Opiekun Samorządu Uczniowskiego informuje, że drugie ważenie kasztanów odbędzie się w środę, 9 października br. W tym dniu kasztany w workach (z nazwą klasy) zostawiamy w wyznaczonym miejscu w piwnicy.

indeks

 

W piątek 4 października obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia ph. 

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Każdy chętny uczeń mógł sprawdzić swoją umiejętność mnożenia i zdobyć "Certyfikat Mistrza". Patrole uczniowskie przeegzaminowały dyrekcję, nauczycieli i pracowników administracji. Delegacje udały się także do Urzędu Miejskiego w Śmiglu, OPS oraz banków. 

ŚTDM 01  logo plŚTDM 03

Galeria: IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

30 września br. świętowaliśmy Dzień Chłopca. Z tej okazji dziewczyny składały kolegom życzenia i wręczały drobne upominki. Z inicjatywy dziewcząt z Samorządu Uczniowskiego ogłoszono poniedziałek Dniem Krawata i Muszki. Wielu uczniów przybyło tego dnia do szkoły w atrybutach, które kojarzy się z szykiem i elegancją. Wszystkim Panom, tym małym i tym dużym, w dniu życzymy Ich święta samych szczęśliwych dni w życiu, uśmiechu na twarzy oraz spełnienia marzeń.

dzień chłopca 06

Galeria Dzień Chłopca

Zachęcamy uczniów kl. VII i VIII oraz ich rodziców do wzięcia udziału w Nocy Zawodowców.

Noc zawodowców

W poniedziałek 30 września poczet sztandarowy naszej szkoły uczestniczył we mszy świętej i uroczystym apelu poległych z okazji 80-tej rocznicy rozstrzelania mieszkańców Śmigla.

poczet 30 09

listcz1 listcz2

ŚDTM

Śmigiel, 27.09.2019r.

             Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu informuje, że Burmistrz Śmigla jako reprezentant Gminy Śmigiel podpisała porozumienia o udostępnienie gabinetu stomatologicznego z panem Krzysztofem Kapek, prowadzącym działalność gospodarczą pod firmą Krzysztof Kapek Poradnia Stomatologiczna „ASMED” w Śmiglu. Świadczenia stomatologiczne, profilaktyka świadczeń stomatologicznych oraz współpraca dentysty z pielęgniarką, higienistką szkolną, dyrektorem szkoły w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia jamy ustnej oraz profilaktyki próchnicy zębów u uczniów odbywać się będzie w gabinecie znajdującym się w Śmiglu przy ul. Skarżyńskiego 5a i świadczone będzie przez dr Alicję Celichowską. Wizyty w gabinecie w ramach porozumienia mogą odbywać się w piątki w godzinach od 9:00 do 13:00.

Klasy 5a i 5b uczestniczyły w czwartek 26 września w aktywnej integracji w terenie. Dzieci uczyły się, jak przetrwać w lesie - zbudować szałas, rozpalić ognisko i się zakamuflować. Największą frajdę sprawiła im zabawa w paintball laserowy w starej bazie rakietowej.

integracja 5a b

Szkolny Klub Wolontariusza ogłasza zbiórkę zabawek dla dzieci w wieku 0-10 lat z Ośrodka Interwencyjno – Readaptacyjnego w Lesznie. Pomysłodawczynią akcji jest uczennica naszej szkoły, Zosia Kurpisz. Zbiórka trwa do 19 października br.

Prosimy o oddawanie:
• maskotek (czystych),
• kompletnych puzzli,gier,
• niezniszczonych zabawek,
• książek.

Dary prosimy przynosić do gabinetów 109A lub 109B.

images