obiady kwiecień

Marta Samoląg i Adam Michalewicz reprezentowali naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Julian Tuwim - Czarodziej słowa" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kościanie. W zmaganiach wzięło udział 27 uczniów. Wśród laureatów znalazła się Marta, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs recyt

W dniach od 25 do 27 marca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadzili ojcowie Kazimierz i Bernard - karmelici bosi z Krakowa.

fotografia 02

Sześcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło dziś w XIX Gminnym Konkursie Ortograficznym „Zostań mistrzem ortografii” pod patronatem Burmistrz Śmigla, który odbył się 27 marca br. w Zespole Szkół w Starym Bojanowie. Śmigielanie wraz z rówieśnikami z pozostałych szkół z gminy Śmigiel musieli zmierzyć się z niełatwymi tekstami o ortograficznych harcach i wartości nauki. W kategorii klas IV-VI pierwsze zdobyła Anna Nowak z kl. 6b. W drugiej grupie wiekowej I lokatę wywalczył Olaf Janicki zkl. 8d, a trzecią - Klaudia Józefiak z 8a. Gratulujemy laureatom!

fotografia 01

W środę, 20 marca br. odbył się etap szkolny powiatowego konkursu „Matematyka w zastosowaniach”. W zmaganiach wzięło udział dziesięcioro uczniów gimnazjum. Do etapu powiatowego awans uzyskali: Łukasz Ciorga z 3a, Amadeusz Nadolny i Julia Pieprzyk z 3d.

Czytaj więcej...

21 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Do konkursu przystąpiło 114 uczniów. Wyniki zmagań zostaną ogłoszone po 9 maja 2019r.

kangur 01

21 marca wiele się w szkole działo. Tego dnia świętowaliśmy nie tylko nadejście wiosny, ale również Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Wielu uczniów przyszło do szkoły w kostiumach lub założyło barwne skarpetki. Wśród przebierańców dostrzegliśmy wróżki, księżniczki, jednorożce, czarownice, kotki, pieski i wiele innych postaci. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i wiosennie. Grupy przedszkolne wzięły udział w powitaniu wiosny na śmigielskim rynku. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w akcję! 

dzien wiosny7 dzien wiosny25 powitanie wiosny

Galeria Pierwszy dzień wiosny

Za nami Tydzień Języków Obcych obchodzony w różnych formach na każdym etapie edukacyjnym. Nasi najmłodsi uczniowie świętowali Dzień Św. Patryka ubierając się na zielono, nosząc symboliczną koniczynkę oraz jedząc zielone jedzenie. W klasach 4-6 również królowały zielone ubrania oraz przeprowadzono z dziećmi lekcje kulturowe o Św. Patryku. Uczniowie klas 6-8 poszerzali wiedzę o krajach anglojęzycznych przez wykonywanie projektów w grupach. Młodzież z klas 3 oddziałów gimnazjalnych pracowała nad przygotowaniem "przyjaznych drzwi", które dają okazję na poznanie i utrwalenie słownictwa z różnych kategorii tematycznych w niestandardowym wydaniu. 

dzieńjęzyków obcych 04   dzień języków obcych 09   dzieńjęzyków obcych 12

Galeria: Tydzień Języków Obcych w naszej szkole

W dniach 21-22 marca w naszej szkole gościł Naukobus z objazdową wystawą "Eksperymentuj!" w ramach projektu "Nauka dla Ciebie", realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dla dzieci przygotowanych było 18 stanowisk, m.in. łamigłówki, szyfry, trójkąt Pitagorasa, wirujące krzesło, człowiek-układanka, znikające kolory, szybkość reakcji, kula plazmowa i inne. Nauka poprzez eksperymenty i doświadczenia sprawiła, zarówno najmłodszym jak i najstarszym uczniom, wiele frajdy.

naukobus 04   naukobus 01   naukobus 47

Dyrektor szkoły dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w wizytę Naukobusa w Śmiglu. W szczególności zaś Panom, którzy pomogli przy rozładunku i montażu wystawy. 

Podziekowania składamy również Edukatorom z Centrum Nauki Kopernik.

podziękowanie1    podziękowanie2

Galeria: Naukobus w naszej szkole

20 marca klasy Ib i Id wyjechały na wycieczkę edukacyjną do Muzeum Okręgowego w Lesznie oraz do kina. W muzeum jedna klasa uczestniczyła w lekcji muzealnej na temat "Zwierzęta duże i małe w malarstwie, grafice, rysunku..." i na ten temat klasa obejrzała wystawę obrazów. Druga klasa brała udział w warsztatach pt."Czerpanie papieru", podczas których uczestnicy poznali historię papieru i własnoręcznie wykonali papier. Później pierwszoklasiści udali się do kina i obejrzeli seans animowany "Robaczki z zaginionej dżungli". Dzieci miały okazję poznać bliżej życie i charakterystyczne zachowania owadów. Cała wycieczka pozostała w temacie życia zwierząt dużych i małych.

wizyta w muzeum   czerpanie papieru