Przypominamy uczniom klas 0-III o konkursie "Pierniczki dla Elizy". Można je przynosić do 15 grudnia br. do gabinetu pedagoga, p. Olgi Konys. Pierniki przyniesione przez uczniów będzie można zakupić w kawiarence „reniferowej”, która będzie działała 18 grudnia w godzinach od 9.00 do 13.00 w holu głównym szkoły. Środki zebrane podczas sprzedaży zostaną przekazane na cel charytatywny.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji:)

piernik 01

Samorząd uczniowski zachęca wszystkich uczniów do zbiórki monet w ramach akcji "Góra grosza". Prosimy o przynoszenie „groszaków” do gabinetu pedagoga szkolnego p.Olgi Konys.

góra grosza    gg2017 baner strona www

28 listopadach reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Wielkopolski w tenisie stołowym, gdzie dziewczęta w składzie: Weronika Świniarska, Katarzyna Nowak i Weronika Trybuła zajęły III miejsce, a chłopcy w składzie: Bartosz Ludwiczak, Jakub Oleksiak i Konrad Nadolny zajęli II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

tenis wlkp1.jpg   tenis wlkp2.jpg   tenis wlkp3.jpg

Z okazji Święta Górnika tzw. "Barbórki" 4 grudnia naszą szkołę odwiedzili górnicy - inżynierowie PGNiG. Panowie Adam Łochowicz i Paweł Chodak opowiedzieli dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Mówili także o sposobach wydobycia i wykorzystania surowców pozyskanych spod ziemi. Dużą atrakcją dla uczniów kl.III g i przedszkolaków z gr. 0 A była maskotka PGNiG - wesoły Gazek. Na koniec spotkania dzieci otrzymały materiały edukacyjne.

górnicy 02   

Galeria: Wizyta górników

4 grudnia br. w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie z żużlowcem Unii Leszno, Jarosławem Hampelem. Pochodzący z Nowej Wsi absolwent śmigielskiej podstawówki opowiadał uczniom zgromadzonym w auli o karierze sportowej, życiu prywatnym, zainteresowaniach. Wspominał także z sentymentem lata, kiedy uczęszczał do naszej szkoły (r).

spotkanie jhampel05spotkanie jhampel10

Galeria Spotkanie z Jarosławem Hampelem

Wtorek, 28 listopada, upłynął w naszej szkole pod znakiem ekologii. Najpierw wszyscy uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Dziady ekologiczne”, które zostało nagrodzone w konkursie artystycznym, zrealizowanym w ramach projektu pn. „W gminie Śmigiel ekologicznie segregujemy – dzięki konkursom i ulotce to wiemy”. Następnie uczniowie klas piątych i zerówek spotkali się z pracownikami Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego. Podczas zajęć rozmawiali o segregowaniu śmieci i systemie gospodarki odpadami.

ekologiczne dziady 04   ekologiczne dziady 05   ekologiczne dziady 12

Galeria: Dziady ekologiczne

24 listopada, na terenie Śmigla, odbyła się gra miejska pt. „Praktyczna lekcja historii", której organizatorem było Centrum Kultury w Śmiglu we współpracy z Urzędem Miasta, Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych INGA oraz naszą szkołą. Wzięli w niej udział uczniowie klas VII szkół podstawowych z gminy Śmigiel oraz nauczyciele - opiekunowie. Do gry przystąpiło jedenaście zespołów, w tym pięć z naszej szkoły.  Zadaniem uczestników było odnalezienie dziewięciu punktów zlokalizowanych na terenie miasta i wykonanie aż 21 zadań. Tematem przewodnim były: powstanie wielkopolskie oraz I i II wojna światowa. Liczyła się wiedza, ale też spryt, praca zespołowa, szybkość.  Najlepszy wynik osiągnął zespół z Bronikowa. Na drugim i trzecim miejscu uplasowały  się grupy z naszej szkoły – ekipa z klasy VIId pod opieką pani Cichoszewskiej i drużyna z klasy VIIa pod opieką pana Szydlewskego. Gratujemy!

gra miejska 7a   gra miejska 7d

Zdjęcia CK Śmigiel: Gra miejska "Prawdziwa lekcja historii"

W poniedziałek, 27 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas siódmych i klas gimnazjalnych z panią burmistrz Małgorzatą Adamczak i członkiem Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.  Poruszano na nim kwestię walki z dopalaczami. Młodzież otrzymała gazety "Mocarz" promujące akcję "Stop dopalaczom".

stop dopalaczom 01   stop dopalaczom 02   stop dopalaczom 04

Z okazji Święta Kolejarza 23 listopada gościliśmy w naszej szkole w klasie III g panią Donatę Malak, która pracuje w Przewozach Regionalnych na stanowisku kierownika pociągu. Pani Donata zapoznała uczniów z kulisami pracy na kolei. Omówiła, m.in. pracę maszynisty, konduktora i kierownika pociągu. Przybliżyła dzieciom zasady bezpieczeństwa związane z taborem kolejowym. Na zakończenia spotkania uczniowie otrzymali materiały edukacyjne.

spotkanie z kolejarzem 01   spotkanie z kolejarzem 02