9 listopada 2017r. dziewięcioro uczniów klas III gimnazjum przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. W czasie 90 minut chłopcy i dziewczęta rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z historii.

rycerz

Czytaj więcej...

10 listopada br., troje uczniów z oddziałów gimnazjalnych przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W czasie 90 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z fizyki. Jedna osoba zdobyła wymaganą liczbę punktów i zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

fizyka

Czytaj więcej...

W sobotę, 11 listopada br. obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. W uroczystościach miejskich, których organizatorami byli śmigielska komenda hufca ZHP i burmistrz Śmigla, wzięli udział również przedstawiciele naszej szkoły. Poczet sztandarowy i delegacja uczniów uczestniczyli w uroczystym apelu poległych i mszy św. za ojczyznę. Złożyli również w imieniu społeczności szkolnej znicze w miejscach pamięci narodowej.

święto niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji członkowie społeczności szkolnej „mogli zapatrzeć się w przeszłość” i przybliżyć sobie wydarzenia z historii naszego kraju. W piątek, 10 listopada, obejrzeli montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez chłopców i dziewczęta z klas trzecich oddziałów gimnazjalnych po kierunkiem p. Moniki Szudry. Młodzi aktorzy i wykonawcy przywołali w wierszach i piosenkach wydarzenia z historii Polski - od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

swieto niepodleglosci01 swieto niepodleglosci08

Galeria Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada br., siedmioro uczniów z oddziałów gimnazjalnych przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. W czasie 100 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z chemii.

chemia3 konkurs chemia02

Czytaj więcej...

Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Święto wszystkich bajkowych postaci to dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Z inicjatywy wolontariuszek Szkolnego Klubu Wolontariatu: Olgi, Katarzyny, Mai i Marianny 6 listopada 2017r. nasza szkoła przeniosła się w świat bajek.

dzień postaci z bajek 01 dzień postaci z bajek 05dzień postaci z bajek 19

Czytaj więcej...

Październik w grupe 0b był bardzo aktywny. Drugi miesiąc w szkole dzieci rozpoczęły ż szerokimi uśmiechami, obchodząc Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu odwiedziły też gabinet szkolnej pielęgniarki. Pozostając w temacie zdrowia, dzieci gościły u siebie jednego z rodziców, który jest ratownikiem medycznym. Pan ratownik bardzo ciekawie opowiadał o swojej ciężkiej pracy. 19 października dzieci wybrały się na wycieczkę do lasu, do Blotkowa. Pani z nadleśnictwa oprowadziła grupę po lesie i przekazała wiele cennych informacji. Następnego dnia dzieci odwiedziły piekarnię państwa Kaczmarków. Poznały tam kolejne etapy powstawania chleba oraz skosztowały świeżego bochenka i otrzymały słodki upominek. Pod koniec miesiąca, w ramach tematu "na starej fotografii", chętne dzieci miały okazję założyć rekwizyty i pozować do zdjęć. (IM)

pazdziernik gr 0b 20   pazdziernik gr 0b 01

Galeria: Październik w grupie 0 B

KURSY PŁYWANIA

dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży i dorosłych.

ZAPISY: 603 603 139

Więcej informacji na stronie: www.wibiki.najlepsza.pl

23 października uczniowie naszej szkoły brali udział w dwujęzycznym gminnym konkursie „Liga międzygimnazjalna: English? Deutsch? - żaden problem” w Zespole Szkół w Starym Bojanowie. Trzeba w nim było przede wszystkim udowodnić, że języków można używać w sposób nietypowy i się nimi bawić. W tegorocznej edycji konkursu rywalizowały cztery szkoły. Wszyscy musieli się sprawdzić w różnorakich konkurencjach m.in. autoprezentacji, układaniu puzzli z zabytkiem z kraju anglo- lub niemieckojęzycznego, wymawianiu łamańców językowych, scenkach językowych i układaniu dialogów w sytuacjach życia codziennego, czytaniu fragmentu tekstu, "narysuj to, co ja", kalamburach i karaoke.

konkurs angielski01

Czytaj więcej...

27 października br., siedmioro uczniów z oddziałów gimnazjalnych przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. W czasie 60 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z języka niemieckiego.

niemiecki

Czytaj więcej...