We wtorek, 13 marca, w auli szkolnej odbył się etap szkolny „Igrzysk Olimpijskich w Matematyce”. W zmaganiach wzięło udział dwanaścioro uczniów z klas drugich gimnazjum. Do etapu powiatowego awans uzyskali: Łukasz Ciorga (IIa), Anna Ratajczak (IIa) i Kajetan Spychała (IIb). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia podczas igrzysk w Racocie. (AR)

iolimp matem01

Galeria Konkurs matematyczny dla klas II

 

Ośmioro uczniów naszej szkoły (Marianna Han, Michalina Kołacka, Nadia Olejnik, Aleksandra Panasiuk, Julia Pieprzyk, Milena Szczerbal, Aleksandra Wasielewska i Stanisław Świdziński) wystąpiło w środę, 7 marca, przed ponad stu członkami Polskiego Związku Emerytów z terenu powiatu kościańskiego. Młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Kobiet. Na scenie w restauracji „Marta” zabrzmiały wiersze i przeboje muzyczne, w których jest mowa o zaletach płci pięknej. Na zakończenie występu młodzież złożyła seniorkom w imieniu społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia z okazji święta pań. (rm)

dzien kobiet01 dzien kobiet08

9 marca 2018 roku reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w XI edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego "O Złote Pióro Mistrza Ortografii" dla uczniów klas II i III edukacji wczesnoszkolnej. O tytuł mistrza ubiegało się 53 uczniów szkół z Kościana, Śmigla, Czacza, Starej Przysieki Drugiej, Starego Bojanowa, Krzywinia, Bieżynia, Lubinia, Jerki, Czempinia, Starego Lubosza, Głuchowa. Dzieci pisały dyktando z wieloma trudnościami ortograficznymi. Po poczęstunku dziewczęta i chłopcy wzięły udział w zajęciach plastycznych. Następnie ogłoszono listę zdobywców złotego, srebrnego i brązowego pióra oraz 10 wyróżnionych. Wśród nagrodzonych byli także uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Zdobywczynią brązowego pióra w kategorii klas trzecich została uczennica klasy III g  Natalia Dratwińska. Wyróżnienia otrzymali:  Lena Nowak z klasy III c i Kacper Marcinkowski z klasy II b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mistrz ortografii 01   mistrz ortografii 02   mistrz ortografii 03

Ponad 120 dzieci podjęło próbę rozwiązania testu w konkursie matematycznym Kangur. Choć konkurs odbył się w czwartek 15 marca na wyniki musimy poczekać do maja. Liczymy na sukcesy naszych uczniów.

kangur1   kangur4

dalton

W piątek 9 marca i w poniedziałek 12 marca odbyła się I cześć przesłuchań w Szkolnym Konkursie Piosenki. Po wysłuchaniu blisko 70 uczestników komisja wybrała osoby, spośród których zostaną wyłonieni laureaci.

konkurs piosenki 02   konkurs piosenki 10   konkurs piosenki 54

 

Do drugiego etapu przesłuchań zakwalifikowali się uczniowie:

Czytaj więcej...

W piątek 9 marca dzieci z gr.0b i 0d odwiedziły Stację Uzdatniania Wody w Kościanie. Podczas wycieczki dzieci poprzez ciekawe filmiki i prezentacje dowiedziały się, jak można oczyścić wodę, jakie ma zastosowanie oraz jak należy ją oszczędzać. Najciekawszym punktem programu, który niezwykle zaciekawił przedszkolaków, były bardzo widowiskowe eksperymenty wykonane przez technologa. Na koniec wycieczki dzieci mogły spróbować czystej wody.

wycieczka

zbiorka jakub

Szesnaścioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie”, który jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego „Matematics in focus”. Konkurs miał na celu budowę wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji i myślenia matematycznego, popularyzowanie „królowej nauk”. Uczniowie ze Śmigla przesłali do organizatorów kilkadziesiąt prac. Z inicjatywy pani wicedyrektor Joanny Pawlickiej i dzięki sponsorowi – Samorządowi Uczniowskiemu, jeden z uczestników konkursu – Stanisław Świdziński – zaprojektował album, w którym znalazły się wszystkie prace, biorące udział w konkursie. Fotoksiążka została przekazana do biblioteki szkolnej. Zachęcamy do jej obejrzenia. (AR)

Wspierając ucznia w procesie podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia, 6 marca br. na terenie naszej szkoły odbyły się Targi Edukacyjne, które na stałe wpisały się już do kalendarza imprez szkolnych. Z zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu skorzystało 13 szkół. Po części oficjalnej, która nastąpiła o godz. 10.00 i podczas której gości powitał dyrektor, pan Robert Plewka, uczniowie klas II i III gimnazjum mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną przybyłych szkół. (IS)

targi eduk07a

Galeria: Targi edukacyjne