Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które wzięły udział w zbiórce karmy dla przytuliska w Śmiglu i Boszkowie. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem dzięki Państwa wielkim sercom. 

zbiórka karmy

Jeszcze przed pójściem na zdalne nauczanie klasa 3d pod kierunkiem p. Barbary Ławniczak przygotowywała się do świąt Wielkiej Nocy. Uczniowie wykonywali kartki świąteczne, palmy i szukali "wielkanocnego zajączka".

3d wielkanoc1 3d wielkanoc2

Dyrektor szkoły przedstawia listy kandydatów zakwalifikowanych do klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Śmiglu w wyniku postępowania rekrutacyjnego:

lista 1

lista 2

oświadczenie - potwierdzenia woli

rekrutacja

Kochani Uczniowie!
W dniach 22.03-26.03.2021 będziemy realizować projekt pt. "Tydzień Języków Obcych". Zaplanowano zajęcia, które mają Wam przybliżyć kulturę krajów anglojęzycznych i zmotywować do nauki języków obcych.
Oprócz lekcji zaplanowano liczne konkursy, dzięki którym chcemy Was zachęcić do rozwijania swojej wiedzy oraz dać Wam możliwość zaprezentowania swoich umiejętności.
Wszystkie prace konkursowe należy przesyłać na platformę Teams do nauczyciela uczącego języka obcego w terminie od 22.03 do 11.04.2021
Każdy uczestnik otrzymuje pochwałę za udział w konkursie, a laureaci nagrody. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni na stronie oraz FB szkoły.

TJO TJO konkursy 1TJO konkursy 2TJO konkursy 3

Przed kolejnym nauczaniem zdalnym uczniowie klasy 3b zdążyli zaprezentować swoje hobby i zainteresowania. Trzecioklasiści mieli możliwość pochwalić się swoimi osiągnięciami przed całą klasą i zachęcić pozostałych do podobnych aktywności. W obecnym czasie jest ważne, aby dziecko mialo zainteresowania i rozwijało swoje pasje. Podziwiamy i życzymy dalszych sukcesów! Podczas ostatnich zajęć wychowania fizycznego wyłoniliśmy uczniów najbardziej sprawnych fizycznie w klasie 3b.
W piątek 19 marca uczniom klasy 3b dzień umilił zajączek, który pozostawił słodką niespodziankę. (IM)

 3b23b13b3

Klasa 3d pod opieką p. Barbary Ławniczak w piątek, 19 marca witała wiosnę.

Wiosna 3d

Stowarzyszenie Inicjatyw Społeznych "INGA" serdecznie zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w projekcie pt. „Centrum Inicjatyw Społecznych”, którego celem jest stworzenie przestrzeni do aktywności społecznej i obywatelskiej. Działania adresowane są do osób od 13 roku życia, mieszkańców gminy Śmigiel i rozplanowane są na  rok  2021. W ramach projektu odbędą się warsztaty, wyjazdy, oddolne inicjatywy oraz uroczyste podsumowanie (sposób realizacji projektu będzie zależny od panującej w kraju sytuacji). Udział w projekcie jest nieodpłatny. 

Plakat CIS

Regulamin projektu z załącznikami

Czytaj więcej...

W środę 17 marca klasy 2A, 2D i 2E  podczas lekcji języka angielskiego z p. Pauliną Klechą i Anną Nowicką obchodziły Dzień Świętego Patryka 🍀

dzień św Patryka1   DzśwP3dzień św Patryka2 

Numer kontaktowy do pani stomatolog Joanny Mich-Kapek -  530 022 472.

Szanowni Państwo,

jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że wystartowała 19. rekrutacja do flagowej inicjatywy Fundacji BNP Paribas – programu stypendialnego Klasa.
Zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie w dotarciu do zdolnych 8-klasistów i 8-klasistek z miejscowości do 100 tys. mieszkańców z informacją o programie.
Rekrutacja do „Klasy” trwa do 15 kwietnia 2021 roku. Aplikować można poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Fundacji 
<https://www.bnpparibas.pl/fundacja/dzialalnosc-fundacji/program-stypendialny-klasa>. 
„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji BNP Paribas, który od 19 lat umożliwia zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce – Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.  

*_Uczestnicy programu otrzymują:_*
   * pełne wsparcie finansowe w trakcie 4-letniej nauki w liceum (m.in. pobyt w internacie, wyżywienie, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych, stałą opiekę wychowawcy i pedagogów),
   * stypendium finansowe na I roku studiów,
   * udział w integracyjnym obozie językowym oraz letnim obozie stypendystów,
   * wsparcie działań wolontariackich i dalszy rozwój w ramach działalności Stowarzyszenia Absolwentów „Klasy”.

*_Program skierowany jest do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, którzy:_*
   * dobrze się uczą - średnia po I semestrze ósmej klasy podstawowej powyżej 4,5 /i/lub/ posiadają tytuł laureata/finalisty olimpiady lub konkursu przedmiotowego /i/lub/ posiadają inne osiągnięcia naukowe, artystyczne, społeczne,
   * pochodzą ze wsi i miejscowości do 100 tys. mieszkańców,
   * znajdują się w trudnej sytuacji finansowej (dochód nieprzekraczający 1200 zł na osobę w rodzinie),
   * otrzymają rekomendację dyrektora szkoły lub wychowawcy,
   * mają ponadprzeciętną motywację i angażują się społecznie.

Do tej pory z programu skorzystało blisko 800 uczniów z 350 miejscowości. Program istnieje od 2003 r. Bank BNP Paribas przekazał na 
jego funkcjonowanie 24 miliony złotych.

Film promujący:
<https://www.youtube.com/watch?v=ezrWYkjDCsg>

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Fundacji BNP Paribas 
<https://www.bnpparibas.pl/fundacja/dzialalnosc-fundacji/program-stypendialny-klasa> 
oraz do kontaktu mailowego na adres klasa@bnpparibas.pl 
<mailto:klasa@bnpparibas.pl>

Z poważaniem,

Zarząd Fundacji BNP Paribas