8 maja 2019 r. reprezentanci grup „0” zajęli II miejsce w etapie gminnym konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. Reprezentacja w składzie: Jan Jurga, Franciszek Szczepaniak, Maja Adamczyk, Anna Tomowiak, Filip Wojtkowiak, Oliwia Swendrowska, Mateusz Maćkowiak, Adam Chrzanowski, Barbara Handke, Lena Szymanowska wykazała się w: scence sytuacyjnej, piosence, recytacji wiersza, wykonała pracę plastyczną oraz pokonała tor przeszkód, by zająć miejsce na podium. Wszystkie formy konkursu dotyczyły różnych zagrożeń czyhających na najmłodszych w różnych sytuacjach oraz zasad bezpieczeństwa, które każdy przedszkolak musi znać. Dzieci przygotowane przez swoich rodziców, prowadzone pod kierunkiem pani Rozalii Dekiert i pani Katarzyny Grockiej dostarczyły wielu emocji obecnej na konkursie komisji oraz pozostałym przedszkolakom z innych miejscowości Gminy Śmigiel.
Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wychowanków do konkursu, a przedszkolakom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

bezpieczny przedszkolak g

Galeria: Bezpieczny przedszkolak - konkurs gminny

RD

25 kwietnia w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii". Uczennica klasy VI b Anna Nowak zajęła 6 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs ortograf

obiady maj

W dniach 10-14 kwietnia 2019r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maria Skrzypczak, Fabian Basiura, Jędrzej Nowak i Stanisław Samoląg, brała udział w Mistrzostwach Polski w Szachach Szkół Podstawowych klas I-III. Zawody odbyły się w miejscowości Sielpia Wielka woj. świętokrzyskie. Drużyna zmagania zakończyła na 9 miejscu. Na czwartej dziewczęcej szachownicy Maria Skrzypczak zajęła II miejsce. 

szachy 1 3

W dniach 3 i 4 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu odbyły się nietypowe lekcje.

Uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w atrakcyjnych zajęciach z zakresu nauk przyrodniczych (fizyka, chemia, biologia) przeprowadzonych przez pana Mateusza Łuckiego, przedstawiciela firmy EduEvent. Była to lekcja widowiskowa i ciekawa, a zarazem zabawna. Zademonstrowane uczniom pokazy były okazją do tego, aby uczniowie przekonali się, że nauka nie musi być straszna i że w bardzo prosty sposób możemy się nią pobawić. Występy prowadzone były w sposób interaktywny, a to dzieci lubią najbardziej.

W nietypowych lekcjach chemii uczestniczyli też uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum.

dni eksperymentowania 12   dni eksperymentowania 17   dni eksperymentowania 24

Czytaj więcej...

W sobotę, 06.04.2019 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo. Turniej rozpoczął się Festiwalem Judo Dzieci w roczniku 2010-2011, następnie w rocznikach 2005-2009 rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych - XX Igrzyska Dzieci. Szkołę Podstawową w Śmiglu reprezentowało dwóch zawodników z rocznika 2008: Radosław Chudak oraz Bartosz Tycner. Pierwszy na matę wszedł Bartek, który startował w kategorii wagowej do 38 kg. Bartek po pięknych, wyrównanych walkach zajął 5 miejsce. W kategorii wagowej do 35 kg Radosław Chudak wywalczył złoty medal. Gratulujemy zawodnikom udanego występu!

judo1 judo2 judo3 judo4

Również 4 kwietnia, ale do Przygodzic na półfinał wojewódzki udały się reprezentanki naszej szkoły w siatkówce. Niestety mocno osłabiony kontuzjami zespół mimo ambitnej walki nie zdołał awansować do finałowej czwórki i w klasyfikacji końcowej śmigielanki zajęły miejsca 7-8 w województwie. Warto nadmienić, że dziewczyny grały z zawodniczkami o rok i dwa lata starszymi od siebie. Drużyna wystąpiła w składzie: Wiktoria Stachowiak(kapitan), Weronika Szuster, Wiktoria Lemańska, Weronika Furmaniak, Otylia Sworacka, Oliwia Szlafka, Martyna Sobierajska, Martyna Szczepanik, Maja Woś. Dziękujemy dziewczynom za ambitną walkę!

siatkowka wlkp4siatkowka wlkp3

W czwartek, 4 kwietnia br. siatkarki ze Śmigla stanęły do rywalizacji w finałach wojewódzkich w minisiatkówce i siatkówce dziewcząt. W Kostrzynie k. Poznania rozegrano zawody w minisiatkówce. Do rywalizacji przystąpiło osiem najlepszych drużyn z województwa wielkopolskiego. Jednym z faworytów do zwycięstwa była reprezentacja naszej szkoły. Dziewczyny poradziły sobie z presją i pokonały w finale, po pięknym meczu, zawodniczki z SP nr 15 w Poznaniu, zdobywając tytuł mistrzyń Wielkopolski. Zwycięstwo dało śmigielankom awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach od 23-26 maja w Głuchołazach. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Zofia Świdzińska(kapitan), Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Rozalia Kamieniarz, Natalia Primel, Maja Kaminiarz, Raisa Zdziabek, Aleksandra Jakubiak, Julia Ranka, Maria Franek, Martyna Czaińska, Martyna Markowiak; pod wodzą trenera, p. Ryszrda Primla. Gratulujemy!

siatkowka wlkp1 siatkowka wlkp2

Wielkopolski Kurator Oświaty poinformował, że na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu opublikowano "Informator o liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych I stopnia – rok szkolny 2019/2020", który zawiera wykaz wszystkich szkół i ich ofert, w których prowadzony będzie nabór na r. szkol. 2019/2020. Podajemy link do informatora: informator - KO w Poznaniu