Laureaci Szkolnego Konkursu Ortograficznego klas II i III brali udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym "Mistrz Ortografii", który odbył się w Szkole Podstawowej w Bronikowie. Z naszej szkoły mistrzem ortografii klas II został Adam Berthold z kl.IIb, a laureatkami: Oliwia Walczak i Milena Cieślik z kl.II b. W kategorii klas trzecich nie wyłoniono mistrza ani laureata, natomiast najlepsze prace napisali uczniowie naszej szkoły:Tadeusz Zimniak i Kacper Marcinkowski z kl.IIIb.

mistrz ortografii 01

Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Śmiglu w dniach od 23 do 26 maja uczestniczyła w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Dziewcząt. Zawody, w których wystartowało osiemnaście reprezentacji z 16 województw odbył się w Głuchołazach. W pierwszym etapie śmigielanki zdecydowanie pokonały zespoły SP nr 155 w Krakowie i SP w Sulechowie 2-0. W drugiej fazie nasz zespół trafił na faworyta turnieju SOS SP w Nadarzynie oraz ekipa ze SP nr 6 Mielcu. W pierwszym meczu pokonaliśmy dziewczyny z Mielca 2-0. Drugie spotkanie z zespołem z Nadarzyna mimo ambitnej postawy przegraliśmy 1-2 i straciliśmy szansę na awans do pierwszej czwórki. Ostatecznie w turnieju dziewczyny zajęły znakomite szóste miejsce, które jest największym sukcesem siatkarek ze Śmigla. Zawodniczki (Zofia Świdzińska -kapitan, Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Rozalia Kamieniarz, Natalia Primel, Martyna Czaińska, Maja Kaminiarz, Raisa Zdziabek, Maria Franek, Julia Ranka, Martyna Markowiak, Aleksandra Jakubiak) pokazały się z bardzo dobrej strony i godnie reprezentowały naszą szkołę i miasto na mistrzostwach Polski. Gratulujemy dziewczynom i ich trenerowi p. Ryszardowi Primlowi. (RP)

siatkowka MP1 siatkowka MP2 siatkowka MP3

24 maja 2019 roku w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Matematyczny „Mistrz matematyki” o nagrodę Burmistrza Śmigla. W zmaganiach wzięło udział dwadzieścioro uczniów z klas drugich i sześcioro z klas trzecich. W klasach drugich mistrzami matematyki zostali: Władysław Jóźwiak i Gabriela Domagała ze szkoły w Czaczu, Maksymilian Mania i Tomasz Kurpisz ze Starego Bojanowa, Mateusz Krauze ze Starej Przysieki Drugiej oraz Aleksander Landzwojczak z naszej szkoły. Tytuły laureatów konkursu wywalczyli: Paweł Maćkowski ze szkoły w Starym Bojanowie oraz Marta Samoląg i Alicja Mielcarek z naszej szkoły. W klasach trzecich nie wyłoniono ani mistrza matematyki, ani laureata. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! (AS)

mistrz matematyki 004

Galeria: Gminny Konkurs Matematyczny kl.2-3 - "Mistrz Matematyki"

We wtorek 21 maja klasy 1b i 1d pojechały na wycieczkę do Poznania. W stolicy Wielkopolski pierwszoklasiści brali udział w zajęciach w Muzeum Rogala, zwiedzali zabytki Starego Miasta, katedrę oraz poznali legendy i gwarę poznańską w Blubry 6D.

wycieczka 1a i d   wycieczka 1 a i d

Trzyosobowa drużyna dziewcząt z naszej szkoły w dniach 17-18 maja uczestniczyła w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym w Rawie Mazowieckiej. 🏓 Weronika Świniarska, Katarzyna Nowak i Weronika Trybula zajęły bardzo wysokie 10 miejsce wśród 24 najlepszych szkół w Polsce. Dziewczynom i pani trener Danucie Strzelczyk gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

tenis mp

15 maja dzieci z grup "0"B i "0"C wspólnie wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Nowym Jaromierzu, aby poznać kulturę i tradycję Indian. Mimo kapryśnej pogody udało się w pełni zrealizować plan wycieczki i wszyscy zadowoleni, pełni entuzjazmu wrócili do domu.

