Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze Samodzielnego Referenta ds. płac. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej  https://sp_smigiel.bip.gov.pl/ w zakładce praca.

5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska. Z tej okazji odbył się w naszej szkole apel "Stawiam na ekologię".

apel ekologia09

Galeria Apel \"Stawiam na ekologię\"

Szanowni Państwo,

z dniem 25 maja 2018 r. rozpoczyna obowiązywanie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane popularnie jako „Rozporządzenie RODO”).

Ogólna klauzula informacyjna

29 maja trzyosobowe drużyny klas trzecich gimnazjum zaprezentowały swoje umiejętności językowe oraz wiedzę o Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonym Królestwie podczas corocznej edycji Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Uczniowie wykazali się szeroką znajomością z zakresu geografii, kultury, polityki, tradycji i historii tych państw. Sprawdzono nie tylko ich wiedzę merytoryczną, ale również umiejętności wskazywania miejsc na mapie, rozpoznawania najbardziej znanych miejsc na podstawie ilustracji, przeprowadzania rozmów oraz tworzenia prezentacji wybranych tematów w języku angielskim. W konkursie najwyższy wynik uzyskała reprezentacja IIIa w składzie: Natasza Marciniak, Paulina Szczepaniak, Roksana Szymańska. Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz drobne upominki.

turniej kraje angloj19

Galeria Turniej Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych dla klas III

Klasy IIb i IIc gimnazjum spędziły Dzień Dziecka na rowerach. Zanim fani dwóch kółek dotarli na miejsce, pokonali kilkukilometrową, malowniczą trasę ze Śmigla przez Poladowo, Nowy Świat, Żegrowo. Po przybyciu do celu, przyszedł czas na pieczenie kiełbasek, gry i zabawy i rozmowy przy ognisku.

 rajd dzien dziecka04 rajd dzien dziecka05

W piątek, 25 maja 2018 r. Dominika Nowak z klasy IIb podczas lekcji geografii podzieliła się swoją wiedzą na temat Japonii. Gimnazjalistka przygotowała ciekawą prezentację, zaprezentowała tradycyjny japoński strój oraz poczęstowała koleżanki i kolegów japońskimi przysmakami. (S.Świdziński)

lekcja japonia02 lekcja japonia01 lekcja japonia03 lekcja japonia04

Ogromnym sukcesem zakończył się udział siatkarek ze Śmigla w Finale Wojewódzkim rozgrywek o Puchar Kinder + Sport, który został rozegrany 27 maja w Rokietnicy. Trzy z czterech zespołów reprezentujących UKS Śmigiel (działający w naszej szkole) awansowało do pierwszej czwórki walczącej o medale i awans na Mistrzostwa Polski. Zawodniczki ze Śmigla zdominowały rywalizację w kategorii „trójek”, dziewcząt urodzonych w 2006r. Pierwszy zespół w składzie: Zofia Świdzińska, Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Natalia Primel oraz Julia Ranka wygrał wszystkie spotkania, a w ostatnim meczu pokonał faworyzowany zespół gospodarzy z Rokietnicy 2-0 i wywalczył złote medale oraz awans na Mistrzostwa Polski do Zabrza.

siatka województwo 01   siatka województwo 02

 

Czytaj więcej...

W środę 30 maja uczennice klas III: Julia Sworacka, Iga Samoląg i Patrycja Snela z nauczycielkami Anna Nowicką i Wiktorią Wróblewską reprezentowały naszą szkołę w I Gminnym Konkursie Języka Angielskiego "English is easy" w Starym Bojanowie. Drużyna "Dancing Queens" musiała zmierzyć się z pozostałymi uczestnikami w siedmiu konkurencjach: literowaniu wyrazów, czytaniu łamańcy językowych, rysowaniu ze słuchu, poprawnym zapisywaniu anglojęzycznych wyrazów, grze w kalambury, grze planszowej oraz zaprezentowaniu krótkiej inscenizacji. Dziewczynki doskonale sobie poradziły i zajęły II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

konkura j ang 02   konkura j ang 01   konkura j ang 03

We wtorek 29 maja w Multikinie w Poznaniu odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu ph. "Palić nie palić - oto jest pytania?". Na uroczyste wręczenie nagród zaproszeni zostali wszyscy finaliści etapu powiatowego, w tym uczennica naszej szkoły Maria Franek. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę (zegarek) za udział w konkursie. Zebrani obejrzeli film pt. HAN SOLO. Do konkursu przystąpiło 270 szkół województwa wielkopolskiego. Na ekranie  zademonstrowano 33 gry, które zajęły I miejsce w etapie powiatowym, w tym również pracę Marysi, która reprezentowała powiat kościański. Choć śmigielance nie udało nam się znaleźć w gronie laureatów, gratulujemy pomysłu i życzymy dalszych sukcesów.

marysia1

Dużym sukcesem zakończył się udział uczennic naszej szkoły w projekcie Enea Akademia Sportu, który rozgrywany był od października 2017r. w poznańskiej Arenie. Organizatorem projektu jest klub K.S. Energetyk Poznań, a sponsorem firma Enea. Do rywalizacji na parkietach siatkarskich przystąpiło ok. 300 zawodników i zawodniczek. Turniej finałowy został rozegrany w dniu 23 maja. W finale wystąpiły zespoły wyłonione po wcześniejszych eliminacjach. W kategorii klas VI zawodniczki ze Śmigla grające w składzie Wiktoria Stachowiak, Weronika Furmaniak, Ewa Śmigaj, Weronika Szuster, Wiktoria Lemańska zajęły II miejsce ulegając tylko zespołowi ze Środy Wlkp. Drugi zespół zajął w klasyfikacji końcowej V miejsce. W kategorii klas V pierwszy zespół ze Śmigla (Zofia Świdzińska, Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Natalia Primel, Julia Ranka) okazał się najlepszym w całym turnieju i zdobył złote medale. Do rywalizacji w tej kategorii szkoła ze Śmigla wystawiła aż 5 zespołów.

enea 01   enea 02

Czytaj więcej...