We wtorek 4 kwietnia uczennice z samorządu uczniowskiego Monika Stachowiak, Weronika Szłapka i Paulina Krzyślak wraz z paniami Iwoną Włoch i Olgą Konys odwiedziły Wojewódzki Szpital Zespolony w Lesznie. Celem wizyty było przekazanie na rzecz pacjentów z oddziału dziecięcego pluszowych maskotek, które zbierane były w szkole w marcu. Samorząd uczniowski dziękuje wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.

misie1   misie2

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu  informuje, że w dniu 31 marca 2017r. odbędzie się strajk nauczycieli organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. W tym dniu nie będzie zajęć lekcyjnych, dla uczniów zostaną zorganizowane zajęcia opiekuńcze. 

W czwartek 23 marca dzieci z klas III b i f, a w środę 29 marca dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy II b udały się na wycieczkę zabytkową kolejką wąskotorową. Stacją docelową był Robaczyn, gdzie na sali wiejskiej dzieci zapoznały się z tradycjami świąt wielkanocnych, rozwiązywały zagadki wielkanocne i uczestniczyły w zajęciach plastyczno- technicznych. Wielką atrakcją dla dzieci były zabawy ruchowe ,,Wielkanocny hokej" i ,,Latające jajo". Przez cały czas dzieciom towarzyszył ,,zając". Kilka zdjęć z wycieczki w galerii: Spotkanie z zającem

spotkanie z zającem 01

Od początku grudnia do końca lutego w szkole trwał konkurs dla klas IV-VI na najwyższą frekwencję. Oprócz ogólnej frekwencji, pod uwagę brano także ilość uczniów w klasie ze stuprocentową obecnością. Nagrodą dla zwycięskiej klasy jest wyjazd do kina ufundowany przez organizarora konkursu Fines Operator Bankowy. Po podliczeniu wszystkich danych okazało się, że najwyższą frekwencję miała klasa IVd. Gratulujemy !!!

Śmigiel Plakat

 Cząstkowe wyniki  w pliku pdf

W poniedziałek 27 marca odbył się koncert laureatów Konkursu Piosenki. Dzieci prezentowały się w dwóch kategoriach klasy 0-III oraz IV-VI. W każdej grupie wystąpiło siedmioro uczniów, którzy przeszli do etapu finałowego. Wśród nich przyznano I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Na zakończenie koncertu wręczono dyplomy, statuetki oraz słodkie upominki. Zdjęcia w galerii: Koncert laureatów Konkursu Piosenki 2017

koncert laureatów 28 koncert laureatów 01  koncert laureatów 52

Czytaj więcej...

W piątek 24 marca uczniowie klas VId i VIe wybrali się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wyprawy było zwiedzanie lotniska w ramach projektu "Poznaj Ławicę". Szóstoklasiści mieli okazję przejść całą "ścieżkę pasażera", otrzymali okazjonalne "karty pokładowe" przy stanowiskach check-in, zapoznali się z zasadami obowiązującymi w trakcie podróży samolotem, przeszli przez kontrolę bezpieczeństwa do hali odlotów. Zwiedzili salon Business Executive Lounge oraz spotkali się z pracownikami grupy pirotechnicznej Służby Granicznej. Na zakończenie wizyty dzieci wzięły udział w quizie sprawdzającym wiedzę na temat lotniska oraz otrzymałały pamiątkowe upominki. Z Ławicy grupa udała się do poznańskiej Palmiarni, gdzie choć przez godzinę wszyscy mogli się poczuć jak w tropikalnym lesie. Zdjęcia w galerii: "Poznaj Ławicę" - wycieczka klasy VId i VIe

 Ławica i palmiarnia 04  Ławica i palmiarnia 16   Ławica i palmiarnia 09

Dyrektor szkoły zaprasza rodziców na prelekcję w ramach projektu „Dwie strony sieci” prowadzoną przez przedstawicieli policji z KPP w Kościanie. Spotkanie odbędzie się w dniu 3 kwietnia 2017 przed tzw. "otwartym poniedziałkiem" w godzinach 16:00-17:00 w auli szkolnej. 

dwie strony sieci

W środę 22 marca w Czaczu odbył się XVII Gminny Konkurs Ortograficzny pod patronatem burmistrza Śmigla "Zostań Mistrzem Ortografii". Podczas tegorocznej edycji uczeń naszej szkoły Olaf Janicki z klasy VI d najlepiej ze wszystkich uczestników szkół podstawowych poradził sobie z polska ortografią. Oprócz niego Szkołę Podstawową im. Konstytucji 3 Maja reprezentowali: Sandra Michalak z klasy V c i Mikołaj Lis z VId. Gratulujemy!

Mistrz ortografii

 

We wtorek 21 marca uczniowie z klas I-III i zerówki wzięli udział w powitaniu wiosny, które zorganizowane zostało na śmigielskim rynku z inicjatywy pani burmistrz Małgorzaty Adamczak. Dzieci wspólnie tańczyły oraz tworzyły na ulicy wiosenne rysunki. Zdjęcia w galerii: Powitanie wiosny na śmigielskim rynku.

powitanie wiosny 06   powitanie wiosny 21

O starożytnej Grecji mówi się, że jest jedną z kolebek cywilizacji europejskiej. Starożytni Grecy ustalili kanon estetyki, piękna, literatury, architektury, rzeźby, który pozostaje aktualny do dziś. Myśl polityczna Hellady jest wzorcem dla dzisiejszych państw i ich instytucji. Ponadto ze starożytnej Grecji odziedziczyliśmy systemy filozoficzne, dzięki którym przez wieki rozwijała się nauka i sposób opisywania świata.
Jak wiele zawdzięczamy Hellenom nasi uczniowie dowiedzieli się na lekcjach języka polskiego, historii czy plastyki. 14 marca mieli okazję wykazać się znajomością tematu. Tego dnia w naszej szkole odbyły się „Igrzyska mitologiczne”. Uczestniczący w imprezie piątoklasiści przenieśli się w czasy starożytnych Greków i stanęli do turnieju mitologicznego.

turniej mitologiczny 01  turniej mitologiczny 23   turniej mitologiczny 69

 

Czytaj więcej...