Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że od poniedziałku 22 października uczniowie z Bruszczewa i Koszanowa mieszkający za wiaduktem, w związku z jego remontem, będą dowożeni do szkoły i odwożeni po zajęciach. Przystanek będzie znajdował się przy posesji na ul. Głównej 3 w Bruszczewie. Dzieci będą zabierane z przystanku codziennie o godz. 7:40. Odwozy po lekcjach codziennie o 12:55 i 15:30 (w piątek o 14.40).

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że w związku z zamknięciem obwodnicy Śmigla, ze względu na bezpieczeństwo uczniów dowożonych z Nietążkowa, od 22 października 2018 r., zostanie uruchomiony dodatkowy przystanek przy ulicy Leszczyńskiej (przystanek PKS w kierunku Leszna). Z przystanku korzystać będą uczniowie mieszkający przy ulicy Leśnej (po prawej stronie za krzyżówką).

Godziny odjazdu rannego kursu:
Nietążkowo - II kurs
1. Przystanek PKS Leszno - 7.18
2. Przystanek przy ul. Leśnej (przy figurze) - 7.20
3. Hala sportowa. - 7.25
4. Przystanek przy ul. Dudycza - ok. 7.30
5. Przedszkole ul. Leszczyńska

Odwozy po zakończonych zajęciach lekcyjnych będą przebiegać zgodnie z harmonogramem odwozów szkolnych. Uczniowie wsiadający na przystanku PKS (w kierunku Leszna) również na nim wysiadają.

Czytaj więcej...

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „100 kartek na 100-lecie Niepodległości”. Uczniowie klas ósmych oraz oddziałów gimnazjalnych przygotowali sto kartek z pozdrowieniami dla uczniów stu różnych szkół z naszego kraju. Celem akcji było nie tylko aktywizowanie dzieci i młodzieży do czynnego udziału w obchodach uroczystości nawiązujących do setnej rocznicy, ale również promowanie naszego regionu. Oprócz pozdrowień kartki zawierały krótkie informacje o najważniejszych atrakcjach Śmigla. (AgM)

kartki kolaż

16 października br. odbył się w naszej szkole koncert duetu "String duo" z biura koncertowego Wirtuoz. Muzycy zagrali na instrumentach strunowych szarpanych, takich jak gitara, ukulele, mandolina, czy banjo. Podczas występu można było usłyszeć renesansowe tańce, flamenco, rock and roll, a także popularną ostatnio piosenkę - „Weź nie pytaj”. Pod koniec uczniowie wzięli udział w quizie muzycznym odgadując melodie z filmów, a także piosenki znanych wykonawców, jak Sylwia Grzeszczak, Maciej Maleńczuk, Metalika.

koncert wiruoz gitara08   koncert wiruoz gitara01

Zdjęcia w galerii: Koncert "String duo"

Po uroczystości przyjęcia w poczet społeczności szkolnej pierwszoklasistów  rozpoczęliśmy obchody Dnia  Edukacji Narodowej. Na początku wysłuchaliśmy występu Nadii Olejnik. Później głos zabrali przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, którzy złożyli życzenia dyrekcji i członkom  grona pedagogicznego. Następnie pan dyrektor Robert Plewka podziękował nauczycielom i pracownikom za podejmowany codziennie trud, odczytał list okolicznościowy od burmistrz Śmigla, a także wręczył nagrody. Potem przyszedł czas na debiutancki recital zespołu składającego się z nauczycieli i absolwentki naszej szkoły. Następnie na scenie zaprezentowali się gimnazjaliści, którzy przedstawili humorystyczną etiudę teatralną. Obchody zakończył występ Oli Domagały, grającej na ukulele.

