Samorząd Uczniowski środki zebrane podczas dyskoteki andrzejkowej przekazał na zakup prezentów świątecznych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, prowadzonego przez siostry Opatrzności Bożej. Dary dla pensjonariuszy – dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie - zostały przekazane pod koniec grudnia. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

dary01

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas prezentów, spotkań, ale także okres, kiedy składamy serdeczne życzenia. Społeczność naszej szkoły skierowała życzenia do m.in. ojca Leona Knabita, który przebywał w Śmiglu w 2014 roku i pozostawił po sobie cudowne wspomnienia.

zyczenia krakow01

Dyrektor szkoły przypomina, że w czwartek 10 stycznia 2019r. odbędą się o godz. 17.30 zebrania z rodzicami, podsumowujące I półroczu roku szkolnego 2018/2019. Liczę na Państwa obecność.

wywiadówka

 

Uczniowie klasy pierwszej pod przewodnictwem pani Barbary Ławniczak wyruszyli z kolędowaniem do młodszych kolegów i koleżanek 21 grudnia 2018 roku. Aniołki, diabełki, dzieci w strojach ludowych, różne zwierzęta, wśród których nie mogło zabraknąć turonia, odwiedziły także wychowanków zerówek. Zaprezentowały krótki program artystyczny, odśpiewały kolędy i świąteczne przyśpiewki, co spotkało się z dużym zainteresowaniem w grupach przedszkolnych. Następnie dzieci w swoich grupach podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia. Nie mogło także zabraknąć wizyty świętego Mikołaja, który został przywitany głośno i radośnie. Po odśpiewaniu kolęd wręczył dzieciom prezenty i zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

świątecznie w zerówce 02   świątecznie w zerówce 07

Galeria:Kolędnicy i święty Mikołaj w zerówkach

W przedświąteczny czwartek odwiedziliśmy piątoklasistkę Zosię Kurpisz. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wręczyliśmy jej kartki świąteczne wykonane przez uczniów oraz upominki zakupione z funduszy zebranych w ramach akcji „Piernikowy zawrót głowy”. Wszystkie podarunki sprawiły dziewczynce ogromną radość. JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY i przesyłamy wszystkim osobom, które wsparły akcje "Gramy dla Zosi" i "Piernikowy zawrót głowy" szeroki uśmiech Zosi i jej uściski.

Zosia

"Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie.
Nie. Prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie."
(Anthony Peake)

 

Szanowni Państwo!
W imieniu dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu, komitetu społecznego „Gramy dla Zosi”, organizatorów akcji „Piernikowy zawrót głowy”, rodziców Zosi Kurpisz i samej Zosi pragniemy bardzo podziękować wszystkim Osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły ww. akcje. Dziękujemy za Waszą obecność oraz wielkie i otwarte serca w tym okresie świątecznych przygotowań. Dziękujemy, że dzięki Wam Zosia poczuła, że cały czas myślimy o niej, jesteśmy z nią i wspieramy ją oraz jej rodziców w tej trudnej walce z chorobą.
Jednocześnie informujemy, że podczas koncertów charytatywnych „Gramy dla Zosi” udało nam się zebrać kwotę 4060 zł (środki zostały przekazane na konto z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Zosi). Podczas kiermaszu „Piernikowy zawrót głowy” zebraliśmy 3685,90 zł (pieniądze przeznaczono na zakup upominków dla Zosi).

Zosia dziekujemy

Na początku grudnia w ramach projektu "Poznaję moje miasto" uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w konkursie plastycznym "Świąteczny Śmigiel". Zadaniem dzieci było przygotowanie projektów dekoracji bożonarodzeniowych wybranych obiektów architektonicznych znajdujących się w naszym mieście. Nową, piękną świąteczną szatę zyskała między innymi kolejka, ratusz, wieża wodociągowa oraz śmigielskie kościoły. Pierwsze miejsce zajęła Maria Skrzypczak z klasy I e, drugie Natasza Pawlak z klasy I e , a trzecie Natasza Węgierska również z tej samej klasy. Wyróżnienia otrzymały Karolina Kozłowska i Barbara Sobierajska z klasy I d. Gratulacje dla wszystkich zwycięzców.

wystawa

Wizyta delegacji uczniów klasy IVa z życzeniami świątecznymi w Urzędzie Gminy u pani Burmistrz Małgorzaty Adamczak odbyła się 20 grudnia 2018r. Kolędnicy zostali przyjęci przez pana Sekretarza z racji nieobecności włodarza. W świątecznym nastroju odczytali życzenia od dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników. W darze zanieśli konkursowy wianek bożonarodzeniowy oraz świąteczną kartkę. Na koniec składając sobie życzenia wszyscy podzielili się opłatkiem. Kolędnicy otrzymali w prezencie słodkości.

świateczne życzenia 04   świateczne życzenia 08

Po powrocie do szkoły poszczególne delegacje uczniów będących na zajęciach w świetlicy szkolnej wraz z nauczycielem Marzeną Kowalczyk złożyli życzenia dyrekcji szkoły, pedagogom szkolnym oraz pracownikom administracji. Świąteczny nastrój udzielił się każdemu.

Galeria: Świąteczne życzenia

M.Kowalczyk

19 grudnia w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa" organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Spośród 30 prac nadesłanych przez naszą szkołę zostało nagrodzonych i wyróżnionych 9 (z całego powiatu do konkursu zgłoszono 580 prac). I miejsce zajęła Zofia Bajonczak z kl. Id, III miejsce Natasza Węgierska z kl. Ie, wyróżnienie: Oskar Zalisz z kl. Id oraz Igor Skrzydlewski z kl. IIe. W kategorii klas IV - VI wyróżnienia otrzymali: Weronika Mikołajczak, Anna Maria Nowak z kl. VI b, Miłosz Szymanowski z kl. Vc, Marta Grzelak z kl.Va oraz Magdalena Kubowicz kl. Vb. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

powiatowy konkurs bn 02   powiatowy konkurs bn 14

Galeria: "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa" - podsumowanie konkursu

Przez tydzień trwał w świetlicy szkolnej świąteczny konkurs plastyczno - techniczny dla uczniów klas I-VI pt.: „Wianek bożonarodzeniowy”. Białe krążki pod wpływem inwencji twórczej uczniów zamieniały się w piękne dzieła.  Uczestnicy mieli do dyspozycji różnego rodzaju ozdoby i materiały do wykonania swojej pracy. Liczył się pomysł oraz staranność wykonania pracy. Komisja konkursowa w składzie: p. Ilona Mueller, p. Monika Włoch, p. Iwona Włoch, Paulina Krzyślak oraz Wiktoria Lemańska – przedstawicielki SU, dokonała wyboru spośród 56 prac w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrodzone prace uczniów klas I-III: I miejsce Anita Orłowska z klasy IIa, II miejsce Amelia Borowska z klasy IIa, III miejsce Julia Wrońska z klasy IIb, wyróżnienie Lena Grześkowiak z klasy IIIb. W kategorii klas IV-VI nagrodzono prace: I miejsce Weronika Mikołajczak   z klasy VIb, II miejsce Nadia Marok z klasy Vb, III miejsce Jakub Jaskowski z klasy Ve, wyróżnienie Patrycja Snela  z klasy IVb.

wianek bożonarodzeniowy 13

Czytaj więcej...