obiady styczeń

e Planetobus 2020.10.02 2 Śmigiel

klepsydra

życzenia

Wszystkim członkom społeczności szkolnej Samorząd Uczniowski przesyła filmowe życzenia https://fb.watch/2wMCaEwaI7/

christmas 2995005 1920

Uczniowie przebywający podczas nauki zdalnej w świetlicy szkolnej, oprócz lekcji, mieli zajęcia z wychowawcami świetlicy. W okresie przedświątecznym dzieci wykonały prace plastyczno – techniczne, uczyły się piosenek o zimie i śpiewały kolędy. W klimat przedświątecznego oczekiwania wprowadzały chłopców i dziewczęta także książki o tematyce bożonarodzeniowej, czytane przez wychowawczynie świetlicy. (IK)

swieta swietlica001 swieta swietlica002 swieta swietlica003

christmas 3026685 1920

Ulubione pozycje – asany uczniów klasy 2c, którzy w okresie zdalnego nauczania w ramach programu „Kreatywna joga dla najmłodszych w szkole” ćwiczą w zaciszu domowym.

joga 2c

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej realizuje w grudniu kampanię społeczną pod hasłem „By powstał dom trzeba wiele troski. Nie pozwól mu się rozsypać”. Celem kampanii jest podniesienie świadomości społeczeństwa i uwrażliwienie go na zjawisko przemocy w rodzinie, szczególnie w okresie epidemii wywołanej przez COVID-19 oraz dotarcie do szerokiego grona polskiego społeczeństwa, jak również wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży zagrożonych lub dotkniętych przemocą w rodzinie.

W ramach kampanii dla uczniów zostały przygotowane krótkie animowane formy filmowe z uwzględnieniem grup wiekowych uczniów klas I-III i IV-VIII, które służyć będą realizacji założonych celów kampanii.

Drodzy uczniowie! Zachęcamy do projekcji filmów!

film dla klas I-III

film dla klas IV-VIII

Uczniowie klas 8 i 7 mieli okazję, w ramach zajęć z doradztwa zawodowego, uczestniczyć w zajęciach, które miały na celu przybliżyć im zawód artysty muzyka oraz ratownika medycznego. Spotkanie ON-LINE z Emilią Ziegler oraz Joanną Kudłaszyk były doskonałą okazją do uświadomienia młodzieży, jak ważne przy wyborze szkoły ponadpodstawowej oraz zawodu mają zainteresowania, umiejętności, działalność pozaszkolna oraz niewątpliwie sumienność, pracowitość, wiara we własne możliwości, wyznaczenie sobie celu i dążenie do jego realizacji. Dziękujemy bardzo Emilii Ziegler oraz Joannie Kudłaszyk za spotkanie, poświęcony czas i ciekawe lekcje zawodoznawcze. Miło jest widzieć, czym zajmują się absolwenci naszej szkoły. Jeszcze miłej jest usłyszeć, że realizują się zawodowo i pracują w zwodzie, który był ich marzeniem i który daje satysfakcję. Życzymy kolejnych sukcesów! Dziękujemy! (IS)