W dniach 03.05-07.05 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych klas I-III w Szachach Szybkich. Zawody miały na celu wyłonienie Mistrzów Szachowych z klas I-III na rok 2017. Do turnieju przystąpiło 27 ekip z całej Polski. Drużyny składały się z 4 zawodników (w tym przynajmniej 1 dziewczynka). Naszą szkołę reprezentowali: Adam Dorynek, Wiktor Skrzypczak, Emil Szuster, Jakub Handke i Lena Łupicka, którzy zajęli 8 miejsce. Indywidualnie Lena zdobyła III miejsce. Trenerem dzieci jest pan Leszek Skrzypek.

szachy 04szachy 06szachy 05

Czytaj więcej...

W piątkowe popołudnie 12 maja czworo uczniów z naszej szkoły (Monika, Wiktoria, Jakub i Julia) wraz z paniami Iwoną Włoch i Olgą Konys, wybrało się z wizytą do Domu Dziecka w Bodzewie. Celem wyjazdu było przekazanie wychowankom ośrodka darów zbieranych podczas szkolnej zbiórki. Na miejscu na delegację czekał słodki poczęstunek. Dzieci miały okazję do integracji i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

Bodzewo

W miesiącu kwietniu w naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny pod hasłem " Na łonach natury" zorganizowany przez szkolną bibliotekę. Najładniejsze zdjęcia wykonały uczennice z klasy VId : Alicja Benyskiewicz i Zofia Żak. Drugie miejsce zajęła Julia Podrzycka z klasy VIc, a trzecie miejsce zajęli: Adam Kotecki z klasy VId i Natalia Napierała z klasy V b.Laureatom serdecznie gratulujemy!

fotograf3

 

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do konkursu plastycznego pt. "Mój ulubiony przyjaciel książkowy i ja", organizowanego w miesiącu marcu przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Kościanie. W konkursie wzięło udział 17 szkół, z których napłynęło ok. 500 prac. Spośród tych prac wyłoniono laureatów. Nasi uczniowie znaleźli się wśród nich.
W kategorii klas I-III są to: Oliwia Skoracka z kl. II d, Maja Żurawska z kl. IIe i Ksawier Murek z kl. IIIf. W kategorii kl. IV -VI: Sandra Michalak z kl. Vc. Laureatom serdecznie gratulujemy!

przyjaciel książkowy

W ostatnim czasie uczniowie klas trzecich świetnie bawili się na języku angielskim. Najpierw przygotowywali swoje ulubione potrawy na plastikowych talerzach i opowiadali o nich po angielsku. Byli potem bardzo głodni. Następnie pracowali nad wizerunkami zwierząt mieszkającymi w książkowej dżungli i przyozdobili nimi klasy. Piękne klasowe dżungle stanowiły inscenizację do piosenki, której uczyli się w grupach i prezentowali na małej scenie.

angielski

26 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy II c i III c przedstawili swoim koleżankom i kolegom z klas I-III apel promujący zdrowe odżywianie. Zachęcali do jedzenia warzyw i owoców oraz do prowadzenia zdrowego trybu życia. Apel był jednocześnie podsumowaniem akcji "Owoce w szkole". Uczniowie w czasie roku szkolnego brali udział w konkursach plastycznych. Trzecioklasiści wykonali plakaty promujące zdrowe odżywianie, a drugoklasiści - "Zamek króla warzyw". Podczas apelu wręczono uczniom nagrody oraz wyróżnienia. Nagrodzone prace można było oglądać w holu głównym szkoły. Zdjęcia w galerii: Owoce w szkole - apel

owoce i warzywa 01   owoce i warzywa 19   owoce i warzywa 11

 

W piątek 28 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji święta patrona szkoły Konstytucji 3 Maja. W jej przygotowanie zaangażowali się uczniowie i wychowawcy klas VI a i VIe. Podczas przedstawienia uczniowie nakreślili tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku, wzbogacone o prezentację multimedialną. Uroczystość uświetnił taniec - polonez, a całość podkreśliły stroje z epoki. Dla całej społeczności szkolnej była to niecodzienna lekcja historii i patriotyzmu. Zdjęcia w galerii: Apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja 2017

 apel 3 maja 03   apel 3 maja 29   apel 3 maja 14

V.B.

Dyrektor szkoły informuje, że listy kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klas I w Szkole Podstawowej im.Konstytucji 3 Maja w Śmiglu zostały wywieszone w budynku szkoły.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w terminie do dnia 27 kwietnia 2017r. zobowiązani są do złożenia oświadczenia woli, że dziecko w roku szkolnym 2017/2018 będzie uczęszczało do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im.Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. wzór oświadczenia

rekrutacja Kopia

Dnia 19 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościanie odbyła się X, a więc jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego "O Złote Pióro Mistrza Ortografii" dla uczniów klas II i III edukacji wczesnoszkolnej. O tytuł Mistrza ubiegało się 63 uczniów szkół miasta Kościana oraz szkół z powiatu: Śmigla, Czacza, Starej Przysieki Drugiej, Starego Bojanowa, Starych Oborzysk, Krzywinia, Bieżynia, Jerki, Czempinia, Starego Lubosza, Bonikowa, Głuchowa. Dzieci pisały dyktando, które zawierało wyrazy z wieloma pułapkami ortograficznymi. Wspaniale zaprezentowali swoją ortograficzną wiedzę uczniowie naszej szkoły. Lena Nowak z klasy II c znalazła się w gronie wyróżnionych. Pozostali reprezentanci szkoły również wykazali wysoką znajomość zasad ortograficznych.

mistrz ortografii1   mistrz ortografii2

studnia dla południa