21 marca 2018r. świętowaliśmy w naszej szkole nadejście wiosny. Uczniowie klas siódmych i oddziałów gimnazjalnych zebrali się wraz z nauczycielami w auli, by uczestniczyć w II Festiwalu Disco Polo, podczas którego młodzież miała okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalne i taneczno - choreograficzne. Występy klas oceniało jury, które pierwsze miejsce przyznało IIb, która w wykonała piosenkę "Audi w LPG". Drugie miejsce zajęła klasa IIIb, która zaprezentowała utwór ,,Mleczko". Ostatnie miejsce na podium zdobyła klasa IIc z piosenką "Dla ciebie kupie se spodnie". Wyróżnienia przyznano 7a i 3a. Również publiczność wskazała swoich faworytów. Nagrody publiczności otrzymały klasy: IIb i IIIa. Wszystkim laureatom gratulujemy! (St. Świdziński)

festiwal disco polo232 festiwal disco polo236 festiwal disco polo210

Galeria II Festiwal Disco Polo

Kacper Jąder, Konrad Nadolny i Łukasz Skoracki zdobyli Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla dla najlepszej drużyny w XV Gminnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI, który odbył się 20 marca w Szkole Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej. Indywidualnie Kacper zajął miejsce I, a Konrad miejsce III. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!  Zdjęcia w galerii: XV Gminny Konkurs Matematyczny

gminny matematyczny 04

Z inicjatywy grupy uczniów 19 marca br. odbył się konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną. Jego celem było kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, rozwijanie wrażliwości i umiejętności manualnych. Dwanaście uczestniczek konkursu wykonywało prace w dowolnej technice, których motywem przewodnim było jajko – symbol świąt Wielkiej Nocy. Prace uczestników konkursu ozdobiły gablotę wiszącą na szkolnym korytarzu. Wyniki zmagań są następujące: I miejsce - Wiktoria Szczerbal; II miejsce - Roksana Szymańska; III miejsce - Magdalena Kasprzyk i Natasza Marciniak.(rm)

kartka wielkanoc08kartka wielkanoc01kartka wielkanoc09

Galeria: Konkurs na najpiękniejszą kartkę wielkanocną

Od stycznia w naszej szkole realizowany jest projekt edukacyjno-wychowawczy pt. „Rok dla Niepodległej”. Jego celem jest zachęcenie uczniów do radosnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, budzenie świadomości narodowej i uczuć patriotycznych, zapoznanie z doniosłymi wydarzeniami z historii Polski, a w szczególności wydarzeniami i postaciami historycznymi, które doprowadziły do odzyskania niepodległości Polski i przyczyniły się do kształtowania granic. Przedsięwzięcie ma także przyczynić się do rozwijania wśród uczniów zainteresowania legendami polskimi oraz historią symboli narodowych.

projekt niepodległa2

Czytaj więcej...

14 marca obchodzony jest na całym świecie Dzień Liczby Pi. Z tej okazji uczniowie klas drugich gimnazjum przebrali się za postacie z bajek – Pipi i Pinokia. Najlepiej z zadania wywiązały się IIa i IId. Odbyły się również konkursy dotyczące najsłynniejszej stałej matematycznej. Największą wiedzą na temat liczby pi wykazała się Maja Wielińska z klasy IIb. Najpiękniejszy wiersz napisała Dominika Nowak (IIb). W konkursie plastycznym poświęconej stałej matematycznej zwyciężyła Emilia Tomowiak (IIa). Podczas święta uczniowie mogli również skosztować ciasteczek z liczbą pi. Składamy serdeczne podziękowania Pani Danucie Grygier za ufundowanie słodyczy. (AR)

dzien liczby pi05dzien liczby pi08 dzien liczby pi22

Galeria Dzień Liczby PI

We wtorek, 13 marca, w auli szkolnej odbył się etap szkolny „Igrzysk Olimpijskich w Matematyce”. W zmaganiach wzięło udział dwanaścioro uczniów z klas drugich gimnazjum. Do etapu powiatowego awans uzyskali: Łukasz Ciorga (IIa), Anna Ratajczak (IIa) i Kajetan Spychała (IIb). Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia podczas igrzysk w Racocie. (AR)

iolimp matem01

Galeria Konkurs matematyczny dla klas II

 

Ośmioro uczniów naszej szkoły (Marianna Han, Michalina Kołacka, Nadia Olejnik, Aleksandra Panasiuk, Julia Pieprzyk, Milena Szczerbal, Aleksandra Wasielewska i Stanisław Świdziński) wystąpiło w środę, 7 marca, przed ponad stu członkami Polskiego Związku Emerytów z terenu powiatu kościańskiego. Młodzież zaprezentowała montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Kobiet. Na scenie w restauracji „Marta” zabrzmiały wiersze i przeboje muzyczne, w których jest mowa o zaletach płci pięknej. Na zakończenie występu młodzież złożyła seniorkom w imieniu społeczności szkolnej najserdeczniejsze życzenia z okazji święta pań. (rm)

dzien kobiet01 dzien kobiet08

9 marca 2018 roku reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w XI edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego "O Złote Pióro Mistrza Ortografii" dla uczniów klas II i III edukacji wczesnoszkolnej. O tytuł mistrza ubiegało się 53 uczniów szkół z Kościana, Śmigla, Czacza, Starej Przysieki Drugiej, Starego Bojanowa, Krzywinia, Bieżynia, Lubinia, Jerki, Czempinia, Starego Lubosza, Głuchowa. Dzieci pisały dyktando z wieloma trudnościami ortograficznymi. Po poczęstunku dziewczęta i chłopcy wzięły udział w zajęciach plastycznych. Następnie ogłoszono listę zdobywców złotego, srebrnego i brązowego pióra oraz 10 wyróżnionych. Wśród nagrodzonych byli także uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Zdobywczynią brązowego pióra w kategorii klas trzecich została uczennica klasy III g  Natalia Dratwińska. Wyróżnienia otrzymali:  Lena Nowak z klasy III c i Kacper Marcinkowski z klasy II b. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mistrz ortografii 01   mistrz ortografii 02   mistrz ortografii 03

Ponad 120 dzieci podjęło próbę rozwiązania testu w konkursie matematycznym Kangur. Choć konkurs odbył się w czwartek 15 marca na wyniki musimy poczekać do maja. Liczymy na sukcesy naszych uczniów.

kangur1   kangur4

dalton