W roku szkolnym 2012/2013 wdrażamy w pracy dydaktyczno-wychowawczej w czterech klasach pierwszych innowację pedagogiczną „Wykorzystanie koncepcji Planu Daltońskiego do stymulowania rozwoju odpowiedzialności, samodzielności i współpracy dzieci w wieku wczesnoszkolnym”.

Innowacja, zaplanowana na trzyletni okres nauki, realizowana jest zgodnie z rozporządzeniem MENiS z dnia 9 kwietnia 2002r. w sprawie warunków prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej przez publiczne szkoły i placówki (Dz.U. z 2002r. Nr56, poz506).

Czytaj więcej...

21 i 22 lutego br. odbyły się przesłuchania w Konkursie Piosenki. Jury w składzie Małgorzata Szymańska, Małgorzata Domagała i Iwona Włoch zadecydowało, że do koncertu finałowego, który odbędzie się 21 marca zakwalifikowały się następujące osoby:

- kl. I-II i "0" 

Adam Andrynowski, Agata Frąckowiak, Emilia Gnacińska, Weronika Kozak, Nadia Olejnik i Krzysztof Omieczyński;

- kl. IV-VI

Martyna Biała, Sylwia Kurzawa, Martyna Maślanka, Ewa Przymus, Paulina Szczepaniak, Wiktoria Wielińska.

Zdjęcia z przesłuchań w galerii: Konkurs Piosenki 2013 - przesłuchania

W czwartek 21 lutego, zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbył się Turniej mitologiczny. Piątoklasiści musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również zdolnościami sportowymi i plastycznymi. Każda klasa zaprezentowała postać jednego z bogów greckich oraz przedstawiła w formie komiksu treść wylosowanego wcześniej  mitu. Ocenie podlegał również odpowiedni strój oraz sportowe zachowanie uczniów z poszczególnych klas. Po zaciekłej rywalizacji wyłoniono zwycięzców. I miejsce zajęła klasa Vd, drugie-klasa Vb i Ve, trzecie -klasa Vc, a czwarte-klasa Va.Puchar przechodni wręczyli uczniowie z klasy VIc,  zeszłoroczni zwycięzcy turnieju. 

 

Zobacz zdjęcia w galerii:Turniej mitologiczny 2013

IMG 2334

Z okazji Walentynek samorząd uczniowski zorganizował Konkurs Plastyczny na Kartkę Walentynkową. W konkursie wzięło udział 22 uczniów z klas 4-6. Oceny prac dokonała komisja, w skład której weszli uczniowie oraz nauczyciele. Wyniki konkursu zostały ogłoszone 14 lutego br. Z prac konkursowych powstała wystawa. I miejsce zdobyła Milena Skórzewska z klasy Ve, II miejsce - Wiktoria Dolczewska z VId, a III miejsce - Blanka Kubera z VIb. Wyróżnienia otrzymały: Jagoda Matuszczak z Ve, Anna Kaczmarek z VIa, Monika Tomkowiak z VId.

IMG 2474

Czytaj więcej...

Monika Kowalska i Damian Urbaniak z klasy IVd reprezentowali naszą szkołę w III Powiatowym Konkursie Matematycznym pn. ”Co dwie głowy, to nie jedna”. W zmaganiach wzięło udział 16 dwuosobowych drużyn ze szkół w Kościanie, Bieżyniu, Bronikowie, Czaczu, Czempiniu, Głuchowie, Jerce, Racocie, Starym Bojanowie, Starym Luboszu, Oborzyskach Starych, Starej Przysiece Drugiej i Śmiglu. Gospodarzem konkursu był kościański Zespół Szkół nr 4.

SAM 1003


Czytaj więcej...

Stałym punktem corocznych imprez najmłodszych uczniów są przedstawienia dla najbliższych. Uroczystości związane ze Świętem Dziadków były pieczołowicie przygotowywane przez nauczycieli i rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych grup A i B. Programy artystyczne bawiły i cieszyły seniorów rodzin. „Herbatka u Dziadka” dostarczyła babciom i dziadkom wielu radości i wzruszeń. Dzieci w przepięknych strojach wcieliły się w role dziadków, bałwanków i zwierzątek. Na koniec z powagą wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty i zaprosiły najbliższych do stołów pełnych słodkości. To były bardzo udane popołudnia. Zobacz zdjęcia w galerii: Dzień Babci i Dziadka w zerówce

IMG 0437


I.K.

 

foto: Ż. Szczepaniak, B. Firlej, Górniak


 

Rok 2013 ogłoszony został przez Senat Rokiem Powstania Styczniowego. W związku z powyższym 5 lutego 2013r. klasy V i VI Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu obejrzały prezentację multimedialna pt. „ Powstanie styczniowe- poszli na bój bez broni”. Dzięki prezentacji uczniowie poznali okoliczności wybuchu powstania, jego przywódców, charakter oraz skutki. Zapoznali się z obrazami przedstawiającymi sceny powstania oraz obejrzeli inscenizację walk powstańczych organizowaną co roku w Muzeum Wsi Radomskiej.  Prezentacja  ukazała dzieciom znaczenie i wartość powstania, którego 150 rocznicę  wybuchu obchodziliśmy w tym roku.

W czwartek, 31 stycznia odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa dla uczniów klas 4-6 zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Zobacz zdjęcia z imprezy: Dyskoteka karnawałowa 2013.

IMG 2243

Tradycyjnie w karnawale bawimy się na balach. Taką  właśnie zabawę zorganizowano w środę 30 stycznia w naszej szkole dla sześciolatków z klas 0 oraz klas Ic i Id. Do tańca przygrywał prawdziwy didżej. Dzieci przebrały się dzięki pomysłowości swoich rodziców w przepiękne stroje. Mamy upiekły placki, a panie wychowawczynie zapraszały do tańca i organizowały konkursy. Zabawa była świetna. Zdjęcia w galerii:Karnawałowy balik przedszkolaków i pierwszoklasistów

162

I.N., I.K., H.W., A.S.


Na początku stycznia w holu naszej szkoły powstała wystawa pt. „ Co mi w duszy gra”. Zaprezentowano na niej prace uczniów wykonane podczas konkursu plastycznego o tym samym tytule. I miejsce zajęła Wiktoria Dolczewska z klasy VId, II - Milena Skórzewska z klasy Ve, a III miejsce przyznano Indze Skrzypczak z klasy VId.

SAM 0995

Czytaj więcej...