Na przełomie września i października w naszej szkole odbyła się zbiórka kasztanów. Klasy rywalizowały między sobą w konkursie na zebranie największej ilości. Wśród klas I-III najwięcej kasztanów zebrała klasa IIIb, a wśród klas IV-VI – klasa Vb. Razem zebraliśmy ponad 3 tony. Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję. 

Wyniki zbiórki:

Klasy 1-3: „O”A - 180 kg, „O”B - 8 kg, I A - 59 kg, I B - 49 kg, I C - 140,5 kg, I D - 111,5 kg, II A - 178,5 kg, II B - 297,5 kg, II C - 273,5 kg, II D - 191 kg, III A - 93,5 kg, III B - 456,5 kg, III C - 82,5 kg.

Klasy 4-6: IV A - 67 kg, IV B - 18,5 kg, IV C - 67 kg, IV D - 220,5 kg, V A - 37,5 kg, V B - 284 kg, V C - 193 kg, V D - 74 kg, V E - 69 kg, VI A - 29 kg, VI B - 5 kg, VI C - 30 kg, VI D - 45 kg.10 października 2012r. dzieci z grup przedszkolnych zaprosiły na spotkanie leśniczego z Żegrowa, pana Macieja Augustyniaka. Tematem przewodnim był: „ Las jesienią”. Pan Augustyniak, ogromny pasjonat, który kocha swoją pracę, barwnie opowiadał o złotej polskiej jesieni w lesie, jego mieszkańcach przygotowujących się do zimy oraz podzielił się ciekawostkami z życia łowczego.

IMG 1671

Czytaj więcej...

kwiaty

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy dyrekcji, wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły serdeczne podziękowania i życzenia wielu sukcesów zawodowych, osiągnięcia obranego celu oraz tego, aby podejmowany trud był źródłem satysfakcji i uznania.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiglu


 

Choć wakacje to czas przyjemny, nadszedł ich kres. Nastał czas ponownego spotkania w szkolnych murach. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy tradycyjnie Mszą Świętą i błogosławieństwem ks. Zygmunta Bartkowiaka. O godz. 9:15 spotkaliśmy się na boisku szkolnym. W trakcie krótkiej uroczystości, w której udział wziął Burmistrz Śmigla pan Wiktor Snela, minutą ciszy uczciliśmy poległych podczas II wojny światowej oraz złożyliśmy symboliczną wiązankę kwiatów. Następnie Dyrektor Szkoły pan Robert Plewka powitał nowych uczniów naszej szkoły, a w szczególność przedszkolaków. Po części oficjalnej rozeszliśmy się do klas na krótkie spotkania z wychowawcami. Zobacz zdjęcia w galerii: Rozpoczęcie roku szkolnego 2012/2013

W piątek, 29 czerwca nadszedł długo oczekiwany dzień rozdania świadectw. Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012 uczniowie Szkoły Podstawowej w Śmiglu zaczęli od mszy świętej w kościele farnym, po której wszyscy zebrali się na boisku szkolnym. Oprócz dyrekcji, nauczycieli, dzieci  i rodziców, w uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: sekretarz Śmigla -Maciej Wiśniewski, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Śmigla – Roman Schiller, radny miejski - Włodzimierz Drótkowski, przewodnicząca Rady Rodziców – Dominika Kotecka oraz jej zastępca pani Janina Kotlińska.

SAM 0651

Czytaj więcej...

W czwartek, 28 czerwca br. rozegrany został mecz piłki nożnej nauczyciele kontra uczniowie. Zanim rozpoczęto zaciętą rywalizację nagrodzeni zostali najlepsi sportowcy naszej szkoły. Pamiątkowe statuetki i dyplomy wręczono w kategorii dziewcząt i chłopców.  

SAM 0496

Czytaj więcej...

W środę, 27 czerwca odbyły się apele, na których nagrodzono laureatów konkursów przedmiotowych, jakie odbyły się w naszej szkole w kończącym się roku szkolnym. Uczniom klas 1-3 dyplomy wręczał Przewodniczący Rady Miejskiej Śmigla Pan Wiesław Kasperski, który był fundatorem nagród w jednym z konkursów.  Podczas apelu wyróżniono klasy Ib i IVe, które zebrały największą ilość baterii. Podziękowania i upominki otrzymali także członkowie ustępującego Samorządu Uczniowskiego: Roksana Stachowiak, Wiktoria Kubiak, Adam Wasielewski, Maksymilian Spławski oraz ustępujący chorąży pocztu sztandarowego Jakub Grześkowiak. Zobacz zdjęcia w galerii: Apel - nagrody za konkursy 2012

IMG 1573

We wtorek 26 czerwca odbyła się dyskoteka dla uczniów klas szóstych. Dla tegorocznych absolwentów  była to ostatnia okazja do wspólnej zabawy w murach szkoły.

IMG 1563

Zobacz zdjecia w galerii: Dyskoteka szóstoklasistów

W związku ze zbliżającymi się wakacjami, we wtorek 26 czerwca zorganizowano apele poświęcone bezpieczeństwu. Policjanci z Komendy Powiatowej w Kościanie przeprowadzili pogadanki z uczniami o zagrożeniach z jakimi mogą się spotkać podczas letnich ferii oraz jak zachować się w takich sytuacjach i do kogo zwrócić się o pomoc.

IMG 1492

Czytaj więcej...

W poniedziałek 25 czerwca br. w naszej szkole odbyły się wybory do nowej rady Samorzadu Uczniowskiego. W wyborach kandydowało 10 uczniów z klas trzecich i czwartych. Największą liczbę głosów zdobyli: Wiktor Chudak, Monika Kowalska, Mateusz Hałas, Katarzyna Woś oraz Monika Buchwald. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

IMG 1429

Zobacz zdjęcia w galerii: Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2012