W ostatnim czasie uczniowie klas trzecich świetnie bawili się na języku angielskim. Najpierw przygotowywali swoje ulubione potrawy na plastikowych talerzach i opowiadali o nich po angielsku. Byli potem bardzo głodni. Następnie pracowali nad wizerunkami zwierząt mieszkającymi w książkowej dżungli i przyozdobili nimi klasy. Piękne klasowe dżungle stanowiły inscenizację do piosenki, której uczyli się w grupach i prezentowali na małej scenie.

angielski

26 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy II c i III c przedstawili swoim koleżankom i kolegom z klas I-III apel promujący zdrowe odżywianie. Zachęcali do jedzenia warzyw i owoców oraz do prowadzenia zdrowego trybu życia. Apel był jednocześnie podsumowaniem akcji "Owoce w szkole". Uczniowie w czasie roku szkolnego brali udział w konkursach plastycznych. Trzecioklasiści wykonali plakaty promujące zdrowe odżywianie, a drugoklasiści - "Zamek króla warzyw". Podczas apelu wręczono uczniom nagrody oraz wyróżnienia. Nagrodzone prace można było oglądać w holu głównym szkoły. Zdjęcia w galerii: Owoce w szkole - apel

owoce i warzywa 01   owoce i warzywa 19   owoce i warzywa 11

 

W piątek 28 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji święta patrona szkoły Konstytucji 3 Maja. W jej przygotowanie zaangażowali się uczniowie i wychowawcy klas VI a i VIe. Podczas przedstawienia uczniowie nakreślili tło historyczne wydarzeń z 3 maja 1791 roku, wzbogacone o prezentację multimedialną. Uroczystość uświetnił taniec - polonez, a całość podkreśliły stroje z epoki. Dla całej społeczności szkolnej była to niecodzienna lekcja historii i patriotyzmu. Zdjęcia w galerii: Apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja 2017

 apel 3 maja 03   apel 3 maja 29   apel 3 maja 14

V.B.

Dyrektor szkoły informuje, że listy kandydatów zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych i klas I w Szkole Podstawowej im.Konstytucji 3 Maja w Śmiglu zostały wywieszone w budynku szkoły.

Rodzice dzieci zakwalifikowanych do oddziałów przedszkolnych w terminie do dnia 27 kwietnia 2017r. zobowiązani są do złożenia oświadczenia woli, że dziecko w roku szkolnym 2017/2018 będzie uczęszczało do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im.Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. wzór oświadczenia

rekrutacja Kopia

Dnia 19 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościanie odbyła się X, a więc jubileuszowa edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego "O Złote Pióro Mistrza Ortografii" dla uczniów klas II i III edukacji wczesnoszkolnej. O tytuł Mistrza ubiegało się 63 uczniów szkół miasta Kościana oraz szkół z powiatu: Śmigla, Czacza, Starej Przysieki Drugiej, Starego Bojanowa, Starych Oborzysk, Krzywinia, Bieżynia, Jerki, Czempinia, Starego Lubosza, Bonikowa, Głuchowa. Dzieci pisały dyktando, które zawierało wyrazy z wieloma pułapkami ortograficznymi. Wspaniale zaprezentowali swoją ortograficzną wiedzę uczniowie naszej szkoły. Lena Nowak z klasy II c znalazła się w gronie wyróżnionych. Pozostali reprezentanci szkoły również wykazali wysoką znajomość zasad ortograficznych.

mistrz ortografii1   mistrz ortografii2

studnia dla południa

MODERNIZACJA POMIESZCZENIA

Nasza świetlica szkolna od kilku lat przechodzi modernizację. W celu uzyskania większej powierzchni dla uczniów z roku na rok ubywało niepotrzebnych mebli. Tworzono miejsca do zabaw, gier i odrabiania lekcji. W obecnym roku szkolnym pojawiły się nowe regały do gier i tornistrów oraz stoliki i krzesła, a także ława. Zakupy sfinansowano z budżetu szkoły. Natomiast Rada Rodziców była fundatorem ośmiu piłek-puf do siedzenia i relaksu. Te ostatnie cieszą się niesamowitą popularnością wśród „Świetlików” czyli uczniów przebywających w świetlicy.

z życia świelicy 29z życia świelicy 08   z życia świelicy 35

WIELKANOCNA PALMA

Przez cały marcowy tydzień trwał w świetlicy szkolnej kolejny już konkurs plastyczno – techniczny dla uczniów klas I-VI p.: „Palma Wielkanocna”.

Czytaj więcej...

W drugim półroczu roku szkolnego 2016/2017 nauczyciele plastyki i historii ogłosili konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI związany z ustanowieniem 2017 roku - Rokiem Rzeki Wisły. Celem konkursu było między innymi: rozwijanie zdolności plastycznych uczniów, poszerzenie wiadomości o rzece Wiśle oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

wystawa Wisła

Czytaj więcej...

SZANOWNI RODZICE,
w związku z niepokojącymi doniesieniami dotyczącymi pojawiających się zagrożeń w Internecie zwracamy się z uprzejmą prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na informacje dostępne w pliku Bezpieczeństwo a gry komputerowe.

Rekrutacja