We wtorek, 12 grudnia br., mieliśmy przyjemność gościć absolwentkę naszej szkoły, panią Ewelinę Klem – Marciniak, która jest doktorantką na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej. Podczas spotkania z uczniami najstarszych klas opowiedziała ona o swojej ścieżce naukowej. Śmigielanka wspominała także czas, gdy była uczennicą naszej szkoły. Ponadto pani Marciniak zachęcała młodzież do studiowania, uczenia się chemii, matematyki i języków obcych. Dziękujemy Pani Ewelinie Klem – Marciniak za ciekawe i pouczające spotkanie.

spotkanie nauka04spotkanie nauka05

Galeria Dlaczego warto się uczyć? Spotkanie z panią Eweliną Klem - Marciniak

12 grudnia pięcioro uczniów klasy III gimnazjum uczestniczyło w praktycznej lekcji gotowania. Warsztaty dla uczniów zainteresowanych podjęciem nauki w zawodzie kucharza zorganizowała doradca zawodowy we współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie. Martyna, Magda, Monika, Filip i Dawid pod okiem starszych kolegów i koleżanek, uczniów drugiej klasy technikum żywienia i usług gastronomicznych, przygotowali: sałatkę szpinakową z serem i pomidorami, brzdąca z kremem, zupę bułgarską z dyni, cannelloni, ciasto marchewkowe oraz rozgrzewający napój jabłkowy. Warto dodać, że w grupie uczniów technikum byli absolwenci naszej szkoły. Gotowanie, a następnie nauka nakrywania do stołu oraz składania serwetek to zadania, z jakimi się zmagała się młodzież.

gotowanie nietazkowo06

Czytaj więcej...

8 grudnia, na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół w Bronikowie, pana Piotra Filipowicza oraz pedagoga szkolnego pani Karoliny Frąk, opiekunka i cztery członkinie Szkolnego Klubu Wolontariusza uczestniczyły w Szkolnym Dniu Wolontariusza, który odbył się w sali wiejskiej w Bronikowie. Emilia, Maja, Aldona i Marianna zaprezentowały dotychczasową działalność śmigielskich wolontariuszy, przeprowadziły konkurs z upominkami, które ufundowali Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Inga” oraz Samorząd Uczniowski. Dziewczyny podczas prowadzonych zabaw zaangażowały się niemal całą społeczność bronikowskiej szkoły. Obchodom towarzyszyły miła atmosfera, dobra zabawa, śpiew i taniec.

wizyta bronikowo03

Czytaj więcej...

6 grudnia br. drużyna chłopców i dziewcząt z naszej szkoły wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Wielkopolski w Tenisie Stołowym. Zawody odbyły się w Krzyżu Wielkopolskim. Ekipa dziewcząt w składzie: Oliwia Szuster, Aleksandra Małek zajęła IV miejsce, a drużyna chłopców (Filip Ludwiczak, Remigiusz Szulc i Grzegorz Olejnik) wywalczyła brązowe medale. Tenisistkom i tenisistom gratulujemy! (KM)

tenis stołow(1) tenis finaal wojew06 tenis finaal wojew08

5 grudnia 2017r. z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole odbył się Festiwal Muzyki Rockowej, podczas którego młodzież miała okazję zaprezentować swoje umiejętności wokalno - taneczne. W konkursie wzięły udział klasy VII szkoły podstawowej i odziały gimnazjalne. Na scenie w auli rozbrzmiewały utwory zespołów: Lady Pank, Mannam, Myslovitz, Perfect, Mr Zoob, Kancelaria i innych. Występy oceniało jury, które I miejsce przyznało IIIb, wykonującej utwór ,,Idę na plażę". Drugą lokatę zdobyła klasa IIb, która zaprezentowała piosenkę ,,Mój jest ten kawałek podłogi", a trzecią - IIa z piosenką ,,Zabiorę cię właśnie tam". Wyróżniono klasy VIIa i IIIc. Wręczono także nagrody publiczności. Otrzymały je klasy: IIIb, IIb i IIIa. (S.Świdziński)

koncert rockowy 14koncert rockowy 22

Galeria Festiwal Muzyki Rockowej

Przypominamy uczniom klas 0-III o konkursie "Pierniczki dla Elizy". Można je przynosić do 15 grudnia br. do gabinetu pedagoga, p. Olgi Konys. Pierniki przyniesione przez uczniów będzie można zakupić w kawiarence „reniferowej”, która będzie działała 18 grudnia w godzinach od 9.00 do 13.00 w holu głównym szkoły. Środki zebrane podczas sprzedaży zostaną przekazane na cel charytatywny.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji:)

piernik 01

Samorząd uczniowski zachęca wszystkich uczniów do zbiórki monet w ramach akcji "Góra grosza". Prosimy o przynoszenie „groszaków” do gabinetu pedagoga szkolnego p.Olgi Konys.

góra grosza    gg2017 baner strona www

28 listopadach reprezentanci naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Wielkopolski w tenisie stołowym, gdzie dziewczęta w składzie: Weronika Świniarska, Katarzyna Nowak i Weronika Trybuła zajęły III miejsce, a chłopcy w składzie: Bartosz Ludwiczak, Jakub Oleksiak i Konrad Nadolny zajęli II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

tenis wlkp1.jpg   tenis wlkp2.jpg   tenis wlkp3.jpg

Z okazji Święta Górnika tzw. "Barbórki" 4 grudnia naszą szkołę odwiedzili górnicy - inżynierowie PGNiG. Panowie Adam Łochowicz i Paweł Chodak opowiedzieli dzieciom o trudnej i niebezpiecznej pracy w kopalni. Mówili także o sposobach wydobycia i wykorzystania surowców pozyskanych spod ziemi. Dużą atrakcją dla uczniów kl.III g i przedszkolaków z gr. 0 A była maskotka PGNiG - wesoły Gazek. Na koniec spotkania dzieci otrzymały materiały edukacyjne.

górnicy 02   

Galeria: Wizyta górników

4 grudnia br. w murach naszej szkoły odbyło się spotkanie z żużlowcem Unii Leszno, Jarosławem Hampelem. Pochodzący z Nowej Wsi absolwent śmigielskiej podstawówki opowiadał uczniom zgromadzonym w auli o karierze sportowej, życiu prywatnym, zainteresowaniach. Wspominał także z sentymentem lata, kiedy uczęszczał do naszej szkoły (r).

spotkanie jhampel05spotkanie jhampel10

Galeria Spotkanie z Jarosławem Hampelem