W ramach projektu  „Właściwe zachowanie podstawą bezpieczeństwa” dzieci z klas I-III oraz grup przedszkolnych brały udział w zajęciach zorganizowanych w Gminnym Centrum Informacji na temat bezpieczeństwa w sieci. Dla starszych uczniów odbyły się, w ramach godzin wychowawczych (klasy IV) oraz zajęć komputerowych (klasy V), pogadanki z pracownikami Banku PKO BP w Śmiglu. Tematem spotkań było bezpieczne logowanie i internetowe transakcje bankowe. Pracownikom obu instytucji dziękujemy. 

SKO

 

W piątek 9 maja dzieci z oddziału przedszkolnego Gr.0 B wzięły udział w zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Śmiglu „Korowodzie przebierańców”. Przemarsz dzieci przebranych za różne postaci z bajek, baśni i wierszy miał swój początek przy budynku Biblioteki Publicznej w Śmiglu, gdzie najmłodsi z różnych okolicznych szkół i przedszkoli zaznaczyli swój udział. Ulicami miasta przeszły księżniczki, czarownice, królowie, rycerze, krasnale oraz wiele, wiele innych bohaterów znanych wszystkim bajek. Dzieci prezentowały się przepięknie, humory im dopisywały mimo niezbyt sprzyjającej pogody.

SAM 2905

 

9 maja odbyły się krótkie spotkania dla uczniów klas IV, V i VI zorganizowane z okazji dziesiątej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W tym czasie dzieci miały okazję obejrzeć prezentację multimedialną poświęconą UE, wysłuchać wiersza o symbolach unii oraz „Ody do radości”, czyli oficjalnego hymnu europejskiego.

IMG 4197   IMG 4199   IMG 4201

 

W miesiącu kwietniu i maju br. na terenie szkoły przeprowadzono cykl warsztatów dla uczniów klas V.  Tematyka zajęć dotyczyła aspektów formalno-prawnych wolontariatu oraz możliwości rozwojowych, jakie umożliwia praca wolontariacka. Prowadzącą warsztaty była absolwentka naszej szkoły - Joanna Janowicz, wolontariuszka Fundacji Centrum Aktywności Twórczej.     Wolontariat wokół nas -warsztaty     

DSC 1585

I.R.

Szkoła Podstawowa w Śmiglu od 1991 roku nosi zaszczytne imię Konstytucji 3 Maja. W związku z tym, święto narodowe jest dla naszej społeczności, także świętem patrona szkoły. Z tej okazji w środę 30 kwietnia odbył się uroczysty apel poświęcony ważnym wydarzeniom historycznym z końca XVIIIw. Uczniowie przygotowani przez p.I.Włoch uświadomili swoim kolegom i koleżankom jak ważna jest ojczyzna, patriotyzm i szacunek do symboli narodowych. Zdjęcia w galerii: Święto Szkoły 2014

SAM 1797

Od września 2012 roku w Szkole Podstawowej im Konstytucji 3 Maja, w czterech klasach edukacji wczesnoszkolnej realizowana jest innowacja pedagogiczna "Wykorzystanie koncepcji Planu Daltońskiego do stymulowania rozwoju odpowiedzialności, samodzielności i współpracy dzieci w wieku wczesnoszkolnym", której autorkami są D. Domagała, R. Kamieniarz, I. Nawrocka i A. Smelkowska.

W kwietniu bieżącego roku, innowacja ta została zgłoszona do udziału w konkursie organizowanym w ramach Przeglądu Innowacji i Twórczości w Edukacji przez Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego w Łodzi.

certyfikat   certyfikat szkola

Czytaj więcej...

Kwiecień to miesiąc zdrowia. W naszej szkole w środę 16 kwietnia promocją zdrowego odżywiania zajęli się uczniowie z klasy VIc. Podczas apelu przedstawili i omówili piramidę zdrowego żywienia oraz  przypomnieli zasady, których warto przestrzegać w codziennej diecie. W tym dniu szóstoklasiści wraz ze swoją wychowawczynią p.Krystyną Schulz przygotowali dla swoich kolegów z klas IV-VI owocowe przekąski. Podczas akcji uświadomiono także wszystkim dzieciom jak ważne jest jedzenie codziennie rano zdrowego i energetycznego posiłku.

piramida

Odżywiaj się zdrowo - apel

Czytaj więcej...

16 kwietnia uczniowie klasy Vc wzięli udział w dwugodzinnych zajęciach warsztatowych "Jak radzić sobie z negatywnymi emocjami?". Przeprowadził je pan Radosław Tylisz, psycholog z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościanie. 

DSC03218 

Czytaj więcej...

Na przełomie marca i kwietnia w klasach IV-VI przeprowadzono konkurs plastyczny pod hasłem „Rodzina bez przemocy”. Głównym organizatorem konkursu był Zespół Interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Uczestnicy konkursu mieli za zadnie zaprojektować i wykonać plakat związany tematycznie z pozytywnymi aspektami funkcjonowania rodziny, w której nie jest stosowana przemoc lub nawołujący do odrzucenia przemocy w rodzinie.

DSC03232

Czytaj więcej...

W dniu 14 kwietnia 2014r. odbyły się w Kościanie powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała 4 osobowa drużyna w składzie: Nikola Kortus, Sandra Jóźwiak, Kacper Józefiak, Kamil Łakomy – uczniowie klasy VId. W konkursie wzięło udział 9 zespołów reprezentujących szkoły podstawowe z powiatu kościańskiego. Turniej składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Nasi reprezentanci zajęli I miejsce i będą reprezentować nasz powiat podczas etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 17 maja br.

IMG 4150