8 marca, czyli w Dniu Kobiet, w naszej szkole królowały spódnice. Nawet chłopcy, którzy mają poczucie humoru, ubrali się w nie, żeby przekonać się w tym szczególnym dniu, jak jest to wygodne ubranie. Tego dnia męska część społeczności szkolnej również składała swoim koleżankom życzenia i wręczała na dowód pamięci drobne upominki.

dzien kobiet07 dzien kobiet19 dzien kobiet34 dzien kobiet32

Galeria Dzień Kobiet czyli święto spódnicy w szkole

Uczniowie klas Vb i Ve 5 marca br. uczestniczyli w Poznaniu. warsztatach z cyklu "Teatr od kuchni". Podczas pobytu w Teatrze Wielkim, mogli zobaczyć, jak wygląda teatr za kulisami, ponadto wzięli również udział w zajęciach baletowych i z charakteryzacji.

wycieczka klasaV01

Dyrektor szkoły informuje, że w dniach 21-22 marca w naszej szkole będzie gościł Naukobus z objazdową wystawą Eksperymentuj! w ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Szczegóły zostaną podane w późniejszym terminie.

csm naukobus 3x2 e967214f41

Informujemy o możliwości ubiegania się o stypendium oświatowe im. Dezyderego Chłapowskiego. 

Prawo do otrzymywania stypendiów mają uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studenci, którzy są zameldowani na terenie powiatu kościańskiego, osiągają co najmniej dobre wyniki w nauce (średnia ocen minimum 4,3) rozwijają jakieś konkretne zainteresowania, a przy tym mają trudną sytuację bytową. 

Wnioski należy składać w siedzibie Stowarzyszenia (ul. Bernardyńska 2, pokój 101, Kościan) do 30 kwietnia 2018r. Wszystkie informacje dotyczące przyznawania stypendiów (regulamin i wniosek) znajdują się na stronie internetowej www.so.koscian.net .

 

Dziesięcioro uczniów naszej szkoły (Aleksandra Domagała, Emilia Gnacińska, Michalina Kołacka, Weronika Kozak, Nadia Olejnik, Krzysztof Omieczyński, Julia Pieprzyk, Milena Szczerbal Stanisław Świdziński i Aleksandra Wasielewska) wystąpiło w czwartek, 7 marca, przed ponad stu członkami Polskiego Związku Emerytów i Rencistów z terenu powiatu kościańskiego. Młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Kobiet. Na scenie w restauracji „Marta” zabrzmiały utwory liryczne i muzyczne, w których jest mowa o płci pięknej. Na zakończenie występu młodzież złożyła seniorkom w imieniu społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia z okazji święta pań. (r)

dzien kobiet marta01

Galeria Występ z okazji Dnia Kobiet

Ponad czterdzieścioro uczniów wzięło udział w etapie szkolnym XIX Gminnego Konkursu Ortograficznego, który odbył się 26 i 27 lutego br. Chłopcy i dziewczęta pisali tekst dyktanda, w którym musieli wykazać się znajomością reguł ortograficznych i interpunkcyjnych. W zmaganiach z trudną dziedziną gramatyki języka polskiego, jaką dla wielu jest ortografia, sukces odniosło sześcioro uczniów: z klas IV-VI: Anna Nowak, Julia Olejnik i Zofia Chudak; z klas starszych: Klaudia Józefiak, Dawid Ciorga i Olaf Janicki. 27 marca wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się w Starym Bojanowie. Gratulujemy i życzymy połamania piór! (r)

konkurs ortograficzny d51

Uczniowie klasy Vb realizowali w grupach projekt edukacyjny związany z lekturą ”Chłopcy z Placu Broni” pn. „Mój Plac Broni”. Głównym jego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności redagowania opisu, gromadzenia i selekcji materiału oraz współpraca w grupie. Na zakończenie zespoły zaprezentowały na lekcji języka polskiego efekty swojej ponad dwutygodniowej pracy. Chłopcy i dziewczęta świetnie się do niej przygotowali, nie tylko przygotowali opis miejsca, w którym się bawią i spędzają czas po szkole, ale także wykonali piękne makiety i plakaty.

placbroni projektV09

Galeria Projekt edukacyjny "Mój Plac Broni"

Uczennice Szkoły Podstawowej w Śmiglu zostały mistrzyniami powiatu kościańskiego w minisiatkówce i siatkówce. Jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dziewczyny grające w minisiatkówkę, które 18 lutego br. w Kościanie zdecydowanie zwyciężyły w turnieju, nie tracąc ani jednego seta. Tydzień później do rywalizacji przystąpiła reprezentacja w piłce siatkowej tj. dziewczyn urodzonych w latach 2003-2005, które swoje zawody rozegrały w Czempiniu. Nasze zawodniczki również okazały się bezkonkurencyjne, nie tracąc ani jednego seta. Śmigielanki wywalczyły jednocześnie awans do etapu rejonowego. Zawody w piłce siatkowej odbędą się 18 marca w Lesznie, a w minisiatkówce 22 marca w Nietążkowie. Dziewczętom gratulujemy i życzymy powodzenia.

siatkowka powiat01 siatkowka powiat02

W czwartek, 28 lutego dzieci z "zerówek" brały udział w "Turnieju wiedzy o Śmiglu". Przedstawiciele każdej z grup musieli między innymi ułożyć puzzle na czas, rozpoznać herb Śmigla, odszukać na mapie wybrane obiekty oraz odpowiedzieć na pytania związane z naszym miastem. Wszystkie drużyny bezbłędnie rozwiązały wszystkie zadania, a o wynikach konkursu zadecydowały rzuty "workami z mąką do młyna", czyli rzuty woreczkami do celu. Po emocjonującym pojedynku klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco: I miejsce - gr. "0" D, II miejsce - gr. "0"C, III miejsce - gr. "0"A, IV miejsce - gr. "0"B. 
Warto podkreślić, że zmaganiom uczestników towarzyszył gromki doping widowni, a wszystkie grupy przygotowały na tę okazję stroje lub emblematy związane ze Śmiglem. Wszystkim uczestnikom oraz ich wychowawczynią za doskonałe przygotowanie należą się podziękowania i gratulacje.

turniej wiedzy o śmiglu 36   turniej wiedzy o śmiglu 54   turniej wiedzy o śmiglu 15

Galeria: Turniej wiedzy o Śmiglu - konkurs dla grup przedszkolnych

W dniu 21.02.2019r. odbył się Indywidualny Turniej Szachowy o Mistrzostwo Powiatu Kościańskiego Szkolnego Związku Sportowego. Szkołę Podstawową im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu reprezentowali: Julia Stasiak, Julia Wieczorek, Joanna Hałas, Lena Łupicka, Dominik Tomowiak, Adam Dorynek, Wiktor Skrzypczak, Bogusz Los. Po rozegraniu pięciu rund nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:
- rocznik 2006 i młodsi - kategoria dziewcząt: 1 miejsce zajęła Lena Łupicka, 2 miejsce - Julia Wieczorek, a 3 miejsce Joanna Hałas.
- rocznik 2006 i młodsi - kategoria chłopców 1 miejsce zajął Wiktor Skrzypczak
- rocznik 2003 - 2005 - kategoria dziewcząt 2 miejsce zajęła Julia Stasiak.
Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

turniej szachowy 05

Galeria: Indywidualny Turniej Szachowy o Mistrzostwo Powiatu Kościańskiego