Również 4 kwietnia, ale do Przygodzic na półfinał wojewódzki udały się reprezentanki naszej szkoły w siatkówce. Niestety mocno osłabiony kontuzjami zespół mimo ambitnej walki nie zdołał awansować do finałowej czwórki i w klasyfikacji końcowej śmigielanki zajęły miejsca 7-8 w województwie. Warto nadmienić, że dziewczyny grały z zawodniczkami o rok i dwa lata starszymi od siebie. Drużyna wystąpiła w składzie: Wiktoria Stachowiak(kapitan), Weronika Szuster, Wiktoria Lemańska, Weronika Furmaniak, Otylia Sworacka, Oliwia Szlafka, Martyna Sobierajska, Martyna Szczepanik, Maja Woś. Dziękujemy dziewczynom za ambitną walkę!

siatkowka wlkp4siatkowka wlkp3

W czwartek, 4 kwietnia br. siatkarki ze Śmigla stanęły do rywalizacji w finałach wojewódzkich w minisiatkówce i siatkówce dziewcząt. W Kostrzynie k. Poznania rozegrano zawody w minisiatkówce. Do rywalizacji przystąpiło osiem najlepszych drużyn z województwa wielkopolskiego. Jednym z faworytów do zwycięstwa była reprezentacja naszej szkoły. Dziewczyny poradziły sobie z presją i pokonały w finale, po pięknym meczu, zawodniczki z SP nr 15 w Poznaniu, zdobywając tytuł mistrzyń Wielkopolski. Zwycięstwo dało śmigielankom awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach od 23-26 maja w Głuchołazach. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Zofia Świdzińska(kapitan), Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Rozalia Kamieniarz, Natalia Primel, Maja Kaminiarz, Raisa Zdziabek, Aleksandra Jakubiak, Julia Ranka, Maria Franek, Martyna Czaińska, Martyna Markowiak; pod wodzą trenera, p. Ryszrda Primla. Gratulujemy!

siatkowka wlkp1 siatkowka wlkp2

Wielkopolski Kurator Oświaty poinformował, że na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu opublikowano "Informator o liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych I stopnia – rok szkolny 2019/2020", który zawiera wykaz wszystkich szkół i ich ofert, w których prowadzony będzie nabór na r. szkol. 2019/2020. Podajemy link do informatora: informator - KO w Poznaniu

W piątek 29.03 odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Języka Angielskiego "Say it- spelling with culture" dla uczniów klas 4. Sprawdzał wiedzę z zakresu literowania angielskich wyrazów oraz kultury krajów anglojęzycznych. Jesteśmy bardzo dumni, gdyż laureatami konkursu zostali uczniowie ze Śmigla: Milena Kaminiarz, Olga Pelec oraz Mikołaj Skrzypczak. Serdecznie gratulujemy!

gminny konkurs jang 01

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X Konkursie Powiatowym ,,Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna”. 2 kwietnia odbyło się w Kościanie podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. II miejsce zajęła Maria Stachowska z kl. II a. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Wieczorek z kl. I c, Maja Krakowiak z kl. II b i Lena Domagała z kl. V e. Gratulujemy!

kartka wielkanocna1   kartka wielkanocna 2

29 marca 2019 r. Jagoda Dudkowiak, Natalia Napierała i Dominika Snela reprezentowały naszą szkołę w finale Wojewódzkiego Konkursu "Matematyka bez pamiętnika", który odbył się w Poznaniu, na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Podczas zmagań sprawdzano zrozumienie pojęć matematycznych, a nie wiedzę pamięciową. Konkurs składał się z prelekcji na temat funkcji trygonometrycznych oraz testu zadań z tego działu. Uczestnicy brali również udział w sesji posterowej.

konkurs Poznań

W piątek 29 marca uczniowie klas 6 udali się do Kościana, gdzie w ramach realizacji ścieżki doradztwa zawodowego odwiedzili Powiatową Komendę Policji oraz siedzibę Państwowej Straży Pożarnej. Podczas spotkań z policjantką i strażakami dowiedzieli się na czym polega praca na poszczególnych stanowiskach. Następnie dwie klasy udały się na ściankę wspinaczkową, gdzie młodzież mogła zapoznać się z pracą instruktora wspinaczki. Pozostali uczniowie pojechali na basen, gdzie oprócz wodnych kąpieli mogli obserwować pracę ratowników wodnych.

kościan kl6 06   kościan kl6 08   kościan kl6 12

Galeria: Wizyta szóstoklasistów w Kościanie

We wtorek 26 marca br. w naszej szkole odbyły się targi edukacyjne. Na zaproszenie organizatorów w salach zaprezentowały się szkoły średnie z Leszna, Kościana, Nietążkowa oraz z Poznania.  Młodzież z klas VII, VIII i III gimnazjum ze Śmigla oraz chłopcy i dziewcząta ze szkoły w Bronikowie uczestniczyli w prezentacjach przygotowanych przez gości. Podczas rozmów z nauczycielami i uczniami pozyskali informacje o zasadach rekrutacji w bieżącym roku szkolnym, planowanej ilości klas oraz historii i tradycji tych szkół. Niektóre prezentacje wsparte były pokazem umiejętności uczniów. Z pewnością targi pomogą młodzieży w wyborze dalszego kierunku kształcenia.

targi edukacyjne11 targi edukacyjne7

Galeria Targi edukacyjne

obiady kwiecień

Marta Samoląg i Adam Michalewicz reprezentowali naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Julian Tuwim - Czarodziej słowa" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kościanie. W zmaganiach wzięło udział 27 uczniów. Wśród laureatów znalazła się Marta, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs recyt