5 października odbyła się gra miejska pt. "Poczuj smak przygody" , którą zorganizowano którą zorganizowano z okazji 10-lecia działalności i współpracy Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Inga” z naszą szkołą. W zabawie wzięło udział 8 drużyn.  Zadaniem uczestników było przemierzyć trasę w jak najkrótszym czasie oraz wykonać dwanaście zadań usytuowanych na terenie miasta - instytucji, które były sojusznikami i partnerami w dotychczasowej działalności Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Inga” i szkoły.

 gra miejska przygoda04 gra miejska przygoda17 gra miejska podsumowanie07

Czytaj więcej...

Z okazji Święta Muzyki 1 października 2017r. w kościele pw. św. Stanisława Kostki uczniowie naszej szkoły (klas 0-III) zaprezentowali się wspólnie z przedszkolakami i członkami Towarzystwa Śpiewu „Harmonia” w koncercie podsumowującym projekt „Od maluszka do harmoniuszka”. Występ rozpoczął się od wykonania dwóch utworów na dzwonkach przez dzieci. Później śpiewacy pod kierunkiem dyrygenta pana Piotra Majera zaprezentowali wspólnie przygotowany repertuar. Muzyczne spotkanie poprzedziły warsztaty muzyczno-wokalne, próby śpiewu i gry na instrumentach zorganizowane dla przedszkolaków, uczniów i chórzystów. Koordynatorem projektu była pani Anna Jakubiak, członkini zarządu chóru „Harmonia”.

koncert projekt03 koncert projekt18

Galeria: Od maluszka do harmoniuszka - koncert

Film: Od Maluszka do Harmoniuszka.

Dyrektor szkoły informuje, że w poniedziałek 9 października 2017 odbędą się zebrania z rodzicami wg ustalonego porządku:

klasy I-IV godz. 17:30

klasy V-VII i gimnazjalne - 18:00.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu oraz pedagog szkolny (koordynator akcji) serdecznie dziękują nauczycielom, rodzicom oraz uczniom za udział w akcji „Studnia dla Południa”.

Dzięki Waszej pomocy ze zbiórki makulatury udało nam się zebrać 153,50zł. Środki te zostaną przeznaczone na budowę nowych studni w Sudanie Południowym. 

pah podziękowanie           

Całkiem niedawno po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego dzieci z grupy „0” C niepewnie zwiedzały naszą szkołę, a dziś – miesiąc później, mogą opowiedzieć o swoich pierwszych doświadczeniach w oddziale przedszkolnym. Okres adaptacyjny wypełniony był czasem zabawy i różnorodnych zajęć dydaktycznych. Mówiliśmy o bezpieczeństwie w czasie pobytu w szkole i poza nią, omawialiśmy rolę warzywa w naszej diecie, a także je „degustowaliśmy”. Przy okazji poznawania owoców krajowych i egzotycznych przygotowywaliśmy pyszny, zdrowy mus owocowy, który umilił dzieciom świętowanie z okazji Dnia Chłopca. Ponadto 20 września obchodziliśmy Światowy Dzień Przedszkolaka, a jak tylko pogoda dopisuje korzystamy z uroków jesieni w czasie pobytów na świeżym powietrzu.

0c foto1   0c foto2   0c foto3

 

W piątek, 29 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali do Poznania, by wziąć udział w Nocy Naukowców na Politechnice Poznańskiej. Była to noc pełna atrakcji Podczas pobytu młodzież uczestniczyła w ciekawych konkursach, pokazach, eksperymentach i miniwykładach. Każdy mógł przekonać się, że nauka jest pasjonująca oraz poczuć atmosferę sal wykładowych. To był bardzo udany wyjazd, który przyczynił się do pogłębienia wiedzy z nauk ścisłych. (Aleksandra Domagała)

noc naukowcow01

Pomimo tego, że przedszkolaki są najmłodsze w szkole aktywnie spędzają swój czas. 20 września hucznie obchodziły swoje święto - Dzień Przedszkolaka. Dwa dni później, w parku robiły porządki na powitania Pani Jesieni. Zaś w piątek 29 września dzieci nie tylko świętowały Dzień Chłopaka, ale również bawiły się w małych kucharzy i robiły pyszne owocowe szaszłyki.

dzień przedszkolaka gr 0b 1  dzień przedszkolaka gr 0b 2   dzień przedszkolaka gr 0b 3   dzień chłopaka gr 0b   owocowe szaszłyki gr 0b

 

29 września obchodziliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczyny złożyły męskiej części społeczności szkolnej życzenia i wręczyły drobne upominki. Z inicjatywy członkiń Samorządu Uczniowskiego ogłoszono piątek Dniem Krawata i Muszki.  Wszystkim panom z naszej szkoły, tym małych i tym dużych, składamy jeszcze raz życzenia samych radosnych dni w życiu, uśmiechu na twarzy, słonecznych promyków w pochmurne dni, lata zimą i wiosny jesienią oraz spełnienia marzeń. (rm)

dzień chłopaka 05 dzień chłopaka 22 dzień chłopaka 31 dzień chłopaka 10

Galeria Dzień Chłopca 2017

Nasza szkoła wzięła udział VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia organizowanym pod hasłem: "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!"  W czwartek przedstawiciele uczniów odwiedzili Urząd Miejski Śmigla. Podczas wizyty pracownicy  jednostki i przedstawiciele lokalnych władz mogli popisać się znajomością trudnych przypadków mnożenia. W piątek, 29 września, powołani egzaminatorzy sprawdzali znajomość mnożenia wśród uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Patrol Egzaminacyjny MT pojawił się również na ulicach Śmigla. Każdy uczestnik wybierał los z 5 przypadkami mnożenia. Jeżeli podał wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywał tytuł  Eksperta Tabliczki Mnożenia. W przypadku pomyłki, choćby jednej, egzamin był niezdany. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem i zachęciła wszystkich (starszych i młodszych) do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. (rm, ri)

 dzień tabliczki mnożenia urząd 11dzień tabliczki mnożenia 20 dzień tabliczki mnożenia 31dzień tabliczki mnożenia 52

Galeria: Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia