KOSZYK WIELKANOCNY

Pięć dni trwał w świetlicy szkolnej kolejny już konkurs plastyczno- techniczny dla uczniów klas I-VII oraz II-III gimnazjum pt.: „Koszyczek wielkanocny”. Uczestnicy mieli do dyspozycji różnego rodzaju ozdoby i materiały do wykonania swojego dzieła. Liczył się pomysł oraz staranność wykonania pracy. Komisja konkursowa  w składzie: p. Olga Konys pedagog szkolny, p. Agnieszka Jankowska nauczyciel,  p. Katarzyna Grocka nauczyciel, Paulina Krzyślak uczennica klasy VIc oraz Monika Stachowska uczennica klasy VIa, dokonała wyboru spośród 53 prac w trzech kategoriach wiekowych. Nagrodzone prace uczniów klas I-III: I miejsce Lena Ratajczak z klasy Ib, II miejsce Anita Orłowska z klasy Ia, III miejsce Lena Grześkowiak z klasy IIb. W kategorii klas IV-VI nagrodzono prace: I miejsce Marika Bossy z klasy Vd, II miejsce Zuzanna Borowska z klasy Vd, III miejsce Rozalia Kamieniarz z klasy Vd. Wśród najstarszej grupy klas VII i II-III gimnazjum komisja nie wybrała laureatów.

wielkanoc świetlica 03   wielkanoc świetlica 15

Czytaj więcej...

wielkanoc zyczenia

W środę, 28 marca br., odbył się w naszej szkole kiermasz charytatywny pn. „Babeczkowe cudeńka dla Jakuba”. Chętnych do zakupów bab i babeczek (przyniesionych przez uczniów) nie brakowało. Ponad 2000 kojarzących się z Wielkanocą słodkości rozeszło się w niespełna dwie godziny. Całkowity dochód ze sprzedaży "babeczkowych cudeniek" został przeznaczony na pomoc Jakubowi Mockowi, absolwentowi naszej szkoły, zmagającemu z chorobą nowotworową. Dziękujemy wszystkim kupującym za Waszą życzliwość!
Podczas akcji nam się zebrać 3487,91 zł!

beczki jakub01 beczki jakub02 

W piątek 23 marca 2018 roku  dzieci z klasy III c i III e wzięły udział w zajęciach, które przybliżyły im zwyczaje i tradycje związane z Wielkanocą. Zajęcia prowadziła pani Zofia Dragan, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Bukówcu Górnym. Dzieci poznały zwyczaj chodzenia z "nowym lotkiem". Samo „nowe lotko” to czubek sosenki ustrojony żółtym, papierowym „księżycem” (mówi się też „słońcem”) i barwnymi wstążkami. W przenośni zaś jest zwiastunem nadejścia ciepła i wiosny wraz z jej pięknymi barwami, różnorodnymi jak barwy wstążek. W czasie zajęć uczniowie wykonali "nowe lotko", poznali piosenkę, która towarzyszyła dzieciom podczas chodzenia z przystrojoną gałązką. Dzieci mogły też podziwiać piękne stroje ludowe, w które były ubrane dziewczyny towarzyszące pani Zofii.

nowe lotko 03   nowe lotko 02   nowe lotko 04

W środę 28 marca odbył się krótki apel dla "zerówek", na którym podsumowano konkurs "Zajączek wielkanocny". Nagrodzono trzy pracę oraz pięć prac wyróżniono. Dzieciom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie. 

zajączek 01   zajączek 02

28 marca grupa Oa uczestniczyła w wycieczce do Gospodarstwa Agroturystycznego w Bronikowie, w którym czekała na nią niespodzianka. Dzieci z wielkanocnymi koszyczkami udały się do lasu, gdzie szukały słodyczy ukrytych w trawie. Po wyczerpującej wyprawie w gospodarstwie przyszedł czas na kiełbaski, ciepłą herbatę oraz pyszne ciasto. Później dzieci uczestniczyły w grach i zabawach sportowych. Mimo mroźnej pogody spędziliśmy miłe chwile. Galeria: Grupa 0a w Bronikowie

grupa 0a w Bronikowie 03   grupa 0a w Bronikowie 07   grupa 0a w Bronikowie 16

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IX Konkursie Powiatowym "Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna". 28 marca w Kościanie odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Wyróżnienia otrzymali z klas 1-3: Antonina Łęczyńska IIIa, Adrian Leśniczak IIIa, Maria Stachowska Ia, Gabriela Kaczmarek IIa, Marcel Mikołajczak IIIg. Z klas 4-6 wyróżnienia otrzymały: Lena Domagała IVe i Blanka Lemańska Vb. Gratulujemy!

ozdoby wielkanocne wyróznieni 01   ozdoby wielkanocne wyróznieni 03   ozdoby wielkanocne wyróznieni 02

W pierwszy dzień wiosny, 21 marca br., rozegrano w Gostyniu Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiło sześć drużyn, reprezentujących powiaty: wolsztyński (SP Mochy), rawicki (SP 4 Rawicz), gostyński (SP Pudliszki), miasto Leszno (SP 9 Leszno), SP leszczyński (SP Nowy Belęcin) i kościański (SP Śmigiel). Drużyna śmigielanek (w składzie: Michalina Wiśniewska - kapitan, Joanna Kurpisz, Monika Kowalska, Roksana Kiełczewska, Malwina Stachowiak, Anna Szymańska i Marcelina Szulc) okazała się bezkonkurencyjna i wygrała turniej bez straty seta. Zwycięstwo dało dziewczynom awans do grona najlepszych ośmiu drużyn w województwie wielkopolskim. Siatkarkom gratulujemy i życzymy powodzenia podczas zawodów półfinałowych, które zostaną rozegrane 24 kwietnia w Turku. (RP)

mistrzynie rejonu01

W środę 21 marca 2018 roku odbyła się uroczystość pod hasłem „Wiosna z pierwszakiem”. Uczniowie  klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci ślubowania oraz pasowanie, którego dokonał dyrektor szkoły Robert Plewka. Uczniowie otrzymali też pamiątkowe dyplomy i medale. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu. Na zakończenie pierwszakom zostały wręczone kuferki ze słodyczami. Po części oficjalnej uczniowie udali się na słodki poczęstunek do stołówki szkolnej. Galeria: Pasowanie pierwszoklasistów

pasowanie 18   pasowanie 22