Dnia 30 października br. w SP 52 w Poznaniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Prawo startu w tych zawodach wywalczyły wcześniej drużyny dziewcząt oraz chłopców z naszej szkoły, które wygrały na szczeblu powiatowym oraz rejonowym. W zawodach brało udział 14 drużyn dziewcząt i 14 drużyn chłopców - po 2 zespoły z każdego rejonu Wielkopolski. Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu w składzie: Nikola Kortus, Bogna Jankowska i Oliwia Szuster wywalczyły III miejsce.

IMG 6712

Czytaj więcej...

30 października w naszej szkole, w ramach projektu "Wiem, kim jestem" opracowanego przez panią Monikę Janowicz, odbył się "Konkurs recytatorski poezji patriotycznej". Wzięło w nim udział 26 uczniów z klas IV-VI. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy Ve Milena Skórzewska, drugie - Katarzyna Adamczewska z klasy VIc, a trzecie - Sylwia Kurzawa z klasy VIc.

W sobotę, 20 października rozegrano Wielkopolski Turniej Minisiatkówki o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Do rywalizacji przystąpiło 14 zespołów z Poznania, Śremu, Szlichtyngowy, Wschowy i Śmigla. W pierwszym etapie zespoły zostały podzielone na dwie grupy siedmiozespołowe, które rozegrały mecze systemem każdy z każdym. Mecz trwał 8 minut. Po rozegraniu 42 spotkań wyłoniono zespoły, które zagrały w grupie finałowej o miejsca I – VII, oraz zespoły grające o miejsca VIII – XIV. Etap finałowy został rozegrany według takich samych zasad jak eliminacyjny.

DSC03028

Czytaj więcej...

Papież Jan Paweł II był wielkim miłośnikiem sportu i lubił aktywnie spędzać czas na łonie natury. Członkowie kółka katechetyczno-artystycznego w niezwykły sposób uczcili XII Dzień Papieski. W sobotni poranek, 13 października, wybrali się wraz z opiekunkami: p. Aldoną Wleklik, p. Agatą Jóźwiak i p. Iwoną Włoch na rajd rowerowy do Bronikowa. Przemierzając kolejne kilometry trasy, uczestnicy rajdu mogli podziwiać uroki najbliższej okolicy i przekonać się, jak piękna i barwna jest jesień. Zanim dotarli do mety, zatrzymali się w mieniącym się tego dnia wieloma kolorami, jarze bukowym. Po spacerze po popularnych Chinach, ruszyli w drogę w kierunku gospodarstwa agroturystycznego państwa Haberników. Po przybyciu na miejsca przyszedł czas na „małe co nieco”. Przy ognisku i wspólnym śpiewie czas szybko płynął. Po kilku godzinach chłopcy i dziewczęta ruszyli w drogę powrotną do Śmigla. Zobacz zdjęcia w galerii: Rajd rowerowy "LOLEK"

SAM 0910

 

 

Z okazji XII Dnia Papieskiego uczniowie klas III-VI pod kierunkiem  p.A.Wleklik, p.A.Jóźwiak i p.Ż.Prajs wykonali wystawę na temat :"Jan Paweł II - Papież Rodziny". Wystawa znajduje się w holu szkoły przy gabinecie pani wicedyrektor. Zostały wyeksponowane na niej prace uczniów: różańce, prace plastyczne przedstawiające papieża przy pracy i wśród dzieci oraz albumy związane z pontyfikatem Jana Pawła II.

IMG 1813

Czytaj więcej...

W tym roku Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole świętowaliśmy w piątek, 12 października. Rano odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na pełnoprawnych uczniów, a w samo południe rozpoczęła się uroczysta akademia (z nutką humoru). Część artystyczną, przygotowaną pod okiem p.Szmytowicz, p.Wysokińskiej oraz p.Szymańskiej, rozpoczęto od koncertu życzeń dla nauczycieli. Uczniowie przedstawili także scenki z życia szkoły oraz urządzili pokaz mody dla „belfrów”. Ta szczególna uroczystość, była również okazją do uhonorowania wybranych nauczycieli nagrodą dyrektora szkoły. Zdjęcia w galerii: Akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej

IMG 1782

„A mogło się nie udać, bo byliśmy spóźnieni. Jednak dzięki paniom woźnym doszło do skutku. No i żółtodzioby stały się prawdziwymi uczniami klas pierwszych.”

Oczywiście mowa o ślubowaniu uczniów klas pierwszych naszej szkoły, które odbyło się w piątek 12 października. W tych uroczystych chwilach towarzyszyli pierwszakom ich rodzice, nauczyciele oraz koledzy z klas II, III i oddziałów przedszkolnych. Dyrektor szkoły, pan Robert Plewka pasował na uczniów 72 dzieci i przyjął ich ślubowanie.  

IMG 1719

Czytaj więcej...

Na przełomie września i października w naszej szkole odbyła się zbiórka kasztanów. Klasy rywalizowały między sobą w konkursie na zebranie największej ilości. Wśród klas I-III najwięcej kasztanów zebrała klasa IIIb, a wśród klas IV-VI – klasa Vb. Razem zebraliśmy ponad 3 tony. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. 

Wyniki zbiórki:

Klasy 1-3: „O”A - 180 kg, „O”B - 8 kg, I A - 59 kg, I B - 49 kg, I C - 140,5 kg, I D - 111,5 kg, II A - 178,5 kg, II B - 297,5 kg, II C - 273,5 kg, II D - 191 kg, III A - 93,5 kg, III B - 456,5 kg, III C - 82,5 kg.

Klasy 4-6: IV A - 67 kg, IV B - 18,5 kg, IV C - 67 kg, IV D - 220,5 kg, V A - 37,5 kg, V B - 284 kg, V C - 193 kg, V D - 74 kg, V E - 69 kg, VI A - 29 kg, VI B - 5 kg, VI C - 30 kg, VI D - 45 kg.10 października 2012r. dzieci z grup przedszkolnych zaprosiły na spotkanie leśniczego z Żegrowa, pana Macieja Augustyniaka. Tematem przewodnim był: „ Las jesienią”. Pan Augustyniak, ogromny pasjonat, który kocha swoją pracę, barwnie opowiadał o złotej polskiej jesieni w lesie, jego mieszkańcach przygotowujących się do zimy oraz podzielił się ciekawostkami z życia łowczego.

IMG 1671

Czytaj więcej...

kwiaty

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne podziękowania i życzenia wielu sukcesów zawodowych, osiągnięcia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i uznania.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiglu