Uczniowie klas IIIc gimnazjum i 8d uczestniczyli w poniedziałek, 11 marca br. w zajęciach nt. bezpiecznej bankowości. Podczas zajęć, które poprowadzili pracownicy banku Santander, mogli także dowiedzieć się, co jest szczególnie ważne, jeśli korzystamy z internetu, a także sprawdzić swoją wiedzę o bezpieczeństwie w sieci.

galeria02

"Lektura w pudełku", to temat zrealizowany w klasie 5f przez uczniów, którzy w ten sposób pożegnali się z książką pt. "Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa". Chłopcy i dziewczęta zadanie wykonali perfekcyjnie. Jedna z uczennic dodatkowo przygotowała plakat na temat życia i twórczości C.S. Lewisa. (AT)

galeria01

8 marca, czyli w Dniu Kobiet, w naszej szkole królowały spódnice. Nawet chłopcy, którzy mają poczucie humoru, ubrali się w nie, żeby przekonać się w tym szczególnym dniu, jak jest to wygodne ubranie. Tego dnia męska część społeczności szkolnej również składała swoim koleżankom życzenia i wręczała na dowód pamięci drobne upominki.

dzien kobiet07 dzien kobiet19 dzien kobiet34 dzien kobiet32

Galeria Dzień Kobiet czyli święto spódnicy w szkole

Uczniowie klas Vb i Ve 5 marca br. uczestniczyli w Poznaniu. warsztatach z cyklu "Teatr od kuchni". Podczas pobytu w Teatrze Wielkim, mogli zobaczyć, jak wygląda teatr za kulisami, ponadto wzięli również udział w zajęciach baletowych i z charakteryzacji.

wycieczka klasaV01

Dyrektor szkoły informuje, że w dniach 21-22 marca w naszej szkole będzie gościł Naukobus z objazdową wystawą Eksperymentuj! w ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

csm naukobus 3x2 e967214f41

Informujemy o możliwości ubiegania się o stypendium oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego. 

Prawo do otrzymywania stypendiów mają uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studenci, którzy są zameldowani na terenie powiatu kościańskiego, osiągają co najmniej dobre wyniki w nauce (średnia ocen minimum 4,3) rozwijają jakieś konkretne zainteresowania, a przy tym mają trudną sytuację bytową. 

Wnioski należy składać w siedzibie Stowarzyszenia (ul. Bernardyńska 2, pokój 101, Kościan) do 30 kwietnia 2018r. Wszystkie informacje dotyczące przyznawania stypendiów (regulamin i wniosek) znajdują się na stronie internetowej www.so.koscian.net .

 

Dziesięcioro uczniów naszej szkoły (Aleksandra Domagała, Emilia Gnacińska, Michalina Kołacka, Weronika Kozak, Nadia Olejnik, Krzysztof Omieczyński, Julia Pieprzyk, Milena Szczerbal Stanisław Świdziński i Aleksandra Wasielewska) wystąpiło w czwartek, 7 marca, przed ponad stu członkami Polskiego Związku Emerytów i Rencistów z terenu powiatu kościańskiego. Młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Kobiet. Na scenie w restauracji „Marta” zabrzmiały utwory liryczne i muzyczne, w których jest mowa o płci pięknej. Na zakończenie występu młodzież złożyła seniorkom w imieniu społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia z okazji święta pań. (r)

dzien kobiet marta01

Galeria Występ z okazji Dnia Kobiet

Ponad czterdzieścioro uczniów wzięło udział w etapie szkolnym XIX Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 26 i 27 lutego br. Chłopcy i dziewczęta pisali tekst dyktanda, w którym musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. W zmaganiach z trudną dziedziną gramatyki języka polskiego, jaką dla wielu jest ortografia, sukces odniosło sześcioro uczniów: z klas IV-VI: Anna Nowak, Julia Olejnik i Zofia Chudak; z klas starszych: Klaudia Józefiak, Dawid Ciorga i Olaf Janicki. 27 marca wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się w Starym Bojanowie. Gratulujemy i życzymy połamania piór! (r)

konkurs ortograficzny d51

Uczniowie klasy Vb realizowali w grupach projekt edukacyjny związany z lekturą ”Chłopcy z Placu Broni” pn. „Mój Plac Broni”. Głównym jego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności redagowania opisu, gromadzenia i selekcji materiału oraz współpraca w grupie. Na zakończenie zespoły zaprezentowały na lekcji języka polskiego efekty swojej ponad dwutygodniowej pracy. Chłopcy i dziewczęta świetnie się do niej przygotowali, nie tylko przygotowali opis miejsca, w którym się bawią i spędzają czas po szkole, ale także wykonali piękne makiety i plakaty.

placbroni projektV09

Galeria Projekt edukacyjny "Mój Plac Broni"

Uczennice Szkoły Podstawowej w Śmiglu zostały mistrzyniami powiatu kościańskiego w minisiatkówce i siatkówce. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczyny grające w minisiatkówkę, które 18 lutego br. w Kościanie zdecydowanie zwyciężyły w turnieju, nie tracąc ani jednego seta. Tydzień później do rywalizacji przystąpiła reprezentacja w piłce siatkowej tj. dziewczyn urodzonych w latach 2003-2005, które swoje zawody rozegrały w Czempiniu. Nasze zawodniczki również okazały się bezkonkurencyjne, nie tracąc ani jednego seta. Śmigielanki wywalczyły jednocześnie awans do etapu rejonowego. Zawody w piłce siatkowej odbędą się 18 marca w Lesznie, a w minisiatkówce 22 marca w Nietążkowie. Dziewczętom gratulujemy i życzymy powodzenia.

siatkowka powiat01 siatkowka powiat02