Pod takim hasłem odbył się w świetlicy szkolnej, drugi w tym roku szkolnym, konkurs plastyczny, zorganizowany przez trzy nauczycielki: Marzenę Kowalczyk, Renatę Jankowską i Dominikę Rusek. Jego głównym celem było wyłonienie jednej pracy przedstawiającej ucznia w świetlicy i przerobienie jej w technice komputerowej. Komisja konkursowa w składzie nauczyciele: Aldona Cichocka, Izabela Wajske, Agnieszka Szmytowicz oraz uczniowie: Aleksandra Domagała z kl. Vb, Igor Chudak z kl. IVd, mieli twardy orzech do zgryzienia. Na komisyjnym spotkaniu dokonano ostatecznego wyboru. W wyniku głosowania zwyciężyła praca uczennicy klasy IIId Zofii Świdzińskiej. To jej praca została zamieniona na czarno-biały oraz kolorowy znak graficzny. Wyróżnienie przypadło uczennicy klasy Vb Weronice Targosz.

DSCF6061

Czytaj więcej...

W poniedziałek, 4 maja odbył się w naszej szkole apel z okazji święta Konstytucji 3-go Maja. W ten sposób uczciliśmy nie tylko ważne wydarzenie historyczne, ale także patrona szkoły. Podczas akademii, uczniowie z klasy  I b i VI d, przypomnieli społeczności szkolnej jak ważne w dziejach narodu polskiego było uchwalenie konstytucji w 1791r. oraz znaczenie słowa ojczyzna. Apel został przygotowany przez panie M. Janowicz, D. Piątek, I. Włoch i  V. Bogdanow. Apel z okazji święta Konstytucji 3 Maja

IMG 5917   IMG 5922   IMG 5927

 

W miesiącu kwietniu komisja wychowawcza podsumowała konkurs dla zespołów klasowych IV-VI pod hasłem „KODEKS UCZNIA”. W I półroczu uczniowie wspólnie tworzyli kodeksy. W założeniach każdy kodeks powinien zawierać: tytuł oraz nazwę szkoły, wyjaśnienie w kilku słowach znaczenia hasła Kodeks Ucznia, prawa ucznia, obowiązki ucznia, wyróżnienia i nagrody, kary, postanowienia końcowe.

Komisja w składzie: wicedyrektor szkoły Agata Kulus, pedagog szkolny Izabela Wajske oraz nauczyciele Zdzisława Ratajczak, Krystyna Schulz i Marzena Kowalczyk wybrała pracę wykonaną przez uczniów klasy Vb. Zwycięski kodeks zostanie wyeksponowany na terenie szkoły i będzie obowiązywał od nowego roku szkolnego 2015/2016.

Wręczenie nagrody – tortu ufundowanego przez Radę Rodziców, nastąpiło podczas apelu z okazji święta patrona szkoły. Dziękujemy wszystkim zespołom klasowym zaangażowanym w konkurs, a zwycięskiej klasie jeszcze raz GRATULUJEMY!!!   

IMG 5962    IMG 5967    IMG 5961     

 

  IW        

W dniu 27 kwietnia 2015 roku, po raz czwarty odbył się wyjazd dzieci z kółka artystyczno- katechetycznego wraz z opiekunami do Domu Dziecka w Bodzewie. Uczniowie naszej szkoły przekazali podopiecznym placówki zebrane wcześniej dary: kosmetyki i stroje sportowe. Podczas wizyty czwartoklasiści mieli okazję zobaczyć jak mieszkają i czym zajmują się w wolnym czasie dzieci mieszkające w ośrodku. Atrakcją były wspólne gry i zabawy sportowe. Spotkanie upłynęło w miłej i przyjaznej atmosferze.

podziekowanie

Czytaj więcej...

