We wtorek 21 maja klasy 1b i 1d pojechały na wycieczkę do Poznania. W stolicy Wielkopolski pierwszoklasiści brali udział w zajęciach w Muzeum Rogala, zwiedzali zabytki Starego Miasta, katedrę oraz poznali legendy i gwarę poznańską w Blubry 6D.

wycieczka 1a i d   wycieczka 1 a i d

Trzyosobowa drużyna dziewcząt z naszej szkoły w dniach 17-18 maja uczestniczyła w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym w Rawie Mazowieckiej. 🏓 Weronika Świniarska, Katarzyna Nowak i Weronika Trybula zajęły bardzo wysokie 10 miejsce wśród 24 najlepszych szkół w Polsce. Dziewczynom i pani trener Danucie Strzelczyk gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 

tenis mp

15 maja dzieci z grup "0"B i "0"C wspólnie wybrały się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej w Nowym Jaromierzu, aby poznać kulturę i tradycję Indian. Mimo kapryśnej pogody udało się w pełni zrealizować plan wycieczki i wszyscy zadowoleni, pełni entuzjazmu wrócili do domu.

wycieczka gr0

Jak co roku Centrum Kultury w Śmiglu na początku maja zorganizowało imprezę ph. „W Krainie Baśni i Bajek”, w której udział wzięli wychowankowie oddziałów „0” oraz klas I-III naszej szkoły. Dzieci przebrane za postacie bajkowe przemaszerowały ulicami miasta, by wspólnie z rówieśnikami ze szkół i przedszkoli gminy Śmigiel podsumować imprezę piknikiem przy amfiteatrze. Podczas podsumowania zostały wręczone nagrody za konkursy organizowane w ramach tej imprezy.

bajkowy korowód

 

Wśród laureatów z naszej szkoły znaleźli się:

Czytaj więcej...

Maj i czerwiec to dla zawodniczek UKS Śmigiel okres wytężonej pracy na siatkarskich boiskach. Już pierwsze turnieje rozegrane w od 17 do 19 maja okazały się bardzo udane. Zespół młodziczek po raz piąty udał się do miejscowości Nove Veseli w Czechach na turniej o Kryształową Kulę (rocznik 2003) i złoty puchar (rocznik 2005). Nasz zespół grający bez kilku podstawowych zawodniczek zostawił po sobie bardzo dobre wrażenie. Śmigielanki w starciu ze starszymi zawodniczkami uplasowały się na 7 miejscu w gronie 12 zespołów. W niedzielę rozegrano turniej dla dziewcząt z rocznika 2005 i młodszych, w którym nasze siatkarki zajęły I miejsce. Mecz finałowy z zespołem z Bedrichowa był najlepszym spotkaniem zawodów. Emocje turnieju i wrażenia po międzynarodowym wyjeździe na długo pozostaną w pamięci naszych zawodniczek (Wiktorii Stachowiak, Zofii Świdzińskiej, Weroniki Szuster, WeronikaiFurmaniak, Martyny Szczepanik, Raisy Zdziabek, Martyny Sobierajska, Natalii Primel, Otylii Sworackiej, Oliwii Szlafki, Mai Kaminiarz, Mai Woś).

siatkowka2 siatkowka3

Czytaj więcej...

Uczennice naszej szkoły i zarazem zawodniczki UKS Śmigiel Ewa Śmigaj oraz Wiktoria Lemańska zdobyły złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Dziewczyny są członkiniami kadry Wielkopolski, która po raz pierwszy w 25-letniej historii turnieju zdobyła złoty medal. Tym bardziej cieszy fakt, że w zespole grały śmigielanki. Turniej, w którym wystąpiły reprezentacje 16 województw, został rozegrany w dniach od 16 do 19 maja w Ostrowcu Świętokrzyskim. Gratulujemy dziewczynom i życzymy kolejnych owocnych występów. (RP)

siatkowka1

Na zaproszenie ZSP w Nietążkowie 16 maja br. przedstawiciel naszej szkoły – Jakub Matuszewski z klasy IIIB – brał udział w drużynowym konkursie gastronomicznym. Każda ekipa składała się z dwóch osób dorosłych, ucznia szkoły ponadgimnazjalnej oraz ucznia szkoły gimnazjalnej/szkoły podstawowej. Drużyny rywalizowały pod czujnym okiem mentora i przygotowywały potrawy na żywo w formule BLACK BOX. Wszystkich uczestników dopingowali zebrani goście oraz grupa kibiców z zaproszonych szkół, w tym również ze Śmigla. Jury konkursu miała nie lada wyzwanie podczas oceny przygotowanych przez nich potraw. Drużyna, w składzie której był nasz uczeń, zajęła II miejsce. Gratulujemy Jakubowi oraz życzymy dalszego rozwijania pasji, jaką jest gotowanie.(IW)

festiwal kulinarny6 festiwal kulinarny8

Galeria Sukces Jakuba w konkursie gastronomicznym

Na jednym ze szkolnych korytarzy pojawiła się wystawa prac naszych uczniów na temat hejtu i mowy nienawiści. Uczniowie wyrażali w nich, w jaki sposób możemy walczyć z tym zjawiskiem na co dzień. Oglądając prace, możemy przekonać się, że pomimo iż każdy z nas jest inny bo różnią nas: wygląd, pochodzenie, religia czy poglądy, to mamy prawo do poszanowania naszej odmienności. Zgodnie z tematem wystawy: "Komentuj- nie obrażaj!” oglądający mogą dowiedzieć się, jak należy postąpić w sytuacji, kiedy sami jesteśmy ofiarami hejtu lub świadkami takiego zjawiska. (EŚ)

nowe zdjecia2

W dniach od 13 do 14 maja uczniowie klas Vb i Ve przebywali na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej. W poniedziałek zwiedzali Twierdzę Kłodzką, Kaplicę Czaszek i Muzeum Papiernictwa w Dusznikach. Następnego dnia odwiedzili Laboratorium Frankensteina w Ząbkowicach Śląskich, zamek w Książu. Spacerowali także wokół Błędnych Skał.

nowe zdjecia1

Uczniowie klasy 5b realizowali na lekcjach języka polskiego projekt „W krainie mitów”. Najpierw musieli w grupach przygotować komiks wylosowanego mitu. Następnie prezentowali wybranego boga greckiego. Piątoklasiści pracowali także metodą stacji, wykonując zadania, w których korzystali z encyklopedii, słowników frazeologicznego i ortograficznego. Musieli także ułożyć pytania do turnieju wiedzowego, który odbył na zakończenie cyklu zajęć.

nowe zdjecia3