Umiesz i lubisz śpiewać – zgłoś się i weź udział w Szkolnym Konkursie Piosenki.

Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń naszej szkoły, który do 8 lutego 2012r.  zgłosi chęć udziału w konkursie na karcie uczestnika oraz przygotowuje jeden, wybrany przez siebie utwór (akompaniament – forma dowolna). Przesłuchania konkursowe odbędą się 1 marca br. od godz. 14:00 w sali 150.   Szczegółowych informacji udziela oraz zgłoszenia przyjmuje pani Małgorzata Szymańska.

W połowie stycznia w holu szkoły stworzona został wystawa pt. „Muzyka w obrazie”. Zaprezentowano na niej prace uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastyczny o tej samej nazwie.

IMG 0311

Czytaj więcej...

We wtorek, 17 stycznia 2012r. klasy Ic i IVd, a w czwartek, 19 stycznia klasy Ia i b wraz z opiekunami wybrały sie na wycieczkę do Leszna. W Centrum Kultury i Sztuki uczniowie obejrzeli film w technologii 3D pt. "Kot w butach". Wszyscy z wielkim zainteresowaniem śledzili przygody lubianego przez siebie kota, przyjaciela Shreka. Dzieciom film bardzo sie podobał. 

kino Leszno 1      kino Leszno2    

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. Takie hasło przyświeca akcji, do której na przełomie listopada i grudnia przyłączyła się nasza szkoła. Towarzystwo „NASZ DOM” (organizator tej akcji) pragnie uświadomić dzieciom i młodzieży, iż każda drobna moneta może pomóc. Zebrane fundusze przekazywane są najbardziej potrzebującym Domom dla Dzieci, rodzinnym domom dziecka i zawodowym rodzinom zastępczym. Po przeliczeniu przez uczniów zebranych pieniędzy, na początku stycznia (zgodnie z życzeniem organizatora) paczka z monetami została przekazana towarzystwu. W naszej szkole zebraliśmy 323,28 zł (12317 monet).

Był taki dzień, który uczniowie szkoły podstawowej zapamiętają na dłużej. W przedświąteczny czwartek 22 grudnia 2011r. w świetlicy szkolnej zorganizowano wigilię.Nauczycielka Marzena Kowalczyk wspólnie z uczniami od kilku tygodni przygotowywała pomieszczenie do wspólnej biesiady.

Czytaj więcej...

Pisanie listów, to już nieco zapomniany system komunikacji korespondencyjnej. Miedzy innymi z tego powodu z inicjatywy nauczycielki Marzeny Kowalczyk w świetlicy szkolnej odnowiono konstrukcje poczty. Od wielu lat służyła uczniom do wspólnych zabaw. Z czasem jednak jej wygląd stał się mało estetyczny. Po pomalowaniu rekwizytu przez szkolnego konserwatora zyskał on nowa barwę.

Czytaj więcej...

W przedświąteczny czwartek 22 grudnia w naszej szkole panowała prawdziwie bożonarodzeniowa atmosfera. W tym dniu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami na wigiliach klasowych, łamali się opłatkiem, otrzymywali drobne upominki. Następnie wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej i wspólnie śpiewali najpiękniejsze polskie kolędy. Na zakończenie dyrektor złożył wszystkim świąteczne życzenia. Zdjęcia: Wspólny śpiew kolęd.

IMG 0270

W piatek, 16 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego miały swój wielki dzień, był to dzień ich występu przed rodzicami, zorganizowany z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Część artystyczna przedstawiona przez dzieci poświęcona była w szczególności tradycjom związanym ze świętami, a przede wszystkim tradycji strojenia choinki. Przedstawienie wzbudzało wiele emocji choć wszyscy byli przygotowani do swej roli. Po występie były życzenia i łamanie się opłatkiem oraz obdarowanie rodziców własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi.

Czytaj więcej...

Uczniowie śmigielskiej szkoły podstawowej oraz gimnazjum w piątek 16 grudnia 2011 udali się na wycieczkę do Berlina. Chłopcy i dziewczęta zwiedzili siedzibę Bundestagu, spacerowali po centrum niemieckiej stolicy, podziwiali Bramę Brandenburską i niezwykły Pomnik Pomordowanych Żydów Europy. Ponadto obejrzeli wystawę w berlińskim Muzeum im. Martina Gropiusa „Drzwi w drzwi. Polska – Niemcy. 1000 lat w sztuce i historii”.

Czytaj więcej...

We wtorek, 20 grudnia uczniowie naszej szkoły, którzy uczą się gry na instrumentach dętych przy Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Śmiglu lub w Szkole Muzycznej w Kościanie wraz z p.I.Włoch grali dla swoich kolegów i koleżanek. Dzięki młodym instrumentalistom, na przerwach rozbrzmiewały melodie najpopularniejszych polskich kolęd. Swoje umiejętności zaprezentowały także dwie dziewczyny grające na gitarach.   Zdjęcia w galerii: Młodzi instrumentaliści grali kolędy.

IMG 0121