den 21 den 39

Galeria Święto Edukacji Narodowej 2018

W sobotnie przedpołudnie 13 października obchodziliśmy podwójne święto. Najpierw odbyła się uroczystość pasowania na ucznia pod hasłem „Czy słońce , czy deszcz do szkoły spiesz!” . Przybyli na nią zaproszeni goście: Burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, radna Rady Miejskiej Gabriela Kasperska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Kojder oraz rodzice. Uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie, którego dokonał dyrektor szkoły Robert Plewka. Potem uczniowie otrzymali legitymacje szkolne. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. Na zakończenie pierwszakom zostały wręczone paczki z dyplomem , zdjęciem i słodyczami. Po części oficjalnej uczniowie udali się na słodki poczęstunek do stołówki szkolnej. (IN)

pasowanie 029pasowanie 052  pasowanie 063

Galeria Pasowanie pierwszoklasistów 2018

8 października 2018 roku laureaci konkursów historycznych ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu wyjechali wraz z opiekunem Rafałem Szydlewskim do Warszawy. Na początku wizyty udali się do Belwederu. Uczniowie mogli obejrzeć miejsca, w których Prezydent RP przyjmuje głowy państw i spotyka się z wybitnymi osobistościami Zwiedzili m.in. Salę Kolumnową, Salę Obrazową, Salę Niebieską, Salę Orderu Virtuti Militari, Kaplicę Belwederską. Następnie przeszli do Sejmu, gdzie w galerii Sali Parlamentarnej spotkali się z posłem Janem Dziedziczakiem. Zwiedzanie rozpoczęli od sali obrad. Uczniowie zostali zapoznani przez przewodników z historią polskiego parlamentaryzmu od XV wieku po czasy obecne. Oprowadzający opowiadali także, w jaki sposób funkcjonuje współczesny parlament i jak powstaje ustawa. Dzieci zwiedziły sale parlamentarne, sale konferencyjne, sale komisji parlamentarnych. Na korytarzach  mogły spotkać znanych posłów. Widziały pamiątkowe tablice, np. upamiętniającą wizytę Jana Pawła II, atrybuty – jak chociażby laski marszałkowskie z poprzednich wieków oraz makietę kompleksu sejmowego. Na zakończenie wszyscy udali się na posiłek do restauracji sejmowej. Wyjazd był nie tylko żywą lekcją historii, ale także skłaniał każdego uczestnika do pogłębia wiedzy obywatelskiej i postawy patriotycznej.

warszawa 04 warszawa 01

Galeria Z wizytą w sejmie

Grupa uczniów naszej szkoły bierze udział w projekcie "Harmonijne śpiewanie". Jest on kontynuacją projektu "Od Maluszka do Harmoniuszka". Uwieńczeniem projektu będą trzy koncerty, podczas których chór wystąpi wspólnie z dziećmi w wieku szkolnym i przedszkolnym. 

Koncerty z okazji:

- 125-lecia Towarzystwa Śpiewu "Harmonia" w Śmiglu - uroczysty koncert jubileuszowy 19 października 2018r. o godz.18:30 w kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Śmiglu;

- 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości - 11 listopada 2018r., godz. 16:00 w Kościele pw. Św. Stanisława Kostki w Śmiglu oraz 12 listopada 2018r.o godz. 16:30 w Domu Pomocy Społecznej w Jarogniewicach dla pensjonariuszy.

Uczestnicy projektu serdecznie zapraszają!

dla Zosi 2 04   dla Zosi 2 05

Dziś poznaliśmy wyniki wyborów do rady SU. Spośród pięciu kandydatek największą liczbę głosów uzyskała Wiktoria Lemańska z kl. VIId (48%) i to ona będzie pełnić funkcję przewodniczącej. W radzie pracować także będą: Paulina Krzyślak z kl. VIIc(15%głosów), Oliwia Dudkowiak z kl. VIc (14%) , Julia Siejak z kl. VIb (13%) i Roksana Jaszkiewicz z kl. VIIa (10%). Funkcję opiekuna pełnić będzie p. Monika Włoch. Nowo wybranym władzom Samorządu Uczniowskiego gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności i spełnienia przedwyborczych obietnic.

wybory SU01