28 marca grupa Oa uczestniczyła w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego w Bronikowie, w którym czekała na nią niespodzianka. Dzieci z wielkanocnymi koszyczkami udały się do lasu, gdzie szukały słodyczy ukrytych w trawie. Po wyczerpującej wyprawie w gospodarstwie przyszedł czas na kiełbaski, ciepłą herbatę oraz pyszne ciasto. Później dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sportowych. Mimo mroźnej pogody spędziliśmy miłe chwile. Galeria: Grupa 0a w Bronikowie

grupa 0a w Bronikowie 03   grupa 0a w Bronikowie 07   grupa 0a w Bronikowie 16

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Konkursie Powiatowym "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna". 28 marca w Kościanie odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Wyróżnienia otrzymali z klas 1-3: Antonina Łęczyńska IIIa, Adrian Leśniczak IIIa, Maria Stachowska Ia, Gabriela Kaczmarek IIa, Marcel Mikołajczak IIIg. Z klas 4-6 wyróżnienia otrzymały: Lena Domagała IVe i Blanka Lemańska Vb. Gratulujemy!

ozdoby wielkanocne wyróznieni 01   ozdoby wielkanocne wyróznieni 03   ozdoby wielkanocne wyróznieni 02

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca br., rozegrano w Gostyniu Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn, reprezentujących powiaty: wolsztyński (SP Mochy), rawicki (SP 4 Rawicz), gostyński (SP Pudliszki), miasto Leszno (SP 9 Leszno), SP leszczyński (SP Nowy Belęcin) i kościański (SP Śmigiel). Drużyna śmigielanek (w składzie: Michalina Wiśniewska - kapitan, Joanna Kurpisz, Monika Kowalska, Roksana Kiełczewska, Malwina Stachowiak, Anna Szymańska i Marcelina Szulc) okazała się bezkonkurencyjna i wygrała turniej bez straty seta. Zwycięstwo dało dziewczynom awans do grona najlepszych ośmiu drużyn w województwie wielkopolskim. Siatkarkom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zawodów półfinałowych, które zostaną rozegrane 24 kwietnia w Turku. (RP)

mistrzynie rejonu01

W środę 21 marca 2018 roku odbyła się uroczystość pod hasłem „Wiosna z pierwszakiem”. Uczniowie  klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie, którego dokonał dyrektor szkoły Robert Plewka. Uczniowie otrzymali też pamiątkowe dyplomy i medale. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. Na zakończenie pierwszakom zostały wręczone kuferki ze słodyczami. Po części oficjalnej uczniowie udali się na słodki poczęstunek do stołówki szkolnej. Galeria: Pasowanie pierwszoklasistów

pasowanie 18   pasowanie 22

Zgodnie ze szkolną tradycją pierwszego dnia wiosny odbył się w szkole koncert laureatów Konkursu Piosenki. Po koncercie ogłoszono wyniki konkursu oraz wręczono dyplomy, statuetki i słodkie upominki zwyciezcom. Laureaci z klas I-III swoim występem uświetnili uroczystość pasowania pierwszoklasistów. Galeria: Koncert laureatów Konkursu Piosenki

koncert laureatów 02   koncert laureatów 21   koncert laureatów 26

21 marca 2018r. świętowaliśmy w naszej szkole nadejście wiosny. Uczniowie klas siódmych i oddziałów gimnazjalnych zebrali się wraz z nauczycielami w auli, by uczestniczyć w II Festiwalu Disco Polo, podczas którego młodzież miała okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczno - choreograficzne. Występy klas oceniało jury, które pierwsze miejsce przyznało IIb, która w wykonała piosenkę "Audi w LPG". Drugie miejsce zajęła klasa IIIb, która zaprezentowała utwór ,,Mleczko". Ostatnie miejsce na podium zdobyła klasa IIc z piosenką "Dla ciebie kupie se spodnie". Wyróżnienia przyznano 7a i 3a. Również publiczność wskazała swoich faworytów. Nagrody publiczności otrzymały klasy: IIb i IIIa. Wszystkim laureatom gratulujemy! (St. Świdziński)

festiwal disco polo232 festiwal disco polo236 festiwal disco polo210

Galeria II Festiwal Disco Polo

Kacper Jąder, Konrad Nadolny i Łukasz Skoracki zdobyli Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla dla najlepszej drużyny w XV Gminnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI, który odbył się 20 marca w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Indywidualnie Kacper zajął miejsce I, a Konrad miejsce III. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  Zdjęcia w galerii: XV Gminny Konkurs Matematyczny

gminny matematyczny 04

Z inicjatywy grupy uczniów 19 marca br. odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Jego celem było kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości i umiejętności manualnych. Dwanaście uczestniczek konkursu wykonywało prace w dowolnej technice, których motywem przewodnim było jajko – symbol świąt Wielkiej Nocy. Prace uczestników konkursu ozdobiły gablotę wiszącą na szkolnym korytarzu. Wyniki zmagań są następujące: I miejsce - Wiktoria Szczerbal; II miejsce - Roksana Szymańska; III miejsce - Magdalena Kasprzyk i Natasza Marciniak.(rm)

kartka wielkanoc08kartka wielkanoc01kartka wielkanoc09

Galeria: Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

Od stycznia w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjno-wychowawczy pt. „Rok dla Niepodległej”. Jego celem jest zachęcenie uczniów do radosnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, budzenie świadomości narodowej i uczuć patriotycznych, zapoznanie z doniosłymi wydarzeniami z historii Polski, a w szczególności wydarzeniami i postaciami historycznymi, które doprowadziły do odzyskania niepodległości Polski i przyczyniły się do kształtowania granic. Przedsięwzięcie ma także przyczynić się do rozwijania wśród uczniów zainteresowania legendami polskimi oraz historią symboli narodowych.

projekt niepodległa2

Czytaj więcej...

14 marca obchodzony jest na całym świecie Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie klas drugich gimnazjum przebrali się za postacie z bajek – Pipi i Pinokia. Najlepiej z zadania wywiązały się IIa i IId. Odbyły się również konkursy dotyczące najsłynniejszej stałej matematycznej. Największą wiedzą na temat liczby pi wykazała się Maja Wielińska z klasy IIb. Najpiękniejszy wiersz napisała Dominika Nowak (IIb). W konkursie plastycznym poświęconej stałej matematycznej zwyciężyła Emilia Tomowiak (IIa). Podczas święta uczniowie mogli również skosztować ciasteczek z liczbą pi. Składamy serdeczne podziękowania Pani Danucie Grygier za ufundowanie słodyczy. (AR)

dzien liczby pi05dzien liczby pi08 dzien liczby pi22

Galeria Dzień Liczby PI