Dyrektor szkoły informuję, że w związku z termomodernizacją szkoły i trwającymi pracami uczniowie kl.I-VII oraz klas gimnazjalnych nie mogą korzystać ze stołówki szkolej. Herbata oraz obiady nie będą wydawane, aż do odwołania.

Wszystko, co dobre, szybko się kończy. Po ponad dwumiesięcznej przerwie w naszej szkole zabrzmiał dzwonek obwieszczający nadejście nowego roku szkolnego 2017/2018, roku pełnego zmian.

rozpoczęcie roku szkolnego 01rozpoczęcie roku szkolnego 07 rozpoczęcie roku szkolnego 20

Czytaj więcej...

1 września br. poczet sztandarowy, uczniowie i nauczyciele uczestniczyli w mszy św. rozpoczynającej rok szkolny 2017/2018. Po niej przedstawiciele społeczności uczniowskiej złożyli kwiaty i znicze na Placu Rozstrzelanych, pod tablicą poświęconą rozstrzelanym we wrześniu 1939 roku mieszkańcom Śmigla, upamiętniając w ten sposób 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej. (rm)

1 września 02 1 września 031 września 01

Wszystkim dzieciom i ich rodzicom życzymy wspaniałych, pogodnych, wesołych oraz bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń i chwil. Do zobaczenia we wrześniu!

wakacje1

 

W piątek 23 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2016/2017. Podczas uroczystości nagrodzono uczniów za najwyższe wyniki w nauce oraz pracę na rzecz społeczności szkolnej. Przedstawicielki uczniów podziękowały nauczycielom za trud pracy włożony w wychowanie oraz naukę dzieci. Na zakończenie klasa VId zaśpiewała piosenkę z repertuaru kabaretu OT.TO - "Wakacje" wprowadzając wszystkich w prawdziwie wakacyjny nastrój. Zdjęcia w galerii: Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

zakończenie roku szkolnego 03zakończenie roku szkolnego 33zakończenie roku szkolnego 48

Czytaj więcej...

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań. W ostatni czwartek roku szolnego odbyły się apele, podczas których wręczono nagrody laureatom szkolnych konkursów. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym! Zdjęcia w garerii: Apel - nagrody za konkursy w roku szkolnym 2016/2017

apel nagrody za konkursy 02   apel nagrody za konkursy 37

 

Szkolną tradycją stał się mecz nauczyciele-uczniowie, który rozgrywany jest w ostatnich dniach roku szkolnego. Sportowe spotkanie poprzedzone jest wręczeniem nagród w szkolnym plebiscycie na najlepszego sportowca. W tym roku rozegrano mecz siatkówki, który wygrali nauczyciele 3:0. Zdjęcia w galerii: Najlepsi sportowcy i mecz nauczyciele-uczniowie.

sportowcy 09   sportowcy 19   sportowcy 30

We wtorek 20.06.2017r. klasa VI b zakończyła realizację projektu autorstwa p. Magdaleny Plewki: „Dwujęzyczna książka kucharska – tradycyjne przepisy dań z Polski i Wielkiej Brytanii”. W ramach projektu, uczniowie pracowali nad stworzeniem książki kucharskiej w języku polskim i angielskim, która przedstawia tradycyjne dania z Polski i Wielkiej Brytanii. Szóstoklasiści stworzyli również prezentację multimedialną, która została przedstawiona pozostałym uczniom szkoły. Powstała książka kucharska, która dostępna jest dla wszystkich uczniów – 3 egzemplarze przekazano do biblioteki szkolnej. W końcowej fazie, dzieci samodzielnie przygotowały jedno z dań – deser z chleba tostowego (ang. „bread and butter pudding”). Uczniowie postanowili deserem poczęstować również Burmistrz Śmigla panią Małgorzatę Adamczak. W tym celu udali się do Urzędu Miasta i przekazali pudding wraz z egzemplarzem książki kucharskiej. Projekt pokazuje, że nauka wcale nie musi być nudna, co potwierdza bardzo aktywny udział uczniów w tym przedsięwzięciu. Zdjęcia w galerii: Projekt - polsko-angielska książka kucharska.

projekt książka kucharska 14

W poniedziałek 19 czerwca naszą szkołę odwiedzili panowie z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lesznie - Stanisław Wojciak - dyrektor leszczyńskiego ośrodka oraz Zygmunt Haupt. Dzięki ich pomocy i wsparciu na terenie naszego boiska szkolnego powstało Miasteczko Ruchu Drogowego, które posłuży dzieciom do ćwiczenia bezpiecznego poruszania się po drodze oraz przygotowania się i egzaminu na kartę rowerową. Spotkanie było okazją do podziękowań, które złożyła pani burmistrz Małgorzata Adamczak, dyrektor szkoły pan Robert Plewka oraz przedstawicieli społeczności uczniowskiej Monika i Wiktoria. Zdjęcia w galerii: Miasteczko rowerowe

 miasteczko rowerowe 1   miasteczko rowerowe 9   miasteczko rowerowe 4

W sobotę 10 czerwca w  Śmiglu odbyły się XXIV Biegi Uliczne. W imprezie, jak co roku udział wzięła liczna grupa uczniów naszej szkoły. Niektórzy z nich zajęli miejsca na podium w swoich biegach. Dzięki dobrym wynikom indywidualnym Szkoła Podstawowa w Śmiglu wygrała również puchar w klasyfikacji szkół. 

biegi1biegi2biegi3biegi4biegi5

Czytaj więcej...