Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie! Zachęcamy do udziału w akcji „Dary dla Domu Dziecka w Bodzewie”. Środki czystości i artykuły szkolne można przynosić do pedagoga szkolnego, p.Olgi Konys, do końca września. Liczymy na Wasze dobre serca!
W dniu 3 października br. dary zostaną przekazane do domu dziecka.

Zbiórka2

10 września 2018 rozpoczyna się w naszej szkole zbiórka makulatury, która będzie oddawana do skupu, a zebrane środki będą przeznaczane na zakup obuwia dla dzieci w Laare. Akcja potrwa do 31 maja 2019r.

bose stopki

Czytaj więcej...

W 2012 r. zainicjowano akcję publicznego czytania największych, polskich dzieł literackich. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmacniania poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku w Śmiglu „narodowe czytanie” odbyło się, podobnie jak w całej Polsce, 8 września i przyciągnęło wielu fanów obcowania z polską literaturą, również dzieci i młodzież. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego na śmigielskim rynku w sobotnie popołudnie czytali burmistrz Śmigla, aktorzy, pracownicy Centrum Kultury w Śmiglu oraz uczniowie naszej szkoły. Chłopcy i dziewczęta ubrani w stroje z epoki do złudzenia przypominali bohaterów powieści.

narodowe czytanie01 narodowe czytanie13

Galeria Narodowe Czytanie 2018

Kolejne wakacje odeszły do historii, pora na powrót do szkolnej rzeczywistości i obowiązków. 3 września członkowie społeczności Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja uroczyście zainaugurowali nowy rok szkolny. Po mszy świętej zgromadzili się na boisku szkolnym. W apelu oprócz dyrekcji, uczniów i nauczycieli wzięli również udział zaproszeni goście: skarbnik Śmigla, p. Piotr Szmytkowski, przewodnicząca Rady Rodziców p. Małgorzata Kojder. Na początku głos zabrał p. dyrektor Robert Plewka, która zachęcał uczniów, a także serdecznie powitał w szkolnych progach pierwszoklasistów. Skarbnik Śmigla przekazał w imieniu włodarza miasta hotel dla owadów i życzył nauczycielom oraz uczniom sukcesów i owocnej pracy. Potem przyszedł czas na spotkania z wychowawcami w klasach.

rozpoczecie roku szkolnego 04rozpoczecie roku szkolnego 02

U progu nowego roku szkolnego życzymy wszystkim członkom społeczności szkolnej wytrwałości, ambitnych wyzwań, satysfakcji z pracy i radości z realizacji marzeń. A gdy nadejdą ciężkie chwile, pamiętajcie, „… że jeszcze tylko: wrzesień, październik, listopad, grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec i...

Wakacje, znów będą wakacje,
Na pewno mam rację, wakacje będą znów…”

Galeria Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Szanowni Państwo! Informujemy, że zajęcia wychowania do życia w rodzinie w klasach IV-VI będą prowadzone od 1 października br. Klasy otrzymają informację, w którym półroczu będą realizować w/w zajęcia.

Plan lekcji dla klas I-VIII i oddziałów gimnazjalnych - plik.pdf

nowyplan

Wydawanie obiadów w stołówce szkolnej rozpoczynamy od dnia 4.09.2018r.

Dni żywienia:

19 x 4,00zł tj. 76,00zł

Wpłat przelewem (dokładną kwotę) prosimy dokonać na konto:

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Nr konta 76 8667 0003 0004 4091 2000 0030

Bank Spółdzielczy w Śmiglu.

(podać imię, nazwisko i klasę dziecka)

Termin wpłat: 29.08-1.09.2018r.

Dziecko otrzyma kartę obiadową tylko w przypadku, gdy wpłata zostanie zarejestrowana na wyciągu w/w konta szkolnego. (Dokonując wpłaty przelewem należy uwzględnić czas trwania operacji między bankami.)

Wpłaty gotówkowe przyjmowane będą w poniedziałek 3.09.2018r. w godz. 7.30 - 8.15 i 12.00 - 14.00 w stołówce szkolnej.

Wykupienie obiadów w czasie trwania danego miesiąca musi nastąpić minimum z 3 dniowym wyprzedzeniem z uwagi na dostawy produktów (zgodnie z regulaminem stołówki).

W przypadku nieobecności dziecka w szkole obiad należy odebrać w stołówce w godzinach wydawania posiłków  lub zgłosić poprzedniego dnia rezygnację z obiadów podając termin.

Szanowni Państwo!

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że wszelkie informacje dotyczące oddziałów przedszkolnych przekażą wychowawcy w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, tj. 3 września 2018 (także dotyczące kart pracy).

oddział przedszkolny 1