Wszystkim członkom społeczności szkolnej Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzymy wspaniałych, pogodnych oraz bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych chwil. 

beach 1449008 1920

Drodzy Uczniowie, przed Wami długo wyczekiwany moment – WAKACJE :) . Niektórzy z pewnością spotkają się z przyjaciółmi, inni wybiorą się gdzieś z rodziną.
Jednak wszyscy musimy pamiętać, że dobra zabawa nie zwalnia z obowiązku dbania o bezpieczeństwo swoje i innych.

Drodzy Rodzice!
Przeglądając zasoby Internetu trafiłam na bardzo ciekawy artykuł na portalu naszego dziennika. Są to pomysły na spędzenie wolnego czasu podczas tegorocznych wakacji! Link poniżej.
https://portal.librus.pl/rodzina/artykuly/wakacje-inne-niz-zwykle-czy-moga-byc-udane
Ponadto wielu z Was na pewno planuje dłuższe podróże. Zachęcam do skorzystania z pomysłów na zabawy z dziećmi w drodze. Link poniżej.
20 pomysłów na zabawy w drodze
Życzę wszystkim uczniom i rodzicom wesołych i słonecznych wakacji, dużo odpoczynku i niezapomnianych przygód!

Pozdrawiam,
Izabela Wajske – pedagog szkolny

sea 1351559 1280

Czytaj więcej...

Dyrektor szkoły informuje, że świadectwa szkolne wydawane będą w piątek 26 czerwca (klasy VIII i kl. I-IV) oraz w poniedziałek 29 czerwca (klasy V-VII) zgodnie z harmonogramem zamieszczonym poniżej.

Podczas odbioru świadectw obowiązuje reżim sanitarny – uczniowie posiadają maseczki i rękawiczki oraz zachowują społeczny dystans.   

Dojazd do szkoły we własnym zakresie.

Informacja o rozdaniu dyplomów dla dzieci z zerówek ukaże się po 29 czerwca, czyli po zakończeniu rozdawania świadectw dla klas I-VIII. Jest to spowodowane dbałoscią o dobro dzieci i obowiazującym reżimem saniarnym. Wiadomość zostanie zamieszczona na stronie szkoły lub przekazana przez wychowawców. 

klasy VIII  (piątek)

- świadectwa odbierają na dużym boisku szkolnym,

- przy wejściu K (łącznik prowadzący na duża salę) będzie wyznaczone miejsce, w którym uczniowie swoim podpisem w księdze potwierdzają odbiór dokumentów – każdy ósmoklasista musi to zrobić!

9:00 - 9:40          klasa 8A

9:50 - 10:30        klasa 8B

10:40 – 11:20     klasa 8C

11:30 – 12:10     klasa 8D

klasy I-IV ( piątek)

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu "Pandemia moimi oczami"

Uczniowie klas 0-3:
I miejsce Paulina Linka 1a
II miejsce Martyna Kasperska 0a
III miejsce Oskar Zalisz 2d
wyróżnienie Olivier Kasperski 0d

Uczniowie klas 4-8
I miejsce Dominik Lewandowski 5a
II miejsce Lena Łupicka 6f
III miejsce Joanna Hałas 6f
Wszystkim dziękujemy za nadesłanie prac. Ze względu na zaistniałą sytuację nagrody dla zwycięzców zostaną wręczone w nowym roku szkolnym.

pandemia 1      pandemia2

 

W czasie pandemii mieliśmy „głód” wychodzenia na świeże powietrze. Gdy już nadeszła wiosna, można było dojrzeć wiele atrakcyjnych żywych stworzeń. Uczniowie klasy 6b wpadli na pomysł, by fotografować zwierzęta fruwające czyli ptaki, które ostatnio poznawali na biologii. Podglądanie skrzydlatych przyjaciół nieźle im poszło, a niektórym nawet bardzo blisko udało się dotrzeć z obiektywem. Poniżej możemy podziwiać najlepsze fotografie szóstoklasistów wykonane przez Milenę Spławską, Liliannę Matuszak, Bartosza Majewskiego, Michała Ratajczaka i Szymona Ratajczaka.(AM, Magdalena Kubowicz)

                                                        ptaki0001 ptaki0002

Uczennica naszej szkoły, trzecioklasistka Maria Stachowska zajęła I miejsce w Polonijnym Festiwalu Piosenki Dziecięcej I Młodzieżowej „Piosenka Dobra Na Wszystko” w kategorii wiekowej 8-10 lat. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

https://www.facebook.com/adam.deneka.77/posts/146926903612781

MS

 

 

 

Informujemy,że w związku z zaistniałą sytuacją akcja "Dzieci -dzieciom" której celem była zbiórka artykułów dla dzieci z Domu Dziecka w Bodzewie zostanie zakończona na początku roku szkolnego 2020/2021.

Organizatorki

 Izabela Wajske
Aldona Wleklik

Wytyczne Dyrektora Szkoły Podstawowej w Śmiglu dotyczące korzystania przez uczniów z konsultacji z nauczycielami od 25 maja 2020r.

1. Uczniowie korzystający z konsultacji z nauczycielami wchodzą do budynku szkolnego wejściem głównym A.
2. Każdy uczeń przed wejściem do szkoły musi mieć maseczkę, rękawiczki i wydezynfekować ręce.
3. Uczeń wchodzi do budynku bez osób towarzyszących (np. rodzic, kolega, koleżanka).
4. Uczeń ogranicza swój pobyt w budynku szkoły do niezbędnego minimum, po wejściu udaje się bezpośrednio do sali, w której odbywają się konsultacje, opuszcza budynek tym samym wejściem, pod żadnym pozorem nie przemieszcza się w inne rejony szkoły niż korytarz i klatka schodowa prowadząca do wyznaczonej sali.
5. Uczniowie korzystający z konsultacji, muszą zachować dystans społeczny w odniesieniu do pracowników szkoły oraz innych uczniów i wynoszący minimum 2 m.

Drogie Dzieci!
Dzisiaj jest Wasze święto - „Dzień Dziecka”. Z tej okazji przygotowałam dla Was kilka ciekawostek. Wszystkie dotyczą bardzo ważnego tematu – PRAW DZIECKA.

Drodzy Rodzice!
Rodzina jest dla dzieci najważniejsza na świecie. To Wy – opiekunowie, jesteście dla nich przewodnikami, którzy czuwają nad swoimi pociechami (tymi małymi i tymi dużymi :)). 

Zachęcam Was do wspólnego przeczytania z dzieckiem książeczki „Twoje prawa”, która przybliży Waszym pociechom tak ważną kwestię jaką są prawa dziecka.
kiążeczka o prawach dziecka w pliku pdf

Biorąc pod uwagę wybrane przeze mnie prawo – Prawo Dziecka do wychowania w rodzinie – zachęcam dzieci w młodszym wieku szkolnym do zabawy plastycznej. Link poniżej.
https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=lRBXLTTz-bs&feature=emb_logo

dzień dziecka

WSZYSTKIM DZIECIOM
życzę
sukcesów w szkole, rozwoju pasji i talentów.
Niech uśmiech od ucha do ucha promienieje na Waszych twarzach
i każdego dnia spotykają Was przygody w gronie przyjaciół i kochającej rodziny.

Pedagog szkolny

Izabela Wajske