We wtorek 19 czerwca w Kościanie odbyło się Powiatowe Podsumowanie Roku Sportowego zorganizowane przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy. Wyróżnieni zostali zawodnicy, którzy w grach zespołowych zajęli miejsca w pierwszej czwórce, a w sportach indywidualnych w pierwszej ósemce Mistrzostw Wielkopolski. Najliczniej reprezentowana była nasza szkoła, bo aż 5 drużyn pojechało na podsumowanie. W rozgrywkach Igrzysk Dzieci wyróżnienie otrzymał zespół mini siatkarek (srebrny medal w Wielkopolsce), drużyna chłopców w tenisie stołowym (srebrny medal w Wielkopolsce), drużyna dziewcząt w tenisie stołowym (brązowy medal w Wielkopolsce). W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wyróżniony został zespół chłopców w tenisie stołowym (brązowy medal w Wielkopolsce), oraz zespół dziewcząt w tenisie stołowym (czwarte miejsce w Wielkopolsce). 

podsumowanie sport powiat 01   podsumowanie sport powiat 02   podsumowanie sport powiat 03

 

Czytaj więcej...

W poniedziałek 18 czerwca w auli szkolnej odbyła się podsumowanie "Międzyszkolnej rywalizacji sportowej o tytuł najbardziej usportowionej szkoły gminy Śmigiel". W uroczystości wzięli udział Burmistrz Śmigla - Małgorzata Adamczak, Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla - Wiesław Kasperski, dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Nie zabrakło również uczniów którzy przez cały rok szkolny rywalizowali na arenach sportowych gminy, powiatu i województwa. Całoroczna klasyfikacja wyłoniła zwycięzców. 

międzyszkolna rywalizacja sportowa 14   międzyszkolna rywalizacja sportowa 20   międzyszkolna rywalizacja sportowa 13

Czytaj więcej...

"Zbliżające się wakacje to piękny i zasłużony czas wypoczynku, zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Ważne jest, aby przebiegał on w bezpiecznych warunkach."

Dyrektor szkoły zachęca do zapoznania się z treścią listu Minister Edukacji Narodowej - List MEN w pliku pdf

W poniedziałek, 18 czerwca, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z ratownikiem WOPR, który przypomniał im o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, szczególnie w okresie zbliżających się wakacji.

spotkanie rat wopr02 spotkanie rat wopr03 spotkanie rat wopr04

 

15 czerwca rozegrano w auli szkolnej etap finałowy konkursu "Supergimnazjalista". Zaszczytny tytuł zdobyła uczennica kl. 3a, Natasza Marciniak. Gratulujemy serdecznie i życzymy sukcesów na dalszej edukacyjnej drodze!

supergimnazjalista04 supergimnazjalista16

Galeria Konkurs na supergimnazjalistę

W czwartek, 14 czerwca w szkole odbył się flash mob. Podczas każdej z długich przerw szkolny korytarz był pełen fanów tańca, którzy gromadzili się spontanicznie.

flash mob01

Galeria Flash mob w naszej szkole

13 czerwca br. drugo- i trzecioklasiści mieli okazję zwiedzić budynek Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie w ramach przedmiotu edukacja dla bezpieczeństwa. Strażacy oprowadzili młodzież po obiekcie, zapoznali uczniów z warunkami pracy. Uczniowie dowiedzieli się, że działania strażaków nie polegają tylko gaszeniu pożarów, ale również ratownictwie medycznym, chemicznym, ekologicznym, budowlanym oraz pomocy w czasie powodzi i innych zdarzeń pogodowych. W czasie części pokazowej spotkania gimnazjaliści zapoznali się z rodzajami wozów bojowych, ich wyposażeniem oraz procedurami obowiązującym podczas zgłoszenia zdarzenia. Trzecioklasiści mieli możliwość również założenia butli, który strażak zakłada, biorąc udział w akcji.

psp koscian08

Galeria Z wizytą u strażaków

Uczniowie 4b i 7e podziwili piękne zakątki Wielkopolski. Najpierw udali się do Rogalina, gdzie zwiedzili powozownię, pałac, a także oglądali ogromne okazy dębów. Potem udali się do stolicy Wielkopolski. W Poznaniu wzięli udział w zajęciach historycznych, które odbyły się w muzeum „Brama Poznania”.

poznan wycieczka04

Galeria Wycieczka do Rogalina i Poznania

W poniedziałek 11 czerwca odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym dyskoteka dla uczniów klas 4-6 zorganizowana przez samorząd uczniowski. Galeria: Dyskoteka klas IV-VI

dyskoteka iv vi 05

29 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w FINALE GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA UCZNIÓW KLAS II i III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH „MISTRZ MATEMATYKI” O NAGRODĘ BURMISTRZA ŚMIGLA. O tytuł „Mistrza Matematyki” ubiegało się 29 uczniów szkół ze Starej Przysieki Drugiej, Starego Bojanowa, Bronikowa, Śmigla i Czacza. Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów. „Mistrzami Matematyki” zostali Antonina Łęczyńska kl. III a, Bartosz Maćkowiak kl. III f, Julia Wieczorek kl. III f i Natalia Dratwińska kl. III g. Swoje nagrody laureaci odebrali z rąk pani burmistrz w czwartek 7 czerwca. 

konkurs 01