Polskie Stowarzyszenie Dalton ogłosiło dzień 17 marca 2017 roku dniem otwartym placówek daltońskich. Nasza szkoła będąc od 2015 roku certyfikowaną placówką daltońską włączy się w tę akcję. W tym dniu od godziny 8:00 do 10:00 zapraszamy zainteresowanych nauczycieli do wizyty w naszej szkole (po wcześniejszym zgłoszeniu).
Kolejny raz bardzo chętnie będziemy dzielić się swoimi doświadczeniami i promować Plan Daltoński. Klasy pracujące według tej koncepcji odwiedzały już nauczycielki z Poznania, Pudliszek i Lubonia. Mamy nadzieję, że spotkanie w naszej szkole zaowocuje zainteresowaniem pedagogiką daltońską nauczycieli innych szkół.

Logo Dalton Poland 4   certyfikat

„Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi...”

Jan Paweł II

Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom i nauczycielom za aktywne włączenie się w akcję "Szyjemy lalki dla Elizy Banickiej". Podczas kiermaszu, który odbył się w poniedziałek 6 marca ze sprzedaży ponad 300 lalek zebraliśmy 1874,13zł. Pieniądze zostaną przekazane Elizie.

lalki 01  lalki 03 lalki 02   

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy szyli lalki, a w szczególności klasie IIIa, która uszyła ich najwięcej (drugie miejsce zajęła klasa IIId, a trzecie klasa IIf).

nagrody za lalki 01   nagrody za lalki 02   nagrody za lalki 03

Podstawowym elementem cyfrowego bezpieczeństwa w szkołach jest wiedza i świadomość uczniów, ale także nauczycieli i rodziców na temat możliwych zagrożeń i ryzyka związanego z korzystaniem z Internetu i nowoczesnych narzędzi cyfrowych. Nasza szkoła od stycznia 2017 roku bierze udział w ogólnopolskim projekcie Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia".

bezpieczna

Czytaj więcej...

Dnia 28 lutego czworo uczniów naszej szkoły - Natalia Napierała, Jeremiasz Marciniak z klas piątych oraz Maria Borowiak i Olaf Janicki z klas szóstych, wzięło udział w V Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego „How do you spell it?”, który odbywał się w Zespole Szkół nr 3 w Kościanie. W obu kategoriach wiekowych uczestniczyło 37 uczniów. Zadaniem uczniów było opanowanie pisowni wyrażeń i zdań w języku angielskim z otrzymanego zakresu. Wyróżnienie w kategorii szóstoklasistów otrzymał Olaf Janicki. Należy nadmienić, iż w ubiegłym roku Olaf został wyróżniony w kategorii piątoklasistów. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 7 marca o godz. 13.00 w ZS nr 3 w Kościanie.

konkurs j angielskiego2  konkurs j angielskiego1   konkurs j angielskiego3

Czytaj więcej...

24 lutego 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoje babcie i dziadków na uroczystość, którą przygotowały z okazji ich święta. W trakcie uroczystości poprzez prezentowane wiersze, piosenki i tańce babcie i dziadkowie przenieśli się do dawnych lat, kiedy to byli dziećmi i nastolatkami. Po części artystycznej dziadkowie szukali swojego wnuka na portretach cieni. Następnie przy kawie spisywali ,,dobre rady" dla wnuków, które zostały wykorzystane na zajęciach. Zdjęcia w galerii: Dzień Babci i Dziadka w zerówce

dzien babci i dziadka 01   dzien babci i dziadka 03   

 

"Misie dla dzieci w szpitalu"

W naszej szkole trwa zbiórka pluszowych, używanych misiaków, które zostaną przekazane na Oddział Dziecięcy WSZ w Lesznie. 

Jeśli masz w domu niepotrzebne pluszaki, a chcesz żeby sprawiły radość chorym dzieciom, przynieś je do gabinetu pedagoga szkolnego pani Olgi Konys lub do pani Iwony Włoch.

Akcja trwa do 21 marca 2017r. 

misiek

" Zbiórka dla Domu Dziecka"

Po raz kolejny ruszyła zbiórka kosmetyków (np. szampony, żele pod prysznic, antyperspiranty, mydła itp.) i przyborów szkolnych dla dzieci z Domu Dziecka w Bodzewie. Akcja prowadzona będzie do 28 kwietnia. Dary można przynosić do gabinetu pani pedagog Olgi Konys lub do pani Iwony Włoch.

kosmetyki

 

"Co dwie głowy to nie jedna" to konkurs matematyczny skierowany dla uczniów klas IV ze szkół podstawowych powiatu kościańskiego. Organizatorem zmagań jest Zespół Szkół nr 4 w Kościanie. Celem konkursu oprócz rozwijania umiejętności matematycznych jest współpraca w grupie (dzieci rozwiązują zadania w parach). W tym roku 19 par zmagało się z tangramem, logogryfem, zagadkami i przysłowiami liczbowymi, intruzem, kwadratem magicznym oraz testem z zadaniami. Naszą szkołę reprezentowały Julia Szymczak i Weronika Trybuła. Dziewczynkom nie udało się zająć czołowego miejsca, ale była to dla nich niezapomniana matematyczna przygoda i kolejne ważne doświadczenie.

konkurs 01

W poniedziałek 6 marca na terenie szkoły odbędzie się kiermasz charytatywny w związku z akcją "Szyjemy lalki dla Elizy Banickiej". W czasie kiermaszu dzieci będą mogły zakupić uszyte przez siebie lub kolegów i koleżanki lalki. Zebrane pieniądze zostaną przekazane Elizie, która cierpi na chorobę Niemanna-Picka. Kiermasz odbędzie się w holu szkoły w godz. 8:00 - 18:00. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. http://elizabanicka.pl/lalki

lalka

W środę 22 lutego w naszej szkole odbyły się pogadanki profilaktyczne w klasach VI w ramach programu "Dwie strony sieci" prowadzone przez mł. asp. Marka Ludwiczaka z KPP w Kościanie. Spotkania miały na celu realizację działań informacyjnych i edukacyjnych w obszarze cyberzagrożeń. W ich trakcie starano się wyposażyć adresatów w umiejętności i nawyki rozpoznawania, przewidywania oraz zapobiegania zagrożeniom występującym w Internecie. Ponadto zajęto się kształtowaniem asertywnych postaw młodzieży i naukę samodzielnego wyboru opartego na podstawach życia zgodnie z pozytywnymi wartościami społecznymi.

foto 01   dwie strony sieci   foto 02

We wtorek 21 lutego odbyła się dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas IV-VI zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Podczas imprezy obok współczesnej muzyki rozrywkowej nie zabrakło "belgijki", "kaczuszek" oraz "jedzie pociąg...". Samorząd dziękuje wszystkim przybyłym za wspólną zabawę oraz wsparcie akcji charytatywnej. Zdjęcia w galerii: Dyskoteka karnawałowa 2017.

dyskoteka karnawałowa 05   dyskoteka karnawałowa 20   dyskoteka karnawałowa 43