We wtorek 30 października odbył się Szkolny Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Podczas przesłuchań uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych- kl.IV-VI oraz kl.VII-VIII i gimnazjum. Celem konkursu było m. in. popularyzacja pieśni patriotycznych i piosenek o tematyce patriotycznej oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa narodowego wśród uczniów. Laureaci pierwszych miejsc zaprazentują się podczas szkolnych uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. 

konkurs piosenki patriotycznej

Wyniki konkursu:

Czytaj więcej...

Szanowni Państwo!


Informujemy, że w naszej szkole do 9 listopada br. prowadzona jest wielka zbiórka karmy dla zwierząt. Dary można przynosić do gabinetu p. Olgi Konys. Zachęcamy do aktywnego udziału w akcji. Szczegóły znajdują się na poniższym plakacie.

zbiorka karma

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że od 5 listopada obowiązywał będzie następujący harmonogram dowozu i odwozów uczniów z Bruszczewa:

Czytaj więcej...

biblioteka zaprasza

W czwartek 25 października 2018r. odbył się szkolny etap Wielkopolskiego Konkursu Historycznego. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów z klas ósmych szkoły podstawowej i ośmioro uczniów z klas III gimnazjum. W czasie 90 minut młodzież rozwiązywała zadania dotyczące dziejów Polski i dziejów powszechnych do 1795 r. Niestety żaden z uczestników nie zakwalifikował się do etapu rejonowego.

Czytaj więcej...

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że od 31 października 2018 r., zostaje odwołany dodatkowy przystanek przy ulicy Leszczyńskiej w Nietążkowie (przystanek PKS w kierunku Leszna). Z przystanku korzystali uczniowie mieszkający przy ulicy Leśnej (po prawej stronie za krzyżówką) w związku z zamknięciem obwodnicy Śmigla. Uczniowie ci od środy 31 października br. oczekiwać będą na swoim dotychczasowym przystanku.

W sobotę, 27 października br. dwadzieścioro pięcioro przedstawicieli naszej szkoły wzięli udział w zawodach w ramach imprezy „Święto Biegania Coccodrillo”. Na wyróżnienie zasłużył Łukasz Skoracki, który w grupie rocznik 2005 był bezkonkurencyjny. Sławomir Matuszewski w tej samej kategorii wiekowej zajął wysokie 4 miejsce. Równie dobrze spisali się jego koledzy z rocznika 2006. Kacper Lemański zajął  piąte, a Marcin Matuszczak szóste miejsce. Warto podkreślić, że wszyscy zawodnicy ukończyli swoje wyścigi. W zawodach udział wzięło blisko 1000 uczniów z terenu powiatu kościańskiego. Organizatorami wyjazdu byli panowie: Albert Pelec oraz Tomasz Frąckowiak. (AP)

biegi koscian01 biegi koscian02 biegi koscian03 biegi koscian04

W piątek 26 października br. odbył się w naszej szkole gminny konkurs na najlepszy program artystyczny z okazji podsumowania projektu pt. „Modernizacja przejść dla pieszych w mieście Śmigiel w obrębie dojścia do Szkoły Podstawowej w Śmiglu". Na scenie w dużej sali gimnastycznej zaprezentowali się przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych z gminy Śmigiel. Jury pierwsze miejsce przyznało reprezentantom naszej szkoły, drugie - szkole w Starym Bojanowie, trzecie uczniom z Czacza. Oprócz konkursu na program artystyczny wyłoniono również laureatów konkursu plastycznego. Ponadto odbył się również pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez Hufiec ZHP w Śmiglu. (St.Świdziński)

konkurs ruch drogowy22 konkurs ruch drogowy23

Galeria Konkurs artystyczny o ruchu drogowym

 

W etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, który odbył się 26 października br., uczestniczyło jedenaścioro gimnazjalistów oraz 16 uczniów szkoły podstawowej. W czasie 90 minut rozwiązywali zadania, które sprawdzały ich wiedzę i umiejętności z „królowej nauk”. Do etapu rejonowego z grona gimnazjalistów awansował Kajetan Spychała z kl. IIIb, natomiast z grona uczniów szkoły podstawowej - Jagoda Dudkowiak z klasy VIIIc. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu zmagań.

MATEMATYKA

Czytaj więcej...

W środę 19 października br. uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz kl. VIII C naszej szkoły wzięli udział, wraz z pedagogiem- doradcą zawodowym oraz nauczycielami uczącymi w spotkaniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nietążkowie z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. W ramach spotkania odbyła się prezentacja oferty edukacyjnej szkoły w Nietążkowie, prezentacja wykładowców z Politechniki Poznańskiej - " Co będę w życiu robił?" oraz ciekawe warsztaty, które z pewnością pomogą uczniom- przyszłym absolwentom podjęcie właściwego wyboru przyszłej ścieżki kształcenia.

tydzień kariery