Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że szkoła została zgłoszona do konkursu pod hasłem „To dla mnie ważne”. Piąta edycja konkursu grantowego ma na celu wsparcie dzieci w ich rozwoju, pomoc w edukacji oraz wzmacnianie ich pasji i talentów. Do wygrania jest kwota 50 tys. złotych.
I etap konkursu to zgłoszenia pomysłów na działania dla najmłodszych, które przyjmowane są do 21 maja. Nasz projekt nosi nazwę „Szkolne centrum multimedialne”.
II etap to głosowanie internautów na zgłoszone inicjatywy, które potrwa od 22 maja do 11 czerwca. Dwadzieścia pomysłów, które zdobędą najwięcej głosów dostanie się do finału.
Laureatów konkursu poznamy 20 czerwca - jury wskaże ich spośród finalistów głosowania.
Pomóż nam wywołać na twarzach dzieci uśmiech. Zachęcamy do głosowania na nas. Swój głos można oddać na stronie http://todlamniewazne.pl/
Jak oddać głoś
1. Wejdź na stronę http://todlamniewazne.pl/
2. Wejdź w zakładkę „oddaj swój głos”, która przekieruje Cię na stronę listy inicjatyw http://todlamniewazne.pl/lista-inicjatyw.html
3. Wykorzystując swój adres e-mail oddaj swój głos jednorazowo z tego adresu e-mail.

Liczymy na Wasze głosy! http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1352,szkolne-centrum-multimedialne.html

top logo

W dniu 22 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Racocie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w „Grach i zabawach” klas I-III. Bardzo dobrze w tych zawodach, spisali się nasi uczniowie. Reprezentanci klasy I i III e naszej szkoły zajęli pierwsze miejsca, natomiast II g miejsce czwarte. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów! Zdjęcia w galerii: Zawody powiatowe klas 1-3

zawody powiat 05   zawody powiat 07

 

25 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii. Uczniowie klas II i III z całej gminy zmierzyli się z tekstami przygotowanymi przez doradcę metodycznego kształcenia zintegrowanego panią Violettę Michalczak. Kiedy uczestnicy konkursu posilali się w szkolnej stołówce, komisja sprawdzała prace. Później ogłoszono wyniki. Mistrzami Ortografii 2017 zostali: Lena Nowak (SP Śmigiel), Anna Stróżyńska i Aleksandra Dłużak (SP Stara Przysieka II), Dominika Dajewska i Igor Hojan (SP Stare Bojanowo), Martyna Korzeniewska (SP Czacz). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, natomiast laureaci zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród przez burmistrz Śmigla panią Małgorzatę Adamczak.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy paniom Violetcie Michalczak, Violetcie Borkowskiej – Wojtkowiak i Magdalenie Zimniak za pracę w komisji konkursowej.

konkurs ortograficzny 02   konkurs ortograficzny 03

W maju został zorganizowany konkurs z języka angielskiego "Picture Dictionary" dla uczniów klas I- III oraz IV-VI.  Zadaniem dzieci było zobrazowanie dowolnego słowa za pomocą tego, czym to w rzeczywistości jest. Wpłynęło bardzo dużo pomysłowych prac. Z najciekawszych została utworzona wystawa. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do nauki nowych słów.

wystawa

W środę 24 maja dzieci z oddziału przedszkolnego, na zaproszenie pani Justyny Spalonej pojechały do Przedszkola Samorządowego w Śmiglu na OLIMPIADĘ PRZYRODNICZĄ. W konkursie startowały dwie drużyny. Drużyna z naszej szkoły zwyciężyła. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą o otaczającej nas przyrodzie. W nagrodę otrzymały dyplomy i książki.

olimpiada przyrodnicza 01

We wtorek 23 maja gościła w naszej szkole sędzia Anna Maria Wesołowska. Wygłosiła prelekcje dla dzieci, po których był czas na wspólne zdjęcia i autografy. Po południu spotkała się także z Burmistrzem Śmigla panią Małgorzatą Adamczak oraz rodzicami. Zdjęcia w galerii: Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

spotkanie sędzia Wesołowska 02   spotkanie sędzia Wesołowska 06   spotkanie sędzia Wesołowska 23

W czwartek 18 maja w Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się podsumowanie gminnego konkursu plastyczno-przyrodniczego "Dbaj o przyrodę naszej małej Ojczyzny". Konkurs organizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody w Czaczu przy współpracy z Centrum Kultury w Śmiglu. Jest on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z gminy Śmigiel. W gronie laureatów znalazło się wielu uczniów naszej szkoły. I miejsce -  Zosia Chudak kl. IIIf, II miejsce - Lena Łupicka kl. IIIf, III miejsce - Gabriela Ilmer kl. IIIf. Wyróznienia zdobyli: Anna Nowak kl. IIIf, Michał Szumacherkl. IIIf, Julia Borowska kl. IIId, Nicola Michalak kl. IIf, Weronika Fornalik kl. IIIe oraz Maja Małecka z klasy I. Gratulujemy!

wręczenie nagród 05

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Chcemy żyć godnie" organizowanym przez Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie w ramach obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. Wśród laureatów konkursu w kategorii klas I-III znaleźli się Ania Nowak - III miejsce oraz Ksawier Murek - wyróżnienie, oboje z klasy IIIf. Rozdanie nagród odbyło się 17 maja podczas imprezy integracyjnej w Kościańskim Ośrodku Kultury. Gratulujemy!!!

Ania i Ksawier

W ramach nagrody za zwycięstwo w konkursie pod hasłem "Warto chodzić do szkoły" uczniowie klasy IVd wyjechali na wycieczkę do kina w Lesznie. Ponadto każdy uczeń otrzymał upominek. Dodatkowa nagroda niespodzianka i dyplom została przyznana Martynie Markowiak za 100% frekwencję. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród był Fines Operator Bankowy.

kino

W piątek 12 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie edukacyjno-integracyjnej pod hasłem "Czarodzieje, czarodziejki, czarnoksiężnicy". Patronem honorowym imprezy organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną była Pani Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak. Dzieci przemaszerowały w barwnym, czarodziejskim korowodzie ulicami miasta oraz wzięły udział w pikniku przy amfiteatrze. W trakcie imprezy podsumowano i wręczono nagrody w konkursie plastycznym pt. "Magia w bajkach i baśniach". Wśród laureatów nagród znalazło się grono uczniów Szkoły Podstawowej w Śmiglu. 

bajki 01bajki 05bajki 06

Czytaj więcej...