Klasa IIIc gimnazjum wyjechała we wtorek, 26 lutego do Poznania. Po przybyciu do stolicy Wielkopolski gimnazjaliści tramwajem udali się w kierunku Starego Rynku. Następnie spacerowali krętymi uliczkami Starego Miasta. Po czym uczestniczyli w warsztatach z… mumifakcji w Muzeum Archeologicznym. Potem wzięli udział w turnieju gry w kręgle. Zanim udali się na dworzec kolejowy, udali się jeszcze pod pomnik Adama Mickiewicza.

wycieczka poznan02

Galeria Z wizytą w stolicy Wielkopolski

W czwartek, 14 lutego, w klasach i na korytarzach dominowały kolor czerwony i serduszka. Przed sklepikiem została umieszczona specjalna skrzynka, do której można było wrzucać pocztę walentynkową. Listów, w których pełno było wyznań, czułych słów i… słodkich upominków, wpłynęło niemało i listonoszki z Samorządu Uczniowskiego miały co robić przez trzy lekcje. Sprawdzano również, w których klasach jest największa liczba fanów walentynek. Spośród dziesięciu klas, w których przedstawiciele SU zanotowali 100% frekwencję, wylosowano nagrodę. Niespodzianka powędrowała do klasy Ia. Gratulujemy!

walentynki31 walentynki05 walentynki30 walentynki19

Galeria Walentynki 2019

We wtorek 26 lutego 2019 r. uczniowie klas ósmych oraz trzecich gimnazjum uczestniczyli w Forum Edukacyjnym, które zorganizowało Starostwo Powiatowe i Urząd Pracy w Kościanie w hali sportowej Zespołu Szkół im. Fr. Ratajczaka w Kościanie. Młodzież wybierająca się do szkoły średniej typu branżowa lub technikum miała okazję zapoznać się z ofertą szkolnictwa w wybranym zawodzie, nawiązać kontakt z pracodawcami, poznać specyfikę pracy w wybranym przez siebie zawodzie oraz porozmawiać ze starszymi kolegami, już uczącymi się tego rzemiosła.

forum edukacyjne

obiady m

W poniedziałek 18 lutego uczniowie grupy językowej uczestniczyli w zajęciach z języka angielskiego, których głównym celem było rozwijanie umiejętności komunikacji w języku angielskim. Uczniowie pracowali w grupach i wcielali się w różne postacie. Zajęcia okazały się wspaniałą zabawą i sprawiły dzieciom wiele radości. (MP)

lekcja angielskiego

Galeria: Niecodzienna lekcja języka angielskiego

Minione dni przyniosły przedszkolakom z grupy „0” C wiele radości i podekscytowania. Tuż po powrocie z ferii intensywnie przygotowywaliśmy się do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Ćwiczyliśmy wiersze, piosenki oraz układy taneczne, a wszystko po to aby okazać miłość i wdzięczność kochającym dziadkom. W czasie zajęć doskonaliliśmy umiejętność pracy w zespole, bawiliśmy się w teatr oraz rozwijaliśmy zdolność koncentracji uwagi w czasie zabaw stolikowych. To co jednak najbardziej ucieszyło dzieci wydarzyło się kilka dni później. Nasza sala została doposażona w tablicę interaktywną, która wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do zajęć interaktywnych, które na stałe wpisują się w nasz plan dnia. 

grupa0c

JS

"W uznaniu zasług polskich matematyków dla nauki na świecie w ostatnich stuleciach Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2019 Rokiem Matematyki. W całej Polsce odbędzie się wiele akcji promujących matematykę i opisujących jej zastosowania."

Nasza szkoła również włączyła się w wydarzenie i przystąpiła do udziału w wojewódzkim konkursie MATEMATYKA BEZ PAMIĘTNIKA, organizowanym przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 9 w Poznaniu wraz z Wydziałem Studiów Edukacyjnych UAM. Etap szkolny odbył się w naszej szkole 12 lutego. Pierwsze miejsce zajęły Natalia Napierała z klasy 7b oraz Jagoda Dudkowiak z klasy 8c,  drugie miejsce Dominika Snela z klasy 8b, trzecie miejsce Łukasz Skoracki -7a, Julia Adamska - 8b,Weronika Nadolna - a. Gratulujemy zwycięzcom!!!!

matematyka bez pamietnika

W ostatni poniedziałek karnawału Samorząd Uczniowski zorganizował dyskoteki dla uczniów klas IV-VIII i III gimnazjum. Od samego początku wszystkim bawiącym się dopisywał dobry humor. Szkolni didżeje, Filip i Karol, zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie. Przez ponad dwie godziny na parkiecie w auli królowali ci, którzy lubią muzykę i taniec. Dziękujemy wszystkim wychowawcom, którzy pełnili opiekę podczas zabawy, a didżejom za poprowadzenie zabawy.

dyskoteka karnawal4 609 dyskoteka karnawal st17

Galeria Dyskoteka karnawałowa Dyskoteka walentynkowa

12 lutego br. gościliśmy grupę muzyczną „Dixieland Trio Srebrna Tarka”, która zagrała koncert dla uczniów naszej szkoły. Chłopcy i dziewczęta na żywo usłyszeli brzmienie różnych instrumentów dętych i perkusyjnych, wysłuchać melodii ze znanych bajek, filmów, a także hitów jazzowych. Wybrani z widowni ochotnicy spróbowali swoich sił w grze na instrumentach i wykonali wraz z muzykami jeden z utworów. Dziewczęta mogły poczuć się jak na paradzie w Nowym Orleanie i zatańczyć w rytm utworu granego przez muzyków. Dodatkowo zespół przygotował dla uczniów wiele ciekawych konkursów z nagrodami. (r)

koncert jazz14 koncert jazz15

Galeria Koncert w rytmie jazzu

Z okazji Święta Zakochanych zorganizowano konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Jego celem była popularyzacja twórczości plastycznej młodzieży, a także rozwijanie wyobraźni artystycznej i zręczności manualnych. 22 uczniów w poniedziałkowe popołudnie, 11 lutego br., wykonywało prace techniką dowolną. Pomysłów nie brakowało. Komisja miała twardy orzech do zgryzienia. Dzieła wszystkich uczestników konkursu było można podziwiać na szkolnym korytarzu. (r)

walentynki kartki03konkurs kartka walentynki24 konkurs kartka walentynki25 walentynki kartki01

Czytaj więcej...