Dyrektor szkoły zaprasza rodziców na prelekcję w ramach projektu „Dwie strony sieci” prowadzoną przez przedstawicieli policji z KPP w Kościanie. Spotkanie odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2017 przed tzw. "otwartym poniedziałkiem" w godzinach 16:00-17:00 w auli szkolnej. 

dwie strony sieci

W środę 22 marca w Czaczu odbył się XVII Gminny Konkurs Ortograficzny pod patronatem burmistrza Śmigla "Zostań Mistrzem Ortografii". Podczas tegorocznej edycji uczeń naszej szkoły Olaf Janicki z klasy VI d najlepiej ze wszystkich uczestników szkół podstawowych poradził sobie z polska ortografią. Oprócz niego Szkołę Podstawową im. Konstytucji 3 Maja reprezentowali: Sandra Michalak z klasy V c i Mikołaj Lis z VId. Gratulujemy!

Mistrz ortografii

 

We wtorek 21 marca uczniowie z klas I-III i zerówki wzięli udział w powitaniu wiosny, które zorganizowane zostało na śmigielskim rynku z inicjatywy pani burmistrz Małgorzaty Adamczak. Dzieci wspólnie tańczyły oraz tworzyły na ulicy wiosenne rysunki. Zdjęcia w galerii: Powitanie wiosny na śmigielskim rynku.

powitanie wiosny 06   powitanie wiosny 21

O starożytnej Grecji mówi się, że jest jedną z kolebek cywilizacji europejskiej. Starożytni Grecy ustalili kanon estetyki, piękna, literatury, architektury, rzeźby, który pozostaje aktualny do dziś. Myśl polityczna Hellady jest wzorcem dla dzisiejszych państw i ich instytucji. Ponadto ze starożytnej Grecji odziedziczyliśmy systemy filozoficzne, dzięki którym przez wieki rozwijała się nauka i sposób opisywania świata.
Jak wiele zawdzięczamy Hellenom nasi uczniowie dowiedzieli się na lekcjach języka polskiego, historii czy plastyki. 14 marca mieli okazję wykazać się znajomością tematu. Tego dnia w naszej szkole odbyły się „Igrzyska mitologiczne”. Uczestniczący w imprezie piątoklasiści przenieśli się w czasy starożytnych Greków i stanęli do turnieju mitologicznego.

turniej mitologiczny 01  turniej mitologiczny 23   turniej mitologiczny 69

 

Czytaj więcej...

W środę 15 marca odbyły się w Kościanie Powiatowe Mistrzostwa Piłki Siatkowej chłopców szkół podstawowych. Drużyna reprezentująca  naszą szkołę w składzie: Jakub Paul, Patryk Frąckowiak, Patryk Nyczka, Marcel Błażejak, Eryk Grochowy, Hubert Buchwald, Patryk Ratajczak, Dominik Łukaszewski i Kacper Szczerbal, zajęła drugie miejsce. Chłopcy pewnie wygrali po 2:0 z zespołami z Jerki i Racotu. Przegrali jedynie w tie-breaku z drużyną z ZS nr 4 z Kościana.

siatkówka powiat 05   siatkówka powiat 08siatkówka powiat 09

Od poniedziałku 20 marca do środy 22 marca odbywać siĘ będą REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. Program rekolekcji oraz harmonogram dowozów na te dni w plikach pdf.

PLAN REKOLEKCJI

HARMONOGRAM DOWOZÓW

Rekolekcje 

„Czasem wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…
wtedy proste – dziękujemy - zawiera wszystko co chcemy wyrazić”.

Serdecznie dziękujemy firmom:
· Euro-Comfort Sp. z o.o. Leszno
· Piekarnictwo i Cukiernictwo Danuta Grygier
· Sklep spożywczo-przemysłowy ul. Leśna Nietążkowo
za ufundowanie nagród.
Dzięki Państwa uprzejmości możliwe było nagrodzenie dzieci, które z dobrego serca szyły lalki, by pomóc chorej dziewczynce.


Z wyrazami szacunku
Dyrektor i Grono Pedagogiczne
Szkoły Podstawowe w Śmiglu

Zachecamy uczniów klas piątych do wzięcia udziału w konkursie pod hasłem "Palić, nie palić - oto jest pytania?". Zadaniem konkursowym jest przygotowanie rebusu, którego rozwiązaniem będzie hasło o tematyce promującej niepalenie Szczegóły poniżej.

nie palę

Czytaj więcej...

Dwa poniedziałkowe popołudnia trwały przesłuchania uczestników szkolnego Konkursu Piosenki. Ponad 50 dzieci prezentowało swoje umiejętności wokalne w dwóch kategoriach - klasy IV-VI oraz klasy I-III i "0". Z każdej grupy wyłoniono siedmioro dzieci, które będą brały udział w walce o miejsca na podium i możliwość zaprezentowania się przed społecznością szkolną. Zdjęcia w galerii: Konkurs Piosenki 2017 - przesłuchania

konkurs piosenki 14   konkurs piosenki 22  konkurs piosenki 29

Do drugiego etapu zakwalifikowali się:

klasy I-III i "0": Maria Stachowska, Malwina Wolsztyńska, Aleksandra Cieśla, Lena Domagała, Zofia Chudak, Lena Łupicka, Wiktoria Stróżak.

klasy IV-VI: Julia Siejak, Weronika Szłapka, Marta Szczepaniak, Monika Stachowiak, Natalia Spławska, Adam Andrynowski, Agata Frąckowiak. 

Etap drugi odbędzie się w czwartek 16 marca o godz. 11:45.

W piątek 10 marca 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego brały udział w kampanii edukacyjnej ,,Przedszkolaki z Segregolandii". Warsztaty prowadziła pani Joanna Orzechowska z Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego. W trakcie zajęć dzieci ćwiczyły segregowanie śmieci. Na zakończenie otrzymały upominki.

 02   04   03