Wtorek, 18 czerwca, upłynął w naszej szkole pod znakiem podsumowań dokonań i pracy uczniów w roku szkolnym 2018/2019. Najpierw wręczono nagrody dziewczętom i chłopcom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach przedmiotowych. Potem nagrodzono ósmoklasistów i gimnazjalistów, którzy pracowali w Szkolnym Klubie Wolontariusza, Samorządzie Uczniowskim oraz byli członkami pocztu sztandarowego. Na zakończenie uhonorowano uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe. (r)

nagrody 012 nagrody 063nagrody 051  

Zdjęcia w galerii: Apel podsumowujący zmagania konkursowe i sportowe w roku szkolnym 2018/2019

We wtorek 18 czerwca br. odbył się apel podsumowujący konkursy, w których brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych.
W pierwszej części apelu pan dyrektor wręczył nagrody książkowe. W konkursie recytatorskim poezji patriotycznej „Kto ty jesteś?” nagrody otrzymali: Franciszek Szczepaniak 0d za zajęcie pierwszego, Maja Adamczyk 0a za zajęcie derugiego, Jan Jurga 0d za zajęcie III miejsca oraz Mateusz Maćkowiak za zdobycie wyróżnienia. W konkursie plastycznym „Godło Polski” – w którym dzieci wykonywały prace w zespołach zadaniowych nagrody odebrali: I miejsce - Lena Myszuk, Kamil Myszuk, Michał Zbyrad, Zuzanna Skoracka, Olivier Hetmański; II lokata - Marta Stam, Igor Lemański, Stanisław Kawecki, Maks Orwat, Liliana Konieczna; III miejsce Natalia Szklarska, Barbara Handke, Jakub Kamieniarz, Ksawery Chomski, Ksawery Maćkowiak. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów w klasie pierwszej!
W drugiej części apelu pani pedagog przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa zarówno w domu jak i poza nim. Zwróciła uwagę na bezpieczeństwo nad wodą, w górach czy podczas zabaw w wyznaczonych do tego miejscach. Przypomniała zasady poruszania się po ulicy oraz numery alarmowe. Przedszkolakom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! (RD)

apel zerowka2 apel zerowka4

Galeria Podsumowanie pracy w oddziałach przedszkolnych

W czerwcu w Zespole Szkół w Starej Przysiece Drugiej odbył się Międzyszkolny Konkurs Informatyczny. W zmaganiach z komputerami wzięli udział przedstawiciele szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Śmigiel. W pierwszej kategorii III miejsce zajęli Jakub Kojder i Jan Tomczak w drugiej kategorii I miejsce zdobyli: Adam Andrynowski i Stanisław Świdziński. Gratulujemy!

komputer

14 czerwca drużyna z naszej szkoły (Lena Grześkowiak, Sasza Motylski, Marta Samoląg) wzięła udział w II Gminnym Konkursie J. Angielskiego "English is easy" w szkole w Starym Bojanowie. Uczniom udało się wywalczyć III miejsce! 🏆 Serdeczne gratulujemy!

english

Dziś uczniowie klas VII i VIII SP oraz III gimnazjum uczestniczyli w happeningu pn. „Bezpieczne wakacje”, którego organizatorami byli burmistrz Śmigla oraz radni powiatowi Albert Pelec i Piotr Błaszkowski. Chłopcy i dziewczęta najpierw wysłuchali wykładu policjanta z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie nt. zagrożeń. Potem uczestniczyli w warsztatach z pierwszej pomocy prowadzonych przez strażaków. Na zakończenie obejrzeli pokaz samoobrony. Uczniowie najstarszych klas wzięli również udział w konkursie na temat bezpieczeństwa w czasie wakacji, w którym zwyciężyła klasa IIIc gimnazjum. Dziękujemy Pani Burmistrz, Małgorzacie Adamczak i radnym powiatu kościańskiego, Panu Piotrowi Błaszkowskiemu i Panu Albertowi Pelcowi za zaproszenie do udziału w imprezie. (r)

bezpieczne wakacje7

Galeria Bezpieczne wakacje

Grupa 0a uczestniczyła w projekcie organizowanym przez Fundację BOŚ, którego celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych. W ramach przedsięwzięcia przedszkolaki przygotowały w szkole zdrowe drugie śniadanie, z produktów przygotowanych przez rodziców. Wykonały prace plastyczną ilustrującą zdrowe drugie śniadanie. W zespołach zadaniowych wymyśliły i narysowały grę planszową dotyczącą zdrowych produktów. Poza tym z pomocą rodziców układały zdania promujące zdrowe nawyki żywieniowe i wykonały zadania w kartach pracy. Dzieci promowały wśród starszych kolegów z klas I-III zasady zdrowego odżywiania za pomocą wykonanej przez siebie składanej książki, ilustrującej zdrowe drugie śniadanie. Dziękujemy rodzicom za pomoc przy realizacji projektu. (RD)

projekt zdrowe5

Galeria Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem"

