Szanowni Państwo!
Od poniedziałku będziemy realizować zajęcia zdalne z wykorzystaniem platformy TEAMS. Wszyscy uczniowie mają założone indywidualne konta i otrzymali Państwo od wychowawców loginy i hasła do korzystania z konta. O szczegółach organizacji poinformują Państwa wychowawcy klas.
Z uwagi na to, że część z Państwa pracuje będzie możliwość łączenia się z nauczycielami na zajęciach również po południu.
Będą również prowadzone zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

Dyrektor szkoły

Robert Plewka

W związku z obecną sytuacją w kraju Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu podjął decyzję o odwołaniu warsztatów dla rodziców z psychologiem, które miały odbyć się w dniach 3.11 i 9.11. Ponadto informujemy, że warsztaty w klasach 6 prowadzone przez Panią Dominikę Tomczyk-Walkowiak zostaną przeprowadzone do końca po powrocie uczniów do szkoły (ewentualnie na godzinach wychowawczych po wcześniejszym uzgodnieniu z prowadzącą).

Zachęcamy do wzięcia udziału w 21 edycji akcji „Góra Grosza”. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

W naszej szkole akcja potrwa od 1 listopada 2020 do 15 maja 2021. Osoby chętne zbierają w domu monety o rożnych nominałach do czasu naszego powrotu do szkoły. Informację o tym jak dostarczamy monety do gabinetu pedagoga szkolnego otrzymacie Państwo, kiedy zapadnie decyzja o powrocie uczniów do szkoły. Podsumowanie akcji nastąpi w maju 2021.

góra grosza 21

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji "Maseczki dla medyka". Łącznie uszyli 48 maseczek, które zostały przekazane dla Domu Opieki Seniora w Mórkowie.

›››››ššššš

Serdecznie dziękujemy za ofiarność i zaangażowanie w zbiórkę karmy dla przytuliska w Śmiglu oraz Kościanie. Dary zostały już przekazane (w ramach sprostowania informujemy, że dary były zbierane dla przytuliska dla kotów w Kościanie, a nie tak jak podano w pierwszym komunikacie dla przytuliska w Lesznie).

akcje szkolne

›››››ššššš

Podsumowanie akcji prezent bez pudła


W trakcie zbiórki na rzecz UNICEF została zebrana kwota 1119,54, całość tych środków zostanie przekazana na zakup:

Czytaj więcej...

Dyrektor szkoły informuje, że od środy, 28.10.br. na czas edukacji zdalnej, będzie obowiązywał nowy plan dowozów do szkoły dla uczniów klas I-III.

Dowozy - rano będzie jeździł tylko jeden autobus, dlatego zmianie uległy godziny dowozów.

06:55 - z Żegrówka/Bielaw ( uczniowie po przyjeździe oczekują w świetlicy szkolnej na rozpoczęcie zajęć)
07:20 - z Nietążkowa
07.40 - z Poladowa

Odwozy:

12:50 (po 5 lekcji) – 2 autobusy

O godz. 13.45 i 14.40 będzie tylko jeden autobus, w związku z tym najpierw będzie odwóz w kierunku Żegrówka i Bielaw, następnie (ok. godz. 14.10, 15.05) do Nietążkowa i Poladowa.

13.45 (po 6 lekcji)

14.40 (po 7 lekcji) –tylko w poniedziałek, wtorek i środę.

 

Palić, nie palić - oto jest pytanie? Pod takim hasłem skierowano do uczniów klas 6 propozycję konkursu z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Kościanie. Przedmiotem konkursu było napisanie apelu do rówieśników nt. używania e-papierosów. Z etapów klasowych wyłoniono 3 prace, spośród których komisja wybrała zwycięzcę. Gratulujemy Patrycji Sneli z klasy 6b zajęcia I miejsca i trzymamy kciuki w etapie powiatowym!

IW

Szanowni Państwo!
Decyzją premiera od poniedziałku 26.10 klasy 4-8 będą uczyły się w trybie zdalnym. Klasy 1-3 pracują tak jak dotychczas w trybie stacjonarnym. Świetlica będzie czynna w godz. 6:30 do 15:30. Szczegółową organizację pracy szkoły podam Państwu w poniedziałek po uzgodnieniu szczegółów z organem prowadzącym szkołę. Proszę śledzić na bieżąco komunikaty na stronie internetowej szkoły, Fb oraz w dzienniku.

Dyrektor szkoły

Robert Plewka

Obiady listopad 2020 r.

dni żywienia 20 x 4,00 tj. 80,00 zł
termin wpłat od 21.10 do 28.10 br.
pozostałe informacje na stronie Szkoły Podstawowej w Śmiglu pod hasłem: Obiady - stałe zasady wnoszenia opłat.

obiad

W poniedziałek 19 października dyrktor szkoły wręczył pierwszoklasistom upominki od Burmistrz Śmigla pani Małgorzaty Adamczak. Każdy uczeń otrzymał odblaskowy brelok - misia oraz odblaskowy worek z logo Śmigla. Upominki mają uświadomić dzieciom jak ważne jest ich bezpieczeństwo i widoczność na drodze. 

upominki dla pierwszoklasistów 001

Galeria: Odblaski dla pierwszoklasistów

Ze względu na wprowadzone w marcu nauczanie zdalne dopiero w październiku udało się dokończyć i rozstrzygnąć Szkolny Konkurs Piosenki 2020.
Oto wyniki konkursu:

najmłodsza grupa wiekowa: Zuzanna Wieczorek - I miejsce, Karolina Kozłowska - II miejsce, Zofia Bajonczak - III miejsce, Gabriela Konieczna - wyróżnienie;

średnia grupa wiekowa: Aleksandra Cieśla - I miejsce, Maria Stachowska - II miejsce, Natalia Dratwińska- III miejsce, Zofia Paul - wyróżnienie.

najstarsza grupa wiekowa: Wiktoria Stróżak - I miejsce, Lena Domagała - II miejsce, Alan Paluszak - III miejsce.

kategoria "piosenka anglojęzyczna": Marta Szczepaniak - I miejsce, Wiktoria Stróżak- II miejsce, Aleksandra Cieśla - III miejsce i Wiktoria Biała - wyróżnienie.

grupa dzieci śpiew

Czytaj więcej...