wycieczka gr0

Jak co roku Centrum Kultury w Śmiglu na początku maja zorganizowało imprezę ph. „W Krainie Baśni i Bajek”, w której udział wzięli wychowankowie oddziałów „0” oraz klas I-III naszej szkoły. Dzieci przebrane za postacie bajkowe przemaszerowały ulicami miasta, by wspólnie z rówieśnikami ze szkół i przedszkoli gminy Śmigiel podsumować imprezę piknikiem przy amfiteatrze. Podczas podsumowania zostały wręczone nagrody za konkursy organizowane w ramach tej imprezy.

bajkowy korowód

 

Wśród laureatów z naszej szkoły znaleźli się:

Czytaj więcej...

Maj i czerwiec to dla zawodniczek UKS Śmigiel okres wytężonej pracy na siatkarskich boiskach. Już pierwsze turnieje rozegrane w od 17 do 19 maja okazały się bardzo udane. Zespół młodziczek po raz piąty udał się do miejscowości Nove Veseli w Czechach na turniej o Kryształową Kulę (rocznik 2003) i złoty puchar (rocznik 2005). Nasz zespół grający bez kilku podstawowych zawodniczek zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Śmigielanki w starciu ze starszymi zawodniczkami uplasowały się na 7 miejscu w gronie 12 zespołów. W niedzielę rozegrano turniej dla dziewcząt z rocznika 2005 i młodszych, w którym nasze siatkarki zajęły I miejsce. Mecz finałowy z zespołem z Bedrichowa był najlepszym spotkaniem zawodów. Emocje turnieju i wrażenia po międzynarodowym wyjeździe na długo pozostaną w pamięci naszych zawodniczek (Wiktorii Stachowiak, Zofii Świdzińskiej, Weroniki Szuster, WeronikaiFurmaniak, Martyny Szczepanik, Raisy Zdziabek, Martyny Sobierajska, Natalii Primel, Otylii Sworackiej, Oliwii Szlafki, Mai Kaminiarz, Mai Woś).

siatkowka2 siatkowka3

Czytaj więcej...

Uczennice naszej szkoły i zarazem zawodniczki UKS Śmigiel Ewa Śmigaj oraz Wiktoria Lemańska zdobyły złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Dziewczyny są członkiniami kadry Wielkopolski, która po raz pierwszy w 25-letniej historii turnieju zdobyła złoty medal. Tym bardziej cieszy fakt, że w zespole grały śmigielanki. Turniej, w którym wystąpiły reprezentacje 16 województw, został rozegrany w dniach od 16 do 19 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gratulujemy dziewczynom i życzymy kolejnych owocnych występów. (RP)

siatkowka1

Na zaproszenie ZSP w Nietążkowie 16 maja br. przedstawiciel naszej szkoły – Jakub Matuszewski z klasy IIIB – brał udział w drużynowym konkursie gastronomicznym. Każda ekipa składała się z dwóch osób dorosłych, ucznia szkoły ponadgimnazjalnej oraz ucznia szkoły gimnazjalnej/szkoły podstawowej. Drużyny rywalizowały pod czujnym okiem mentora i przygotowywały potrawy na żywo w formule BLACK BOX. Wszystkich uczestników dopingowali zebrani goście oraz grupa kibiców z zaproszonych szkół, w tym również ze Śmigla. Jury konkursu miała nie lada wyzwanie podczas oceny przygotowanych przez nich potraw. Drużyna, w składzie której był nasz uczeń, zajęła II miejsce. Gratulujemy Jakubowi oraz życzymy dalszego rozwijania pasji, jaką jest gotowanie.(IW)

festiwal kulinarny6 festiwal kulinarny8

Galeria Sukces Jakuba w konkursie gastronomicznym