W środę 24 maja dzieci z oddziału przedszkolnego, na zaproszenie pani Justyny Spalonej pojechały do Przedszkola Samorządowego w Śmiglu na OLIMPIADĘ PRZYRODNICZĄ. W konkursie startowały dwie drużyny. Drużyna z naszej szkoły zwyciężyła. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą o otaczającej nas przyrodzie. W nagrodę otrzymały dyplomy i książki.

olimpiada przyrodnicza 01

We wtorek 23 maja gościła w naszej szkole sędzia Anna Maria Wesołowska. Wygłosiła prelekcje dla dzieci, po których był czas na wspólne zdjęcia i autografy. Po południu spotkała się także z Burmistrzem Śmigla panią Małgorzatą Adamczak oraz rodzicami. Zdjęcia w galerii: Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

spotkanie sędzia Wesołowska 02   spotkanie sędzia Wesołowska 06   spotkanie sędzia Wesołowska 23

W czwartek 18 maja w Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się podsumowanie gminnego konkursu plastyczno-przyrodniczego "Dbaj o przyrodę naszej małej Ojczyzny". Konkurs organizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody w Czaczu przy współpracy z Centrum Kultury w Śmiglu. Jest on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z gminy Śmigiel. W gronie laureatów znalazło się wielu uczniów naszej szkoły. I miejsce -  Zosia Chudak kl. IIIf, II miejsce - Lena Łupicka kl. IIIf, III miejsce - Gabriela Ilmer kl. IIIf. Wyróznienia zdobyli: Anna Nowak kl. IIIf, Michał Szumacherkl. IIIf, Julia Borowska kl. IIId, Nicola Michalak kl. IIf, Weronika Fornalik kl. IIIe oraz Maja Małecka z klasy I. Gratulujemy!

wręczenie nagród 05

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Chcemy żyć godnie" organizowanym przez Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej w Kościanie w ramach obchodów Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej. Wśród laureatów konkursu w kategorii klas I-III znaleźli się Ania Nowak - III miejsce oraz Ksawier Murek - wyróżnienie, oboje z klasy IIIf. Rozdanie nagród odbyło się 17 maja podczas imprezy integracyjnej w Kościańskim Ośrodku Kultury. Gratulujemy!!!

Ania i Ksawier

W ramach nagrody za zwycięstwo w konkursie pod hasłem "Warto chodzić do szkoły" uczniowie klasy IVd wyjechali na wycieczkę do kina w Lesznie. Ponadto każdy uczeń otrzymał upominek. Dodatkowa nagroda niespodzianka i dyplom została przyznana Martynie Markowiak za 100% frekwencję. Organizatorem konkursu i fundatorem nagród był Fines Operator Bankowy.

kino

W piątek 12 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w imprezie edukacyjno-integracyjnej pod hasłem "Czarodzieje, czarodziejki, czarnoksiężnicy". Patronem honorowym imprezy organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną była Pani Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak. Dzieci przemaszerowały w barwnym, czarodziejskim korowodzie ulicami miasta oraz wzięły udział w pikniku przy amfiteatrze. W trakcie imprezy podsumowano i wręczono nagrody w konkursie plastycznym pt. "Magia w bajkach i baśniach". Wśród laureatów nagród znalazło się grono uczniów Szkoły Podstawowej w Śmiglu. 

bajki 01bajki 05bajki 06

Czytaj więcej...

W dniach 03.05-07.05 odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych klas I-III w Szachach Szybkich. Zawody miały na celu wyłonienie Mistrzów Szachowych z klas I-III na rok 2017. Do turnieju przystąpiło 27 ekip z całej Polski. Drużyny składały się z 4 zawodników (w tym przynajmniej 1 dziewczynka). Naszą szkołę reprezentowali: Adam Dorynek, Wiktor Skrzypczak, Emil Szuster, Jakub Handke i Lena Łupicka, którzy zajęli 8 miejsce. Indywidualnie Lena zdobyła III miejsce. Trenerem dzieci jest pan Leszek Skrzypek.

szachy 04szachy 06szachy 05

Czytaj więcej...

W piątkowe popołudnie 12 maja czworo uczniów z naszej szkoły (Monika, Wiktoria, Jakub i Julia) wraz z paniami Iwoną Włoch i Olgą Konys, wybrało się z wizytą do Domu Dziecka w Bodzewie. Celem wyjazdu było przekazanie wychowankom ośrodka darów zbieranych podczas szkolnej zbiórki. Na miejscu na delegację czekał słodki poczęstunek. Dzieci miały okazję do integracji i wspólnej zabawy na świeżym powietrzu.

Bodzewo

W miesiącu kwietniu w naszej szkole odbył się konkurs fotograficzny pod hasłem " Na łonach natury" zorganizowany przez szkolną bibliotekę. Najładniejsze zdjęcia wykonały uczennice z klasy VId : Alicja Benyskiewicz i Zofia Żak. Drugie miejsce zajęła Julia Podrzycka z klasy VIc, a trzecie miejsce zajęli: Adam Kotecki z klasy VId i Natalia Napierała z klasy V b.Laureatom serdecznie gratulujemy!

fotograf3

 

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do konkursu plastycznego pt. "Mój ulubiony przyjaciel książkowy i ja", organizowanego w miesiącu marcu przez Publiczną Bibliotekę Pedagogiczną w Kościanie. W konkursie wzięło udział 17 szkół, z których napłynęło ok. 500 prac. Spośród tych prac wyłoniono laureatów. Nasi uczniowie znaleźli się wśród nich.
W kategorii klas I-III są to: Oliwia Skoracka z kl. II d, Maja Żurawska z kl. IIe i Ksawier Murek z kl. IIIf. W kategorii kl. IV -VI: Sandra Michalak z kl. Vc. Laureatom serdecznie gratulujemy!

przyjaciel książkowy