życzenia

Dzieci z grupy 0 "C" wzięły udział w akcji - KARTKA DLA MEDYKA.

kartka dla medyka

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie  "Zostań w domu z geologią!".

Regulamin konkursu w pliku pdf

logo.21621c90

Skupmy naszą uwagę w tym miesiącu na tym: jak żyjemy, jak się odżywiamy i jaki styl życia prowadzimy.

W piątek zaprosiłam wszystkich uczniów – wspólnie z p. Olgą Konys – do udziału w akcji profilaktycznej pt. „Talerz pełen zdrowia”.  Do środy czekamy na wasze fotorelacje!

Dzisiaj chciałabym Was zachęcić Drodzy Rodzice, a przede wszystkim Was - Drodzy Uczniowie do przejrzenia ciekawych i przydatnych filmików na temat zdrowego odżywiania. Szczególnie zachęcam do skorzystania z propozycji na kanale You Tube p. Agnieszki Piskały, specjalisty ds. żywienia.

Filmiki o zdrowym odżywianiu

Czytaj więcej...

Trening Jacobsona przyda Ci się, jeśli żyjesz w pośpiechu, ciągłym stresie, odczuwasz permanentne zmęczenie, a do tego masz wrażenie, że twoje ciało jest całe napięte. Sprawdź, na czym polega trening Jacobsona i jak dokładnie ćwiczyć!         

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.     

Psycholog szkolny 

Olga Konys       

talerz pełen zdrowia

Drodzy Rodzice!

W tym trudnym czasie, kiedy każdy nawołuje do pozostania w domu, warto abyśmy MY jako rodzice stworzyli naszym dzieciom w swoich domach, warunki i możliwości do kreatywnej, pomysłowej oraz twórczej zabawy. Stwórzmy im miłą i przyjazną atmosferę, by mogły w domu czuć się pewnie i bezpiecznie.

Dzisiaj przesyłam Państwu kilka przydatnych linków i zachęcam do skorzystania z nich. Szczególnie zachęcam do skorzystania z propozycji p.Ewy Wojtan – tworzącej niepowtarzalny blog oraz kanał na YouTube. Materiały zamieszczone na stronie można bezpłatnie pobierać:

Czytaj więcej...

Relaksacja kluczem do zdrowia psychicznego i fizycznego

„Walcz lub uciekaj”

To stan pełnej gotowości naszego organizmu do ratowania się przed zagrożeniem:

serce bije szybciej, wzrasta ciśnienie krwi, tętno i oddech przyśpiesza, mięśnie całego ciała mocno napinają się.

Taka reakcja na stres (czyli na sytuację zagrażającą) jest całkowicie naturalna i pomaga nam ratować nasze życie i zdrowie. Niestety, kiedy występuje zbyt często, staje się poważnym obciążeniem dla organizmu, który nie ma możliwości odpocząć, lecz cały czas jest w gotowości do walki lub ucieczki. Mówimy wówczas o chronicznym stresie.

A teraz spójrzmy na reakcję „walcz lub uciekaj” raz jeszcze: serce bije szybciej, wzrasta ciśnienie krwi, tętno i oddech przyśpiesza, mięśnie całego ciała mocno napinają się …

Brzmi znajomo?

Czytaj więcej...

Drodzy Rodzice!
Śledząc bieżące informacje oraz doniesienia płynące z massmediów na temat pandemii koronawirusa i jej konsekwencji, chciałabym Państwa wesprzeć różnymi poradami, które na bieżąco będę starała się aktualizować.
Dzisiaj przesyłam Państwu ciekawe nagranie oraz artykuł mający na celu wsparcie emocjonalne dla dzieci w tym trudny okresie.
-WSPARCIE EMOCJONALNE DLA DZIECI - NAGRANIE
https://bycblizej.pl/2020/03/14/koronawirus-emocjonalne-wsparcie-dla-dzieci/
-JAK WSPIERAĆ DZIECI W OKRESIE PANDEMII?
https://psychoterapia.plus/jak-wspierac-dzieci-w-okresie-pandemii-koronawirusa/

Ponadto, mając na uwadze dobro dzieci i młodzieży przesyłam również ciekawe wskazówki zaczerpnięte z Internetu, dotyczące mobilizowania ich do nauki w domu.

jak skutecznie


Pozdrawiam, Izabela Wajske – pedagog szkolny