We wtorek 21 lutego w naszej szkole rozbrzmiewała muzyka. Uczniowie wzięli udział w koncercie grupy Wirtuoz pt. "Smyczkiem po mapie". Podczas występów dzieci usłyszały muzykę z różnych zakątków Europy, poznały brzmienie instrumentów smyczkowych, odpowiadały na muzyczne zagadki. Zdjęcia w galerii: Koncert "Smyczkiem po mapie".

koncert 11

W czwartek 16 lutego drużyna chłopców z naszej szkoły wzięła udział w Powiatowym Turnieju Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców w Kościanie. Do rywalizacji przystapiły drużyny z Kościana, Jerki, Racotu i Śmigla. Zawody rozgrywane były systemem pucharowym, zatem nasi reprezentanci rozegrali dwa mecze. Drużyna ze Śmigla zajęła 3 miejsce, a cały turniej wygrał zespół z Jerki. Skład drużyny: Jakub Paul, Jakub Krupka, Oskar Świtała, Mateusz Gliniak, Eryk Grochowy, Marcel Błażejak, Kacper Węcławiak, Dominik Ambroży, Patryk Frąckowiak. Zdjęcia w galerii: Powiatowy Turniej Piłki Ręcznej

ręczna 09

MT

We wtorek 14 lutego Samorząd Uczniowski sprawił miłą niespodziankę. Z okazji Walentynek obdarował wszystkich członków społeczności szkolnej oraz pracowników szkoły czerwonym serduszkiem.

walentynki 01walentynki 02walentynki 03

Czytaj więcej...

We wtorek 24 stycznia 2017r. w naszej szkole odbył się Gminny Turniej Unihokeja dziewcząt i chłopców. W szranki stanęły drużyny z Czacza, Starego Bojanowa i  Śmigla. Rozgrywki odbyły się w systemie każdy z każdym, 2 razy po 7 minut. W kategorii chłopców zwyciężyli uczniowie SP Śmigiel. Tym samym uczniowie naszej szkoły będą reprezentować gminę na szczeblu powiatowym. W kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z Czacza. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie. 

unihokej 01unihokej 03unihokej 05

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo!

W związku z informacjami od rodziców, iż u dzieci stwierdzono przypadki zachorowania na świerzb (choroba zakaźna) bardzo proszę o zwrócenie szczególnej uwagi na wszelkie zmiany na skórze u dzieci. W razie stwierdzenia niepokojących objawów proszę o bezwzględny kontakt z lekarzem w celu podjęcia odpowiedniego leczenia. Dzieci ze stwierdzonymi objawami chorobowymi powinny bezwzględnie pozostać w domu, rodzina poddać się reżimowi sanitarnemu.

19 stycznia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Kolędujemy Małemu” w Kluczewie. Dzieci na zaproszenie organizatorów, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluczenie, Zespołu Szkół w Bronikowie i Parafii pw. NPNMP w Siekowie zaprezentowali się w przedstawieniu „Światłość w ciemności świeci” oraz zagrali dwie kolędy na dzwonkach chromatycznych, przy okazji zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewu.

Kluczewo 01  Kluczewo 03   Kluczewo 04

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi w piątek 20 stycznia w naszej szkole odbyły się apele wychowawcze. Podczas spotkań mł. asp. Izabela Czerwińska z KPP w Kościanie, poruszyła tematykę bezpieczeństwa w czasie zimowego wypoczynku i zabaw.  

zabawy zimowe

W sobotę 14 stycznia w naszej szkole rozegrano turniej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Do rywalizacji przystąpiły 32 zespoły z Poznania, Śremu, Wrześni, Kostrzyna, Wschowy, Leszna, Czeszewa, Zbąszynka, Stęszewa i Śmigla, które rywalizowały w kategorii „dwójek” siatkarskich. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał dyrektor SP w Śmiglu p. Robert Plewka. Po rozegraniu 224 spotkań zwycięzcą turnieju został zespół SPS Zbąszynek I. Na drugim miejscu uplasował się zespół UKS Śmigiel I w składzie Zofia Świdzińska, Natalia Primel i Raisa Zdziabek. Trzecie miejsce zdobył zespół Volley Academy Kostrzyn.

siatkówka 01siatkówka 03siatkówka 04

Czytaj więcej...

Pedagog szkolny informuje, że od 9 stycznia 2017r. zajęcia korekcyjno-kompenstcyjne będą odbywały się zgodnie z planem. 

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w naszej kulturze i tradycji. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez panie: Barbarę Ławniczak, Żanetę Prajs i Agatę Jóźwiak. W jasełkach udział wzięli uczniowie klas: IIIe, IIIf, IVa, IVd, VIb i chórek z klas I-III. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wcielili się w odgrywane role dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń, a chórek pięknie zaśpiewał polskie kolędy i pastorałki. Przedstawienie i wspólny śpiew kolęd wprowadziły wszystkich zebranych w świąteczny nastrój. Zdjęcia w galerii: Jasełka 2016

jasełka 2016 11   jasełka 2016 30   jasełka 2016 45

A.J.