają młodszym koleżankom i kolegom. (JS)

zerowka foto1