5 czerwca br. świętowaliśmy „Dzień Szkoły bez przemocy”. W ramach obchodów przeprowadzono apele wychowawcze 5, 20 i 21 czerwca br. poświęcone tematyce agresji i przemocy. Uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą przygotowali i przedstawili scenkę profilaktyczną na temat bezpiecznej szkoły. Po przedstawieniu podsumowano konkurs plastyczny w ramach programu „Szkoła bez przemocy” pod hasłem KIBICUJĘ FAIR PLAY. Wszystkie prace biorące udział w konkursie zasługiwały na brawa, a komisja w składzie: p. Krystyna Biniaś, p. Violetta Bogdanow oraz p. Izabela Ratajczak wybrały prace, które następnie zostały nagrodzone. Ponadto w czytelni szkolnej udostępniono literaturę dotyczącą zapobiegania agresji i przemocy w szkole.

IMG 1380

Czytaj więcej...

Uczniowie klas VI c i VId na lekcjach religii wykonali prace metodą projektu na temat: "Zło dobrem zwyciężaj". Tematyka prac dotyczyła wzorców osobowych. Postacie przedstawione na plakatach mogą służyć przykładem i być dla nas wzorem do naśladowania. Prace uczniów można było zobaczyć na wystawie w holu szkoły.

wystawa1

Czytaj więcej...

W niedzielę, 17 czerwca miało miejsce niezwykłe spotkanie. Na terenie przy śmigielskim przedszkolu uczniowie z klasy II b bawili się na PIKNIKU RODZINNYM. Dorośli i dzieci (około 81 osób ) wspólnie spędzali czas na świeżym powietrzu. Każdy mógł wziąć udział w różnych konkurencjach sportowych. Chętnych do zabawy nie brakowało. Były wyścigi w workach, tor przeszkód, skoki na skakance, rzuty do celu, strzały na bramkę i wiele innych atrakcji. Mamy przygotowały pyszny poczęstunek. Można było zjeść kiełbaski pieczone w ognisku oraz pachnące świeżością placki i inne słodycze.

DSCN1414

Czytaj więcej...

W związku z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 Samorząd Uczniowski ogłosił środę 6 czerwca Dniem Kibica. W tym dniu uczniowie przyszli ubrani do szkoły w biało-czerwone stroje, a wielu z nich zaopatrzyła się także w akcesoria kibica: czapki, koszulki, flagi itp.. Na przerwach panował atmosfera jak na prawdziwym meczu piłkarskim.

IMG 1346

Zobacz zdjęcia w galerii: Dzień Kibica

2 czerwca 2012 r. w Zespole Szkół nr 4 w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Mitologiczny dla uczniów szkół podstawowych. Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyło trzech uczniów: Bogusz Kulus z kl. VIb, Angelika Satora z kl. VIc i Oliwia Szul z kl. Vc. Bogusz Kulus zakwalifikował się do finału i zajął trzecie miejsce. Gratulujemy! 

KOROWÓD PRZEBIERAŃCÓW

Dnia 11 maja dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w tzw. Korowodzie Przebierańców. Był to przemarsz ulicami Śmigla poprzebieranych najmłodszych dzieci z okolicznych szkół i przedszkoli. Całą imprezę organizowało Centrum Kultury w Śmiglu skąd wyruszyły dzieci. Punktem docelowym było spotkanie na pikniku koło CK i rozstrzygnięcie konkursu plastycznego. Nasza grupa zerowa także uczestniczyła w tym konkursie, a dwie dziewczynki zostały nagrodzone za wykonanie swoich prac.

SAM 1704

Czytaj więcej...

Siedmioro uczniów naszej szkoły w piątek 25 maja br. wzięło udział w Festiwalu Piosenki "ŚPIEWAĆ MOŻE KAŻDY" SŁAWA 2012. W przesłuchaniach Szkołę Podstawową w Śmiglu reprezentowali laureaci Szkolnego Konkursu Piosenki, czyli Martyna, Nadia, Krzysiu, Mikołaj, Ewa, Wiktoria i Oliwia. Mimo dobrych prezentacji żadnemu z naszych uczniów nie udało się zdobyć wyróżnienia, które dawało możliwość występu podczas finału festiwalu. Wyjazd do Sławy był jednak dla wszystkich dobrym doświadczeniem i lekcją na przyszłość.

IMG 1218

Zobacz zdjęcia w galerii: Festiwal piosenki Sława 2012

W dniach 14-15 maja 2012r. uczniowie z klasy IVd, Vb, VId wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyli w wycieczce krajoznawczo-turystycznej do Kotliny Kłodzkiej .Uczniowie zwiedzili Twierdzę w Kłodzku, Kaplicę Czaszek w Czermnej, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdrój i laboratorium dr Frankensteina  w Ząbkowicach Śląskich.

Czytaj więcej...

Dzieci z klasy IIb wzięły udział w zawodach sportowych i po pokonaniu rywali na szczeblu szkoły, a potem gminy sięgnęły po tytuł Mistrzów Powiatu Kościańskiego w Grach i Zabawach Sportowych. Drużyna startowała w składzie: Malwina Stachowiak, Anna Strzelczyk, Aleksandra Domagała, Nadia Olejnik, Piotr Mieloch, Jakub Ratajski, Tomasz Krzykała i Wiktor Witkiewicz oraz zawodnicy rezerwowi Roksana Kochanowicz i Mikołaj Kozak.

SAM 0034

Czytaj więcej...

W niedzielę 29 kwietnia 2012r. na boisku odbył się festyn. Został on zorganizowany przez Radę Rodziców, Dyrekcję oraz Grono Pedagogiczne z okazji święta naszej szkoły. Celem imprezy było zaprezentowanie śmigielskiej społeczności, a w szczególności rodzicom, talentów naszych uczniów oraz pokazanie, że jest to nie tylko miejsce, w którym można się uczyć, ale także bawić. 

IMG 0871

Czytaj więcej...