Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie! Zbiórka makulatury przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zebraliśmy już kwotę 496zł. Kwota została przekazana na konto fundacji, która zajmuje się akcją "Bose stópki dzieci z Afryki". Dzięki Waszej hojności uda się kupić aż 10 par butów. Serdecznie dziękujemy.

Informujemy, że zbiórka makulatury nadal trwa, zmienia się tylko szczytny cel. Obecnie zbieramy środki na wirtualną adopcję psa z przytuliska dla zwierząt w Koszanowie. O szczegółach akcji będziecie Państwo informowani na bieżąco. Kolejna zbiórka makulatury odbędzie się 30 listopada od godziny 7.30-10.30.

Szanowni Państwo! Z uwagi na małą ilość zebranych darów dla schroniska informujemy, że akcja została wydłużona do 30 listopada br.. Jednocześnie serdecznie dziękujemy tym osobom, które już przyłączyły się do akcji. Przypominamy, że karmę można oddawać do gabinetu pedagoga szkolnego, p.Olgi Konys.

Dyrektor szkoły zachęca wszystkich rodziców do zapoznania się z treścią listu w sprawie profilaktyki chorób zakaźnych.

list s1   list s2

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i zbliżającej się setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego 13 listopada br. na zaproszenie klasy Id przybył do naszej szkoły żołnierz z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Młodszy chorąży Krzysztof Pelec w historycznym mundurze powstańca wielkopolskiego odwiedził przedszkolaków i uczniów klas I - III. Zaproszony gość omówił umundurowanie żołnierza i przybliżył dzieciom znaczenie powstania wielkopolskiego w dziejach naszej Ojczyzny.

spotkanie z żołnierzem 05   spotkanie z żołnierzem 09

Galeria: Spotkanie z żołnierzem

Za nami kolejne dni spędzone na poznawaniu tego co nieznane nam do tej pory oraz doskonaleniu własnych umiejętności. W październiku w ramach zajęć wychowawczo – dydaktycznych uczestniczyliśmy w wycieczce do lasu w Żegrowie, tworzyliśmy wspólnymi siłami makietę lasu oraz przygotowywaliśmy pyszny i przede wszystkim zdrowy mus owocowy. W czasie minionego miesiąca poznaliśmy także bliżej zawód lekarza, odwiedziliśmy pobliski sklep oraz rozwijaliśmy umiejętność współpracy w grupie, aby na początku listopada wziąć udział w „zespołowym” konkursie plastycznym skierowanym do wszystkich dzieci z oddziałów przedszkolnych pt. „Nasze Godło – Orzeł Biały”. Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości gościliśmy żołnierza w mundurze powstańca wielkopolskiego, obejrzeliśmy film pt. „Polak Mały” oraz braliśmy udział w obchodach tego święta w szkole.

grupa 0c 11   grupa 0c 07   grupa 0c 10

Galeria: Z życia grupy "0" C - październik

JS

9 listopada br. uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu dla Niepodległej. O godz. 11.11 na boisku szkolnym wspólnie odśpiewali cztery zwrotki naszego hymnu narodowego.

rekord dla niepodległej 08

Galeria: Rekord dla Niepodległej

11 listopada obchodzić będziemy setną rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji członkowie społeczności szkolnej „mogli zapatrzeć się w przeszłość” i przybliżyć sobie wydarzenia z historii naszego kraju. W piątkowe przedpołudnie zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wysłuchali najpierw laureatów konkursów (recytatorskiego i pieśni patriotycznej). Później obejrzeli montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez chłopców i dziewczęta pod kierunkiem p. Moniki Włoch i p. Iwony Włoch. Młodzi aktorzy i wykonawcy przywołali w tekstach i piosenkach wydarzenia z naszej historii - od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości, udowadniając, że droga do wolnej Polski prowadziła „przez krew i blizny”. Ponadto przekonywali, że „mamy to szczęście, że żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą”.

100 lat niepodległej 11 100 lat niepodległej 64  100 lat niepodległej 56

Galeria: Apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada br. gimnazjaliści, którzy uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, rozdawali torby wielokrotnego użytku swoim kolegom, koleżankom, pracownikom szkoły oraz mieszkańcom miasta.

akcja torby05 akcja torby23akcja torby22

Galeria Promowali torby ekologiczne

We wtorek, 6 listopada br. gimnazjaliści z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach ekologicznych. Uczniowie odwiedzili Zakład Zagospodarowania Odpadów w Czempiniu i kompostownię w Piotrowie Pierwszym. Celem wycieczki było poznanie procesu przetwarzania odpadów. Gimnazjaliści otrzymali torby ekologiczne i artykuły piśmiennicze wykonane z surowców wtórnych. (r)

warsztaty ekologia01

Galeria Ekologiczne warsztaty

Sześcioosobowe drużyny z klas VII 6 listopada 2018r. wzięli udział w grze miejskiej z okazji 100–lecia niepodległości przygotowanej przez pana dyrektora, nauczycieli historii (p. Janowicz, p. Chudaka i p. Szudrę), p. Plewkę i harcerzy. Uczestnicy przemieszczali się po Śmiglu pomiędzy wyznaczonymi punktami według podanych wskazówek i wykonywali zadania, które były związane z historią naszego kraju (w szczególności z wydarzeniami i postaciami związanymi z odzyskaniem niepodległości i historią Śmigla). Ponadto gracze otrzymali elementy niezbędne do rozwiązania zagadki. Wszystkie zadania i zagadkę najszybciej rozwiązali przedstawiciele klasy VII d, a największą ilość punktów i pierwsze miejsce zdobyli reprezentanci klasy VIIc. (MJ)

gra miejska 09

Galeria: Gra miejska na 100 lecie niepodległości