Gratulujemy uczniom naszej szkoły: Marcelinie Jagodzik z kl. I d; Lenie Jagodzik z kl. Ib; Nadii Szymkowiak z kl. 2e; Lilianie Koniecznej z kl. 2d; Aleksandrze Klecha i Barbarze Sobierajskiej kl. 3d oraz Mateuszowi Skrzypczakowi z kl. 2e; Alicji Banaszak i Karolinie Kozłowskiej z kl. 3d wyników osiągniętych w konkursach: fotograficznym i plastycznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Śmiglu.

konkurs plastyczny i fotograficzny

Dyrektor szkoły prosi rodziców i uczniów o zapoznanie się z harmonogramem kursów autobusów szkolnych obowiązującym od 17 maja br.

Harmonogram kursów autobusów szkolnych

bus

Dyrektor szkoły prosi o zapoznanie się z przydziałem sal i szatni szkolnych dla klas IV-VIII na czas nauki w systemie hybrydowym - 17-28 maja 2021r. 

sale naucznie hybrydowe   szatnie nauczanie hybrydowe

 

MicrosoftTeams image 18

Szanowni Państwo!

Od 17 maja uczniowie klas 4-8 będą uczyć się w trybie hybrydowym, klasy 1-3 w trybie stacjonarnym. Uczniowie będą mogli korzystać z opieki świetlicowej od 6 30 do 15 30 oraz z obiadów.

Autobusy szkolne będą kursować według rozkładu z września 2020r (wszystkie kursy).

Uczniowie będą uczyć się w dwunastu wyznaczonych izbach lekcyjnych i korzystać z wyznaczonych wejść. Będą to izby:

parter budynku A - 113, 118, 120

I piętro A - 209, 217

II piętro A - 310, 317

I piętro B - 205, 218

II piętro B - 318, 321

piwnica - 09

Pozostałe izby będą wykorzystane do pracy zdalnej przez nauczycieli.

Informacje o korzystaniu z wejść i szatni oraz rozkład jazdy autobusów będzie podany na stronie internetowej szkoły w późniejszym terminie.

Plan pracy hybrydowej dla klas IV-VIII:

17 i 18 maja:  wszystkie klasy V, VII i VIII (12 oddziałów) uczą się stacjonarnie zgodnie z planem lekcji; klasy IV i VI (12 oddziałów) uczą się zdalnie w domu.

19 i 20 maja: klasy IV i VI uczą się stacjonarnie zgodnie z planem lekcji; klasy V, VII i VIII zdalnie w domu.

21 i 24 maja: klasy V, VII i VIII uczą się stacjonarnie, klasy IV i VI zdalnie z domu

Dni 25 ,26 ,27 majadniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych (egzamin ósmoklasisty).

28 maja klasy IV i VI uczą się stacjonarnie, a klasy V, VII i VIII zdalnie z domu.

Od 31 maja jest planowany powrót wszystkich uczniów do nauki w trybie stacjonarnym.

Dyrektor szkoły

Robert Plewka

182463248 178108377418776 7745575035473845498 n

W marcu br w naszej szkole realizowany był projekt pod hasłem Tydzień Języków Obcych. Poza zajęciami, które miały przybliżyć kulturę krajów anglojęzycznych, odbyło się kilka konkursów. Największą popularnością cieszył się konkurs kulinarny, do którego zgłoszono 49 dań z całego świata. Komisja nie miała też łatwego zadania przy wyborze najlepszych talentów wokalnych i prac plastycznych przedstawiających wybrany kraj oraz tradycje wielkanocne. Łącznie do wszystkich konkurencji zgłoszono aż 116 prac.
Bardzo dziękujemy uczestnikom konkursów za ich ogromne zaangażowanie, niesamowite pomysły i cudowne efekty ich pracy.

konkursy tjo

Oto laureaci w poszczególnych kategoriach:

Czytaj więcej...

W tym roku przypada 30. rocznica nadania naszej szkole imienia Konstytucji 3 Maja. Niestety nie możemy świętować tego ważnego w życiu szkoły wydarzenia tak, jak byśmy chcieli.
Pragniemy jednak zaprosić w podróż do krainy wspomnień i w krótkiej prezentacji przypomnieć wydarzenia sprzed 30 i sprzed 5 lat - kliknij tutaj

nadanie imienia25 lecie

 

Z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – dnia szczególnego przede wszystkim dla społeczności naszej szkoły, uczniowie klasy II c w czasie zajęć online zgłębiali wiedzę historyczną, dotyczącą symboli narodowych oraz pisali list do Polski. Zawarli w nim informacje m.in. za co kochają swoją ojczyznę oraz czego jej życzą. Wykonali także flagi Polski, które staną się ozdobą ich domów 2 maja. Strój galowy uczniów podkreślał rangę majowych świąt.

dzień flagi 01

Wiwat! Wiwat Trzeci Maj! Piękne są nasze barwy ojczyste!
Dla uczczenia święta Konstytucji 3 Maja i zarazem patrona naszej szkoły, uczniowie klasy III b podczas zdalnych lekcji wykonali wiatraczki w barwach narodowych. Uświadomili sobie w ten sposób, jak ważne wydarzenia historyczne wpływają na nasze życie.

dzień flagi 02

Dzień Flagi w klasie I a.

  dzień flagi 04 dzień flagi 03

 

 

Szanowni Państwo!
Od 04.05.2021 wracamy do nauki stacjonarnej w klasach I-III. Wszystkie klasy wracają do swoich przydzielonych we wrześniu izb lekcyjnych. Do szkoły przychodzą tylko dzieci zdrowe, bez oznak infekcji. Przy wejściu i wyjściu ze szkoły korzystamy z ustalonych w grafiku wejść oraz w razie niepogody z boksów w szatni. Z szatni nie korzystają klasy: p.Zimniak, p.Mueller, p.Piątek, p.Kamieniarz i p.Smelkowskiej.
Obowiązuje reżim sanitarny /D-D-M/. W częściach wspólnych obowiązek zasłaniania ust i nosa. W czasie przerw międzylekcyjnych korzystamy z wyznaczonych sektorów na boisku, a w razie niepogody - z korytarza szkolnego naprzemiennie, zgodnie z harmonogramem.
Świetlica pracuje w godz. 6:30-15:30. Jest możliwość korzystania z obiadów w stołówce szkolnej.

Grafik wejść/wyjść i korzystania z szatni szkolnej

Harmonogram dowozów dla kl. I-III obowiązujący od 4 maja

Czytaj więcej...