Uczniowie klasy VIe w ramach lekcji języka polskiego przygotowywali przedstawienie, na które składało się kilka wybranych scen z „Balladyny” Juliusza Słowackiego. Efekt końcowy ciężkich prób okazał się tak dobry, że postanowiono przedstawić go szerszej publiczności. Spektakl odbył się w ostatni czwartek roku szkolnego i zaproszono na niego piąto- i szóstoklasistów. Dla młodych „aktorów” był to ostatni występ w murach swojej podstawówki. Balladyna

IMG 4578

 

Zgodnie ze szkolną tradycją, w środę 25 czerwca, ogłoszono wyniki plebiscytu na najlepszych sportowców naszej szkoły. Dziesięciu chłopcy i dziesięć dziewczynek odebrało z rąk pana dyrektora dyplomy i statuetki ufundowane przez Radę Rodziców. Po uroczystości rozegrano mecz piłki nożnej nauczyciele kontra szóstoklasiści. W tym roku znów uczniowie okazali się lepszymi strzelcami i spotkanie zakończyło się wynikiem 5:3 dla absolwentów. Dla zwycięskiej drużyny gole strzelali: Kacper Józefiak, Eryk Bartkowiak i Michał Kozica. Wśród belfrów skutecznością wykazali się pan Ryszard Primel i pan Robert Plewka.

SAM 1989   SAM 2001   SAM 2003

Czytaj więcej...

We wtorek 24 czerwca br. odbyła się dyskoteka dla uczniów klas VI. Szóstoklasiści spotkali się popołudniu, aby w tanecznym rytmie pożegnać mury naszej szkoły. Dyskoteka szóstoklasistów 2014

IMG 4464

Przez cały rok szkolny w naszej szkole odbywają się różne konkursy. Czas na ich podsumowanie i nagrodzenie laureatów jest zawsze pod koniec roku szkolnego. We wtorek 24 czerwca odbyły się apele, podczas których wręczono dzieciom nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Spotkanie było również okazją do podziękowania uczniom za pracę na rzecz szkoły, tj. Radzie Samorządu Uczniowskiego, która w tym roku kończyła swoją kadencję oraz ustępującym członkom pocztu sztandarowego. Apel - nagrody za konkursy 2014

IMG 4325   IMG 4359   IMG 4440

We wtorek 24 czerwca 2014r. zorganizowano apele wychowawcze dla uczniów klas I-VI oraz oddziałów przedszkolnych dotyczące bezpieczeństwa dzieci w czasie letnich wakacji. Na tą okoliczność zaproszono do szkoły ratownika z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego p. Waldemara Chwalczuka, który wygłosił prelekcję m.in. na temat bezpiecznych zabaw w wodzie. Spotkanie z ratownikiem WOPR było działaniem kończącym realizację całorocznego projektu pt.”Właściwe zachowanie podstawą bezpieczeństwa". Wizyta ratownika WOPR

IMG 4300

23 czerwca ogłoszono w naszej szkole Dniem Profilaktyki. W tym dniu zorganizowano dla uczniów klas IV-VI różnorakie zajęcia. Czwartoklasiści przygotowali i zaprezentowali piosenki o tematyce zdrowia i higieny. Dziewczynki brały udział w zajęciach tanecznych prowadzonych przez panią Aldonę Cichocką, chłopcy zaś uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych prowadzonych przez szkolnego pedagoga panią Izabelę Ratajczak oraz szkolną pielęgniarkę panią Jolantę Bremborowicz. Piątoklasiści prezentowali scenki profilaktyczne. Szóstoklasiści przygotowali ulotki promujące zdrowy styl życia oraz uczestniczyli w pogadankach z dietetyczką panią Małgorzatą Włochal.

SAM 1903   SAM 1938   SAM 1927

Czytaj więcej...

W środę 18 czerwca br. w naszej szkole odbyły się wybory do nowej rady Samorządu Uczniowskiego. W wyborach kandydowało 11 uczniów z klas III i IV. Największą liczbę głosów zdobyli:

Igor Chudak z klasy IIId, Aleksandra Domagała z klasy IVb, Weronika Targosz z klasy IVa, Olaf Siejak z klasy IIId i Malwina Nadolna z klasy IIIc.

Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!      Wybory do SU

                                                  

SU  

Dnia 11 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego gr.0B odbyły wycieczkę trasą Rakoniewice-Wolsztyn- Nowy Jaromierz. W Rakoniewicach w Muzeum Pożarnictwa dzieci znów oglądały wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożaru i ratowania ludzi oraz stroje strażaków, ale tym razem takie, które były wykorzystywane w przeszłości. Dzieciom podobały się hełmy, a także odgłos ręcznie włączanej syreny.

SAM 3042

Czytaj więcej...

We wtorek 3 czerwca br. w Urzędzie Miejskim Śmigla odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Rodzina bez przemocy”. Wśród laureatów konkursu znalazła się nasza reprezentantka, uczennica klasy VIe Joanna Markowiak, która  zdobyła III miejsce. Gratulujemy!  

IMG 4362

I.R.

W piątek 30 maja zorganizowano w klasach I-VI oraz w oddziałach przedszkolnych konkurs plastyczny, którego głównym celem było rozwijanie zainteresowań uczniów tematyką bezpieczeństwa.

Dzieci z grup „0” oraz uczniowie klas I-III wykonywali prace plastyczne związane z bezpieczeństwem w domu. Uczniowie klas IV-VI przygotowywali prace plastyczne związane z bezpieczeństwem na drogach i w miejscach publicznych.

SAM 1958

Czytaj więcej...