W świetlicy szkolnej został zorganizowany konkurs dla uczniów klas I-VI pt.: „Uczeń w świetlicy”. Zadaniem uczestników było podanie nazwy ucznia, który uczęszcza do świetlicy szkolnej. Na przygotowanych kartach konkursowych pojawiło się dużo różnych nazw. Czworo uczniów, bez żadnej konsultacji ze sobą, napisało takie samo hasło: ŚWIETLIK. Właśnie ono, zdaniem członków komisji, zwyciężyło. Zatem I miejsce zdobyli następujący uczniowie: Adam Przybysz z klasy IIb, Michalina Kołacka z klasy IVc, Marika Gbiorczyk z klasy VIa oraz Maria Franek z klasy Ic.

Podsumowanie konkursu odbyło się 8 kwietnia 2014r. Laureaci otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz słodycze. Pozostali uczestnicy dyplomy i słodycze. Fundatorem nagród była Rada Rodziców. Galeria:Konkurs "Uczeń w świetlicy"

DSCF1691

Dzieci z grupy 0 B na zajęciach sprawdzały swoje umiejętności w drobnych kulinarnych zadaniach. Były to: szaszłyki owocowo-warzywne, myszki z gotowanych jajek i wspólnie wyhodowanego w sali szczypiorku oraz dekoracja pierników upieczonych przez jedną z mam. Uczyły się przy tym zasad higieny, przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa w kuchni oraz tak ważnego, racjonalnego i zdrowego komponowania posiłków. Zajęcia sprawiały dzieciom wiele radości. Najprzyjemniejszym momentem było podsumowanie zajęć, a więc kosztowanie przygotowanych przez siebie smakołyków.

Zdjęcie0201

Czytaj więcej...

21 marca śpiewająco powitaliśmy wiosnę. W Pierwszym Dniu Wiosny, zgodnie z tradycją, odbył się koncert laureatów szkolnego Konkursu Piosenki. W tym roku występy podzielono na dwie części. W pierwszej, dla uczniów klas I-III oraz grup "0", zaprezentowali się: Lena Domagała - gr."0"b, Laura Olejnik - Ia, Weronika Szłapka - Ib, Agata Frąckowiak - Ic, Julia Siejak - Id, Dobrosława Paluszak - IIb, Krzysztof Omieczyński - IIIb, Oliwia Sobańska - IIIb, Adam Andrynowski - IIIb. W drugiej części, dla uczniów klas IV-VI, swoje możliwości wokalne pokazali: Weronika Targosz - IVa, Mikołaj Kozak - IVb, Weronika Kozak - IVb, Nadia Olejnik - IVb, Martyna Maślanka - Va, Paulina Szczepaniak - Vc, Wiktoria Wielińska - VIc, Ewa Przymus - VIe. Uwieńczeniem każdego koncertu było wręczenie najlepszym wokalistom dyplomów i statuetek. Zdjęcia w galerii: Koncert laureatów Konkursu Piosenki 2014

 IMG 4097

Dnia 21 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych witały wiosnę kolorowym korowodem z marzannami i gaikami. Wszystkim udzielała się piękna słoneczna pogoda, która zachęcała do wesołych okrzyków i śpiewów. Przemarsz ulicami miasta zakończył się przy szkole, gdzie ostatecznie słomiane kukły zostały spalone. Dzieci żegnały zimę okrzykami:

„Marzanno, Marzanno, 

Ty zimowa panno,

do ognia Cię wrzucamy,

bo wiosnę witamy!”

IMG 4055

Zdjęcia w galerii: Pierwszy Dzień Wiosny w zerówkach

 

24 marca 2014 r. ogłoszono w naszej szkole DNIEM DOBRYCH UCZYNKÓW. W tym dniu organizowana została zbiórka kosmetyków oraz przyborów szkolnych dla podopiecznych Domu Dziecka. Potrzebne artykuły uczniowie składali u opiekunów akcji  p. I. Ratajczak, p. A. Wleklik oraz p. K. Biniaś.

Dziękujemy za przyłączenie się do akcję!

