18, 19 i 20 kwietnia odbył się egzamin gimnazjalny. We wszystkich szkołach w Polsce przeprowadzany on jest w tym samym dniu i o tej samej godzinie, a jego termin ogłasza Centrala Komisja Egzaminacyjna. W naszej szkole do egzaminu przystąpiło prawie dziewięćdziesięcioro trzecioklasistów. Pierwszego dnia zmagali się z arkuszami z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego, a w czwartek z zadaniami z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. W piątek sprawdzili swoją wiedzę z języków obcych. Na wyniki, które w dużej mierze decydują o przyjęciu do szkół ponadgimnazjalnych, przyjdzie poczekać do czerwca. Najstarszym gimnazjalistom życzymy wysokich rezultatów.

W piątek,13 kwietnia br. odbyła się, trzecia już, wycieczka do Berlina i Tropical Islands. Uczestnicy przejechali autokarem przez centrum stolicy Niemiec. Zobaczyli m.in. symbol pojednania na rzece Szprewie, pozostałości muru berlińskiego, cmentarz żołnierzy radzieckich, Alexander Platz, główny gmach Uniwersytetu Humboldta i budynek opery. Następnie grupa weszła na taras widokowy Reichstagu. Po wizycie w parlamencie Niemiec przyszedł czas na spacer ulicami Berlina. Śmigielanie stanęli przed Brama Brandenburską, zobaczyli pomnik - Muzeum Holocaustu, ruiny kościoła Wilhelm-Gedächtnis-Kirche, kaplicę ewangelicką. Później udali się do największego w Europie wodnego parku rozrywki. Kulkugodzinny pobyt w Tropical Islands był zwieńczeniem wycieczki. (WA)

Berlin 13IV 01   Berlin 13IV 03   Berlin 13IV 04

OBIADY - MAJ 2018

Dni żywienia:  

18  x 2,78zł  tj. 50,04zł

Wpłat przelewem (dokładną kwotę) prosimy dokonać na konto:

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Nr konta 76 8667 0003 0004 4091 2000 0030

Bank Spółdzielczy w Śmiglu.

(podać imię, nazwisko i klasę dziecka)

Termin wpłat 20-26 kwietnia 2018 r.

Ponadto wykupienie obiadów na miesiąc maj w stołówce szkolnej będzie możliwe w dniach 26 i 27 kwietnia 2018 r. w godz. 7.30 - 8.15 i 12.00 - 14.00.

W środowe popołudnie,11 kwietnia br., w średniej sali gimnastycznej odbyła się akcja, która została zorganizowana wraz ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych „Inga”. Do wspólnej zabawy przystąpiło ponad pięćdziesięcioro uczestników. Prowadząca zajęcia pani Magdalena Habernik - Tomowiak „porwała” do zumby dzieci, młodzież i osoby dorosłe, które przybyły w szczytnym celu – by zatańczyć dla Jakuba Mocka, absolwenta naszej szkoły. Podczas akcji zebrano kwotę 687,70 zł, która w całości zostanie przeznaczona na leczenie i rehabilitację Jakuba. Serdecznie dziękujemy.

zumba jakub109

Galeria

28 marca br. na terenie Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu odbył się kiermasz charytatywny dla Jakuba połączony z konkursem - w ramach zbiórki publicznej dla Jakuba Mocka nr 2018/779/OR, którą organizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych INGA.

babeczki

Wyniki konkursu przedstawiają się następującą:

kategoria I (klasa, która upiecze najwięcej babeczek)
I miejsce: klasa Id (wychowawca p. Hanna Mielcarek) : pobyt w sali zabaw Family Club Śmigiel
II miejsce: klasa I e (wychowawca p. Dorota Żak): pobyt na pływalni w Kościanie

Czytaj więcej...

