4 grudnia odbył się, jak co roku, Turniej Mitologiczny. Piątoklasiści rywalizowali ze sobą w konkursie wiedzy i zawodach sportowych. Wykazać się musieli nie tylko znajomością mitów i związków frazeologicznych, ale również wiadomościami na temat kultury, sztuki i życia starożytnych Greków. Rywalizowali ze sobą w zapasach, wyścigu rydwanów, rzucie dyskiem i oszczepem, biegach.

IMG 3384

Czytaj więcej...

W ramach projektu edukacyjnego "Cztery pory roku" w bibliotece szkolnej odbyły się dwa konkursy recytatorskie. Pierwszy, 27 listopada dla uczniów klas I-III. W tej kategorii pierwsze miejsce zdobyła Jagoda Dudkowiak z klasy IIIc, drugie - Olaf Janicki z kl.IIId, a trzecie- Nikola Szymańska z kl.Ia i Martyna Majorek z kl.IIc. Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Maślankiewicz z kl.Ia i Adam Andrynowski z kl.IIIb.

Drugi konkurs, dla uczniów klas IV-VI, odbył się 3 grudnia. Laureatami zostali: Julia Pieprzyk z kl.IVa - I miejsce,Tamara Kotlińska z kl.VIe - II miejsce, Weronika Targosz z kl.IVa - III miejsce. Olga Brzozowska z kl.Vb i Joanna Markowiak z kl.VIe otrzymały wyróżnienia. 

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a laureatom gratulujemy. 

IMG 3356   IMG 3395   IMG 3397

Dnia 29.11.2013r. dzieci z grupy „0”B obchodziły święto Andrzejek. Zajęcia tego dnia były poświęcone wróżbom i zabawom, przy których śmiechu było co nie miara. Dzieci poznały zaklęcie, które razem z panią- czarodziejką- powtarzały przy kolejnej wróżbie. Przepowiednie zdradzały co czeka dzieci w przyszłości, inne były przestrogą lub dobrą radą. Najwięcej emocji wzbudzało u dzieci lanie wosku oraz wróżba z butami. Wróżby były przeplatane tańcami z różdżką, z kapeluszem czarodziejki oraz tańcem na gazetach. Na uczestników zabawy czekał też słodki poczęstunek. Zdjęcia w galerii: Andrzejki w zerówce

SAM 2766

Schowek04

Od stycznia 2014r. uczniowie naszej szkoła będą brali udział w projekcie współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej „eSzkoła Wielkopolska- Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”.

Czytaj więcej...

Tradycją naszej szkoły stało się, iż 25 listopada dzieciom podczas lekcji towarzyszą pluszowi goście. Są wśród nich misie, pieski, króliczki, kotki i inne maskotki. Tak było i w tym rokiu. Wszystko to po to, aby uczcić jakże miłe święto - Dzień Pluszowego Misia.

IMG 3317

Do akcji Samorządu Uczniowskiego przyłączyła się także świetlica szkolna.Tego dnia uczniowie przybyli na zajęcia z pluszakami. Towarzyszyły im one podczas zajęć plastycznych, gier i zabaw. W świetlicy z okazji tego święta przygotowano w kąciku czytelniczym tematyczną wystawę.

Ten dzień szczególnie obchodziła także szkolna biblioteka, w której odbyły się zajęcia dla dzieci z grup przedszkolnych. Podczas spotkania najmłodsi uczniowie zapoznali się z historią powstania pluszowego misia, rozwiązywali zagadki zwiazane z misiami, wysłuchali fragmentu książki Czesława Janczarskiego pt."Przygody i wędrówki Misia Uszatka". Na zakończenia każde dziecko otrzymało do pokolorowania ilustrację przedstawiającą bohatera dnia. Zajęcia przebiegały w miłej atmosferze.

Zdjęcia w galerii: Dzień Pluszowego Misia 2013

W czwartek, 20 listopada odbyła się, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski, dyskoteka andrzejkowa dla uczniów klas 4-6. Impreza była okazją do sprzedaży cegiełek, z której dochód przeznaczony będzie na rzecz fundacji "Pomóż i Ty".

IMG 3256

Zdjęcia w galerii: Dyskoteka andrzejkowa 2013

 

11 listopada obchodziliśmy Święto Niepodległości. Z tej okazji we wtorek 12 listopada odbył się w naszej szkole uroczysty apel przygotowany przez uczniów z klasy IVa, IIIa i IIIc. Podczas uroczystości przypomniane zostały trudne chwile w dziejach naszej ojczyzny: rozbiory Polski, powstania, I wojna światowa. Chór zaśpiewał patriotyczne pieśni, które towarzyszyły żołnierzom w ówczesnych znojach. Uroczystość była niezwykłą lekcją historii i patriotyzmu. Zdjęcia w galerii: Apel z okazji Święta Niepodległości 2013

IMG 3150

Na przełomie października i listopada br. zorganizowano konkurs dla klas IV-VI, którego celem było kształtowanie właściwych postaw wobec innych oraz uwrażliwienie na potrzeby drugiego człowieka. Uczniowie wspólnie tworzyli hasła promujące akcje charytatywne i pomoc bliźniemu. Zwyciężyła klasa IV b, która przygotowała następujące hasło:

„Rano budzik woła mnie: POMÓŻ INNYM, PROSZĘ CIĘ."

Nagrodą jest jeden „dzień bez pytania” wybrany przez klasę.

 I.R.

W czwartek 31 października 2013 r. w Szkole Podstawowej w Śmiglu przeprowadzono zbiórkę pieniędzypod hasłem "Wrzuć groszaka dla zwierzaka".Akcja miała na celu wsparcie Przytuliska w Koszanowie. Uczniowie zebrali łącznie kwotę 112 zł.

pies

Dziękujemy wszystkim za wsparcie.   

SU

W poniedziałek 4 listopada 2013r. w naszej szkole odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Każdą gminę powiatu kościańskiego reprezentował jeden zespół, łącznie 8 drużyn, po 4 w każdej kategorii. Gminę Śmigiel, zarówno w kategorii dziewcząt  jak i chłopców, reprezentowały drużyny z naszej szkoły. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Nikola Kortus, Bogna Jankowska i Aleksandra Małek. W skład zespołu chłopców weszli: Filip Ludwiczak, Remigiusz Styziński i Łukasz Ciorga.

IMG 3136   IMG 3122   IMG 3138

Wyniki rozgrywek:

Czytaj więcej...