OBIADY - CZERWIEC 2018

Dni żywienia:  

14  x 2,78zł  tj. 38,92zł

Wpłat przelewem (dokładną kwotę) prosimy dokonać na konto:

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Nr konta 76 8667 0003 0004 4091 2000 0030

Bank Spółdzielczy w Śmiglu.

(podać imię, nazwisko i klasę dziecka)

Termin wpłat 23-28 maja 2018r.

Ponadto wykupienie obiadów na miesiąc czerwiec w stołówce szkolnej będzie możliwe w dniach 29 i 30 maj 2018 r. w godz. 7.30 - 8.15 i 12.00 - 14.00.

Nasza szkoła zgłosiła swoją lokalizację w akcji "Podwórko Talentów NIVEA". Żeby mieć jednak szansę na to, aby przy naszym obiekcie powstał nowy plac zabaw dla dzieci potrzebujemy Państwa głosów. 

logo

Zachęcamy wszystkich do głosowania. https://podworko.nivea.pl/2018/lokalizacja/248-smigiel

W naszej szkole jest wiele talentów https://youtu.be/6lBFpLKJwmE, ale brakuje nam miejsca do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu wolnego od nauki. 

Liczymy na Wasze głosy! Codziennie można oddać swój głos!

nivea

W ramach Tygodnia Bibliotek 7 maja 2018 r. odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania dla klas II szkoły podstawowej w filii bibliotecznej w Czaczu. Uczniowie zmierzyli się z tekstami autorstwa Holly Webb – brytyjskiej autorki książek dotyczących zwierząt i opieki nad nimi. W konkursie I miejsce zajął Kacper Marcinkowski kl. IIb, a trzecie – Jędrzej Nowak kl. II b. Wyróżniono również Karola Kubiaka i Saszę Motylskiego kl. IIa. Gratulujemy!

foto 02

10 maja br. w filii bibliotecznej w Czaczu odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas III SP z gminy Śmigiel. Każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów. Dzieci przedstawiły swoje interpretacje wierszy Juliana Tuwima. II miejsce zdobyła Julia Skrzypczak z klasy III g, a wyróżnienie Patrycja Snela z kl. IIIa.

foto 01

Z okazji IV Imienin Wiatraków zorganizowano konkurs fotograficzny. W gronie jego laureatów znalazł się uczeń naszej szkoły, Stanisław Świdziński. Gimnazjalista zdobył trzecie miejsce, a jego praca ujęła komisję „zastosowaną grą światła”. Pracę drugoklasisty można obejrzeć na wystawie plenerowej znajdującej się na śmigielskim rynku. Gratulujemy Stanisławowi i życzymy kolejnych, fotograficznych sukcesów. (Fot. AKA)

DSC 0285.JPG 

49 uczniów naszej szkoły brało udział w próbie ustanowienia rekordu Guinnessa w kategorii "Największa lekcja matematyki". Akcja zorganizowana została przez Szkołę Podstawową nr 13 z Leszna i odbyła się 15 maja na stadionie Smoczyka w Lesznie. Temat zajęć brzmiał: ,,Magia czy matematyka?”. Uczniowie zmagali się z różnymi zadaniami dotyczącymi magicznych kwadratów. Lekcja prowadzona była przy pomocy stadionowego telebimu. Uczestnicy kartkami w kolorze zielonym i czerwonym wskazywali czy ich rozwiązania zgadzają się z tym, co było wyświetlane na ekranie. Na zakończenie lekcji nie zabrakło kartkówki sprawdzającej czy uczniowie zrozumieli omawiany temat. Rekord udało sie pobić gdyż w lekcji wzięło udział 4635 osób. Poprzedni wynosił 3611 osób. Nagrodą dla dzieci był krótki pokaz żużlowców Unii Leszno oraz słodki poczęstunek. 

guinness 03

Galeria: Bicie matematycznego rekordu Guinnessa

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016 – 2020.
Głównym celem przedsięwzięcia jest wzbogacenie zbiorów biblioteki szkolnej, w tym o współczesne (w szerokim rozumieniu tego słowa) książki do czytania dla przyjemności – popularne wśród uczniów, odwołując się do ich zainteresowań i emocji. Musimy zainteresować ucznia czytaniem na każdym etapie edukacji. Każdy młody człowiek powinien mieć łatwy dostęp do książek, które go zainteresują, wciągną, zaintrygują. Jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów rozwijania u dziecka zainteresowań, kompetencji czytania ze zrozumieniem oraz kształtowania u niego nawyku czytania i spowodowania, aby sięgało po książki również w dorosłym życiu. Doposażenie biblioteki szkolnej w atrakcyjne dla dzieci i młodzieży książki ułatwi realizację celów kształcenia w zakresie edukacji czytelniczej określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego oraz będzie wpływać na rozwój zainteresowań dzieci i młodzieży, w tym kształtowanie twórczych postaw.

W naszej szkole podsumowano program zachęcający do zdrowego odżywiania się. Klasa I d i III d, pod opieką p. H. Mielcarek i p. A. Smelkowskiej, przygotowały apel dla uczniów klas I-III . W zabawny sposób występujący przybliżyli kolegomankom korzyści wynikające ze zdrowego trybu życia. Wręczono nagrody w konkursie plastycznym „Owoce i warzywa w szkole”, organizowanym przez p. R. Kamieniarz i p. R. Dekiert. W najmłodszej grupie I miejsce zajął Igor Skrzydlewski z Ie, drugie - Anita Orłowska z Ia, a trzecie - Martyna Ajchler z Id. W gronie klas II pierwszą lokatę zdobyła Gabriela Kaczmarek z IIa, drugą - Tadeusz Zimniak z II b, trzecią - Aleks Frąckowiak z IIb. W najstarszej grupie I miejsce zajęła Alicja Primel z III g, drugie - Adrian Leśniczak z III a, trzecie – Fabian Jankowski z III f. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

owoce w szkoły 03owoce w szkoły 09

Galeria Owoce i warzywa w szkole - podsumowanie akcji

Uczennica klasy Vd Maria Franek zajęła I miejsce w etapie powiatowym konkursu pn. "Palić, nie palić - oto jest pytanie?". Tegorocznym zadaniem było zrobienie gry planszowej o tematyce antynikotynowej. Praca Marysi będzie reprezentować powiat kościański w etapie wojewódzkim. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

Marysia

11 maja nasze przedszkolaki i uczniowie klas I-III wzięli udział w korowodzie bajkowych postaci zorganizowanym w ramach imprezy edukacyjno - integracyjnej „W krainie baśni i bajek”. Po przybyciu na teren przy Centrum Kultury podsumowano konkurs plastyczny pt. „W świecie magicznych stworzeń”, na który wpłynęły 352 prace plastyczne. Dzieci nagrodzono w 4 kategoriach wiekowych. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. 

korowód 08

Czytaj więcej...

Kwiecień i maj to czas, kiedy uczniowie pod opieką nauczycieli wyjeżdżają na wycieczki turystyczno-krajoznawcze. W trakcie podróży odwiedzają różne zakątki Polski. Jedni udali się na północ, by poznać uroki Torunia oraz Warszawy. Jeszcze inni przemierzali górskie szlaki, zwiedzali Pragę oraz Skalne Miasto.

wycieczka Karkonosze01 wycieczka Karkonosze02