Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i zbliżającej się setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego 13 listopada br. na zaproszenie klasy Id przybył do naszej szkoły żołnierz z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Młodszy chorąży Krzysztof Pelec w historycznym mundurze powstańca wielkopolskiego odwiedził przedszkolaków i uczniów klas I - III. Zaproszony gość omówił umundurowanie żołnierza i przybliżył dzieciom znaczenie powstania wielkopolskiego w dziejach naszej Ojczyzny.

spotkanie z żołnierzem 05   spotkanie z żołnierzem 09

Galeria: Spotkanie z żołnierzem

Za nami kolejne dni spędzone na poznawaniu tego co nieznane nam do tej pory oraz doskonaleniu własnych umiejętności. W październiku w ramach zajęć wychowawczo – dydaktycznych uczestniczyliśmy w wycieczce do lasu w Żegrowie, tworzyliśmy wspólnymi siłami makietę lasu oraz przygotowywaliśmy pyszny i przede wszystkim zdrowy mus owocowy. W czasie minionego miesiąca poznaliśmy także bliżej zawód lekarza, odwiedziliśmy pobliski sklep oraz rozwijaliśmy umiejętność współpracy w grupie, aby na początku listopada wziąć udział w „zespołowym” konkursie plastycznym skierowanym do wszystkich dzieci z oddziałów przedszkolnych pt. „Nasze Godło – Orzeł Biały”. Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości gościliśmy żołnierza w mundurze powstańca wielkopolskiego, obejrzeliśmy film pt. „Polak Mały” oraz braliśmy udział w obchodach tego święta w szkole.

grupa 0c 11   grupa 0c 07   grupa 0c 10

Galeria: Z życia grupy "0" C - październik

JS

9 listopada br. uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu dla Niepodległej. O godz. 11.11 na boisku szkolnym wspólnie odśpiewali cztery zwrotki naszego hymnu narodowego.

rekord dla niepodległej 08

Galeria: Rekord dla Niepodległej

11 listopada obchodzić będziemy setną rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji członkowie społeczności szkolnej „mogli zapatrzeć się w przeszłość” i przybliżyć sobie wydarzenia z historii naszego kraju. W piątkowe przedpołudnie zaproszeni goście, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wysłuchali najpierw laureatów konkursów (recytatorskiego i pieśni patriotycznej). Później obejrzeli montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez chłopców i dziewczęta pod kierunkiem p. Moniki Włoch i p. Iwony Włoch. Młodzi aktorzy i wykonawcy przywołali w tekstach i piosenkach wydarzenia z naszej historii - od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości, udowadniając, że droga do wolnej Polski prowadziła „przez krew i blizny”. Ponadto przekonywali, że „mamy to szczęście, że żyć nam przyszło w kraju nad Wisłą”.

100 lat niepodległej 11 100 lat niepodległej 64  100 lat niepodległej 56

Galeria: Apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

9 listopada br. gimnazjaliści, którzy uczestniczyli w warsztatach ekologicznych, rozdawali torby wielokrotnego użytku swoim kolegom, koleżankom, pracownikom szkoły oraz mieszkańcom miasta.

akcja torby05 akcja torby23akcja torby22

Galeria Promowali torby ekologiczne

We wtorek, 6 listopada br. gimnazjaliści z naszej szkoły wzięli udział w warsztatach ekologicznych. Uczniowie odwiedzili Zakład Zagospodarowania Odpadów w Czempiniu i kompostownię w Piotrowie Pierwszym. Celem wycieczki było poznanie procesu przetwarzania odpadów. Gimnazjaliści otrzymali torby ekologiczne i artykuły piśmiennicze wykonane z surowców wtórnych. (r)

warsztaty ekologia01

Galeria Ekologiczne warsztaty

Sześcioosobowe drużyny z klas VII 6 listopada 2018r. wzięli udział w grze miejskiej z okazji 100–lecia niepodległości przygotowanej przez pana dyrektora, nauczycieli historii (p. Janowicz, p. Chudaka i p. Szudrę), p. Plewkę i harcerzy. Uczestnicy przemieszczali się po Śmiglu pomiędzy wyznaczonymi punktami według podanych wskazówek i wykonywali zadania, które były związane z historią naszego kraju (w szczególności z wydarzeniami i postaciami związanymi z odzyskaniem niepodległości i historią Śmigla). Ponadto gracze otrzymali elementy niezbędne do rozwiązania zagadki. Wszystkie zadania i zagadkę najszybciej rozwiązali przedstawiciele klasy VII d, a największą ilość punktów i pierwsze miejsce zdobyli reprezentanci klasy VIIc. (MJ)

gra miejska 09

Galeria: Gra miejska na 100 lecie niepodległości

Dyrektor szkoły informuje, że poniedziałek 12.11. jest dniem wolnym dla wszystkich uczniów i przedszkolaków.
Szkoła jest nieczynna.

5 listopada br., pięcioro uczniów z oddziałów gimnazjalnych i sześcioro ze szkoły podstawowej przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W czasie 90 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z fizyki.

fizyka

Czytaj więcej...

W piątek, 26 października 2018 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Wzięło w nim udział czworo uczniów z klasy ósmej i dwie osoby z gimnazjum.

Czytaj więcej...