Osoby, które otrzymały od Burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak zaproszenie na spływ kajakowy za wyniki sportowe oraz wyniki w nauce, uprzejmie prosimy o kontakt z biurem promocji Urzędu Miejskiego Śmigla, pod numerem telefonu 65 518 69 11, mailowo mmajer@smigiel.pl lub osobiście w urzędzie - pokój 21.
Wyjazd odbędzie się w dwóch turach 23-24 sierpnia oraz 10-11 września.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu przypomina, że nagrody-talony do wykorzystania przez uczniów są ewidencjonowane i kopiowanie ich jest przestępstwem.
 

Wakacje w pełni, a my zachęcamy do zapoznania się z ofertą, która dostępna będzie w naszej szkole od września. Wspólnie z Radą Rodziców realizujemy projekt PRACOWNIA ROBOTYKI i w nowym roku szkolnym będziemy prowadzić zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia uczniów w dziedzinie robotyki.

Zobacz film: robotyka

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych, wesołych oraz bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych chwil wrażeń. Do zobaczenia we wrześniu!

wakacje

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje o terminach egzaminów poprawkowych:

Czytaj więcej...

W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – koniec roku szkolnego. Z tej okazji członkowie społeczności szkolnej udali się w czwartek na mszę świętą do kościoła farnego oraz w piątkowy poranek uczestniczyli w uroczystym apelu. Podczas ceremonii, która odbyła się na boisku szkolnym, pan dyrektor, podziękował wszystkim za pracę oraz przypomniał, co działo się w naszej szkole w mijającym roku. Życzenia udanych wakacji złożyli także zebranym burmistrz Śmigla, p. Małgorzata Adamczak, radny Rady Miejskiej, p. Michał Skrzypczak, przewodnicząca Rady Rodziców, p. Małgorzata Kojder. W trakcie apelu absolwenci gimnazjum złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły. Potem przyszedł czas na wręczenie nagród i dyplomów uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki. Nagrodę burmistrza Śmigla za wysokie wyniki w nauce i działalność społeczną odebrała Natasza Marciniak, a nagrodę radnych dla najlepszej absolwentki otrzymała Magdalena Kasprzyk. Burmistrz Śmigla nagrodziła również Maję Wielińską. Nagrodę dyrektora szkoły dla uczennic z najwyższą średnią otrzymały Lena Domagała i Maja Wielińska. Później pan dyrektor Robert Plewka wręczył absolwentom, którzy uzyskali średnią co najmniej 5,0 i wzorowe zachowanie, pamiątkowe dyplomy, gratulując i życząc dalszych sukcesów. Po czym najstarsi uczniowie odebrali życzenia i upominki od młodszych kolegów i koleżanek. Uroczystość zakończyła się pożegnaniem nauczycielki, pani Doroty Domagały. Potem przyszedł czas na rozdanie świadectw przez wychowawców, a następnie nauczyciele i uczniowie ruszyli realizować swoje wakacyjne plany.

zakonczenie roku15 zakonczenie roku27 zakonczenie roku23 zakonczenie roku38

Galeria Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

 

List Burmistrz Śmigla Małgorzaty Adamczak na zakończenie roku szkolnego.

listBŚ

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. W ostatnim dniu nauki odbyły się apele, podczas których wręczono nagrody laureatom konkursów szkolnych. Podsumowano również plebiscyt na najlepszego sportowca szkoły. Wszystkim laureatom i mistrzom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym roku szkolnym. 

apele podsumowanie 10   apele podsumowanie 22   apele podsumowanie 32

Galeria: Apele - podsumowanie konkursów i zmagań sportowych kl.I-VI

Apele - podsumowanie konkursów i zmagań sportowych kl.VII oraz II i III gimnazjum

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jakie znasz zawody?” organizowanym przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą w Poznaniu. Podczas przygotowań do konkursu mogły zapoznać się z arkanami wybranych zawodów rzemieślniczych i przedstawić je za pomocą wybranej formy plastycznej. Na konkurs wpłynęło 17 prac przygotowanych przez naszych przedszkolaków. W gronie laureatów znalazł się uczeń z grupy 0 „B” Daniel Wawrzyniak-Urbański, który zdobył III miejsce. Serdecznie gratujemy i życzymy kolejnych sukcesów. 

cech podziekowanie   foto 02 cech

Wyczekiwany przez najstarszych gimnazjalistów tradycyjny Bal Absolwenta odbył się we wtorek, 19 czerwca br. Podekscytowani uczestnicy zabawy z uśmiechami na twarzach przybywali przed godz. 16.00 do sali gimnastycznej. Dziewczęta pięknie prezentowały się w szykownych kreacjach, chłopcy zaś towarzyszyli im w eleganckich garniturach. Bal rozpoczął się od wystąpienia pana dyrektora, pani wicedyrektor i przedstawiciela Rady Rodziców. Potem przyszedł czas na wręczenie tablo, podziękowania dla wychowawców i nauczycieli, a także staropolskiego poloneza. Kolejne godziny płynęły bardzo szybko na uśmiechach, tańcach, rozmowach i pozowaniu do zdjęć. Wszyscy bawili się wspaniale. Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy.

 bal absolwenta28 bal absolwenta40 bal absolwenta41 bal absolwenta42bal absolwenta43

Galeria Bal absolwenta gimnazjum 2018 Bal absolwenta gimnazjum 2018 cz.II