28 kwietnia w ramach obchodów Dnia Ziemi odbył się krótki apel. Uczniowie klasy IVc, przygotowani przez panią Krystynę Schulz, przedstawili koleżankom i kolegom inscenizację pt „Zanieczyszczenie atmosfery”. Bohaterami byli dziecko, zanieczyszczenia powietrza oraz pani docent, która tłumaczyła wpływ zanieczyszczeń powietrza na stan środowiska i zdrowie człowieka. Na zakończenie wystąpił „dziadek”, który wysłuchał wielu pytań dzieci, a następnie uzmysłowił wszystkim, iż to jaki będzie świat w przyszłości, zależy wyłącznie od nas ludzi. Apel - zanieczyszczenie atmosfery

IMG 5900

We wtorek 28 kwietnia uczniowie naszej szkoły brali udział w niecodziennej lekcji muzyki. Swój program artystyczny zaprezentował duet „Electric Duo” z Łódzkiego Biura Koncertowego „Wirtuoz”. Podczas występu dzieci mogły usłyszeć piękne brzmienie drewnianych skrzypiec. Artyści grali znane motywy muzyczne oraz prezentowali brzmienie różnych instrumentów na skrzypcach elektrycznych. Zachęcali uczniów do wspólnego muzykowania i udziału w konkursach. Podczas koncertu panowała wesoła atmosfera. Koncert smyczkowy  

IMG 5875   IMG 5882   IMG 5853  

 

W piątek 24 kwietnia br. laureaci szkolnego Konkursu Piosenki uczestniczyli w eliminacjach XV Festiwalu Piosenki „Śpiewać może każdy”, które odbyły się w Domu Kultury w Sławie. Festiwal ma charakter konkursowy, dwuetapowy i jest imprezą o zasięgu ponadregionalnym. Laureaci zaprezentowali swoje umiejętności przed komisją konkursową. Trzech uczniów z naszej szkoły otrzymało wyróżnienia tj.: Paulina Szczepaniak z klasy VIc, Martyna Maślanka z klasy VIa oraz Stanisław Świdziński z klasy Vd i tym samym zakwalifikowali się do finału konkursu, który odbędzie się 14 czerwca 2015r. „Śpiewać może każdy” - Sława 2015

DSC01032   DSC01142   DSC01037

16 kwietnia 2015r. uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej w Śmiglu wzięli udział w Szkolnych Igrzyskach Mitologicznych zorganizowanych w ramach projektu przez panią Monikę Janowicz, Agnieszkę Szmytowicz oraz pana Michała Tomczaka. Przez 2 lekcje poczuliśmy się jak w czasach starożytnych Greków. Wszyscy piątoklasiści  włożyli białe szaty i wieńce na głowy. Mogli się wykazać znajomością greckich mitów i bogów, związków frazeologicznych i historii antycznego teatru. Następnie odbyły się igrzyska sportowe tzn. bieg, zapasy, rzut dyskiem i oszczepem. Zmaganiom zawodników towarzyszył głośny i kulturalny doping, za co również były przyznawane punkty. Każda klasa przygotowała również prezentację wylosowanego wcześniej boga oraz komiks do wybranego mitu. Emocje były ogromne. Zwyciężyła klasa V b, drugie miejsce zajęła klasa V d, trzecie V c, a czwarte V a. Zwycięzcom pani wicedyrektor wręczyła puchar oraz dyplom. W nagrodę uczniowie klasy V b będą gośćmi podczas igrzysk w następnym roku szkolnym. Turniej mitologiczny klas V - 2015r.

IMG 5702   IMG 5652   IMG 5817

 

W marca w naszej szkole odbył się konkurs na projekt graficzny o tematyce antytytoniowej, którego organizatorem była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu.  Głównym celem konkursu było promowanie niepalenia, poszerzenie wiedzy uczniów na temat negatywnych skutków palenia tytoniu i kształtowanie postaw asertywnych wobec osób palących papierosy. Z etapu szkolnego do etapu powiatowego zakwalifikowano pracę uczennicy klasy Vb Emilii Tomowiak.

Pod koniec kwietnia szkoła otrzymała informację, że praca Emilii zajęła I miejsce w powiecie kościańskim i będzie go reprezentować w etapie wojewódzkim konkursu. W dniu 7 maja nasza uczennica odebrała nagrodę z rąk wicestarosty kościańskiego Stefana Stachowiaka. Gratulujemy!

          

SAM 2395   20150317 091758   SAM 2397

IW

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu ogłasza zapisy dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły do klasy I Szkoły Podstawowej w Śmiglu .

Zgłoszenia należy składać w sekretariacie szkoły w terminie do dnia 20 kwietnia 2015r. Druk zgłoszenia można pobrać w sekretariacie szkoły podstawowej, w sekretariacie przedszkola lub ze strony internetowej szkoły.

ZGŁOSZENIE PRZYJĘCIA DZIECKA DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ w pliku pdf

mgr Robert Plewka