W ramach realizacji zajęć z zakresu doradztwa zawodowego we wszystkich oddziałach, zachęcam do przejrzenia filmików o zawodach udostępnionych przez Ośrodek Rozwoju Edukacji na kanale You Tube. Znajdziecie tam informacje na temat różnych zawodów. Szczególnie zachęcam uczniów klas 8, którzy stoją właśnie przed wyborem swojej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Wiem, że niektórzy z Was nie mają jeszcze dokładnie sprecyzowanych planów. Być może projekcja wybranych przez Was filmików ułatwi Wam dokonanie wyboru.

https://www.youtube.com/user/koweziu/videos

zawody

                                                                                                       Pozdrawiam serdecznie – Izabela Wajske

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się:
a) w terminie głównym:
-z języka polskiego – 16 czerwca (wtorek) o godz.9.00;
- z matematyki – 17 czerwca (środa) o godz.9.00;
- z języka obcego – 18 czerwca (czwartek) o godz. 9.00.
b) w terminie dodatkowym (dla osób, które nie przystąpią w terminie głównym):
-z języka polskiego – 7 lipca (wtorek) o godz.9.00;
- z matematyki – 8 lipca (środa) o godz.9.00;
- z języka obcego – 9 lipca (czwartek) o godz.9.00;

Termin ogłoszenia wyników egzaminu i przekazania zaświadczeń do szkół  – do 31 lipca 2020.

notebook 2637757 1920

 

W ramach obchodów Dnia Ziemi (22 kwietnia) uczniowie klasy 7b postanowili przesłać trochę pozytywnej energii i podzielić się swoimi fotografiami ukazującymi piękno naszej planety w różnych odsłonach. Wykorzystajmy ten wyjątkowy okres, aby zatrzymać się na chwilę i docenić naszą Matkę Ziemię, która daje nam życie i o którą musimy dbać każdego dnia. (AgM)

ziemia 7b1 ziemia 7b2ziemia 7b3ziemia 7b4ziemia 7b5

Lista kandydatów zakwalifikowanych do klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Śmiglu na rok szkolny 2020/2021:

obraz 1   obraz 2   obraz 3

Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu apeluje:

Reaguj na przemoc. Niech zamknięcie w domu nie zamyka furtki do szukania pomocy.

W mediach pojawia się wiele informacji alarmujących o wzrastającej przemocy domowej. Powodem negatywnych zdarzeń w rodzinach (kłótni, awantur, konfliktów, napięć emocjonalnych, które mogą prowadzić do przemocy), jest z pewnością szczególna sytuacja w jakiej się znajdujemy.

Zjawisko epidemii i związanej z tym izolacji nie było nam do tej pory znane. Powoduje lęk o zdrowie, życie, pracę, bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich. Z tak skrajnymi emocjami trudno sobie poradzić. Lęk może prowadzić do negatywnych emocji, a te zaś do niekontrolowanej złości i wybuchu agresji.

Czytaj więcej...

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl ukazują się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje obejmują tematykę bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii, historii, a nawet astronomii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

Zapraszamy do pobrania darmowych lekcji. By zachęcić rodziców do większego zaangażowania w wspólną naukę z dziećmi, CRL na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) organizuje konkursy dla dzieci i ich rodziców.  

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

GrafikaDoZamieszczenia

Drodzy nauczyciele, rodzice!

Obyśmy w tym trudnym dla nas wszystkich czasie nie zapomnieli o tym, co ważne...

Korczak

Witajcie wszyscy! 

Miesiąc kwiecień, jest miesiącem zdrowia. Zatem oprócz zdrowego i aktywnego stylu życia powinniśmy również pomyśleć o higienie, tym razem myślę tutaj o higienie cyfrowej.

Przesyłam Wam bardzo interesujący plakat, zaczerpnięty z materiałów Fundacji DBAM O MÓJ ZASIĘG, który mówi o tym, co możemy zrobić, aby zachować cyfrową higienę.
https://www.facebook.com/dbamomojzasieg/photos/rpp.1627696247445502/2643666222515161/?type=3&theater

foto1

Zachęcam również do zapoznania się z kolejnymi propozycjami w Internecie. Są to sposoby na nudę, czyli co robić gdy chcemy odpocząć od telewizji i komputera. Kilka ciekawych porad, gier oraz atrakcyjnych pomysłów na zabawę.

Czytaj więcej...

KOMUNIKAT DLA NAUCZYCIELI

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu zwraca się z prośbą do nauczycieli o złożenie oświadczenia o miesięcznym dochodzie brutto osiągniętym w 2019 r. w przeliczeniu na jednego członka rodziny – druk do pobrania poniżej. W/w oświadczenie jest niezbędne do wypłaty świadczeń z ZFŚS.

Wypełnione oświadczenia prosimy dostarczyć do szkoły do dnia 31.05.2020 r. (można przesłać skan oświadczenia na adres: m.mackowiak@sp.smigiel.pl). Osoby, które nie złożą oświadczeń nie będą mogły korzystać z ZFŚS.

Druk oświadczenia do pobrania pod adresem: http://sp.smigiel.pl/images/oswiadczenie.pdf

Dobiegła końca akcja profilaktyczna, której celem było promowanie zdrowego żywienia wśród dzieci oraz nabywanie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków żywieniowych. Dziękujemy za przesłane zdjęcia oraz życzymy miłego oglądania wszystkich smakołyków - kliknij tutaj, aby obejrzeć prezentację. Dziękujemy uczniom, którzy przyłączyli się do akcji. 

talerz pełen zdrowia