26 listopada w naszej szkole odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Młodzieży. W kategorii dziewcząt drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce, (Weronika Świniarska, Julia Wawrzyniak i Sylwia Starkbauer), w kategorii chłopców zajęliśmy II miejsce (Bartosz Ludwiczak, Filip Trybuła i Konrad Nadolny). Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców uzyskała awans do mistrzostw rejonu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

tenis 01   tenis 02

 

W dniach 14 i 15 listopada uczniowie klas III d, czwartych i piątych wzięli udział w wyjazdowych zajęciach w Laboratorium Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego w Poznaniu. Zajęcia były ostatnim punktem projektu edukacyjnego „Koder Junior”. Uczestnicy w kilkuosobowych grupach budowali z klocków Lego bolidy przyszłości, badali ich prędkość i wytrzymałość na torze. Następnie samochody zostały zaopatrzone w napęd i silnik. Zadaniem dzieci było też zaprogramowanie ruchu pojazdów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom programu KODER JUNIOR i życzymy sukcesów w kodowaniu i programowaniu.

Katarzyna Grocka, Agnieszka Jankowska,
Hanna Mielcarek, Anna Smelkowska, Magdalena Zimniak

koder junior1 koder junior2

26 listopada klasa 2b i 2d wybrały się na wycieczkę do Poznania do Teatru Animacji, gdzie obejrzały spektakl "Nowe szaty króla" oraz poznały kulisy teatru na spotkaniu z aktorami. Drugim punktem było zwiedzanie wystawy w Teatrze Narodowym. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć Betlejem Poznańskie i poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. (IM)

wizyta w teatrze animacji

Uczniowie klas 5d i 5e 26 listopada wyjechali do Poznania. W stolicy Wielkopolski najpierw wzięli udział w warsztatach czekoladowych, podczas których poznali proces powstawania czekolady, degustowali ziarna kakao oraz tworzyli własną tabliczkę czekolady z wizerunkiem koziołków poznańskich. Następnie udali się na spacer po Starym Mieście. Po czym odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania. Tam usłyszeli legendę o powstaniu rogali i zobaczyli, jak wygląda proces ich wyrobu. Ponadto o godz. 12.00 z okien muzeum obejrzeli pokaz słynnych koziołków. Na koniec otrzymali wyjątkowe certyfikaty czeladnicze. (r)

poznan513 poznan516

Galeria Poznań na słodko czyli 5d i 5e na wycieczce

 

W listopadzie uczniowie klasy I c, korzystając z uprzejmości prezesa Banku Spółdzielczego w Śmiglu, mieli okazję poznać specyfikę funkcjonowania placówki. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się m. in. dlaczego warto gromadzić oszczędności oraz w jaki sposób dokonywać bezgotówkowych płatności. Na koniec spotkania obdarowani upominkami uczniowie z uśmiechem na twarzy podziękowali panu prezesowi i pracownikom banku. Spotkanie miało nie tylko wymiar edukacyjny, ale także przyczyniło się do integracji uczniów ze środowiskiem lokalnym. (JS)

wizyta w banku

W poniedziałek 25 listopada do naszej szkoły przybyli „nowi” uczniowie. Tego dnia wraz z dziećmi i młodzieżą naukę w szkolnych ławach pobierały też pluszowe misie. (r)

dzien misia19

Galeria Światowy Dzień Pluszowego Misia

15 i 22 listopada br. odbyły się wycieczki do Berlina. Na początku uczniowie i nauczyciele -opiekunowie zwiedzili gmach Reichstagu i Urząd Kanclerski. Następnie podziwiali Bramę Brandenburską. Później obejrzeli niezwykły pomnik Ofiar Holocaustu. Następnie odbyli spacer po dzielnicy ambasad i drogich hoteli. Następnie odwiedzili słynne Muzeum Pergmonu i tzw. Panoramę - czyli wizualizację antycznego miasta rzymskiego w kształcie rotundy. Następnie udali do parku wodnego „Tropical Islands” . Tuż przed północą grupy zmęczone, ale pełna wrażeń powróciła do Śmigla. (WA)

berlin 2019

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia w naszej szkole dominował kolor żółty. W czwartek promowano hasło, że zawsze należy być wobec siebie miłym, uprzejmym i życzliwym. Nauczyciele kładli nacisk na właściwe zachowanie w różnych sytuacjach oraz kulturalną współpracę i zabawę. Uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej wykonali kartki, które zawisły na gazetce. Tego dnia podczas zajęć świetlicowych zoorganizowano plebiscyt na króla/królową życzliwości. (IK)

dzień życzliwości 02   dzień życzliwości 32

Galeria:  Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

obiady grudzień

Uwaga! Informujemy, że od poniedziałku 25 listopada br. nastąpią zmiany w planie lekcji kl. IV-VIII. Prosimy Uczniów i ich Rodziców o zapoznanie się z nimi. Będą one widoczne w dzienniku elektronicznym w piątek, po godz.15.