Rada Rodziców zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Celem konkursu jest wykonanie zaproszenia na spotkanie mikołajkowe z żużlowcami, które odbędzie się w poniedziałek 5 grudnia 2016r. w naszej szkole.

zuzel 1

Czytaj więcej...

Przypominamy, że w naszej szkole działa SKO PKO Bank Polski. Każdy z uczniów może założyć bezpłatne konto oszczędnościowe, do którego otrzyma dostęp przez Internet. Pieniądze można wpłacać i wypłacać w szkole lub rodzice mogą je przelewać bezpośrednio na konto dziecka. PKO Bank Polski organizuje też liczne konkursy dla użytkowników SKO. Opiekunami SKO w naszej szkole są: Anna Smelkowska (klasy I-III) i Magdalena Plewka (klasy IV-VI). Wszelkich informacji możesz zasięgnąć u nich lub w placówce banku oraz na stronie internetowej. Zapraszamy!

SKO


Magdalena Plewka i Anna Smelkowska

W czwartek 10 listopada odbył się w naszej szkole apel upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podczas uroczystości przypomniano ważne wydarzenia z historii Polski, recytowano wiersze oraz śpiewano pieśni patriotyczne. Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości został przygotowany przez uczniów klas: III c, IV b oraz VI b pod kierunkiem p. A. Szmytowicz i p. H. Mielcarek. Zdjęcia w galerii: Apel z okazji Święta Niepodległości 2016

apel święto niepodległości 01  apel święto niepodległości 34 apel święto niepodległości 38

26 października odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego pt. „ OWOCE I WARZYWA”, który został zorganizowany w ramach programu OWOCE I WARZYWA W SZKOLE. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III i zerówki. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Komisja konkursowa zwracała uwagę na kreatywność, wyobraźnię, estetykę oraz samodzielność wykonania pracy. W konkursie wyodrębniono trzy kategorie:
- uczniowie klas pierwszych wykonali prace pt. „Owocowo- warzywny ludzik”,
- uczniowie klas drugich wykonali makiety pt. „ Zamek króla warzyw”,
- uczniowie klas trzecich wykonali plakaty zachęcające do jedzenia warzyw i owoców.

owoce i warzywa  owoce i warzywa1   owoce i warzywa2

Najlepsze prace można było ogladać na wystawie w holu szkoły.

Czytaj więcej...

W czwartek 3 listopada u pierwszoklasistów zawitali goście – mł. asp. Izabela Czerwińska oraz przedstawiciel firmy CREATON Polska Sp. z o.o. Panie zorganizowały pogadankę z uczniami, podczas której przedstawiły dzieciom informacje nt. istotności stosowania odblasków. Dodatkowo wręczyły dzieciom kamizelki fluorescencyjne i odblaskowe zawieszki.

pierwszaki i odblaski 01   pierwszaki i odblaski 07   pierwszaki i odblaski 10

W naszej szkole 29 października br. odbył się I Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. Do turnieju przystąpiło 41 zawodników. Medale dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Śmiglu, zaś nagrody rzeczowe firma PPHU „Wieczorek” ze Śmigla. Zawody zorganizowali i przeprowadzili Danuta Strzelczyk oraz Ryszard Primel.

szkolny turniej tenisa 07

Czytaj więcej...

W poniedziałek 17 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w biciu ogólnopolskiego rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Od 12.00 do 12.30 na trzech fantomach dzieci z klas czwartych wykonywały wdechy ratownicze i masaż serca. Przez pół godziny czwartoklasistom udało się przeprowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową 270 razy. W „lekcji resuscytacji” wzięli również udział uczniowie klas drugich i trzecich, którzy mogli spróbować swoich sił w udzielaniu pierwszej pomocy. Zdjęcia w galerii: Bicie rekordu w resuscytacji krażeniowo-oddechowej

resuscytacja 20   resuscytacja 22   resuscytacja 05

We wtorek 18 października odbyły się w naszej szkole Gminne Mistrzostwa Piłki Halowej Szkół Podstawowych. Do zawodów stanęły 4 drużyny: z Czacza, Starego Bojanowa, Przysieki Polskiej Drugiej i Śmigla. Mecze odbywały się w systemie "każdy z każdym". Każde spotkanie trwało dwie połowy po 7 min, a na boisku grało 4 zawodników plus bramkarz. Nasz zespół reprezentowali: Marcel Błażejak, Eryk Grochowy, Hubert Buchwald, Kacper Szczerbal, Jakub Paul, Oskar Świtała. Uczniowie SP Śmigiel zdecydowanie wygrali wszystkie mecze przez co zapewnili sobie awans do etapu powiatowego, który odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Krzywiniu.

zawody gminne piłka halowa

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w szkole odbył się konkurs plastyczny pt. "Portret mojej pani". Na godzinach wychowawczych uczniowie klas IV-VI dowolną techniką wykonywali portret wychowawcy. Komisja w składzie Agata Kulus, Violetta Bogdanow i Małgorzata Szymańska oceniając pracę brała pod uwagę podobieństwo, pomysłowość i orginalność. Wyniki ogłoszono podczas akademii z okazji DEN, a najlepsze prace zostały wyeksponowane w holu szkoły.

portret

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole w piątek 14 października odbyła się okolicznościowa akademia połączona z pasowaniem uczniów klas pierwszych. W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście w osobach: zastępcy Burmistrza Śmigla pana Marcina Jurgi, przewodniczącej Rady Rodziców pani Małgorzaty Kojder, emerytowanych dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz rodzice. Święto było okazją do wręczenia kilkorgu nauczycielom nagród Dyrektora Szkoły oraz nagród Burmistrza Śmigla. Pierwszoklasiści po złożeniu uroczystego ślubowania zostali pasowani przez dyrektora pana Roberta Plewkę na prawowitych uczniów Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Zdjęcia w galerii: Święto Edukacji Narodowej i pasowanie pierwszoklasistów.

Dzień Edukacji Narodowej 23   Dzień Edukacji Narodowej 44   Dzień Edukacji Narodowej 63