W walentynkowy piątek obchodziliśmy w szkole dzień koloru czerwonego. U wielu uczniów i nauczycieli zauważyliśmy czerwone elementy ubioru. Do akcji SU przyłączyli się też chłopcy i dziewczęta z klas zerowych, w tym grupy Od.

zdjecia luty2

Uczniowie Vd na podsumowanie spotkań z lekturą "Chłopcy z Placu Broni" realizowali projekt pn. "Mój Plac Broni". Efekty trzytygodniowej pracy w grupach przedstawili na lekcji języka polskiego. (r)

zdjecia luty1

Dyrektor szkoły informuje, że w związku z nowym planem lekcji nastąpią zmiany w kursach autobusów do Żegrówka/Bielaw . W poniedziałki odwozy odbywać będą się po 5, 7 i 8 lekcji.

dzieci dzieciom

Dyrektor szkoły informuje, że od poniedziałku 10 lutego 2020r. obowiązuje nowy plan lekcji. 

plan klas 1-3

plan klas 4-8

plan

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że w związku z pracami remontowymi na ulicy Mierosławskiego występują utrudnienia komunikacyjne. Dla pieszych zostanie wygrodzona część ulicy Mierosławskiego (dojście do szkoły).

info

II miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły w gminnym konkursie pt. "Ziemia śmigielska w czasie powstania wielkopolskiego", który odbył się 22 stycznia w Starym Bojanowie. Celem zmagań było upowszechnienie i popularyzacja wiedzy o powstaniu oraz rozbudzenie zainteresowań dziejami małej ojczyzny. Patronat nad konkursem objął Przewodniczący Rady Miejskiej pan Wiesław Kasperski. Nasza drużyna wystąpiła w składzie Olga Paul, Nikola Szymańska i Julia Nowak. Gratulujemy. 

konkurs

W związku z rozpoczynającymi się feriami zachęcamy, aby zapoznać się z informacjami Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z okazji ferii życzymy wszystkim członkom społeczności szkolnej pogodnego i radosnego wypoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten czas umożliwi Wam pełne i bezpieczne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i interesujących przeżyć.

Bezpieczny wypoczynek w okresie ferii zimowych - WKO

Ferie w szkołach - informacje MEN-u

Poradnik bezpiecznego wypoczynku

ferie zima 720x388

Czytaj więcej...

Uczniowie kl. 6b na zakończenie spotkań z książką "W pustyni i w puszczy" Henryka Sienkiewicza pracowali w grupach. Dziewczęta i chłopcy przygotowywali plakaty, na których pokazali najważniejsze zagadnienia związane z obrazem Afryki, stworzonym w powieści. (r)

lektura 6b1  lektura 6b2

W ostatnim tygodniu przed feriami z inicjatywy rady Samorządu Uczniowskiego odbyła się dyskoteka karnawałowa. Na dwie godziny szkolny korytarz zmienił się w salę dyskotekową. Uczestnicy zabawy pokazali, że umiejętności tanecznych i poczucia rytmu im nie brakuje. W rytmach disco, pop bawili się uczniowie klas IV- VIII, a nad bezpieczeństwem czuwali nauczyciele, którym bardzo dziękujemy za poświęcony czas i sprawowanie opieki. (r)

dyskoteka karnwalowa4 dyskoteka karnwalowa8dyskoteka karnwalowa12

Galeria Dyskoteka karnawałowa