 

Z okazji Dnia Kobiet piątek 7 marca ogłoszono Dniem Kolorowego Kwiatka. Z tej okazji uczniowie oraz nauczyciele przyszli ubrani w rzeczy z motywem kwiatowym lub z przypiętymi kwiatkami. Nie zabrakło również życzeń oraz symbolicznych kwiatów i upominków dla koleżanek z klasy oraz nauczycielek. Dzień Kobiet 2014

SU

IMG 4007

Szkolny Konkurs Ortograficzny

 

5 marca odbył się Konkurs Ortograficzny przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Pierwsze miejsce zajęła w nim uczennica klasy VI d Monika Żymelska, drugie ex aequo - Magdalena Dworczak z klasy VI a i Wiktor Chudak z klasy VI c. Uczniowi ci reprezentować będą naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym o nagrodę Burmistrza Śmigla, który w tym roku odbędzie się 25 marca w Starym Bojanowie. Życzymy im powodzenia.

pioro

 

Szkolny Konkurs Matematyczny

 

10 marca odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas VI. Jego laureaci będą reprezwentowali naszą szkołę na Gminnym Konkursie Matematycznym oraz na Powiatowym Konkursie Matematycznym Jestem mistrzem matematyki. Najlepsze wyniki uzyskali: Daniel Klecha VIb, Oskar Fortuniak VId i Dawid Sikora VIb. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych matematycznych zmaganiach. 

matematyka

Co dwie głowy to nie jedna

Dwóch braci, Łukasz Ciorga i Dawid Ciorga, z klasy IVc reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas czwartych Co dwie głowy to nie jedna. Konkurs odbył się 3 marca w Zespole Szkół nr 4 w Kościanie i wzięło w nim udział 16 dwuosobowych drużyn ze szkół z powiatu kościańskiego. Ideą tych matematycznych zmagać jest to, aby pokazać, że poprzez współpracę można osiągnąć więcej.  

SAM 1758

Czytaj więcej...

W dniach 17-20 lutego w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia dla uczniów klas pierwszych. Dzieci zapoznały się z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek oraz księgozbiorem. Każdy pierwszoklasista został mianowany czytelnikiem biblioteki szkolnej i wypożyczył pierwsze książki. Panie bibliotekarki zachęciły uczniów do systematycznego korzystania ze szkolnego księgozbioru. 

biblioteka

We wtorek 25 lutego uczniowie naszej szkoły odbyli muzyczną podróż po świecie. Dzieci uczestniczyły w koncercie Duetu na klarnet i 4 saksofony. Najmłodszym słuchaczom muzycy przedstawili bajkę muzyczną pt. „Latający dywan”, a klasy IV-VI uczestniczyły w programie pt. Rusz globusem”. Podczas występu dzieci miały okazję zapoznać się z klarnetem i całą rodziną saksofonów: sopranowym, altowym, tenorowym i barytonowym, poznać ich historię i brzmienie. Wysłuchały utworów z kręgu muzyki rozrywkowej, jazzowej i poważnej z różnych stron świata. Artyści zaprosili słuchaczy do aktywnego udziału w koncercie poprzez wspólne śpiewanie, zabawy i konkursy z nagrodami. Występ był dla uczniów nie tylko wspaniałą zabawą, ale również żywą lekcją muzyki. Zdjecia w galerii: Koncert na klarnet i 4 saksofony

IMG 3903

W poniedziałek 17 lutego w naszej szkole odbyło się przedstawienie z okazji Walentynek, na które zaproszeni zostali szóstoklasiści. Koncert przygotowali uczniowie uczęszczający na zajęcia artystyczne, pod opieką pani M.Szymańsiej. Młodzi wykonawcy przybliżyli słuchaczom historię tego święta, postać jego patrona, dobre rady dla zakochanych oraz wiersze i piosenki. W przedstawieniu wystąpili: Paulina Szczepaniak, Martyna Maślanka, Wiktoria Wielińska, Ewa Przymus, Katarzyna Woś oraz Bartosz Kamieniarz. Zobacz zdjęcia w galerii: Koncert walentynkowy

IMG 3869