maj obiady

Rodzice uczniów klas I chcący zapisać dziecko na zajęcia do świetlicy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022 proszeni są o pobranie ze strony internetowej szkoły lub zabranie w formie papierowej przy portierni w szkole druku karty oraz wypełnienie jej.
Gotowy dokument należy wrzucić do urny wystawionej w szkole przy portierni w terminie do piątku 21.05.2021r.

karta zgłoszenia do świetlicy

W 2019 r. ustanowiono 14 kwietnia świętem państwowym, Świętem Chrztu Polski. Na podstawie badań historycznych data ta jest uznana jako dzień narodzin państwa polskiego z racji przyjęcia chrztu przez Mieszka I. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, które rozpoczęło chrystianizację naszej ojczyzny i dała początek państwowości.
Wywieśmy w tym dniu flagę państwową.

MieszkoI

Klasa 4a na lekcjach języka angielskiego pracowała metodą projektu. Chłopcy i dziewczęta ćwiczyli konwersje między nauczycielem a uczniem, wykorzystując do tego program do tworzenia komiksów. (PK)

komiks1 komiks2

zyczenia wielkanoc SU

Niedawno przedstawiono wyniki konkursu plastycznego „Najpiękniejsza Kartka Wielkanocna” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Wśród laureatów znalazło się troje uczniów naszej szkoły:
- Jakub Olejnik, uczeń klasy II, który zajął I miejsce w w/w konkursie,
- Olga Jajko i Szymon Rosolski, których prace zostały wyróżnione.
Gratulujemy!👏😊

Gratulacje

W dniach 22-26 marca uczniowie naszej szkoły realizowali projekt pod hasłem „Tydzień Języków Obcych”. Czas ten obfitował w liczne przedsięwzięcia, które miały przybliżyć uczniom kulturę innych narodowości, a poprzez to kształtować tolerancję i otwartość na drugiego człowieka.
Dziewczęta i chłopcy udawali się w wirtualną podróż po Wyspach Brytyjskich i Stanach Zjednoczonych. Poszerzali swoją wiedzę na temat krajów anglojęzycznych; świątecznych tradycji, zwyczajów, potraw, sytemu edukacji czy brytyjskiej rodziny królewskiej. Tydzień Języków Obcych to także poznawanie patronów m.in. św. Patryka (Irlandia Północna) oraz św. Jerzego (Anglia), których kult wiąże się z niezwykłymi obchodami oraz legendami. Nieodzownym elementem lekcji kulturowych były również fascynujące miejsca i atrakcje poszczególnych państw, co, być może, zachęci młodych ludzi do poznawania piękna naszej planety i zachęci do podróżowania.
Tematy realizowane były poprzez wykorzystanie prezentacji multimedialnych, filmów, piosenek, quizów oraz gier. Uczniowie pracowali również metodą projektu – wykonywali pocztówki z Londynu, świąteczne gadżety oraz szukali w swoim najbliższym otoczeniu przedmiotów zawierających obcojęzyczne nazwy i próbowali rozszyfrować ich znaczenia.
Wśród ósmoklasistów wyłoniono „Mistrzów Czasowników Nieregularnych”, którymi zostały Luiza Węgierska /8a/ oraz Weronika Świniarska /8d/ 😊.
Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w realizację tak licznych zadań i zachęcamy do odwiedzenia galerii. (AMa

 tydzień jezykow obcych015

Galeria Tydzień Języków Obcych

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy VI f po omówieniu powieści Rafała Kosika „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” w atrakcyjny sposób utrwalili wiadomości z lektury. Na lekcjach języka polskiego przedstawili treść książki w formie lapbooków (czyli tzw. teczki tematycznej), w której umieścili wiadomości na temat lektury. W środku lapbooka szóstoklasiści wklejali książeczki, kopertki, kieszenie, harmonijki, wachlarze, ilustracje, notatki pozwalające uporządkować informacje według ich pomysłu i inwencji. Wzbogacili też swoje prace o quizy, zagadki, krzyżówki.(r)

lapbook 6f001lapbook 6f014

Galeria Lapbooki na zakończenie prac z lekturą

Uczniowie kl. 8a na zakończenie prac na balladą "Świtezianka" Adama Mickiewicza wykonali komiksy, nawiązujące do zdarzeń w utworze.

komiksy 8013komiksy 8001

Galeria Ósmoklasiści tworzą komiksy

Uczniowie naszej szkoły brali udział w archidiecezjalnym konkursie plastycznym pt. „Święty Józef Opiekun i Patron”. Do Akcji Katolickiej Archidiecezji Poznańskiej wpłynęły 474 prace. W kategorii "praca plastyczna i praca plastyczno-fotograficzna" w grupie wiekowej kl. IV-VII uczennica naszej szkoły - Nicola Białasik z kl. VIIa zdobyła I miejsce, a Weronika Fornalik z kl. VIIe otrzymała wyróżnienie.

nikola białasik   weronika fornalik