W środę 19 października br. uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz kl. VIII C naszej szkoły wzięli udział, wraz z pedagogiem- doradcą zawodowym oraz nauczycielami uczącymi w spotkaniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W ramach spotkania odbyła się prezentacja oferty edukacyjnej szkoły w Nietążkowie, prezentacja wykładowców z Politechniki Poznańskiej - " Co będę w życiu robił?" oraz ciekawe warsztaty, które z pewnością pomogą uczniom- przyszłym absolwentom podjęcie właściwego wyboru przyszłej ścieżki kształcenia.

tydzień kariery

 

W piątek 26 października grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce do Niemiec. Młodzież zwiedziła pałac Cecilienhof - miejsce Konferencji Poczdamskiej z 1945r, spacerowała po parku Sanssoucci w Poczdamie, odwiedziła centrum Berlina gdzie zobaczyła dzielnicę rządową, dzielnicę ambasad, Bramę Brandenburską oraz pomnik-muzeum holokaustu Żydów. Na zakończenie uczestnicy udali się na kilkugodzinny pobyt do Topical Island.

poczdam berlin 01   poczdam berlin 08

Galeria: Wycieczka Poczdam - Berlin - Tropical Island

27 października br., siedmioro uczniów z oddziałów gimnazjalnych i najstarszych klas szkoły podstawowej przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. W czasie 90 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności określone w podstawie programowej z biologii. Nikt nie zakwalifikował się do etapu rejonowego.

konkursbiol

Czytaj więcej...

W poniedziałek 22 października odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Wzięli w nim udział uczniów z klas gimnazjalnych i najstarszych klas szkoły podstawowej. Najwyższe wyniki wśród gimnazjalistów uzyskali uczniowie z kodami JA07 zdobywając 19 punktów na 50 możliwych, JA13- 18,5 pkt. oraz JA01 z wynikiem 17,5 pkt. Niestety żaden z uczestników nie zakwalifikował się do etapu rejonowego.

Czytaj więcej...

19 października br. jedenaścioro uczniów uczestniczyło w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W ciągu 90 minut uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością lektur, filmu i pojęć z teorii literatury i składni, ale także umiejętnością redagowania różnych form wypowiedzi.

Czytaj więcej...

We wrześniu i październiku w naszej szkole odbyła się zbiórka kasztanów. Klasy rywalizowały między sobą w konkursie na zebranie największej ilości. Wśród klas 0 i I-III najwięcej kasztanów zebrała klasa Id, wśród klas IV-VI – klasa IVf, w grupie najstarszych klas - IIIa gimnazjum. Razem zebraliśmy 2,5 tony. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. kasztany1

Czytaj więcej...

Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za zaangażowanie się w akcję „Z serca dla serca”. Akcja miała na celu zebranie pieniędzy na budowę hospicjum dla dzieci. Udało się nam zebrać 891,04 zł. Jeszcze raz bardzo dziękujemy!

Artykuły szkolne, książki, kosmetyki, maskotki, puzzle i inne przedmioty udało się zebrać w akcji, jaką zorganizowaliśmy w naszej szkole na rzecz Domu Dziecka w Bodzewie. Na początku pażdziernika grupa uczennic z naszej szkoły, w składzie Michalina Kołacka, Aleksandra Domagała oraz Maja Woś wraz z opiekunami Olgą Konys i Martą Tomczak zawiozły zebrane dary (w liczbie pięciu kartonów). Delegacja została bardzo ciepło przyjęta przez wychowanków oraz pracowników placówki. Uczennice zwiedziły dom dziecka i miały okazję poznać wszystkich jego mieszkańców. Najbardziej wyczekiwanym momentem zarówno dla obdarowujących jak i wychowanków było odpakowanie darów. Dzieci były bardzo podekscytowane, gdy otwierały zapakowane kartony i można było zauważyć ogromną radość z otrzymanych prezentów. Najmłodsze od razu wybrały maskotki, z którymi nie chciały się rozstać. W imieniu pracowników i wychowanków Domu Dziecka w Bodzewie bardzo dziękujemy: uczniom, rodzicom i nauczycielom za ofiarowane dary, których tym razem było naprawdę dużo. Nasza delegacja po wizycie w placówce zgodnie potwierdziła prawdziwość cytatu „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”.

bodzewo01

Dni żywienia:

19 x 4,00zł tj. 76,00zł

Wpłat przelewem (dokładną kwotę) prosimy dokonać na konto:

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Nr konta 76 8667 0003 0004 4091 2000 0030

Bank Spółdzielczy w Śmiglu.

(podać imię, nazwisko i klasę dziecka)

Termin wpłat: 22.10-29.10.2018r.

Czytaj więcej...

W czwartek 18 października odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. Wzięło w nim udział dziesięcioro uczniów ze szkoły podstawowej i klas gimnazjalnych. Młodzież musiała zmierzyć się z niełatwymi zadaniami z dziedziny chemii.
Ze szkoły podstawowej najlepiej napisali uczniowie z kodami A3/S zdobywając 23 na 50 punktów możliwych do zdobycia, A6/S zdobywając 12 pkt. oraz A4/S -9pkt. Z klas gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął uczeń z kodem B5/G, uzyskując 23pkt., drugie miejsce zajął uczeń z kodem B6/G uzyskując 13 pkt. i trzecie miejsce uczeń z kodem B1/G uzyskując 11pkt. Próg przejścia do etapu powiatowego wynosił 80% i niestety żaden z uczniów nie zakwalifikował się do kolejnej części. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia w innych konkursach. (AM)

chemia3