Wizyta delegacji uczniów klasy IVa z życzeniami świątecznymi w Urzędzie Gminy u pani Burmistrz Małgorzaty Adamczak odbyła się 20 grudnia 2018r. Kolędnicy zostali przyjęci przez pana Sekretarza z racji nieobecności włodarza. W świątecznym nastroju odczytali życzenia od dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników. W darze zanieśli konkursowy wianek bożonarodzeniowy oraz świąteczną kartkę. Na koniec składając sobie życzenia wszyscy podzielili się opłatkiem. Kolędnicy otrzymali w prezencie słodkości.

świateczne życzenia 04   świateczne życzenia 08

Po powrocie do szkoły poszczególne delegacje uczniów będących na zajęciach w świetlicy szkolnej wraz z nauczycielem Marzeną Kowalczyk złożyli życzenia dyrekcji szkoły, pedagogom szkolnym oraz pracownikom administracji. Świąteczny nastrój udzielił się każdemu.

Galeria: Świąteczne życzenia

M.Kowalczyk

19 grudnia w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa" organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Spośród 30 prac nadesłanych przez naszą szkołę zostało nagrodzonych i wyróżnionych 9 (z całego powiatu do konkursu zgłoszono 580 prac). I miejsce zajęła Zofia Bajonczak z kl. Id, III miejsce Natasza Węgierska z kl. Ie, wyróżnienie: Oskar Zalisz z kl. Id oraz Igor Skrzydlewski z kl. IIe. W kategorii klas IV - VI wyróżnienia otrzymali: Weronika Mikołajczak, Anna Maria Nowak z kl. VI b, Miłosz Szymanowski z kl. Vc, Marta Grzelak z kl.Va oraz Magdalena Kubowicz kl. Vb. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

powiatowy konkurs bn 02   powiatowy konkurs bn 14

Galeria: "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa" - podsumowanie konkursu

Przez tydzień trwał w świetlicy szkolnej świąteczny konkurs plastyczno - techniczny dla uczniów klas I-VI pt.: „Wianek bożonarodzeniowy”. Białe krążki pod wpływem inwencji twórczej uczniów zamieniały się w piękne dzieła.  Uczestnicy mieli do dyspozycji różnego rodzaju ozdoby i materiały do wykonania swojej pracy. Liczył się pomysł oraz staranność wykonania pracy. Komisja konkursowa w składzie: p. Ilona Mueller, p. Monika Włoch, p. Iwona Włoch, Paulina Krzyślak oraz Wiktoria Lemańska – przedstawicielki SU, dokonała wyboru spośród 56 prac w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrodzone prace uczniów klas I-III: I miejsce Anita Orłowska z klasy IIa, II miejsce Amelia Borowska z klasy IIa, III miejsce Julia Wrońska z klasy IIb, wyróżnienie Lena Grześkowiak z klasy IIIb. W kategorii klas IV-VI nagrodzono prace: I miejsce Weronika Mikołajczak   z klasy VIb, II miejsce Nadia Marok z klasy Vb, III miejsce Jakub Jaskowski z klasy Ve, wyróżnienie Patrycja Snela  z klasy IVb.

wianek bożonarodzeniowy 13

Czytaj więcej...

obiady styczeń

Dyrektor szkoły zaprasza na spotkanie w sprawie warsztatów językowych w Londynie. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 grudnia o godz. 17:30 i skierowane jest do rodziców uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum.

oferta   plakat1   plakat2

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 4a i 4c w piątek 14 grudnia odwiedzili teatr w Poznaniu. Obejrzeliśmy tam piękny, bożonarodzeniowy spektakl z udziałem widzów oraz wzięli udział w żywej lekcji o teatrze prowadzonej przez aktorów.

teatr 4a

12 grudnia dzieci z grupy „0” C gościły w szkole swoich rodziców. Przedszkolaki zaprosiły swoich bliskich na przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami” oraz zajęcia otwarte – „Anioły są wśród nas”, w czasie których wspólnie wykonywali ozdoby świąteczne – anioły. Następnego dnia dzieci odegrały swoje role w tym samym przedstawieniu dla rówieśników z pozostałych oddziałów przedszkolnych w szkole. Wystąpienie to niewątpliwie skłoniło wszystkich do chwili refleksji i zadumy nad tym co wokół nas, a jednocześnie było okazją do wspólnego przeżywania atmosfery zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

przedstawienie 01   przedstawienie 04

Galeria: "Dziewczynka z zapałkami" - przedstawienie grupy 0C

W sobotnie popołudnie w kaplicy poewangelickiej odbył się drugi z koncertów charytatywnych dla Zosi. Tym razem na scenie oprócz uczniów, wystąpili także absolwenci naszej szkoły. Wyjątkowa atmosfera, przepiękne i pełne emocji piosenki w wykonaniu młodych artystów wywołały u niejednego widza łzy wzruszenia. W imieniu organizatorów dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli akcję „Gramy dla Zosi".

gramy dla zosi 08 gramy dla zosi 20

Galeria Sobotni koncert dla Zosi

6 grudnia br. obchodziliśmy w naszej szkole mikołajki. W tym roku społeczność szkolna nie tylko założyła mikołajowe atrybuty, ale uczciła najpopularniejszego świętego na świecie w nietypowy sposób. W czwartkowe przedpołudnie odbył się bowiem koncert charytatywny ph. „Każdy możesz zostać Świętym Mikołajem”, z którego dochód przeznaczony był na rzecz uczennicy naszej szkoły, Zosi Kurpisz. Na scenie w auli chłopcy i dziewczęta zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Po raz pierwszy przed szkolną publicznością wystąpił także chór dziecięcy prowadzony przez absolwentkę, Emilię Ziegler. W wydarzeniu uczestniczyła również burmistrz Małgorzata Adamczak.

mikołajki 27koncert dla zosi 16

Galeria Mikołajki 2018 Koncert "Gramy dla Zosi"

Informuję rodziców, którzy wykupili obiady dla swoich dzieci oraz dzieci, którym obiady przyznał OPS, że odmówienie posiłku (np. w przypadku choroby ucznia) musi zostać zgłoszone telefonicznie pod nr. 65 5180 143, 65 5188 294 lub e-mailem na adres : sekretariat@sp.smigiel.pl

W miesiącu grudniu br. w dniach nieobecności ucznia obiady należy odebrać. W pozostałych miesiącach rezygnacja z posiłków uwzględniana jest od drugiego dnia nieobecności w szkole. W pierwszym dniu nieobecności obiad należy odebrać, ponieważ jest on częściowo przygotowany dzień wcześniej. Informuję, że powiadomienie wychowawcy klasy o nieobecności dziecka nie skutkuje powiadomieniem pionu żywieniowego, stąd prośba do rodziców o kontakt telefoniczny lub e-mailem.

Dyrektor
Szkoły Podstawowej
w Śmiglu

Czytaj więcej...