W piątek 20.12.2019r obiady dla uczniów kl I-VIII będą wydawane od godz. 11:00 do 14:00.
W związku z powyższym odwozy dla uczniów z klas I-III o godz 11:15, a dla klasy IV-VIII odwozy około godziny 12:00. Dla zerówek odwozy o godz. 13:00 i 15:30.

ogłoszenie foto

Młodzież z klas ósmych w ramach zajęć doradztwa zawodowego odbyła wycieczki do lokalnych zakładów. Zapoznała się ze specyfiką pracy w różnych zawodach, warunkami, ścieżką kariery zawodowej dla wykonywania danej profesji. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery złożono wizyty w salonach fryzjerskim i kosmetycznym, restauracji, firmach: ALVO, Hoffmann oraz FKS. Obserwacja rożnych stanowisk pracy pozwoli młodzieży dokonać właściwego wyboru własnej ścieżki zawodowej. (AA)

tydzien kariery

13 grudnia byliśmy gospodarzami Drużynowych Mistrzostw Rejonu w Tenisie Stołowym Młodzieży. Drużyna dziewcząt z naszej szkoły w składzie: Weronika Świniarska, Julia Wawrzyniak i Sylwia Starkbauer zajęły I miejsce i uzyskały tytuł mistrzyń rejonu na rok szkolny 2019/2020. Drużyna chłopców w składzie: Bartosz Ludwiczak, Filip Trybuła i Konrad Nadolny zajęła III miejsce w mistrzostwach. Dziewczęta będą reprezentować nasz rejon na zawodach wojewódzkich, które odbędą się w styczniu. (DS)

tenis zawody rejonowe

 

11 grudnia w klasie 2b odbyły się zajęcia otwarte z rodzicami. Tematem były ozdoby świąteczne, które uczniowie wykonywali wspólnie z członkami rodziny. W miłej atmosferze powstały piękne dekoracje dla domu. 

ozdoby świateczne

W czwartek, 12 grudnia br. odbyło się podsumowanie konkursu na najpiękniejszą świąteczną skarpetę. Laureaci konkursu z rąk dyrektora szkoły odebrali dyplomy i nagrody książkowe.

foto szkola1

 

Czytaj więcej...

10 grudnia br. nasi szkolni wolontariusze wzięli udział obchodach Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, które odbyły się w śmigielskim Centrum Kultury. Uczestniczyło w nich ponad 200 osób z całej gminy. Podczas gali wolontariusze zaprezentowali swoje dokonania oraz otrzymali od władz miasta podziękowania za trud włożony w niesienie pomocy innym.

foto szkola2

Z inicjatywy uczennic Julii Stasiak i Wiktorii Stasiak Szkolny Klub Wolontariusza prowadził zbiórkę słodyczy na rzecz podopiecznych Domu Dziecka we Wschowie. W piątek 6 grudnia br. dziewczyny wcieliły się w pomocnice św.Mikołaja i przekazały zebrane dary. (r)

foto szkola3

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że ze względu na zamknięcie ul. Kościuszki  na odcinku od skrzyżowania z ul. Orzeszkowej do ul. Śmigielskiej w Nowej Wsi, w dniu 16 grudnia tj. poniedziałek nastąpi zmiana w rannych godzinach odjazdu autobusu szkolnego z kierunku Żegrówko/Bielawy. Informujemy, że w tym dniu autobus szkolny zmienia trasę na wyznaczoną  przez Czacz.

 Odjazd z przystanku Nowa Wieś – godz. 6.50 I kurs

                                                     - godz.  7.20 II kurs

                              Żegrówko      - godz. 6.55  I kurs

                                                 -   godz. 7.25   II kurs

                              Bielawy       -   godz. 6.55  I kurs

                                                 -   godz. 7.25   II kurs

 

W poniedziałek, 9 grudnia br. w holu głównym odbył się kiermasz świąteczny, podczas którego można było zakupić skarpetę na upominki i kartki bożonarodzeniowe. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom i kupującym za wsparcie akcji.

foto1

5 grudnia br. dzieci z grupy Od wystąpiły przed swoimi rodzicami. Po jasełka rodzice wraz z przedszkolakami szyli mikołajkowe skarpety, wspierając w ten sposób organizowany w szkole kiermasz świąteczny.

foto2