Z okazji Święta Niepodległości 12 listopada br. przybył do naszej szkoły żołnierz z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Młodszy chorąży Krzysztof Pelec w historycznym mundurze powstańca wielkopolskiego odwiedził uczniów klasy II d oraz I e i III d. Zaproszony gość omówił umundurowanie żołnierza. Zaprezentował bagnet i broń maszynową. Odpowiadał na pytania uczniów. Podkreślił rolę powstańców, a później Wojska Polskiego w dziejach naszej Ojczyzny. (BŁ)

spotkanie z żołnierzem

Uczniowie naszej szkoły w sobotę 9 listopada wzięli udział w rajdzie rowerowym szlakiem zapomnianych cmentarzy.

rajd1

 

We wtorek 12 listopada odbył się Powiatowy Turniej Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. W zawodach w kategorii dziewczyn wzięły udział trzy szkoły ze Śmigla, Czacza i Krzywinia, a w kategorii chłopców szkoły z Czempinia, Śmigla i Krzywinia. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła i Julia Borowska oraz Piotr Wieczorek, Miłosz Kmieciak i Kacper Paul. Dziewczyny zostały mistrzyniami powiatu, a chłopacy wicemistrzami. Jednocześnie obydwie drużyny otrzymały awans do mistrzostw rejonu, które odbędą się 5.12.2019. Trzymamy kciuki i życzymy kolejnych zwycięstw. (KN)

tenis powiat 01

5 listopada br., uczniowie z najstarszych klas przystąpili do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W czasie 90 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z fizyki.

fizyka

Czytaj więcej...

Poczet sztandarowy oraz delegacja Samorządu Uczniowskiego reprezentowali naszą szkołę podczas miejskich obchodów Święta Niepodległości. Spora grupa uczniów uczestniczyła w uroczystości w szeregach harcerzy, Mażoretek "Iris" oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej.

11 listopada

8 listopada w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie klasy 7d i 8b w postaci montażu słowno-muzycznego przedstawili trudną drogę naszej ojczyzny do odzyskania wolności. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie zebrali się na boisku szkolnym i wspólnie odśpiewali hymn Polski, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji #SzkołaDoHymnu. Na zakończenie nasi przedszkolacy utworzyli flagę narodową. 

SzkołaDoHymnu   świeto niepodlełości 17

Videorelacja

Galeria zdjęć: Święto Niepodległości 2019, #SzkołaDoHymnu

Gratulujemy przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Wiktorii Lemańskiej zdobycia nagrody zarządu Stowarzyszenia Oświatowego im. Dezyderego Chłapowskiego. Ósmoklasistka odebrała ją podczas październikowej sesji Rady Miejskiej Śmigla z rąk prezesa organizacji. (r)

wiktoria stypendium1   wiktoria stypendium2

We wtorek 5 listopada klasy II e i III c wybrały się na wycieczkę do Poznania. Podczas wycieczki dzieci obejrzały spektakl "Odlot" w Teatrze Animacji. Spotkały się także z aktorem, który opowiedział im o pracy w teatrze. Następnie uczniowie udali się do Muzeum Archeologicznego, gdzie wzięli udział w lekcji muzealnej.

zdjecie2

W poniedziałek 4 listopada 2019 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Śmiglu odbyło się spotkanie autorskie z Zbigniewem Kołbą - fizykoterapeutą oraz autorem książki dla dzieci "Znajdź mnie i kiedyś odwiedź". Autor zachęcał do przeczytania swojej książki, która opowiada o tym, jak przez zabawę można nauczyć dzieci kontaktu z mapą i jak się uczyć, żeby zapamiętać jak najwięcej informacji. Podczas spotkania słuchacze dowiedzieli się również, jaką rolę odgrywa odpowiednia ilość snu dla organizmu. Zbigniew Kołba przybliżył także dzieciom z klas IIIa, d, e cenne informacje na temat zdrowego odżywiania oraz ruchu na świeżym powietrzu. (HM)

zdjecie1

 

Drodzy nauczyciele, rodzice oraz uczniowie!

Jak co roku zwracamy się do Państwa z prośbą o udzielenie pomocy naszemu gminnemu przytulisku dla zwierząt w Śmiglu. W tym roku akcja trwa od 04.11 do 04.12.  Karmę suchą i mokrą proszę przynosić do gabinetu pedagog Olgi Konys lub pani Marty Tomczak.

Olga Konys
Marta Tomczak