5 października odbyły się w naszej szkole wybory do rady Samorządu Uczniowskiego. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwała komisja, która sporządziła listy uczniów upoważnionych do głosowania. Na ich podstawie wydawane były karty, których odbiór każdy uczeń potwierdzał własnoręcznym podpisem. Po przygotowaniu lokali wyborczych, które znajdowały się na parterze i pierwszym piętrze, przyszedł czas na oddawanie głosów. Do głosowania uprawnionych było 892 osób, a w wyborach, które przebiegały bez zakłóceń, wzięło udział 826 uczniów. Wyniki głosowania zostaną podane w poniedziałek.

wybory SU03 wybory SU17

Galeria Wybory do rady SU

Pierwszy miesiąc, a zarazem okres adaptacyjny w grupie „0” C wypełniony był czasem zabawy i różnorodnych zajęć wychowawczo - dydaktycznych. Poznawaliśmy szkołę, mówiliśmy o bezpieczeństwie oraz wcielaliśmy się w różne postaci, odgrywając sceny z dobrze dzieciom znanych baśni. Korzystając z pięknej pogody ćwiczyliśmy w parku i spacerowaliśmy po okolicy. Było też dużo powodów do świętowania – obchodziliśmy w grupie Dzień Przedszkolaka oraz Dzień Chłopca.

grupa 0c 08   grupa 0c 12

Galeria: Wrzesień w grupie 0C

Do wyborów pozostało tylko 2 dni. Dziś kandydatki zaprezentowały się przed swoimi wyborcami. Podczas apeli wychowawczych dziewczęta przekonywały do głosowania na nie i przedstawiały, co zamierzają zrobić jako członkinie rady Samorządu Uczniowskiego.

prezentacje kandydatów

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że od piątku 5 października br. zostają wznowione odwozy po 6 lekcji tj. 13.45 w kierunkach Nietążkowo, Poladowo i Żegrówko.

bus

1 października świętowaliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczyny składały kolegom życzenia i wręczały drobne upominki. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego ogłoszono poniedziałek dniem krawata i muszki. Wielu uczniów, a także nauczycieli, przybyło tego dnia do szkoły w atrybutach, który kojarzą się z szykiem i elegancją. Na szczególne wyróżnienie zasłużyły klasy, w których wszyscy lub prawie wszyscy założyli krawaty. Wszystkim Panom z naszej szkoły, tym małym i tym dużym, w dniu życzymy Ich święta samych szczęśliwych dni w życiu, uśmiechu na twarzy oraz spełnienia marzeń.

dzien krawata muszki014

Galeria Dzień Krawata i Muszki

5 października br. odbędą się w naszej szkole wybory do rady Samorządu Uczniowskiego. Do 26 września br. potencjalni kandydaci w wyborach zbierali podpisy wśród uczniów popierających ich kandydatury. Następnie musieli złożyć listy u opiekuna Samorządu Uczniowskiego, p. Moniki Włoch. Następnego dnia komisja wyborcza przystąpiła do pracy i sprawdziła, czy dane i podpisy zawarte na kartkach są autentyczne. Ponieważ wszystkie listy zawierały odpowiednią, określoną w ordynacji wyborczej, ilość podpisów, ramowy program wyborczy, a podane dane były prawdziwe, komisja podała do wiadomości listę kandydatów. W wyborach do rady Samorządu Uczniowskiego kandydują: Oliwia Dudkowiak z 6c, Roksana Jaszkiewicz z 7a, Paulina Krzyślak z 7c, Wiktoria Lemańska z 7d, Julia Siejak z 6b.

 wyborySU02wybory SU01

Noc Naukowców to wydarzenie, którego ideą jest popularyzacja nauki oraz zachęcenie dzieci i młodzieży do podjęcia w przyszłości kariery naukowej. W piątek 28 września 2018 r. uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum wzięli udział w imprezie naukowej, przygotowanej przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Podczas pobytu w kampusie uniwersyteckim uczestniczyli w wykładach i pokazach z fizyki, chemii i historii. Był to dla wszystkich udany wyjazd, pełen niezapomnianych wrażeń.

 noc naukowcow02noc naukowcow05

Galeria Noc Naukowców 2018

Dyrektor szkoły informuje, że zebrania z rodzicami odbędą się w poniedziałek 1 października o godz. 17:30. Po spotkaniach z wychowawcami "otwarty poniedziałek".

zebranie

Szanowni Rodzice i Uczniowie klas ósmych i trzecich gimnazjum!

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami nt. rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2019/2020 umieszczonych na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zostały tam zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów.

Informacje dla kandydatów do publicznych szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2019/2020.