W sobotę 25 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII Archidiecezjalnym Przeglądzie Poezji i Pieśni Patriotycznej. Jury przyznało jedną główną nagrodę - statuetkę Brązowego Orła oraz dwa wyróżnienia. Jedno z nich wywalczył, a właściwie wyśpiewał, Krzysztof Omieczyński. Nagrody w równoległym konkursie plastycznym odebrali: Tadeusz Zimniak, Mieszko Bagiński, Dominika Nowak oraz Marcelina Łatka.

konkurs pieśni patriotycznej

Łukasz Skoracki i Kacper Jąder reprezentowali naszą szkołę na II Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas siódmych. W gronie nagrodzonych znalazł się Łukasz, który zajął 4 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

powiat kon matem

Laureaci Szkolnego Konkursu Ortograficznego klas II i III brali udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym "Mistrz Ortografii", który odbył się w Szkole Podstawowej w Bronikowie. Z naszej szkoły mistrzem ortografii klas II został Adam Berthold z kl.IIb, a laureatkami: Oliwia Walczak i Milena Cieślik z kl.II b. W kategorii klas trzecich nie wyłoniono mistrza ani laureata, natomiast najlepsze prace napisali uczniowie naszej szkoły:Tadeusz Zimniak i Kacper Marcinkowski z kl.IIIb.

mistrz ortografii 01

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Śmiglu w dniach od 23 do 26 maja uczestniczyła w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Dziewcząt. Zawody, w których wystartowało osiemnaście reprezentacji z 16 województw odbył się w Głuchołazach. W pierwszym etapie śmigielanki zdecydowanie pokonały zespoły SP nr 155 w Krakowie i SP w Sulechowie 2-0. W drugiej fazie nasz zespół trafił na faworyta turnieju SOS SP w Nadarzynie oraz ekipa ze SP nr 6 Mielcu. W pierwszym meczu pokonaliśmy dziewczyny z Mielca 2-0. Drugie spotkanie z zespołem z Nadarzyna mimo ambitnej postawy przegraliśmy 1-2 i straciliśmy szansę na awans do pierwszej czwórki. Ostatecznie w turnieju dziewczyny zajęły znakomite szóste miejsce, które jest największym sukcesem siatkarek ze Śmigla. Zawodniczki (Zofia Świdzińska -kapitan, Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Rozalia Kamieniarz, Natalia Primel, Martyna Czaińska, Maja Kaminiarz, Raisa Zdziabek, Maria Franek, Julia Ranka, Martyna Markowiak, Aleksandra Jakubiak) pokazały się z bardzo dobrej strony i godnie reprezentowały naszą szkołę i miasto na mistrzostwach Polski. Gratulujemy dziewczynom i ich trenerowi p. Ryszardowi Primlowi. (RP)

siatkowka MP1 siatkowka MP2 siatkowka MP3

24 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz matematyki” o nagrodę Burmistrza Śmigla. W zmaganiach wzięło udział dwadzieścioro uczniów z klas drugich i sześcioro z klas trzecich. W klasach drugich mistrzami matematyki zostali: Władysław Jóźwiak i Gabriela Domagała ze szkoły w Czaczu, Maksymilian Mania i Tomasz Kurpisz ze Starego Bojanowa, Mateusz Krauze ze Starej Przysieki Drugiej oraz Aleksander Landzwojczak z naszej szkoły. Tytuły laureatów konkursu wywalczyli: Paweł Maćkowski ze szkoły w Starym Bojanowie oraz Marta Samoląg i Alicja Mielcarek z naszej szkoły. W klasach trzecich nie wyłoniono ani mistrza matematyki, ani laureata. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (AS)

mistrz matematyki 004

Galeria: Gminny Konkurs Matematyczny kl.2-3 - "Mistrz Matematyki"

We wtorek 21 maja klasy 1b i 1d pojechały na wycieczkę do Poznania. W stolicy Wielkopolski pierwszoklasiści brali udział w zajęciach w Muzeum Rogala, zwiedzali zabytki Starego Miasta, katedrę oraz poznali legendy i gwarę poznańską w Blubry 6D.

wycieczka 1a i d   wycieczka 1 a i d

Trzyosobowa drużyna dziewcząt z naszej szkoły w dniach 17-18 maja uczestniczyła w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym w Rawie Mazowieckiej. 🏓 Weronika Świniarska, Katarzyna Nowak i Weronika Trybula zajęły bardzo wysokie 10 miejsce wśród 24 najlepszych szkół w Polsce. Dziewczynom i pani trener Danucie Strzelczyk gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

tenis mp

15 maja dzieci z grup "0"B i "0"C wspólnie wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Nowym Jaromierzu, aby poznać kulturę i tradycję Indian. Mimo kapryśnej pogody udało się w pełni zrealizować plan wycieczki i wszyscy zadowoleni, pełni entuzjazmu wrócili do domu.

wycieczka gr0

Jak co roku Centrum Kultury w Śmiglu na początku maja zorganizowało imprezę ph. „W Krainie Baśni i Bajek”, w której udział wzięli wychowankowie oddziałów „0” oraz klas I-III naszej szkoły. Dzieci przebrane za postacie bajkowe przemaszerowały ulicami miasta, by wspólnie z rówieśnikami ze szkół i przedszkoli gminy Śmigiel podsumować imprezę piknikiem przy amfiteatrze. Podczas podsumowania zostały wręczone nagrody za konkursy organizowane w ramach tej imprezy.

bajkowy korowód

 

Wśród laureatów z naszej szkoły znaleźli się:

Czytaj więcej...

Maj i czerwiec to dla zawodniczek UKS Śmigiel okres wytężonej pracy na siatkarskich boiskach. Już pierwsze turnieje rozegrane w od 17 do 19 maja okazały się bardzo udane. Zespół młodziczek po raz piąty udał się do miejscowości Nove Veseli w Czechach na turniej o Kryształową Kulę (rocznik 2003) i złoty puchar (rocznik 2005). Nasz zespół grający bez kilku podstawowych zawodniczek zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Śmigielanki w starciu ze starszymi zawodniczkami uplasowały się na 7 miejscu w gronie 12 zespołów. W niedzielę rozegrano turniej dla dziewcząt z rocznika 2005 i młodszych, w którym nasze siatkarki zajęły I miejsce. Mecz finałowy z zespołem z Bedrichowa był najlepszym spotkaniem zawodów. Emocje turnieju i wrażenia po międzynarodowym wyjeździe na długo pozostaną w pamięci naszych zawodniczek (Wiktorii Stachowiak, Zofii Świdzińskiej, Weroniki Szuster, WeronikaiFurmaniak, Martyny Szczepanik, Raisy Zdziabek, Martyny Sobierajska, Natalii Primel, Otylii Sworackiej, Oliwii Szlafki, Mai Kaminiarz, Mai Woś).

siatkowka2 siatkowka3

Czytaj więcej...