W czasie pandemii mieliśmy „głód” wychodzenia na świeże powietrze. Gdy już nadeszła wiosna, można było dojrzeć wiele atrakcyjnych żywych stworzeń. Uczniowie klasy 6b wpadli na pomysł, by fotografować zwierzęta fruwające czyli ptaki, które ostatnio poznawali na biologii. Podglądanie skrzydlatych przyjaciół nieźle im poszło, a niektórym nawet bardzo blisko udało się dotrzeć z obiektywem. Poniżej możemy podziwiać najlepsze fotografie szóstoklasistów wykonane przez Milenę Spławską, Liliannę Matuszak, Bartosza Majewskiego, Michała Ratajczaka i Szymona Ratajczaka.(AM, Magdalena Kubowicz)

                                                        ptaki0001 ptaki0002

Uczennica naszej szkoły, trzecioklasistka Maria Stachowska zajęła I miejsce w Polonijnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej I Młodzieżowej „Piosenka Dobra Na Wszystko” w kategorii wiekowej 8-10 lat. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

https://www.facebook.com/adam.deneka.77/posts/146926903612781

MS

 

 

 

Informujemy,że w związku z zaistniałą sytuacją akcja "Dzieci -dzieciom" której celem była zbiórka artykułów dla dzieci z Domu Dziecka w Bodzewie zostanie zakończona na początku roku szkolnego 2020/2021.

Organizatorki

 Izabela Wajske
Aldona Wleklik

Wytyczne Dyrektora Szkoły Podstawowej w Śmiglu dotyczące korzystania przez uczniów z konsultacji z nauczycielami od 25 maja 2020r.

1. Uczniowie korzystający z konsultacji z nauczycielami wchodzą do budynku szkolnego wejściem głównym A.
2. Każdy uczeń przed wejściem do szkoły musi mieć maseczkę, rękawiczki i wydezynfekować ręce.
3. Uczeń wchodzi do budynku bez osób towarzyszących (np. rodzic, kolega, koleżanka).
4. Uczeń ogranicza swój pobyt w budynku szkoły do niezbędnego minimum, po wejściu udaje się bezpośrednio do sali, w której odbywają się konsultacje, opuszcza budynek tym samym wejściem, pod żadnym pozorem nie przemieszcza się w inne rejony szkoły niż korytarz i klatka schodowa prowadząca do wyznaczonej sali.
5. Uczniowie korzystający z konsultacji, muszą zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i wynoszący minimum 2 m.

Drogie Dzieci!
Dzisiaj jest Wasze święto - „Dzień Dziecka”. Z tej okazji przygotowałam dla Was kilka ciekawostek. Wszystkie dotyczą bardzo ważnego tematu – PRAW DZIECKA.

Drodzy Rodzice!
Rodzina jest dla dzieci najważniejsza na świecie. To Wy – opiekunowie, jesteście dla nich przewodnikami, którzy czuwają nad swoimi pociechami (tymi małymi i tymi dużymi :)). 

Zachęcam Was do wspólnego przeczytania z dzieckiem książeczki „Twoje prawa”, która przybliży Waszym pociechom tak ważną kwestię jaką są prawa dziecka.
kiążeczka o prawach dziecka w pliku pdf

Biorąc pod uwagę wybrane przeze mnie prawo – Prawo Dziecka do wychowania w rodzinie – zachęcam dzieci w młodszym wieku szkolnym do zabawy plastycznej. Link poniżej.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=lRBXLTTz-bs&feature=emb_logo

dzień dziecka

WSZYSTKIM DZIECIOM
życzę
sukcesów w szkole, rozwoju pasji i talentów.
Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach
i każdego dnia spotykają Was przygody w gronie przyjaciół i kochającej rodziny.

Pedagog szkolny

Izabela Wajske

Dyrektor szkoły przedstawia harmonogram konsultacji z nauczycielami, który będzie obowiązywał od poniedziałku 1 czerwca br. Dyrektor, z uwagi na wymogi bezpieczeństwa, prosi rodziców uczniów, którzy zamierzają skorzystać z konsultacji o informację z jednodniowym wyprzedzeniem o zamiarze skorzystania z konsultacji u wybranego nauczyciela.

Terminy konsultacji z nauczycielami

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły brali udział w archidiecezjalnym konkursie plastyczno –literackim pt. „Jan Paweł II w Poznaniu”. W kategorii szkoły podstawowe klasy VIII i szkoły ponadpodstawowe zdobyli następujące lokaty: Laura Janus – II miejsce, Dariusz Lemański – wyróżnienie. Gratulujemy!
O miejscu i czasie uhonorowania autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac zostaną powiadomieni telefonicznie lub mailowo. (BP)

konkurs papież 1   konkurs papież 2

Wyniki konkursu j. angielskiego Picture Dictionary dla klas 1-3 z 5 marca 2020.
1 miejsce Maja Skoracka kl. 3d
2 miejsce Joanna Sobierajska kl. 1e
3 miejsce Aleksander Olejnik kl. 3a
Wyróżnienia: Maria Skrzypczak 3b, Lena Ratajczak 3b, Antonina Gaertig 3c, Igor Skrzydlewski 3e, Zuzanna Kozak 2e.
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

Dzień dobryJ

Każdy z nas wie, jak ważny jest styl życia, który prowadzimy. W jakiej mierze wpływa na nas to co jemy oraz robimy w czasie wolnym.  Zachęcam rodziców uczniów w młodszym wieku szkolnym do wykonania z dzieckiem dwóch quizów zamieszczonych poniżej – zaczerpnięte z Internetu.  Będzie to stanowiło podsumowanie działań profilaktycznych  o charakterze zdrowotnym.

 quiz1

quiz2

fotozdrowie

Życzę miłej zabawyJ

Pozdrawiam – Izabela Wajske