W naszej szkole odbyła się jesienią zbiórka kasztanów. W tym roku zebraliśmy ok 2,5t kasztanów. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 1a, drugie - 1e, a trzecie 1c. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w zbiórkę.

kasztany

 

17 listopada odbyła się kolejna wycieczka uczniów naszej szkoły do stolicy Niemiec - Berlina. Program był podobny do wycieczki sprzed trzech tygodni, ale mimo wszystko udało się zrealizować dwa dodatkowe punkty. Tym razem grupa weszła do gmachu samego Bundestagu, czyli siedziby niemieckiego parlamentu, a także do znajdującego się pod ziemią Muzeum Holocaustu. Wyjazd zakończył się pobytem w parku wodnym pod Berlinem - Tropical Islands.

Berlin2 01   Berlin2 05

Galeria Druga wycieczka do Berlina

 

Nasza szkoła była organizatorem Drużynowych Mistrzostw Rejonu w Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych. Zawody odbyły się 9 listopada i wzięło w nich udział 12 drużyn w kategorii chłopców i 12 drużyn dziewcząt. Organizatorzy przygotowali nagrody dla trzech pierwszych drużyn w każdej kategorii. Nagrody zostały ufundowane przez Ośrodek Kultury Fizycznej i Rekreacji w Śmiglu. Ponadto drużyny, które wywalczyły pierwsze i drugie miejsce uzyskały awans do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 28 listopada w Poznaniu.
W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła drużyna SP Śmigiel, drugie SP Kąkolewo, trzecie SP Miejska Górka. W kategorii chłopców pierwsze miejsce wywalczyła drużyna SP Czempiń, drugie SP Śmigiel i trzecie SP Bodzewo. Zawody przygotowali Danuta Strzelczyk i Ryszard Primel. Współorganizatorem był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kościanie.

 tenis rejon 01   tenis rejon 02   tenis rejon 03

16 listopada w sali wiejskiej w Czaczu odbył się konkurs artystyczny nt. segregacji odpadów. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Śmigiel. I miejsce komisja konkursowa przyznała grupie z naszej szkoły (w składzie: Aleksandra Domagała, Agnieszka Dratwińska, Marianna Han, Emilia Gnacińska, Klaudia Józefiak, Maria Karolczak, Michalina Kołacka, Wojciech Michalski, Aleksandra Panasiuk, Julia Pieprzyk, Milena Szczerbal, Aleksandra Wasielewska), która przedstawiła „Dziady ekologiczne”. W nagrodę młodzież otrzymała tablicę multimedialną. Podsumowano również wyniki konkursu plastycznego. W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zdobyła Zuzanna Tomaszyk, a wyróżnienia otrzymały: Natalia Kokornaczyk i Joanna Kubiak. W trzeciej grupie śmigielanki zdobyły wszystkie nagrody: pierwszą – Roksana Kiełczewska, drugą – Roksana Szymańska, trzecią – Roksana Kochanowicz; wyróżnienia: Anna Ratajczak i Martyna Gmerek. Gratulujemy serdecznie!

konkurs segragacja16 konkurs segragacja20 konkurs segragacja22

 

 

15 listopada śmigielscy uczniowie uczestniczyli w kolejnym wykładzie na Wydziale Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tym razem uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez prof. Andrzeja Dobka na temat zagadnień z zakresu biofizyki.

poznan wyklad201

Galeria Kolejna wizyta na uniwersytecie

9 listopada 2017r. dziewięcioro uczniów klas III gimnazjum przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. W czasie 90 minut chłopcy i dziewczęta rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z historii.

rycerz

Czytaj więcej...

10 listopada br., troje uczniów z oddziałów gimnazjalnych przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W czasie 90 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z fizyki. Jedna osoba zdobyła wymaganą liczbę punktów i zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

fizyka

Czytaj więcej...

W sobotę, 11 listopada br. obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. W uroczystościach miejskich, których organizatorami byli śmigielska komenda hufca ZHP i burmistrz Śmigla, wzięli udział również przedstawiciele naszej szkoły. Poczet sztandarowy i delegacja uczniów uczestniczyli w uroczystym apelu poległych i mszy św. za ojczyznę. Złożyli również w imieniu społeczności szkolnej znicze w miejscach pamięci narodowej.

święto niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji członkowie społeczności szkolnej „mogli zapatrzeć się w przeszłość” i przybliżyć sobie wydarzenia z historii naszego kraju. W piątek, 10 listopada, obejrzeli montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez chłopców i dziewczęta z klas trzecich oddziałów gimnazjalnych po kierunkiem p. Moniki Szudry. Młodzi aktorzy i wykonawcy przywołali w wierszach i piosenkach wydarzenia z historii Polski - od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

swieto niepodleglosci01 swieto niepodleglosci08

Galeria Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada br., siedmioro uczniów z oddziałów gimnazjalnych przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. W czasie 100 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z chemii.

chemia3 konkurs chemia02

Czytaj więcej...