W poniedziałek 3 grudnia klasa 1e i 1f udały się na wycieczkę do Poznania. Na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza" AleKino" obejrzeli film edukacyjny "Vitello". Następnie na Starym Rynku zobaczyli poznańskie koziołki i omówili bożonarodzeniowe potrawy i tradycje przedstawione na jarmarku bożonarodzeniowym.

kl i poznań   kl i poznań2

Dzień później we wtorek 4 grudnia na wycieczkę do Poznania udała się klasa VIIId. Głównym celem wyjazdu była Brama Poznania. W tym nowoczesnym muzeum młodzież obejrzała wszystkie sale ekspozycje oraz wzięła udział w zajęciach edukacyjnych "Koniecznie społecznie". Podczas spaceru po stolicy Wielkopolski ósmoklasiści zwiedzili katedrę, most biskupa Jordana, Plac Wolności i Stary Rynek. Tam mieli okazję uczestniczyć w tradycyjnym jarmarku bożonarodzeniowym.

poznań

W sobotę 1 grudnia odbyło się wspólne pieczenie pierników w kl. II a. Pomysłodawcą był obecny przewodniczący klasy Aleksander Olejnik, a w organizacji pomogli rodzice. Zabawa była udana. Wypieki zostaną przekazane na cel charytatywny. 

pierniki iia

Z okazji Święta Kolejarza dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasy Id gościły panią Donatę Malak. Pani Donata jest pracownikiem Przewozów Regionalnych. Podczas spotkania uczniowie poznali pracę kierownika pociągu, konduktora, maszynisty. Miały okazję poznać także tajniki pracy kolejarza oraz zasady bezpiecznego podróżowania. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali upominki związane z koleją.

spotkanie z kolejarzem 10

Zdjęcia w galerii: Spotkanie z kolejarzem

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w pomoc bezdomnym zwierzętom i postanowili wesprzeć przytulisko znajdujące się przy oczyszczalni ścieków w Koszanowie. 30 listopada grupa przedstawicieli Szkolnego Klubu Wolontariusza, z koordynatorką tej akcji Weroniką Bajonczak, udała się do Koszanowa, by przekazać zebrane karmy. Przyniesione dary pozwolą zwierzakom na bogatszą świąteczną ucztę. Podczas wizyty młodzież miała okazję poznać obecnych "psich mieszkańców" przytuliska.
Wszystkim, którzy włączyli się w akcję bardzo dziękujemy, że nie był Wam obojętny los naszych czworonożnych przyjaciół.

przytulisko

Dla zosi

Dyrektor szkoły informuje, że najblizszy "otwarty poniedziałek" odbędzie się 10 grudnia br. o godz. 17:00.

We wtorek, 27 listopada i w czwartek 29 listopada br. odbyły się w auli szkolnej dyskoteki andrzejkowe, których organizatorem był Samorząd Uczniowski.. Najpierw bawili się najstarsi uczniowie, a dwa dni później chłopcy i dziewczęta z klas IV-VI , której  Dobra zabawa towarzyszyła wszystkim od początku imprezy. Dochód z zabaw zostanie przekazany na cele charytatywne (w wysokości 592 zł) - na zakup przyborów malarskich dla poopiecznych DPS w Wielkiej Wsi oraz na rzecz akcji "Gramy dla Zosi". Wszystkim, którzy wsparli akcję, serdecznie dziękujemy.

dyskoteka andrzejkowa107 dyskoteka andrzejkowa110

Galeria Dyskoteka andrzejkowa dla starszych klas

Przedstawiciele klas trzecich gimnazjum 27 listopada br. wzięli udział w finałowej gali konkursu na film nt. AIDS organizowanego przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Kościanie.Uczniowie mieli okazję obejrzeć nagrodzony film, a następnie wysłuchali prelekcji wygłoszonej przez kierownika Poradni Profilaktyki i Terapii MONAR w Lesznie - panią Hannę Jędrzejewską. Podczas wykładu prowadząca zwracała uwagę na liczne przesądy odnoszące się do możliwości zarażenia się wirusem, podkreślała ryzykowne zachowania wśród nastolatków i zagrożenia związane z używaniem alkoholu i narkotyków w odniesieniu do HIV. Uczestnicy otrzymali również materiały edukacyjne opracowane przez Krajowe Centrum ds. AIDS. /AM/

wyklad aids01 wyklad aids02 wyklad aids03

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ustanowiono go w 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Nasza szkoła postanowiła uczcić kolejną rocznicę urodzin ulubieńca dzieci. W poniedziałek młodsi i starsi uczniowie zasiedli w ławkach wraz ze swoimi misiami.

dzień misia 07   dzień misia 26   dzień misia 17

Galeria: Misie w szkole

21 listopada w Pleszewie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w Szachach. W zawodach udział wzięło 50 szkół. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Wieczorek-kapitan, Adam Dorynek, Wiktor Skrzypczak oraz Lena Łupicka zajęła bardzo dobre 9 miejsce. Warto podkreślić, że drużyna ze Śmigla była reprezentantem powiatu kościańskiego. Gratulujemy naszym szachistom i życzymy dalszych sukcesów. 

szachy wlkp 06

Galeria: Mistrzostwa Wielkopolski w Szachach