W związku z rozpoczynającymi się feriami zachęcamy do zapoznania się z informacjami Wielkopolskiego Kuratora Oświaty oraz zamieszczonymi na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Z okazji ferii życzymy wszystkim członkom społeczności szkolnej pogodnego i radosnego wypoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. Niech ten czas umożliwi Wam pełne i bezpieczne korzystanie z uroków zimy, dostarczy niezapomnianych wrażeń i interesujących przeżyć.

Bezpieczny wypoczynek w okresie ferii zimowych - WKO

Ferie w szkołach - informacje MEN-u

Poradnik bezpiecznego wypoczynku

ferie zima 720x388

Czytaj więcej...

W czwartek, 10 stycznia br. zorganizowano pogadanki z funkcjonariuszem Posterunku Policji w Śmiglu - sierż.sztab. Marcinem Frąckowiakiem. Tematyka spotkania związana była z nadchodzącymi feriami zimowymi. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie, jak należy bezpiecznie korzystać z uroków zimy i jak unikać zagrożeń. W razie potrzeby pan dzielnicowy służy pomocą (nie tylko w okresie ferii), a kontakt do niego można znaleźć na plakacie zamieszczonym w szatni szkolnej.

bezp ferie01

W niedzielę, 13 stycznia, po raz XXVII zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w poprzednich latach młodzież z naszej szkoły wzięła udział w tym niepowtarzalnym koncercie, wspierając w ten sposób działania Jurka Owsiaka. Na scenie w Czaczu chłopcy i dziewczęta zaprezentowali swoje talenty wokalne i taneczne. Ponadto śmigielscy uczniowie, zaopatrzeni w charakterystyczne puszki i identyfikatory, kwestowali na ulicach miasta, zbierając fundusze na rzecz dzieci i seniorów. (r)

WOSP07 WOSP01 WOSP06

Galeria Wspieramy WOŚP

 

Poczet sztandarowy w składzie: Amadeusz Nadolny, Milena Szczerbal i Aleksandra Wasilewska oraz uczniowie naszej szkoły będący harcerzami uczestniczyli 11 stycznia w obchodach100. rocznicy wymarszu śmigielskiej kompanii do powstania wielkopolskiego. Przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w mszy świętej, a następnie przemaszerowali wraz z pozostałymi uczestnikami uroczystości na rynek, gdzie podczas apelu oddali cześć powstańcom pochodzącym z Ziemi Śmigielskiej. (r; foto UM)

Powwlkp powstwlkp2

Samorząd Uczniowski środki zebrane podczas dyskoteki andrzejkowej przekazał na zakup prezentów świątecznych dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wielkiej Wsi, prowadzonego przez siostry Opatrzności Bożej. Dary dla pensjonariuszy – dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie - zostały przekazane pod koniec grudnia. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

dary01

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko czas prezentów, spotkań, ale także okres, kiedy składamy serdeczne życzenia. Społeczność naszej szkoły skierowała życzenia do m.in. ojca Leona Knabita, który przebywał w Śmiglu w 2014 roku i pozostawił po sobie cudowne wspomnienia.

zyczenia krakow01

Dyrektor szkoły przypomina, że w czwartek 10 stycznia 2019r. odbędą się o godz. 17.30 zebrania z rodzicami, podsumowujące I półroczu roku szkolnego 2018/2019. Liczę na Państwa obecność.

wywiadówka

 

Uczniowie klasy pierwszej pod przewodnictwem pani Barbary Ławniczak wyruszyli z kolędowaniem do młodszych kolegów i koleżanek 21 grudnia 2018 roku. Aniołki, diabełki, dzieci w strojach ludowych, różne zwierzęta, wśród których nie mogło zabraknąć turonia, odwiedziły także wychowanków zerówek. Zaprezentowały krótki program artystyczny, odśpiewały kolędy i świąteczne przyśpiewki, co spotkało się z dużym zainteresowaniem w grupach przedszkolnych. Następnie dzieci w swoich grupach podzieliły się opłatkiem i złożyły sobie życzenia. Nie mogło także zabraknąć wizyty świętego Mikołaja, który został przywitany głośno i radośnie. Po odśpiewaniu kolęd wręczył dzieciom prezenty i zrobił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

świątecznie w zerówce 02   świątecznie w zerówce 07

Galeria:Kolędnicy i święty Mikołaj w zerówkach

W przedświąteczny czwartek odwiedziliśmy piątoklasistkę Zosię Kurpisz. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wręczyliśmy jej kartki świąteczne wykonane przez uczniów oraz upominki zakupione z funduszy zebranych w ramach akcji „Piernikowy zawrót głowy”. Wszystkie podarunki sprawiły dziewczynce ogromną radość. JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY i przesyłamy wszystkim osobom, które wsparły akcje "Gramy dla Zosi" i "Piernikowy zawrót głowy" szeroki uśmiech Zosi i jej uściski.

Zosia

"Prawdziwą miarą człowieczeństwa nie jest ani inteligencja, ani to, jak wysoką pozycję potrafi człowiek osiągnąć na tym szalonym świecie.
Nie. Prawdziwą miarą człowieczeństwa jest to, jak szybko potrafi on reagować na potrzeby innych i jak wiele daje z siebie."
(Anthony Peake)

 

Szanowni Państwo!
W imieniu dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu, komitetu społecznego „Gramy dla Zosi”, organizatorów akcji „Piernikowy zawrót głowy”, rodziców Zosi Kurpisz i samej Zosi pragniemy bardzo podziękować wszystkim Osobom, które w jakikolwiek sposób wsparły ww. akcje. Dziękujemy za Waszą obecność oraz wielkie i otwarte serca w tym okresie świątecznych przygotowań. Dziękujemy, że dzięki Wam Zosia poczuła, że cały czas myślimy o niej, jesteśmy z nią i wspieramy ją oraz jej rodziców w tej trudnej walce z chorobą.
Jednocześnie informujemy, że podczas koncertów charytatywnych „Gramy dla Zosi” udało nam się zebrać kwotę 4060 zł (środki zostały przekazane na konto z przeznaczeniem na leczenie i rehabilitację Zosi). Podczas kiermaszu „Piernikowy zawrót głowy” zebraliśmy 3685,90 zł (pieniądze przeznaczono na zakup upominków dla Zosi).

Zosia dziekujemy