Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć przytulisko znajdujące się przy oczyszczalni ścieków w Koszanowie. 30 listopada grupa przedstawicieli Szkolnego Klubu Wolontariusza, z koordynatorką tej akcji Weroniką Bajonczak, udała się do Koszanowa, by przekazać zebrane karmy. Przyniesione dary pozwolą zwierzakom na bogatszą świąteczną ucztę. Podczas wizyty młodzież miała okazję poznać obecnych "psich mieszkańców" przytuliska.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję bardzo dziękujemy, że nie był Wam obojętny los naszych czworonożnych przyjaciół.

przytulisko

Dla zosi

Dyrektor szkoły informuje, że najblizszy "otwarty poniedziałek" odbędzie się 10 grudnia br. o godz. 17:00.

We wtorek, 27 listopada i w czwartek 29 listopada br. odbyły się w auli szkolnej dyskoteki andrzejkowe, których organizatorem był Samorząd Uczniowski.. Najpierw bawili się najstarsi uczniowie, a dwa dni później chłopcy i dziewczęta z klas IV-VI , której  Dobra zabawa towarzyszyła wszystkim od początku imprezy. Dochód z zabaw zostanie przekazany na cele charytatywne (w wysokości 592 zł) - na zakup przyborów malarskich dla poopiecznych DPS w Wielkiej Wsi oraz na rzecz akcji "Gramy dla Zosi". Wszystkim, którzy wsparli akcję, serdecznie dziękujemy.

dyskoteka andrzejkowa107 dyskoteka andrzejkowa110

Galeria Dyskoteka andrzejkowa dla starszych klas

Przedstawiciele klas trzecich gimnazjum 27 listopada br. wzięli udział w finałowej gali konkursu na film nt. AIDS organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kościanie.Uczniowie mieli okazję obejrzeć nagrodzony film, a następnie wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez kierownika Poradni Profilaktyki i Terapii MONAR w Lesznie - panią Hannę Jędrzejewską. Podczas wykładu prowadząca zwracała uwagę na liczne przesądy odnoszące się do możliwości zarażenia się wirusem, podkreślała ryzykowne zachowania wśród nastolatków i zagrożenia związane z używaniem alkoholu i narkotyków w odniesieniu do HIV. Uczestnicy otrzymali również materiały edukacyjne opracowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS. /AM/

wyklad aids01 wyklad aids02 wyklad aids03

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Nasza szkoła postanowiła uczcić kolejną rocznicę urodzin ulubieńca dzieci. W poniedziałek młodsi i starsi uczniowie zasiedli w ławkach wraz ze swoimi misiami.

dzień misia 07   dzień misia 26   dzień misia 17

Galeria: Misie w szkole

21 listopada w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w Szachach. W zawodach udział wzięło 50 szkół. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Wieczorek-kapitan, Adam Dorynek, Wiktor Skrzypczak oraz Lena Łupicka zajęła bardzo dobre 9 miejsce. Warto podkreślić, że drużyna ze Śmigla była reprezentantem powiatu kościańskiego. Gratulujemy naszym szachistom i życzymy dalszych sukcesów. 

szachy wlkp 06

Galeria: Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach

Obiady grudzień

"Uśmiech jest jak słońce,
które spędza chłód z ludzkiej twarzy".
(Wiktor Hugo)


W środę, 21 listopada w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. W przygotowania do niego zaangażowali się uczniowie z obu świetlic. Podczas zajęć przygotowali kilkaset „uśmiechniętych buziek”. Na korytarzach było żółto i radośnie. Za miły gest wobec kolegi lub koleżanki lub powiedzenie dobrego słowa można było otrzymać słodką niespodziankę z sentencją na temat uśmiechu lub życzliwości. Na pierwszym piętrze stanęło „Drzewko życzliwości”, na którym uczniowie umieszczali życzliwe słowa lub myśli. Chętnych nie brakowało. Życzymy wszystkim, aby przez cały rok pamiętali, jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, mówienie dobrych słów, uśmiechu i niesienie bezinteresownej pomocy innym. (EŚ)

dzien zyczliwosc03 dzien zyczliwosc14 dzien zyczliwosc12

Galeria Dzień Życzliwości

W piątek 16 listopada odbyła się druga wycieczka do Poczdamu i Berlina. Pierwszym celem zwiedzania była posiadłość rodziny Hohenzolernów w Poczdamie – zamek Cecilienhof. To właśnie w tym miejscu odbyła się w lipcu 1945 roku tzw. Konferencja Poczdamska. Następnie uczestnicy wycieczki zrobili sobie dłuższy spacer po parku Sanssoucci. Z Poczdamu uczniowie pojechali do Berlina.

berlin 01   berlin 03   

 

Czytaj więcej...