Na początku czerwca grupa 0a i 0d wyjechały na wycieczkę do Wolsztyna i Nowego Jaromierza. Najpirw dzieci obejrzały lokomotywy na stacji w Wolsztynie. Zapoznały się z pracą konduktora, kolejarza i maszynisty. Miały okazję obejrzeć lokomotywy, wagony współczesne i zabytkowe, wystawę zdjęć poświęconą starym lokomotywom oraz przedmiotom, które kiedyś były wykorzystywane do prowadzenia ruchu kolejowego. Duże wrażenie wywarła miniaturowa makieta stacji kolejowej z ubiegłego wieku. Kolejnym przystankiem była indiańska wioska w Nowym Jaromierzu. Wychowankowie wysłuchali opowieści o rdzennych mieszkańcach Ameryki Północnej oraz sprawdzili swoje umiejętności podczas licznych gier i zabaw zaproponowanych przez organizatora. (RD)

wycieczka 0a 0d1 wycieczka 0a 0d11

Galeria Wspomnienia z wycieczki

W piątek 14 czerwca br. gościliśmy w szkole pana Dariusza Łupickiego - strażaka, który pracuje w Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. Nasz gość przypomniał uczniom klas I-VI najważniejsze zasady związane z bezpiecznym wypoczynkiem w domu jak i poza nim. Duży nacisk położył na uwrażliwienie dzieci na różne sytuacje niebezpieczne mogące wystąpić podczas zabawy w wodzie. Apelował o to, by zawsze kierował nami zdrowy rozsądek. 
bezpieczne wakacje

Wyczekiwane przez ósmoklasistów i uczniów klas trzecich gimnazjum bale absolwenta odbyły się w poniedziałek, 10 i w środę, 12 czerwca. Podekscytowani uczestnicy zabawy z uśmiechami na twarzach przybywali przed godz. 16.00 do sali gimnastycznej, krocząc niczym gwiazdy Hollywood po czerwonym dywanie. Dziewczęta pięknie prezentowały się w szykownych kreacjach, chłopcy zaś towarzyszyli im w eleganckich garniturach. Bale rozpoczęły się od wystąpienia pana dyrektora i przewodniczącej Rady Rodziców. Potem przyszedł czas na wręczenie tablo, podziękowania dla wychowawców i nauczycieli. Najstarsi uczniowie naszej szkoły zatańczyli również staropolskiego poloneza. Kolejne godziny płynęły bardzo szybko na uśmiechach, tańcach, rozmowach i pozowaniu do zdjęć. Mimo wysokiej temperatury wszyscy bawili się wspaniale. Niestety wszystko, co dobre, szybko się kończy.

bal ósmoklasisty 170bal absolwenta gim91 

Galeria Bal Absolwenta ósmoklasistów Bal absolwenta gimnazjum

Dnia 11 czerwca 2019 roku miała miejsce w naszej szkole wizyta studyjna nauczycieli uczących w gminie Krobia . Nauczyciele w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego realizują projekt: „Przygody z nauką – kompleksowy program rozwojowy dla szkół w Gminie Krobia”. Priorytetem tego projektu jest zapoznanie nauczycieli z koncepcją planu daltońskiego. 18 goszczących u nas nauczycieli mogło z bliska przyjrzeć sie pracy nauczycieli opartej na zastosowaniu koncepcji daltońskiej. Goście uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych w trzech klasach pierwszych i w dwóch ,,zerówkach". Zajęcia przeprowadziły panie: Iwona Nawrocka, Anna Smelkowska, Renata Kamieniarz, Katarzyna Grocka i Rozalia Dekiert. Nauczyciele z Krobi i okolic mogli obserwować środki dydaktyczne wykorzystywane w czasie zajęć oraz zgromadzone przez nas materiały. W czasie wizyty nauczyciele naszej szkoły opowiadali o swoich rozwiązaniach stosowanych na co dzień w pracy z dziećmi. Duże wrażenie na gościach zrobiły zagospodarowane korytarze , które stanowią dodatkową przyjazną przestrzeń dla dzieci. Uczestnicy wizyty studyjnej spotkali się z dyrektorem naszej  szkoły, który odpowiedział na ich pytania. Cieszy nas, że mogliśmy  podzielić się naszym doświadczeniem.

dalton wizyta