We wtorek 12 listopada odbył się Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. W zawodach w kategorii dziewczyn wzięły udział trzy szkoły ze Śmigla, Czacza i Krzywinia, a w kategorii chłopców szkoły z Czempinia, Śmigla i Krzywinia. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła i Julia Borowska oraz Piotr Wieczorek, Miłosz Kmieciak i Kacper Paul. Dziewczyny zostały mistrzyniami powiatu, a chłopacy wicemistrzami. Jednocześnie obydwie drużyny otrzymały awans do mistrzostw rejonu, które odbędą się 5.12.2019. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych zwycięstw. (KN)

tenis powiat 01

5 listopada br., uczniowie z najstarszych klas przystąpili do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W czasie 90 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z fizyki.

fizyka

Czytaj więcej...

Poczet sztandarowy oraz delegacja Samorządu Uczniowskiego reprezentowali naszą szkołę podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości. Spora grupa uczniów uczestniczyła w uroczystości w szeregach harcerzy, Mażoretek "Iris" oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

11 listopada

8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 7d i 8b w postaci montażu słowno-muzycznego przedstawili trudną drogę naszej ojczyzny do odzyskania wolności. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie zebrali się na boisku szkolnym i wspólnie odśpiewali hymn Polski, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu. Na zakończenie nasi przedszkolacy utworzyli flagę narodową. 

SzkołaDoHymnu   świeto niepodlełości 17

Videorelacja

Galeria zdjęć: Święto Niepodległości 2019, #SzkołaDoHymnu

Gratulujemy przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Wiktorii Lemańskiej zdobycia nagrody zarządu Stowarzyszenia Oświatowego im. Dezyderego Chłapowskiego. Ósmoklasistka odebrała ją podczas październikowej sesji Rady Miejskiej Śmigla z rąk prezesa organizacji. (r)

wiktoria stypendium1   wiktoria stypendium2

We wtorek 5 listopada klasy II e i III c wybrały się na wycieczkę do Poznania. Podczas wycieczki dzieci obejrzały spektakl "Odlot" w Teatrze Animacji. Spotkały się także z aktorem, który opowiedział im o pracy w teatrze. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Archeologicznego, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej.

zdjecie2

W poniedziałek 4 listopada 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmiglu odbyło się spotkanie autorskie z Zbigniewem Kołbą - fizykoterapeutą oraz autorem książki dla dzieci "Znajdź mnie i kiedyś odwiedź". Autor zachęcał do przeczytania swojej książki, która opowiada o tym, jak przez zabawę można nauczyć dzieci kontaktu z mapą i jak się uczyć, żeby zapamiętać jak najwięcej informacji. Podczas spotkania słuchacze dowiedzieli się również, jaką rolę odgrywa odpowiednia ilość snu dla organizmu. Zbigniew Kołba przybliżył także dzieciom z klas IIIa, d, e cenne informacje na temat zdrowego odżywiania oraz ruchu na świeżym powietrzu. (HM)

zdjecie1

 

Drodzy nauczyciele, rodzice oraz uczniowie!

Jak co roku zwracamy się do Państwa z prośbą o udzielenie pomocy naszemu gminnemu przytulisku dla zwierząt w Śmiglu. W tym roku akcja trwa od 04.11 do 04.12.  Karmę suchą i mokrą proszę przynosić do gabinetu pedagog Olgi Konys lub pani Marty Tomczak.

Olga Konys
Marta Tomczak

Drodzy nauczyciele, rodzice, uczniowie serdecznie dziękujemy za przekazanie tak dużej ilości gier, puzzli oraz pluszaków. Część darów trafiła Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Lesznie, a część do fundacji Strefa PL.

Dziękujemy za Państwa serce
Olga Konys
Marta Tomczak

W październiku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs literacko-historyczny pt. „Śmigiel i okolice w czasach II wojny światowej” dla uczniów klas VII i VIII. Celem konkursu było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W konkursie I miejsce zajęły:Inga Kucharska i Oliwia Kunert, a II miejsce Anna Nowak. Gratulujemy!

biblioteka konkurs