W ślady starszych koleżanek poszły najmłodsze siatkarki ze Śmigla. Reprezentantki naszej szkoły (w składzie Wiktoria Stachowiak - kapitan, Weronika Szuster, Weronika Furmaniak, Ewa Śmigaj, Zofia Świdzińska, Martyna Sobierajska, Martyna Szczepanik, Maja Woś, Otylia Sworacka, Wiktoria Lemańska) zwyciężyły w Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego w Minisiatkówce Dziewcząt, które rozegrano w hali sportowej w Nietążkowie. Drużyna śmigielanek okazała się bezkonkurencyjna, wygrywając wszystkie spotkania bez straty seta. W meczu finałowym dziewczęta pokonały reprezentantki Leszna. Dzięki zwycięstwu zespół uzyskał awans do finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany 23 kwietnia w Stawiszynie. (RP)
Gratulujemy zawodniczkom i ich trenerowi, panu Ryszardowi Primlowi i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu zmagań.

mistrzynie rejon leszno01

7 kwietnia br. kilkunastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego (pana Karola Marciniaka i pana Tomasza Frąckowiaka) w Wiosennych Biegach Przełajowych. Podczas zawodów w Racocie śmigielanie zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując wysokie lokaty w swoich grupach wiekowych. Oliwier Krzyślak z klasy IV zajął I miejsce. Łukasz Skoracki w kat. klas VI i Mateusz Gliniak w grupie klasV II zdobyli drugie lokaty. Trzecie miejsce w swojej grupie wiekowej wywalczył Wojciech Michalski. Na zakończenie zmagań wśród uczestników rozlosowano rower, który otrzymał Bartosz Kamieniarz. Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałym dziękujemy za udział i siłę walki.(TF)

biegi racot01

6 kwietnia 2018 r. uczniowie klas V wzięli udział w turnieju wiedzowo-sportowym pt. „Sławni Polacy w świecie”. Turniej był przygotowany w ramach projektu „Rok dla Niepodległej” przez nauczycieli historii, religii, języka angielskiego, wychowania fizycznego i wychowawców. Honorowy patronat nad konkursem objął poseł Jan Dziedziczak, który wraz z posłem Wojciechem Ziemniakiem, Burmistrz Śmigla Małgorzatą Adamczak oraz Zastępcą Burmistrza Śmigla Marcinem Jurgą zaszczycili społeczność szkolną swoją obecnością. Celem konkursu było rozwijanie u uczniów wiedzy o znakomitych Polakach (naukowcach, sportowcach, lekarzach, muzykach, świętych), wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej, dumy z bycia Polakiem i rozwijanie umiejętności językowych.

SŁAWNI POLACY W ŚWIECIE TURNIEJ 17   SŁAWNI POLACY W ŚWIECIE TURNIEJ 48   SŁAWNI POLACY W ŚWIECIE TURNIEJ 84

 

Czytaj więcej...

Po raz kolejny nasza szkoła przyłączyła się do zbiórki „Góra Grosza”, którą organizuje Towarzystwo „Nasz Dom”. Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W tym roku zebraliśmy olbrzymią ilość groszy, dlatego segregowanie monet oraz liczenie trwało dłużej niż zazwyczaj. Zebraliśmy łącznie 867,48 zł, które ważyło ponad 50 kilogramów. Dziękujemy wszystkim przyjaciołom i sympatykom akcji „Góra Grosza”, tym którzy okazali wiele empatii i przynieśli monety oraz tym, którzy wytrwale zostawali po zajęciach lekcyjnych i liczyli zebrane grosze. (ES)

gg2017 baner strona www

gora grosza101gora grosza102 gora grosza103 gora grosza104 gora grosza105

28 marca drużyna chłopców z klas gimnazjalnych uczestniczyła w Gminnych Mistrzostwach w Piłce Nożnej, które odbyły się na śmigielskim Orliku. Reprezentanci naszej szkoły stanęli w zawodach na trzecim stopniu podium. Gratulujemy!

gmina pilkanozna17gmina pilkanozna21

Galeria Gminne Mistrzostwa w Piłce Nożnej Chłopców