31 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjno-wychowawczego pt. „Rok dla Niepodległej”, realizowanego od stycznia do grudnia 2018 r., w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas apeli wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursów realizowanych w ramach projektu.  

apel podsumowanie projektu 16   apel podsumowanie projektu 24   apel podsumowanie projektu 33

Galeria: Podsumowanie projektu "Rok dla Niepodległej" - apel

Czytaj więcej...

W dniach 2 – 3 luty liczna grupa zawodniczek UKS Śmigiel wraz z trenerami udała się na turniej mini siatkówki do Środy Wlkp. IV Memoriał Zbigniewa Staszaka jest turniejem dla najmłodszych adeptek siatkówki. Turniej został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych (roczniki 2006, 2007 i 2009) na 3 halach sportowych, w którym łącznie wystartowało ponad 300 zawodniczek. Najlepiej zaprezentowały się najstarsze zawodniczki ze Śmigla, które wygrały turniej w kategorii „czwórek” nie przegrywając żadnego meczu. Bardzo dobrze zaprezentowały się również drugi i trzeci zespół, które zajęły odpowiednio 5 i 7 miejsce. 

memoriał staszaka 04   memoriał staszaka 03

Czytaj więcej...

Zachęcamy Rodziców i Uczniów klas ósmych oraz trzecich gimnazjum do zapoznania się z harmonogramem rekrutacji do liceów ogólnokształcących, techników, szkół branżowych I stopnia umieszczonym na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Harmonogram rekrutacji

rekrutacja

Dyrektor szkoły informuje, że od wtorku 29 stycznia 2019r. obowiązuje plan lekcji z I półrocza z małymi zmianami. 

plan

szkolenie

luty

W związku z rozpoczynającymi się feriami zachęcamy do zapoznania się z informacjami Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z okazji ferii życzymy wszystkim członkom społeczności szkolnej pogodnego i radosnego wypoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten czas umożliwi Wam pełne i bezpieczne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i interesujących przeżyć.

Bezpieczny wypoczynek w okresie ferii zimowych - WKO

Ferie w szkołach - informacje MEN-u

Poradnik bezpiecznego wypoczynku

ferie zima 720x388

Czytaj więcej...

W czwartek, 10 stycznia br. zorganizowano pogadanki z funkcjonariuszem Posterunku Policji w Śmiglu - sierż.sztab. Marcinem Frąckowiakiem. Tematyka spotkania związana była z nadchodzącymi feriami zimowymi. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie, jak należy bezpiecznie korzystać z uroków zimy i jak unikać zagrożeń. W razie potrzeby pan dzielnicowy służy pomocą (nie tylko w okresie ferii), a kontakt do niego można znaleźć na plakacie zamieszczonym w szatni szkolnej.

bezp ferie01

W niedzielę, 13 stycznia, po raz XXVII zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w poprzednich latach młodzież z naszej szkoły wzięła udział w tym niepowtarzalnym koncercie, wspierając w ten sposób działania Jurka Owsiaka. Na scenie w Czaczu chłopcy i dziewczęta zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Ponadto śmigielscy uczniowie, zaopatrzeni w charakterystyczne puszki i identyfikatory, kwestowali na ulicach miasta, zbierając fundusze na rzecz dzieci i seniorów. (r)

WOSP07 WOSP01 WOSP06

Galeria Wspieramy WOŚP

 

Poczet sztandarowy w składzie: Amadeusz Nadolny, Milena Szczerbal i Aleksandra Wasilewska oraz uczniowie naszej szkoły będący harcerzami uczestniczyli 11 stycznia w obchodach100. rocznicy wymarszu śmigielskiej kompanii do powstania wielkopolskiego. Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w mszy świętej, a następnie przemaszerowali wraz z pozostałymi uczestnikami uroczystości na rynek, gdzie podczas apelu oddali cześć powstańcom pochodzącym z Ziemi Śmigielskiej. (r; foto UM)

Powwlkp powstwlkp2