Wyniki Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych:

kategoria klas VII-VIII

miejsce I - Hubert Nadobnik - Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej  

miejsce II - Antoni Sadowski - Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej

miejsce III -  Klaudia Sikora - Zespół Szkół w Czaczu  

kategoria klas IV-VI

miejsce I - Jakub Jóźwiak - Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Starej Przysiece Drugiej 

miejsce II - Jan Korzeniewski - Szkoła Podstawowa w Śmiglu

miejsce III - Milena Kaminiarz - Szkoła Podstawowa w Śmiglu

MATEMATYKA

Czytaj więcej...

PSM Kościan

W środę 2 czerwca ok 30 uczniów wzięło udział w etapie szkolnym Gminnego Konkursu Matematycznego dla klas IV-VIII. W dwóch kategoriach wiekowych wyłonione po trzech najlepszych matematyków, którzy reprezentowali naszą szkołę w etapie gminnym, który odbył się we wtorek 8 czerwca. 

Najlepsi w kategorii klas IV-VI: Milena Kaminiarz, Jan Korzeniewski i Bartosz Skoracki. Najlepsi w kategorii klas VII-VIII: Lena Domagała, Weronika Mikołajczak, Weronika Trybuła. 

Wyniki etapu gminnego już wkrótce. 

gminny matematyczny

Gratulujemy uczniom naszej szkoły: Oliwii Juchockiej z kl. 1c, Wiktorowi Zandeckiemu i Krzysztofowi Zeiske z kl. 3d sukcesów w konkursie plastycznym PGNiG „Wieża wiertnicza”. Laureaci odebrali nagrody z rąk Burmistrz Śmigla.

konkurs wieza

9 czerwca br. klasa 7e uczestniczyła w lekcji języka na świeżym powietrzu i rozwiązywali zadania egzaminacyjne przy użyciu kodów QR. (PK)

angielski

W poniedziałek, 7 czerwca odbyły się w naszej szkole warsztaty chemiczne pod hasłem „Młodzi uczą młodych”. Były to kolejne tego typu zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej. W atmosferze zabawy i pod okiem nauczycieli uczennice klas 8 prezentowały ciekawe eksperymenty i doświadczenia możliwe do wykonania w warunkach szkolnych. Koleżanki i koledzy z młodszych klas mieli okazję poczuć się jak prawdziwi chemicy. Nie tylko obserwowali, ale z zaciekawieniem przeprowadzali doświadczenia przygotowane przez prowadzące edukatorki i chłonęli przekazywaną wiedzę. Dowiedzieli się, że umiejętności doświadczalne mogą być niezwykle inspirujące i ciekawe, bo wyjaśniają wiele zjawisk przyrodniczych. Mieli okazję np. dowiedzieć się jak szybko możemy otrzymać tlen lub jak chemicznie wyprodukować wykwintny kawior. (AMat)

mlodzi chemia

 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że ze względu na remont sieci wodociągowej w poniedziałek, 7 czerwca br. zajęcia w szkole kończą się o godz. 13.35. Zajęcia, które odbywają się na 7 i 8 lekcji, zostają zawieszone.
Obiady będą wydawane do godz. 14.00.
Świetlica szkolna będzie czynna do godz. 15.30, ale tylko dla uczniów, którym rodzice nie mogą zapewnić opieki.

images

Dzień Dziecka klasa III b spędziła aktywnie i na wesoło. Był seans filmowy, który wprowadził dzieci w klimat zaczarowanego lasu. Były bańki mydlane i lody, a później zabawy z żywymi maskotkami przy Centrum Kultury, malowanie na folii, zabawy ruchowe i zamek dmuchany. Na końcu relaks na leżakach i popcorn oraz medale dla uczestników. Uśmiechy dzieci to najlepsze podsumowanie dnia. (IM)

dzień dziecka 3b 1  dzień dziecka 3b 2

Serdecznie gratulujemy Lenie Domagale z kl. VIIe i Marii Stachowskiej z klasy IVe awansu do finału Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy” Sława 2021. Dziewczyny znalazły się w gronie laureatów szkolnego Konkursu Piosenki, który w tym roku odbył się online tylko dla uczniów klas IV-VIII. Obok Leny i Marysi w szkolnych zmaganiach czołowe miejsca zajęły także Wiktoria Stróżak z klasy VIIf, Aleksandra Cieśla z klasy VIg i Zofia Paul z klasy VIg.

foto Lena Marysia

 

Drodzy nauczyciele, rodzice i uczniowie bardzo dziękujemy za zaangażowanie się w zbiórkę Góry Grosza. Informujemy, iż dzięki Państwa wsparciu udało się nam zebrać łączną kwotę 926,04zł.


góra grosza 21Olga Konys
Dominika Rusek