W piątek 9 marca i w poniedziałek 12 marca odbyła się I cześć przesłuchań w Szkolnym Konkursie Piosenki. Po wysłuchaniu blisko 70 uczestników komisja wybrała osoby, spośród których zostaną wyłonieni laureaci.

konkurs piosenki 02   konkurs piosenki 10   konkurs piosenki 54

 

Do drugiego etapu przesłuchań zakwalifikowali się uczniowie:

Czytaj więcej...

W piątek 9 marca dzieci z gr.0b i 0d odwiedziły Stację Uzdatniania Wody w Kościanie. Podczas wycieczki dzieci poprzez ciekawe filmiki i prezentacje dowiedziały się, jak można oczyścić wodę, jakie ma zastosowanie oraz jak należy ją oszczędzać. Najciekawszym punktem programu, który niezwykle zaciekawił przedszkolaków, były bardzo widowiskowe eksperymenty wykonane przez technologa. Na koniec wycieczki dzieci mogły spróbować czystej wody.

wycieczka

zbiorka jakub

Szesnaścioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie”, który jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego „Matematics in focus”. Konkurs miał na celu budowę wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji i myślenia matematycznego, popularyzowanie „królowej nauk”. Uczniowie ze Śmigla przesłali do organizatorów kilkadziesiąt prac. Z inicjatywy pani wicedyrektor Joanny Pawlickiej i dzięki sponsorowi – Samorządowi Uczniowskiemu, jeden z uczestników konkursu – Stanisław Świdziński – zaprojektował album, w którym znalazły się wszystkie prace, biorące udział w konkursie. Fotoksiążka została przekazana do biblioteki szkolnej. Zachęcamy do jej obejrzenia. (AR)

Wspierając ucznia w procesie podejmowania decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia, 6 marca br. na terenie naszej szkoły odbyły się Targi Edukacyjne, które na stałe wpisały się już do kalendarza imprez szkolnych. Z zaproszenia do udziału w tym wydarzeniu skorzystało 13 szkół. Po części oficjalnej, która nastąpiła o godz. 10.00 i podczas której gości powitał dyrektor, pan Robert Plewka, uczniowie klas II i III gimnazjum mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną przybyłych szkół. (IS)

targi eduk07a

Galeria: Targi edukacyjne

 

Kacper Jąder, Łukasz Skoracki i Konrad Nadolny reprezentowali naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas VI "Jestem mistrzem matematyki". Organizatorem matematycznych zmagań, w których udział wzięli przedstawiciele 15 szkół powiatu kościańskiego, była Szkoła Podstawowa nr 1 w Kościanie. W gronie laureatów znalazł się Kacper Jąder, który zajął II miejsce. Gratulujemy!

konkurs matematyczny 02   konkurs matematyczny 01   konkurs matematyczny 03

XVIII Gminny Konkurs Ortograficzny „Zostań mistrzem ortografii” pod patronatem burmistrza Śmigla, odbył się w poniedziałek, 5 marca br. w naszej szkole. Wzięło w nim udział 30 uczniów, w tym śmigi elanie: Maja Han, Joanna Nowacka, Anna Nowak, Paulina Cichoszewska, Aldona Kotecka i Igor Sołtysiak. Chłopcy i dziewczęta z terenu gminy Śmigiel mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z ortografii, pisząc dyktanda o pierwszych oznakach wiosny i planach wakacyjnych grupy przyjaciół. Teksty najeżone były niełatwymi wyrazami, ale uczestnicy dzielnie zmagali się z ortograficznymi pułapkami, choć i oni popełniali błędy. Wśród uczniów klas IV-VI najlepsza okazała się Magdalena Szymańska ze Starego Bojanowa. Drugie miejsce zajęła Paulina Marciniak (również ze szkoły w Starym Bojanowie), a trzecie – po dogrywce – Weronika Skrzypczak z Czacza. W kategorii klas VII szkoły podstawowej i oddziałów gimnazjalnych mistrzem ortografii została uczennica Szkoły Podstawowej w Starej Przysiece Drugiej, Joanna Licha. Za nią uplasowali się Paulina Cichoszewska i Igor Sołtysiak ze Śmigla. Gratulujemy!
Laureaci konkursu odbiorą dyplomy i nagrody z rąk burmistrz Śmigla w terminie późniejszym.

gkort02 gkort04

Nasza szkoła w ramach porozumienia otrzymała nieodpłatnie od firmy „Ekolink” z Wrocławia meble ekologiczne wykonane z tektury, posiadające dodatkowy walor edukacyjny w postaci elementów graficznych. Meble (3 stoliki, 12 krzeseł, 4 skrzynie do przechowywania zabawek, 2 półki) znajdują się w kąciku rekreacyjnym przy dużej sali gimnastycznej. W trakcie przerw bardzo chętnie korzystają z nich uczniowie klas trzecich. Ekologiczne meble w szkole - zdjęcia

meble z kartonu 01   meble z kartonu 04   meble z kartonu 06

Uczniowie z klasy IIB gimnazjum podczas lekcji języka polskiego przeprowadzili sąd nad Balladyną. Gimnazjaliści podeszli do zadania twórczo i kreatywnie, zadbali o stroje oraz atrybuty charakterystyczne dla postaci występujących w dramacie Juliusza Słowackiego. Niecodzienna lekcja języka polskiego, prowadzona pod kierunkiem p. Joanny Pawlickiej, przyczyniła się nie tylko do poszerzenia wiedzy uczniów na temat dramatu i omawianego dzieła, ale też pozwoliła rozwinąć gimnazjalistom ich aktorskie umiejętności oraz dostarczyła wielu pozytywnych emocji. (Maja Wielińska)

sad balladyna05 sad balladyna08

obiady marzec