MODERNIZACJA POMIESZCZENIA

Nasza świetlica szkolna od kilku lat przechodzi modernizację. W celu uzyskania większej powierzchni dla uczniów z roku na rok ubywało niepotrzebnych mebli. Tworzono miejsca do zabaw, gier i odrabiania lekcji. W obecnym roku szkolnym pojawiły się nowe regały do gier i tornistrów oraz stoliki i krzesła, a także ława. Zakupy sfinansowano z budżetu szkoły. Natomiast Rada Rodziców była fundatorem ośmiu piłek-puf do siedzenia i relaksu. Te ostatnie cieszą się niesamowitą popularnością wśród „Świetlików” czyli uczniów przebywających w świetlicy.

z życia świelicy 29z życia świelicy 08   z życia świelicy 35

WIELKANOCNA PALMA

Przez cały marcowy tydzień trwał w świetlicy szkolnej kolejny już konkurs plastyczno – techniczny dla uczniów klas I-VI p.: „Palma Wielkanocna”.

Czytaj więcej...

W drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017 nauczyciele plastyki i historii ogłosili konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI związany z ustanowieniem 2017 roku - Rokiem Rzeki Wisły. Celem konkursu było między innymi: rozwijanie zdolności plastycznych uczniów, poszerzenie wiadomości o rzece Wiśle oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

wystawa Wisła

Czytaj więcej...

SZANOWNI RODZICE,
w związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie zwracamy się z uprzejmą prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na informacje dostępne w pliku Bezpieczeństwo a gry komputerowe.

Rekrutacja

We wtorek 4 kwietnia uczennice z samorządu uczniowskiego Monika Stachowiak, Weronika Szłapka i Paulina Krzyślak wraz z paniami Iwoną Włoch i Olgą Konys odwiedziły Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie. Celem wizyty było przekazanie na rzecz pacjentów z oddziału dziecięcego pluszowych maskotek, które zbierane były w szkole w marcu. Samorząd uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

misie1   misie2

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu  informuje, że w dniu 31 marca 2017r. odbędzie się strajk nauczycieli organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W tym dniu nie będzie zajęć lekcyjnych, dla uczniów zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze. 

W czwartek 23 marca dzieci z klas III b i f, a w środę 29 marca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II b udały się na wycieczkę zabytkową kolejką wąskotorową. Stacją docelową był Robaczyn, gdzie na sali wiejskiej dzieci zapoznały się z tradycjami świąt wielkanocnych, rozwiązywały zagadki wielkanocne i uczestniczyły w zajęciach plastyczno- technicznych. Wielką atrakcją dla dzieci były zabawy ruchowe ,,Wielkanocny hokej" i ,,Latające jajo". Przez cały czas dzieciom towarzyszył ,,zając". Kilka zdjęć z wycieczki w galerii: Spotkanie z zającem

spotkanie z zającem 01

Od początku grudnia do końca lutego w szkole trwał konkurs dla klas IV-VI na najwyższą frekwencję. Oprócz ogólnej frekwencji, pod uwagę brano także ilość uczniów w klasie ze stuprocentową obecnością. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest wyjazd do kina ufundowany przez organizarora konkursu Fines Operator Bankowy. Po podliczeniu wszystkich danych okazało się, że najwyższą frekwencję miała klasa IVd. Gratulujemy !!!

Śmigiel Plakat

 Cząstkowe wyniki  w pliku pdf

W poniedziałek 27 marca odbył się koncert laureatów Konkursu Piosenki. Dzieci prezentowały się w dwóch kategoriach klasy 0-III oraz IV-VI. W każdej grupie wystąpiło siedmioro uczniów, którzy przeszli do etapu finałowego. Wśród nich przyznano I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Na zakończenie koncertu wręczono dyplomy, statuetki oraz słodkie upominki. Zdjęcia w galerii: Koncert laureatów Konkursu Piosenki 2017

koncert laureatów 28 koncert laureatów 01  koncert laureatów 52

Czytaj więcej...

W piątek 24 marca uczniowie klas VId i VIe wybrali się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wyprawy było zwiedzanie lotniska w ramach projektu "Poznaj Ławicę". Szóstoklasiści mieli okazję przejść całą "ścieżkę pasażera", otrzymali okazjonalne "karty pokładowe" przy stanowiskach check-in, zapoznali się z zasadami obowiązującymi w trakcie podróży samolotem, przeszli przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów. Zwiedzili salon Business Executive Lounge oraz spotkali się z pracownikami grupy pirotechnicznej Służby Granicznej. Na zakończenie wizyty dzieci wzięły udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat lotniska oraz otrzymałały pamiątkowe upominki. Z Ławicy grupa udała się do poznańskiej Palmiarni, gdzie choć przez godzinę wszyscy mogli się poczuć jak w tropikalnym lesie. Zdjęcia w galerii: "Poznaj Ławicę" - wycieczka klasy VId i VIe

 Ławica i palmiarnia 04  Ławica i palmiarnia 16   Ławica i palmiarnia 09