Drodzy nauczyciele, rodzice, uczniowie serdecznie dziękujemy za przekazanie tak dużej ilości gier, puzzli oraz pluszaków. Część darów trafiła Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Lesznie, a część do fundacji Strefa PL.

Dziękujemy za Państwa serce
Olga Konys
Marta Tomczak

W październiku w bibliotece szkolnej odbył się konkurs literacko-historyczny pt. „Śmigiel i okolice w czasach II wojny światowej” dla uczniów klas VII i VIII. Celem konkursu było upamiętnienie 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W konkursie I miejsce zajęły:Inga Kucharska i Oliwia Kunert, a II miejsce Anna Nowak. Gratulujemy!

biblioteka konkurs

W październiku w bibliotece szkolnej odbyły się lekcje, w których uczestniczyli uczniowie klas pierwszych. W czasie zajęć pierwszoklasiści zapoznali się z godzinami pracy biblioteki, poznali księgozbiór i zasady wypożyczania książek oraz zostali pasowani na czytelnika.

biblioteka1   biblioteka2

25 pażdziernika w naszej szkole odbył się koncert Duetu Beskidzkiego pt. "Dwa światy, jedna muzyka". Na scenie w auli wystąpili multiinstrumentalista Krzysztof Orzechowski i uczestnik programu "Mam talent" Jacenty Ignatowicz.

koncert1

W październiku w naszej szkole odbyła się zbiórka kasztanów. Klasy rywalizowały między sobą w konkursie na zebranie największej ilości. Najwięcej kasztanów dostarczyły klasy (zdobywając tym samym nagrody-niespodzianki): II d – 387, 9kg; Ia – 347,1kg; Ic – 273; Vf – 247,8 i Ie – 231,2. Razem zebraliśmy ponad 3,5 tony. Zebrane w ten sposób środki zostały przekazane na zakup pomocy dydaktycznych i działalność statutową samorządu. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem bardzo dziękuje uczniom, wychowawcom i rodzinom uczniów za wsparcie akcji.

kasztany1

Czytaj więcej...

29 października odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów z klas VIII. Najwyższe wyniki uzyskali uczniowie z kodami JP01  16 punktów , JP02  - 15 punktów. oraz JP06 -14 punktów na 50 możliwych. Żadnemu z uczestników nie  udało zakwalifikować się do etapu rejonowego.

j polski

W poniedziałek 28 października odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematyczego. W zmaganiach udział wzięło 15 uczniów. NIestety żaden z uczniów nie uzyskał wymaganej ilości punktów aby przejść do etapu rejonowego.

MATEMATYKA

 

Wyniki konkursu prezentują się następująco: 

Czytaj więcej...

We wtorek 22 października odbyło się uroczyste otwarcie Strefy Aktywności, która powstała na boisku przy naszej szkole. Wraz z uczniami wstęgę przecięła Burmistrz Śmigla - pani Małgorzata Adamczak. Strefa podzielona jest na dwie części. W jednej znajdują się urządzenia do zabawy dla dzieci, m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, konstrukcje do wspinaczki, a w drugiej siłownia oraz miejsca do gry w ping-ponga, szachy i piłkarzyki. Koszt inwestycji wyniósł 447.737,42 zł, z czego 50 000,00 zł dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Plac jest ogólnodostępny dla mieszkańców Śmigla.

boisko

Zdjęcia z otwarcia: http://elka.pl/content/view/94905/79/

Z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej i wydarzeń z nią zwiazanych, w Śmiglu odbyło się kilka uroczystości, w których udział wziął poczet sztandarowy naszej szkoły.

1 września - msza świętej w intencji ofiar II wojny światowej, która odbyła się w kościele p.w. NMP Wniebowziętej w Śmiglu.

15 września - msza święta w intencji Zygmunta Białeckiego - pierwszej ofiary II wojny światowej w Śmiglu i odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

30 września - msza święta i uroczysty apel poległych z okazji 80-tej rocznicy pierwszego rozstrzelania mieszkańców Śmigla.

23 października - msza święta w intencji pomorgowanych Śmigielan w 80-tą rocznicę drugiej egzekucji. 

1 września  15 września   30 września   23 października   

Z tej okazji w naszej szkole powstała również okolicznościowa wystawa.

wystawa

22 października odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział dwanaścioro uczniów z klas VII i VIII. Najwyższe wyniki uzyskali uczniowie z kodami JA06 zdobywając 25 punktów na 50 możliwych, JA11 oraz JA14 po 23 pkt. Niestety żaden z uczestników nie zakwalifikował się do etapu rejonowego.

j ang

Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych uczestników:

Czytaj więcej...