Kacper Jąder, Łukasz Skoracki i Konrad Nadolny reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI "Jestem mistrzem matematyki". Organizatorem matematycznych zmagań, w których udział wzięli przedstawiciele 15 szkół powiatu kościańskiego, była Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie. W gronie laureatów znalazł się Kacper Jąder, który zajął II miejsce. Gratulujemy!

konkurs matematyczny 02   konkurs matematyczny 01   konkurs matematyczny 03

XVIII Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii” pod patronatem burmistrza Śmigla, odbył się w poniedziałek, 5 marca br. w naszej szkole. Wzięło w nim udział 30 uczniów, w tym śmigi elanie: Maja Han, Joanna Nowacka, Anna Nowak, Paulina Cichoszewska, Aldona Kotecka i Igor Sołtysiak. Chłopcy i dziewczęta z terenu gminy Śmigiel mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z ortografii, pisząc dyktanda o pierwszych oznakach wiosny i planach wakacyjnych grupy przyjaciół. Teksty najeżone były niełatwymi wyrazami, ale uczestnicy dzielnie zmagali się z ortograficznymi pułapkami, choć i oni popełniali błędy. Wśród uczniów klas IV-VI najlepsza okazała się Magdalena Szymańska ze Starego Bojanowa. Drugie miejsce zajęła Paulina Marciniak (również ze szkoły w Starym Bojanowie), a trzecie – po dogrywce – Weronika Skrzypczak z Czacza. W kategorii klas VII szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych mistrzem ortografii została uczennica Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej, Joanna Licha. Za nią uplasowali się Paulina Cichoszewska i Igor Sołtysiak ze Śmigla. Gratulujemy!
Laureaci konkursu odbiorą dyplomy i nagrody z rąk burmistrz Śmigla w terminie późniejszym.

gkort02 gkort04

Nasza szkoła w ramach porozumienia otrzymała nieodpłatnie od firmy „Ekolink” z Wrocławia meble ekologiczne wykonane z tektury, posiadające dodatkowy walor edukacyjny w postaci elementów graficznych. Meble (3 stoliki, 12 krzeseł, 4 skrzynie do przechowywania zabawek, 2 półki) znajdują się w kąciku rekreacyjnym przy dużej sali gimnastycznej. W trakcie przerw bardzo chętnie korzystają z nich uczniowie klas trzecich. Ekologiczne meble w szkole - zdjęcia

meble z kartonu 01   meble z kartonu 04   meble z kartonu 06

Uczniowie z klasy IIB gimnazjum podczas lekcji języka polskiego przeprowadzili sąd nad Balladyną. Gimnazjaliści podeszli do zadania twórczo i kreatywnie, zadbali o stroje oraz atrybuty charakterystyczne dla postaci występujących w dramacie Juliusza Słowackiego. Niecodzienna lekcja języka polskiego, prowadzona pod kierunkiem p. Joanny Pawlickiej, przyczyniła się nie tylko do poszerzenia wiedzy uczniów na temat dramatu i omawianego dzieła, ale też pozwoliła rozwinąć gimnazjalistom ich aktorskie umiejętności oraz dostarczyła wielu pozytywnych emocji. (Maja Wielińska)

sad balladyna05 sad balladyna08

obiady marzec

W związku z rozpoczynającymi się w poniedziałek feriami zachęcamy do zapoznania się z informacjami Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej bezpiecznego wypoczynku.
Z okazji ferii życzymy wszystkim członkom społeczności szkolnej pogodnego i radosnego wypoczynku po trudach ciężkiej, sześciomiesięcznej pracy. Niech ten czas umożliwi Wam pełne i bezpieczne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i interesujących przeżyć.

Ferie w szkołach - informacje MEN-u

Informacje WKO nt. ferii

ferie1

W czwartek przed feriami przybył do naszej szkoły policjant, który przypomniał uczniom, jak bezpiecznie wypoczywać w trakcie nadchodzących ferii. Zwrócił uwagę, by chłopcy i dziewczęta pamiętali o ostrożności nie tylko podczas zabaw na śniegu i lodzie, ale także siedząc w domu przed komputerem. (r)

spotkanie policja01spotkanie policja02

W ostatni czwartek, przed upragnionymi feriami, uczniowie z klas 4-6 spotkali się na dyskotece karnawałowej. Impreza była okazją do wspólnej zabawy, ale także do okazania dobrego serca, gdyż zebrane na niej środki zostaną przekazane na cel charytatywny. Zdjęcia w galerii: Dyskoteka karnawałowa klas 4-6

dyskoteka karnawałowa 19  dyskoteka karnawałowa 21

Z okazji Święta Zakochanych, które będziemy obchodzić 14 lutego, z inicjatywy uczniów zorganizowano konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. W poniedziałkowe popołudnie, 5 lutego br., jedenaścioro uczniów wykonywało prace techniką dowolną. Komisja złożona z uczniów i nauczycieli dokonała oceny prac. I miejsce przyznano Dominice Nowak i Zofii Świdzińskiej; drugie – Roksanie Kochanowicz i Wiktorii Szczerbal, a trzecie – Annie Ratajczak i Marice Sikorze. Prace wszystkich uczestników konkursu można podziwiać na szkolnym korytarzu.(r)

kartka walentynkowa01

Galeria Konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową

Biuro WIBIKI organizuje wyjazdy na pływalnię w Kościanie. Więcej informacji i terminy w załączonym pliku.

Kontakt: 603 603 139