Uczniowie klasy 5d uczestniczyli 6 lutego w warsztatach ceramicznych w pracowni "Na garnuszku". Podczas zajęć było dużo zabawy i radości tworzenia. (EŚ)

warsztaty ceramiczne03

Galeria Warsztaty ceramiczne

W poniedziałek 4 lutego br. odbył się w naszej szkole konkurs pt. „Ciekawe życie twórców chemii”. W zmaganiach brało udział dwadzieścioro dwoje uczniów z klas ósmych i trzecich gimnazjum. Do następnego etapu awansowali: Maja Wielińska z kl.3b, Daniel Stam z kl.8c i Klaudia Józefiak z kl. 8a. Uczniowie ci będą reprezentować szkołę 26 lutego br. w etapie powiatowym konkursu. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu.

Logo KCh

Uczennica Kaja Gawron z klasy 3c gimnazjum namalowała na ścianie w klasopracowni chemicznej ciekawą grafikę nawiązującą do zagadnień chemicznych.

chemia kaja

31 stycznia 2019 roku w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu edukacyjno-wychowawczego pt. „Rok dla Niepodległej”, realizowanego od stycznia do grudnia 2018 r., w związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas apeli wręczono dyplomy i nagrody laureatom konkursów realizowanych w ramach projektu.  

apel podsumowanie projektu 16   apel podsumowanie projektu 24   apel podsumowanie projektu 33

Galeria: Podsumowanie projektu "Rok dla Niepodległej" - apel

Czytaj więcej...

W dniach 2 – 3 luty liczna grupa zawodniczek UKS Śmigiel wraz z trenerami udała się na turniej mini siatkówki do Środy Wlkp. IV Memoriał Zbigniewa Staszaka jest turniejem dla najmłodszych adeptek siatkówki. Turniej został rozegrany w trzech kategoriach wiekowych (roczniki 2006, 2007 i 2009) na 3 halach sportowych, w którym łącznie wystartowało ponad 300 zawodniczek. Najlepiej zaprezentowały się najstarsze zawodniczki ze Śmigla, które wygrały turniej w kategorii „czwórek” nie przegrywając żadnego meczu. Bardzo dobrze zaprezentowały się również drugi i trzeci zespół, które zajęły odpowiednio 5 i 7 miejsce. 

memoriał staszaka 04   memoriał staszaka 03

Czytaj więcej...

Zachęcamy Rodziców i Uczniów klas ósmych oraz trzecich gimnazjum do zapoznania się z harmonogramem rekrutacji do liceów ogólnokształcących, techników, szkół branżowych I stopnia umieszczonym na stronie Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

Harmonogram rekrutacji

rekrutacja

Dyrektor szkoły informuje, że od wtorku 29 stycznia 2019r. obowiązuje plan lekcji z I półrocza z małymi zmianami. 

plan

szkolenie

luty