Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w dziewiątej edycji konkursu na "Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową", którą organizowało Starostwo Powiatowe w Kościanie. Wzięło w nim udział 409 uczniów ze szkół podstawowych z powiatu kościańskiego oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej i ośrodków wsparcia dziennego. Na wystawie w Kościańskim Ośrodku Kultury można było oglądać tradycyjne szopki wykonane ze słomy, patyczków, gliny, klocków, masy solnej oraz nietypowe jak tipi, w formie książki, a nawet labiryntu czy laptopa. Spośród 378 prac nagrodzono 75 prac, między innymi wyróżniono szopkę uczennicy klasy III d Malwiny Łupickiej oraz Martyny Majorek z klasy Va. Wszyscy uczestnicy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe dyplomy i słodkie upominki.
Dodatkową atrakcją był występ lubińskiego zespołu Semplicze, którzy zaprezentowali się w kolędowym repertuarze.

szopka1   szopka2   szopka3

życzenia

W pierwszych tygodniach grudnia po raz kolejny w świetlicy szkolnej zorganizowano zbiórkę karmy mokrej i suchej, koców, ręczników, misek, smyczy, obroży itp. dla psów, które przebywają w schronisku dla zwierząt w Koszanowie. Uczniowie naszej szkoły chętnie znosili potrzebne dary otwierając serce dla naszych braci mniejszych. Zebrano około 40 kg karmy w puszkach i 80kg karmy suchej oraz wiele potrzebnych rzeczy. W środę 22 grudnia uczniowie klasy IVd pod opieką M. Szymańskiej i I. Kamińskiej zawieźli dary do schroniska. Zdjęcia w galerii: Wizyta w przytulisku

przytulisko 07   przytulisko 19   przytulisko 27

IK

Kolejny raz w świetlicy szkolnej przeprowadzono konkurs plastyczno–techniczny pod hasłem „Drzewko Bożonarodzeniowe” dla uczniów klas I-VI. Wszystkie prace robione były w czasie pobytu dzieci w świetlicy. Na stanowisku konkursowym udostępniono różnego rodzaju materiały i ozdoby. Inspiracje można było zaczerpnąć z książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej. Liczył się pomysł, technika oraz estetyka wykonania drzewka. Na te walory zwracała uwagę komisja konkursowa w składzie: p. Izabela Wajske, p. Violetta Bogdanow, p. Dominika Rusek, Monika Stachowiak i Julia Siejak– przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego. Spośród 36 drzewek wybrano cztery prace: I miejsce zajęła Kornelia Kawecka z klasy VIb, II miejsce Snela Dominika z klasy VIb, III miejsce Marta Kaźmierczak z klasy IIIc, a wyróżnienie przypadło Joannie Wita z klasy VIa.

drzewka BN 02   drzewka BN 07   drzewka BN 10

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu informuje, że od jutra 20 grudnia 2016 autobusy będą kursowały bez zmian na trasie  Śmigiel - Nowa Wieś - Żegrowo - Żegrówko - Bielawy. Mogą być niewielkie opóźnienia ze względu na trwające prace przy remoncie drogi.

W środę 14 grudnia przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w obchodach Gminnego Dnia Wolontariusza w Czaczu. Każda ze szkół miała za zadanie wytypowanie uczniów - wolontariuszy, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy aktywnie działali na rzecz społeczności szkolnej oraz lokalnej. Naszą szkołę reprezentowali: Małgorzata Majer, Malwina Nadolna, Igor Chudak, Olaf Siejak oraz opiekun samorządu uczniowskiego p.Izabela Wajske. Poza uczestnictwem w przygotowanej konferencji, wolontariusze mieli zaszczyt odebrać podziękowania – dyplomy z rąk pani Burmistrz Małgorzaty Adamczak.

wolontariat 01   wolontariat 02   wolontariat 03

IW

Dzieci z klasy IIc i IIe w tym roku otrzymały nietypowy prezent gwiazdkowy. Była nim, wycieczka do Muzeum Ziemi Średzkiej "Dworu w Koszutach". Drugoklasiści oprócz zwiedzania ekspozycji muzeum, wzięli udział w zajęciach „Świętowanie – obyczaje, zwyczaje i tradycje świąt bożonarodzeniowych”. Wysłuchali ciekawych opowieści o życiu ludzi w XIX wieku, tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach plastycznych i spotkali się z Gwiazdorem.

Kotusze 

12 grudnia uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii. Przygotowali ją i przeprowadzili przedstawiciele Bractwa Rycerskiego KERIN. "Żywa" lekcja była okazją do tego, aby zaprezentować wydarzenia historyczne w inny sposób niż na lekcji szkolnej. Podczas niej uczniowie mogli zobaczyć prawdziwą broń, zbroje. Nie lada wyzwaniem było założenie ciężkiej, siedemnastokilogramowej kolczugi, która stanowiła część stroju wojów Mieszka I. Zajęcia te przypadły do gustu wszystkim, gdyż dzieci brały w nich czynny udział, będąc uczestnikami ukazywanych wydarzeń. Zdjęcia w galerii: Żywa lekcja historii

żywa lekcja historii 10   żywa lekcja historii 20   żywa lekcja historii 45

Jak co roku, 6 grudnia w naszej szkole zrobiło sie czerwono od mikołajkowych czapek. Panująca radosna atmosfera oraz mikołajkowe upominki przypomniały wszystkim o zbliżającach się świętach Bożego Narodzenia. Zdjęcia w galerii: Mikołajki 2016

mikołajki 2016 03  mikołajki 2016 10   mikołajki 2016 28

W poniedziałek 5 grudnia do naszej szkoły zawitali żużlowcy: Rafał Okoniewski, Krzysztof Kasprzak, Tobiasz Musielak, Daniel Kaczmarek oraz  Adam Skórnicki. Impreza odbyła się z inicjatywy Rady Rodziców i była niespodzianką dla uczniów z okazji Mikołajek. Podczas spotkania goście opowiadali o swojej karierze, a następnie odpowiadali na pytania uczniów. Sportowcy wręczyli również nagrody za wykonanie zaproszeń, które najbardziej się im podobały, a które otrzymali od dzieci. Zdjęcia w galerii: Mikołajkowe spotkanie z żużlowcami.

spotkanie z żużlowcami 42   spotkanie z żużlowcami 61   spotkanie z żużlowcami 63