20 listopada br. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem, p. Olgą Konys przekazali dary zebrane w szkole przytulisku dla zwierząt w Koszanowie, a także schronisku w Lesznie. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom: nauczycielom, rodzicom, uczniom za okazaną pomoc i wsparcie akcji „Karma dla schroniska dla zwierząt”.

karma dla psów   schronisko

21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Grupa wolontariuszy zadbała, we współpracy z Samorządem Uczniowskim, o słodkie życzenia dla nauczycieli oraz wszystkich pracowników szkoły. Wraz z cukierkiem wręczane były sentencje pełne życzliwości, paniom przypinano, przygotowane specjalnie na tę okazję, kwiatki, a panom muszki i krawaty - a wszystko w obowiązujących tego dnia kolorach – żółtym, niebieskim i zielonym. W klasach VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum uczniowie zamienili się rolami z nauczycielami i przeprowadzili lekcję „Znajdź się wśród życzliwych”.

dzien zyczliwosc09

Dzień Życzliwości

Czytaj więcej...

Uczniowie kl.2a,b i c gimnazjum 21 listopada br. wyjechali do Poznania. W stolicy Wielkopolski najpierw uczestniczyli w zajęciach sportowych w Jump Arenie. Potem udali się do muzeum „Brama Poznania”, gdzie brali udział w warsztatach na temat Mieszka I i dziejów poznańskiej katedry. (r)

2abc poznan11 2abc poznan202abc poznan19

Galeria Z wizytą w Poznaniu

Zgodnie ze szkolną tradycją z okazji Dnia Pluszowego Misia dzieci mogły przynieść do szkoły maskotki. Pluszowi przyjaciele towarzyszyli nie tylko najmłodszym uczniom, ale także gimnazjalistom i nauczycielom.

dzień pluszowego misia 04   dzień pluszowego misia 13

Galeria: Dzień Pluszowego Misia 2017

Serdecznie dziękujemy uczniom za wzięcie udziału w konkursie „Złap uśmiech”. Gratulujemy laureatom konkursu, którzy będą mogli spędzić niezapomniane chwile w sali zabaw "Bajkolandia" w Lesznie.

Dziękujemy także fundatorowi nagród dla trzech pierwszych miejsc - sali zabaw "Bajkolandia".

złap uśmiech

W naszej szkole odbyła się jesienią zbiórka kasztanów. W tym roku zebraliśmy ok 2,5t kasztanów. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 1a, drugie - 1e, a trzecie 1c. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę.

kasztany

 

17 listopada odbyła się kolejna wycieczka uczniów naszej szkoły do stolicy Niemiec - Berlina. Program był podobny do wycieczki sprzed trzech tygodni, ale mimo wszystko udało się zrealizować dwa dodatkowe punkty. Tym razem grupa weszła do gmachu samego Bundestagu, czyli siedziby niemieckiego parlamentu, a także do znajdującego się pod ziemią Muzeum Holocaustu. Wyjazd zakończył się pobytem w parku wodnym pod Berlinem - Tropical Islands.

Berlin2 01   Berlin2 05

Galeria Druga wycieczka do Berlina

 

Nasza szkoła była organizatorem Drużynowych Mistrzostw Rejonu w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się 9 listopada i wzięło w nich udział 12 drużyn w kategorii chłopców i 12 drużyn dziewcząt. Organizatorzy przygotowali nagrody dla trzech pierwszych drużyn w każdej kategorii. Nagrody zostały ufundowane przez Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu. Ponadto drużyny, które wywalczyły pierwsze i drugie miejsce uzyskały awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 28 listopada w Poznaniu.
W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna SP Śmigiel, drugie SP Kąkolewo, trzecie SP Miejska Górka. W kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczyła drużyna SP Czempiń, drugie SP Śmigiel i trzecie SP Bodzewo. Zawody przygotowali Danuta Strzelczyk i Ryszard Primel. Współorganizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kościanie.

 tenis rejon 01   tenis rejon 02   tenis rejon 03

16 listopada w sali wiejskiej w Czaczu odbył się konkurs artystyczny nt. segregacji odpadów. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Śmigiel. I miejsce komisja konkursowa przyznała grupie z naszej szkoły (w składzie: Aleksandra Domagała, Agnieszka Dratwińska, Marianna Han, Emilia Gnacińska, Klaudia Józefiak, Maria Karolczak, Michalina Kołacka, Wojciech Michalski, Aleksandra Panasiuk, Julia Pieprzyk, Milena Szczerbal, Aleksandra Wasielewska), która przedstawiła „Dziady ekologiczne”. W nagrodę młodzież otrzymała tablicę multimedialną. Podsumowano również wyniki konkursu plastycznego. W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zdobyła Zuzanna Tomaszyk, a wyróżnienia otrzymały: Natalia Kokornaczyk i Joanna Kubiak. W trzeciej grupie śmigielanki zdobyły wszystkie nagrody: pierwszą – Roksana Kiełczewska, drugą – Roksana Szymańska, trzecią – Roksana Kochanowicz; wyróżnienia: Anna Ratajczak i Martyna Gmerek. Gratulujemy serdecznie!

konkurs segragacja16 konkurs segragacja20 konkurs segragacja22

 

 

15 listopada śmigielscy uczniowie uczestniczyli w kolejnym wykładzie na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tym razem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez prof. Andrzeja Dobka na temat zagadnień z zakresu biofizyki.

poznan wyklad201

Galeria Kolejna wizyta na uniwersytecie