W poniedziałek 2 września, po dziesięciotygodniowej przerwie, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pierwszym elementem uroczystości była msza święta. Potem członkowie społeczności szkolnej udali się na boisko. Po powitaniu przybyłych gości, uczniów (szczególnie przedszkolaków i pierwszoklasistów), nauczycieli i rodziców, pan dyrektor Robert Plewka dokonał uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020, omówił jego organizację i plany na przyszłość. Później głos zabrała burmistrz Śmigla, pani Małgorzata Adamczak, która wręczyła panu dyrektorowi powołanie na kierowanie placówką przez kolejne 5 lat, oraz życzyła wszystkim zebranym wytrwałości, zapału do pracy oraz sukcesów. Na zakończenie członkowie społeczności szkolnej pożegnali odchodzącą na emeryturę nauczycielkę biblioteki, panią Krystynę Biniaś. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

rozpoczecie roku szkolnego 18 rozpoczecie roku szkolnego 24

Galeria Inauguracja roku szkolnego 2019/20120

80 rocznica narodowe czytanie

Dyrektor szkoły prosi o szczegółowe zapoznanie się z harmonogramem dowozów i odwozów na dzień rozpoczęcia roku szkolnego oraz na dni nauki szkolnej obowiązujący od 3 września. W harmonogramie nastąpiły małe zmiany w stosunku do roku ubiegłego. 

- dowozy na dzień 2 września

- harmonogram dowozów

- harmonogram odwozów

school bus

Dyrektor informuje, że rada pedagogiczna odbędzie się w czwartek o godz. 10:00. (przełożona z środy). Druga rada odbędzie się w piątek o godz.11:00

komunikat 2

komunikat 1

wrzesień

Dyrektor szkoły informuje, że ustalono terminy egzaminów poprawkowych dla uczniów - terminarz w pliku pdf

poprawki duze

wakacje1

W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – koniec roku szkolnego. Z tej okazji członkowie społeczności szkolnej w środowy poranek uczestniczyli w uroczystym apelu. Podczas ceremonii, która odbyła się na boisku szkolnym, pan dyrektor powitał gości, podziękował wszystkim za pracę oraz przypomniał, co działo się w naszej szkole w mijającym roku szkolnym. Życzenia udanych wakacji złożyły także zebranym w imieniu burmistrz Śmigla, p. Joanna Psiuk oraz przewodnicząca Rady Rodziców, p. Małgorzata Kojder. W trakcie apelu absolwenci z trzecich klas gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły. Potem przyszedł czas na uhonorowanie najstarszych uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki oraz pracowali na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Nagrody burmistrz Śmigla otrzymało 23 absolwentów. Nagrodę radnych Rady Miejskiej za pracę odebrali Stanisław Świdziński i Oliwia Janiak. Dyrektor szkoły nagrodził uczennice, które uzyskały najwyższe średnie: Maję Wielińską i Marię Borowiak. Potem wręczył absolwentom, którzy uzyskali średnią co najmniej 5,0 i wzorowe zachowanie, pamiątkowe dyplomy, życząc dalszych sukcesów. Po czym najstarsi uczniowie podziękowali osobom, które towarzyszyły im podczas nauki, a sami odebrali muzyczne życzenia i upominki od siódmoklasistów. Uroczystość zakończyło rozdanie świadectw przez wychowawców, a potem wszyscy, nauczyciele i uczniowie, ruszyli realizować swoje wakacyjne plany. (r)

zakończenie r szkol 026  zakończenie r szkol 030   zakończenie r szkol 058

Zdjęcia w galerii: Zakończenie roku szkolnego 2018/2019