29 marca 2019 r. Jagoda Dudkowiak, Natalia Napierała i Dominika Snela reprezentowały naszą szkołę w finale Wojewódzkiego Konkursu "Matematyka bez pamiętnika", który odbył się w Poznaniu, na Wydziale Studiów Edukacyjnych UAM. Podczas zmagań sprawdzano zrozumienie pojęć matematycznych, a nie wiedzę pamięciową. Konkurs składał się z prelekcji na temat funkcji trygonometrycznych oraz testu zadań z tego działu. Uczestnicy brali również udział w sesji posterowej.

konkurs Poznań

W piątek 29 marca uczniowie klas 6 udali się do Kościana, gdzie w ramach realizacji ścieżki doradztwa zawodowego odwiedzili Powiatową Komendę Policji oraz siedzibę Państwowej Straży Pożarnej. Podczas spotkań z policjantką i strażakami dowiedzieli się na czym polega praca na poszczególnych stanowiskach. Następnie dwie klasy udały się na ściankę wspinaczkową, gdzie młodzież mogła zapoznać się z pracą instruktora wspinaczki. Pozostali uczniowie pojechali na basen, gdzie oprócz wodnych kąpieli mogli obserwować pracę ratowników wodnych.

kościan kl6 06   kościan kl6 08   kościan kl6 12

Galeria: Wizyta szóstoklasistów w Kościanie

We wtorek 26 marca br. w naszej szkole odbyły się targi edukacyjne. Na zaproszenie organizatorów w salach zaprezentowały się szkoły średnie z Leszna, Kościana, Nietążkowa oraz z Poznania.  Młodzież z klas VII, VIII i III gimnazjum ze Śmigla oraz chłopcy i dziewcząta ze szkoły w Bronikowie uczestniczyli w prezentacjach przygotowanych przez gości. Podczas rozmów z nauczycielami i uczniami pozyskali informacje o zasadach rekrutacji w bieżącym roku szkolnym, planowanej ilości klas oraz historii i tradycji tych szkół. Niektóre prezentacje wsparte były pokazem umiejętności uczniów. Z pewnością targi pomogą młodzieży w wyborze dalszego kierunku kształcenia.

targi edukacyjne11 targi edukacyjne7

Galeria Targi edukacyjne

obiady kwiecień

Marta Samoląg i Adam Michalewicz reprezentowali naszą szkołę na Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Julian Tuwim - Czarodziej słowa" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Kościanie. W zmaganiach wzięło udział 27 uczniów. Wśród laureatów znalazła się Marta, która otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs recyt

W dniach od 25 do 27 marca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które poprowadzili ojcowie Kazimierz i Bernard - karmelici bosi z Krakowa.

fotografia 02

Sześcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło dziś w XIX Gminnym Konkursie Ortograficznym „Zostań mistrzem ortografii” pod patronatem Burmistrz Śmigla, który odbył się 27 marca br. w Zespole Szkół w Starym Bojanowie. Śmigielanie wraz z rówieśnikami z pozostałych szkół z gminy Śmigiel musieli zmierzyć się z niełatwymi tekstami o ortograficznych harcach i wartości nauki. W kategorii klas IV-VI pierwsze zdobyła Anna Nowak z kl. 6b. W drugiej grupie wiekowej I lokatę wywalczył Olaf Janicki zkl. 8d, a trzecią - Klaudia Józefiak z 8a. Gratulujemy laureatom!

fotografia 01

W środę, 20 marca br. odbył się etap szkolny powiatowego konkursu „Matematyka w zastosowaniach”. W zmaganiach wzięło udział dziesięcioro uczniów gimnazjum. Do etapu powiatowego awans uzyskali: Łukasz Ciorga z 3a, Amadeusz Nadolny i Julia Pieprzyk z 3d.

Czytaj więcej...

21 marca 2019 r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". Do konkursu przystąpiło 114 uczniów. Wyniki zmagań zostaną ogłoszone po 9 maja 2019r.

kangur 01

21 marca wiele się w szkole działo. Tego dnia świętowaliśmy nie tylko nadejście wiosny, ale również Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Wielu uczniów przyszło do szkoły w kostiumach lub założyło barwne skarpetki. Wśród przebierańców dostrzegliśmy wróżki, księżniczki, jednorożce, czarownice, kotki, pieski i wiele innych postaci. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i wiosennie. Grupy przedszkolne wzięły udział w powitaniu wiosny na śmigielskim rynku. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie w akcję! 

dzien wiosny7 dzien wiosny25 powitanie wiosny

Galeria Pierwszy dzień wiosny