Z okazji Święta Górnika tzw. "Barbórki" 4 grudnia klasy II d i I e odwiedził górnik - inżynier PGNIG. Pan Adam Łochowicz opowiedział dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Mówił także o sposobach wydobywania i wykorzystania surowców pozyskanych spod ziemi. Przybliżył postać Ignacego Łukaszewicza, pioniera przemysłu naftowego, który skonstruował pierwszą lampę naftową. Chętnie odpowiadał na pytania uczniów. Na koniec spotkania dzieci otrzymały materiały edukacyjne. (BŁ)

wizyta górnika

Uczennice klasy 5f biorą udział w realizacji projektu edukacyjnego "Mały miś w świecie wielkiej literatury" i w grupach zerowych czytają młodszym koleżankom i kolegom. (JS)

zerowka foto1

6 grudnia obchodzimy święto na cześć świętego Mikołaja, biskupa Miry, który kojarzy się starszym i młodszym z charakterystycznym ubraniem i podkładanymi ukradkiem prezentami, dlatego w piątek na korytarzach i w salach królował kolor czerwony. Znaleźli się i tacy, którzy od Mikołaja wypożyczyli nie tylko czapkę, ale i cały strój. (r)

mikolajki17 mikolajki34

Galeria Mikołajkowo w szkole

Fundacja Małgorzaty Glinki, Szkoła Podstawowa w Śmiglu oraz UKS Śmigiel byli organizatorami szkolenia dla nauczycieli edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej z zakresu gier i zabaw ruchowych z elementami piłki siatkowej. Warsztaty odbyły się 4 grudnia w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Prowadząca dr Małgorzata Paczyńska – Jędrycka z Uniwersytetu Szczecińskiego pokazała, jak wykorzystywać gry i zabawy ruchowe w kształtowaniu sprawności ogólnej dzieci oraz aktywizowaniu ich do aktywności ruchowej poprzez zajęcia sportowe z elementami piłki siatkowej. Jest to nowy projekt „Glinka Academy”, której członkiem jest klub UKS Śmigiel, mający na celu podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli. (RP)

szkolenie ps1 szkolenie ps2 szkolenie ps3

We wrześniu br. nasza szkoła otrzymała dofinansowanie do projektu „Praca to sukces, a czas to pieniądz, czyli powrót do korzeni” w ramach unijnego programu ERASMUS+. Projekt będą realizowały w ciągu dwóch lat (2019 -2021) przez szkoły z czterech krajów, w tym z Polski, Litwy, Francji i Rumunii. Pierwsze spotkanie organizacyjne nauczycieli szkół uczestniczących w projekcie odbyło się w ostatnim tygodniu listopada w śmigielskiej placówce. Wizyta przedstawicieli szkół trwała pięć dni. W tym czasie został opracowany harmonogram działań na najbliższe pół roku, w tym ustalono terminy i miejsca wspólnych spotkań młodzieży. Wizyta w Śmiglu była także okazją do poznania przez szkolnych koordynatorów naszej szkoły, ziemi śmigielskiej, Leszna oraz Poznania oraz do spotkania z Burmistrz Śmigla Małgorzatą Adamczak. (WA)

W czwartek 5 grudnia odbyły się w naszej szkole Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Tenisie Stołowym Dzieci. Prawo startu w zawodach miały drużyny z 6 powiatów rejonu leszczynskiego. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła i Julia Borowska oraz chłopcy: Piotr Wieczorek, Miłosz Kmieciak i Kacper Paul. Nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne i zostały mistrzyniami rejonu nie tracąc nawet seta. Drużyna chłopców zajęła 3 miejsce przegrywajac po emocjonujacych meczach z mistrzami i wicemistrzami rejonu 3:2. Dziewczyny uzyskała awans do Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się w styczniu. Gratulacje dla naszych dziewcząt i chłopców. Trzymamy również kciuki za dziewczęta i życzymy sukcesów na wyższych szczeblach. (KN)

mistrzostwa rejonu tenis 20

Galeria: Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Tenisie Stołowym Dzieci

Pod koniec listopada drużyna chłopców brała udział w turnieju piłkarskim organizowanym z okazji otwarcia kompleksu boisk w Starym Bojanowie.

received 462757000935541

Grupy zerówkowe w ostatni piątek listopada obchodziły andrzejki.

zerowka foto2

Dyrektor szkoy informuje, że 9 grudnia od godz.17:30 odbędzie się tzw. "otwarty poniedziałek".

learn stationery 03 vector 11853

2 i 3 grudnia br. w Zbąszyniu odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach. W poniedziałek naszą szkołę reprezentowali Wiktor Skrzypczak, Adam Dorynek, Fabian Basiura i Lena Łupicka, zajmując 8 miejsce na 47 szkół z całej Wielkopolski. We wtorek do zmagań przystąpiła starsza grupa w składzie Julia Wieczorek, Dominik Tomowiak, Wiktoria Stasiak, Julia Stasiak kończąc je na 11 miejscu spośród 34 drużyn.

szachy