Obiady grudzień

"Uśmiech jest jak słońce,
które spędza chłód z ludzkiej twarzy".
(Wiktor Hugo)


W środę, 21 listopada w naszej szkole po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. W przygotowania do niego zaangażowali się uczniowie z obu świetlic. Podczas zajęć przygotowali kilkaset „uśmiechniętych buziek”. Na korytarzach było żółto i radośnie. Za miły gest wobec kolegi lub koleżanki lub powiedzenie dobrego słowa można było otrzymać słodką niespodziankę z sentencją na temat uśmiechu lub życzliwości. Na pierwszym piętrze stanęło „Drzewko życzliwości”, na którym uczniowie umieszczali życzliwe słowa lub myśli. Chętnych nie brakowało. Życzymy wszystkim, aby przez cały rok pamiętali, jak ważne dla każdego człowieka są: potrzeba szacunku, mówienie dobrych słów, uśmiechu i niesienie bezinteresownej pomocy innym. (EŚ)

dzien zyczliwosc03 dzien zyczliwosc14 dzien zyczliwosc12

Galeria Dzień Życzliwości

W piątek 16 listopada odbyła się druga wycieczka do Poczdamu i Berlina. Pierwszym celem zwiedzania była posiadłość rodziny Hohenzolernów w Poczdamie – zamek Cecilienhof. To właśnie w tym miejscu odbyła się w lipcu 1945 roku tzw. Konferencja Poczdamska. Następnie uczestnicy wycieczki zrobili sobie dłuższy spacer po parku Sanssoucci. Z Poczdamu uczniowie pojechali do Berlina.

berlin 01   berlin 03   

 

Czytaj więcej...

19 listopada br. gościliśmy w naszej szkole pana Stanisława Sielickiego, który zaprosił dzieci na przedstawienie edukacyjne pt. ,,Orzeł czy reszka”. Podczas spektaklu uczniowie ubrani w biało-czerwone barwy dowiedzieli się ciekawych rzeczy dotyczących historii naszego kraju. W przerwach między konkurencjami dzieciom towarzyszyła dobrze znana już piosenka: ,,Nieważne kto wygra, nieważne kto gra…”. Wszyscy świetnie się bawili!

przedstawienie sielicki13

Galeria Orzeł czy reszka? Przedstawienie edukacyjne

Do świetlicy szkolnej zostały zakupione zabawki i gry. Nowe wyposażenie zostało z entuzjazmem przyjęte przez dzieci. Każdy znalazł coś dla siebie. Chętnych do zabaw grami logicznymi, klockami, kręglami, samochodami, samolotami i lalkami nie brakuje.

swietlica zabawki01 swietlica zabawki07

Galeria Nowości w świetlicy

Dzieci w świetlicy przygotowywały się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości, uczestnicząc w pogadankach, słuchając legend związanych z historią naszej ojczyzny oraz wykonując prace plastyczne. „Świetliki” wyjątkowo starannie kolorowały obrazki dotyczące Polski, barw narodowych i godła. Uczniowie starszych klas mogli sprawdzić swoją wiedzę, odpowiadając na pytania związane z historią Polski i regionem, w którym mieszkają.

swietlica niepodleglosc04

Galeria Narodowo w świetlicy

Dzieci z naszej szkoły uczestniczyły w projekcie "Harmonijne śpiewanie”, realizowanym przez Towarzystwo Śpiewu ,,Harmonia” działające przy Centrum Kultury w Śmiglu. Celem zadania było propagowanie śpiewu chóralnego i zachęcenie nowego pokolenia do kontynuowania tradycji śpiewaczych. Projekt obejmował: koncert dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach, Koncert Jubileuszowy z okazji 125 –lecia ,,Harmonii” oraz występ chóru podczas uroczystości związanych z setną rocznicą odzyskania niepodległości zorganizowanych w Śmiglu. Koncerty poprzedziły wspólne warsztaty muzyczno-wokalne. Podczas podsumowania projektu dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i śpiewniki, a osoby zaangażowane w realizację zadań podziękowania. Towarzystwo Śpiewu ,,Harmonia” uzyskało dofinansowanie ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – interwencje 2018. EtnoPolska.

dzieci i harmonia 01   dzieci i harmonia 08   dzieci i harmonia 05

Galeria: "Harmonijne śpiewanie" - relacja z koncertów

Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie! Zbiórka makulatury przerosła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Zebraliśmy już kwotę 496zł. Kwota została przekazana na konto fundacji, która zajmuje się akcją "Bose stópki dzieci z Afryki". Dzięki Waszej hojności uda się kupić aż 10 par butów. Serdecznie dziękujemy.

Informujemy, że zbiórka makulatury nadal trwa, zmienia się tylko szczytny cel. Obecnie zbieramy środki na wirtualną adopcję psa z przytuliska dla zwierząt w Koszanowie. O szczegółach akcji będziecie Państwo informowani na bieżąco. Kolejna zbiórka makulatury odbędzie się 30 listopada od godziny 7.30-10.30.

Szanowni Państwo! Z uwagi na małą ilość zebranych darów dla schroniska informujemy, że akcja została wydłużona do 30 listopada br.. Jednocześnie serdecznie dziękujemy tym osobom, które już przyłączyły się do akcji. Przypominamy, że karmę można oddawać do gabinetu pedagoga szkolnego, p.Olgi Konys.

Dyrektor szkoły zachęca wszystkich rodziców do zapoznania się z treścią listu w sprawie profilaktyki chorób zakaźnych.

list s1   list s2