W sobotnie popołudnie w kaplicy poewangelickiej odbył się drugi z koncertów charytatywnych dla Zosi. Tym razem na scenie oprócz uczniów, wystąpili także absolwenci naszej szkoły. Wyjątkowa atmosfera, przepiękne i pełne emocji piosenki w wykonaniu młodych artystów wywołały u niejednego widza łzy wzruszenia. W imieniu organizatorów dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli akcję „Gramy dla Zosi".

gramy dla zosi 08 gramy dla zosi 20

Galeria Sobotni koncert dla Zosi

6 grudnia br. obchodziliśmy w naszej szkole mikołajki. W tym roku społeczność szkolna nie tylko założyła mikołajowe atrybuty, ale uczciła najpopularniejszego świętego na świecie w nietypowy sposób. W czwartkowe przedpołudnie odbył się bowiem koncert charytatywny ph. „Każdy możesz zostać Świętym Mikołajem”, z którego dochód przeznaczony był na rzecz uczennicy naszej szkoły, Zosi Kurpisz. Na scenie w auli chłopcy i dziewczęta zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Po raz pierwszy przed szkolną publicznością wystąpił także chór dziecięcy prowadzony przez absolwentkę, Emilię Ziegler. W wydarzeniu uczestniczyła również burmistrz Małgorzata Adamczak.

mikołajki 27koncert dla zosi 16

Galeria Mikołajki 2018 Koncert "Gramy dla Zosi"

Informuję rodziców, którzy wykupili obiady dla swoich dzieci oraz dzieci, którym obiady przyznał OPS, że odmówienie posiłku (np. w przypadku choroby ucznia) musi zostać zgłoszone telefonicznie pod nr. 65 5180 143, 65 5188 294 lub e-mailem na adres : sekretariat@sp.smigiel.pl

W miesiącu grudniu br. w dniach nieobecności ucznia obiady należy odebrać. W pozostałych miesiącach rezygnacja z posiłków uwzględniana jest od drugiego dnia nieobecności w szkole. W pierwszym dniu nieobecności obiad należy odebrać, ponieważ jest on częściowo przygotowany dzień wcześniej. Informuję, że powiadomienie wychowawcy klasy o nieobecności dziecka nie skutkuje powiadomieniem pionu żywieniowego, stąd prośba do rodziców o kontakt telefoniczny lub e-mailem.

Dyrektor
Szkoły Podstawowej
w Śmiglu

Czytaj więcej...

W poniedziałek 3 grudnia klasa 1e i 1f udały się na wycieczkę do Poznania. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza" AleKino" obejrzeli film edukacyjny "Vitello". Następnie na Starym Rynku zobaczyli poznańskie koziołki i omówili bożonarodzeniowe potrawy i tradycje przedstawione na jarmarku bożonarodzeniowym.

kl i poznań   kl i poznań2

Dzień później we wtorek 4 grudnia na wycieczkę do Poznania udała się klasa VIIId. Głównym celem wyjazdu była Brama Poznania. W tym nowoczesnym muzeum młodzież obejrzała wszystkie sale ekspozycje oraz wzięła udział w zajęciach edukacyjnych "Koniecznie społecznie". Podczas spaceru po stolicy Wielkopolski ósmoklasiści zwiedzili katedrę, most biskupa Jordana, Plac Wolności i Stary Rynek. Tam mieli okazję uczestniczyć w tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym.

poznań

W sobotę 1 grudnia odbyło się wspólne pieczenie pierników w kl. II a. Pomysłodawcą był obecny przewodniczący klasy Aleksander Olejnik, a w organizacji pomogli rodzice. Zabawa była udana. Wypieki zostaną przekazane na cel charytatywny. 

pierniki iia

Z okazji Święta Kolejarza dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy Id gościły panią Donatę Malak. Pani Donata jest pracownikiem Przewozów Regionalnych. Podczas spotkania uczniowie poznali pracę kierownika pociągu, konduktora, maszynisty. Miały okazję poznać także tajniki pracy kolejarza oraz zasady bezpiecznego podróżowania. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali upominki związane z koleją.

spotkanie z kolejarzem 10

Zdjęcia w galerii: Spotkanie z kolejarzem

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć przytulisko znajdujące się przy oczyszczalni ścieków w Koszanowie. 30 listopada grupa przedstawicieli Szkolnego Klubu Wolontariusza, z koordynatorką tej akcji Weroniką Bajonczak, udała się do Koszanowa, by przekazać zebrane karmy. Przyniesione dary pozwolą zwierzakom na bogatszą świąteczną ucztę. Podczas wizyty młodzież miała okazję poznać obecnych "psich mieszkańców" przytuliska.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję bardzo dziękujemy, że nie był Wam obojętny los naszych czworonożnych przyjaciół.

przytulisko

Dla zosi

Dyrektor szkoły informuje, że najblizszy "otwarty poniedziałek" odbędzie się 10 grudnia br. o godz. 17:00.

We wtorek, 27 listopada i w czwartek 29 listopada br. odbyły się w auli szkolnej dyskoteki andrzejkowe, których organizatorem był Samorząd Uczniowski.. Najpierw bawili się najstarsi uczniowie, a dwa dni później chłopcy i dziewczęta z klas IV-VI , której  Dobra zabawa towarzyszyła wszystkim od początku imprezy. Dochód z zabaw zostanie przekazany na cele charytatywne (w wysokości 592 zł) - na zakup przyborów malarskich dla poopiecznych DPS w Wielkiej Wsi oraz na rzecz akcji "Gramy dla Zosi". Wszystkim, którzy wsparli akcję, serdecznie dziękujemy.

dyskoteka andrzejkowa107 dyskoteka andrzejkowa110

Galeria Dyskoteka andrzejkowa dla starszych klas