podziekowanie

Drodzy Uczniowie!

Zachęcamy Was do obejrzenia krótkiego filmiku COVID-19,  Fundacji ADAMED, który powstał pod honorowym patronatem Głównego Inspektora Sanitarnego. Poprzez  projekcję tego filmu chcemy przypomnieć Wam zasady zachowania w czasie pandemii.

Link do filmu
https://www.youtube.com/watch?v=DMlaEhXKY1Q&feature=youtu.be

Pozdrawiamy i życzymy zdrowia
Izabela Wajske
Olga Konys

Drodzy uczniowie,

z początkiem każdego roku decydujemy o tym, co zmienimy w naszym życiu, jacy się staniemy, co osiągniemy i z czego zrezygnujemy w ciągu najbliższych 365 dni. Często kończy się na postanowieniach, które żyją zaledwie kilka/kilkanaście dni, dopóki przy pierwszym niepowodzeniu nie dojdziemy do wniosku, że życie ma się jedno, a co mi tam - zacznę innym razem!.
Początek roku to idealny moment na stworzenie czegoś takiego jak mapa marzeń, zwanej także MAPĄ SKARBÓW.

Najprościej rzecz ujmując, mapa marzeń to wizualne przedstawienie naszych planów i marzeń na najbliższy okres. Technika dowolna: rysowanie, malowanie, wyklejanie, kolaż. Mapę marzeń buduje się na tzw. siatce bagua - metodzie feng shui. Bagua to kwadrat podzielony na 9 równych pół. Każde z pól obrazuje konkretne wartości i każde z pól zapełniasz graficznymi symbolami swoich pragnień.

Czytaj więcej...

Kochane dzieci, droga młodzieży :)

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, w jaki sposób można zwiększyć swoją koncentrację i zapamiętywanie? Niekiedy brakuje Wam pomysłów na wykonanie jakiegoś zadania. Wiecie, że istnieje pewien sposób, dzięki któremu można podnieść poziom swojej kreatywności?

Za pomocą kilku prostych ćwiczeń, wykonanych w dowolnym czasie i dowolnym miejscu – jest to możliwe!

Gotowi na trening mózgu? Zaczynamy! Kliknij poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=YoOnQD8rEyM

Pozdrawiamy :)

Izabela Wajske

Olga Konys

Szkolne Koło Wolontariatu zachęca społeczność szkolą do wzięcia udziału w akcji charytatywnej, polegającej na upieczeniu pierników dla podopiecznych Domu Seniora.
W dniach od 23 listopada do 13 grudnia w przedsionku szkoły będzie wystawiony karton, w którym będzie można pozostawić ładnie i szczelnie zapakowane pierniczki. Prosimy o umieszczenie pierniczków w słoiczku, do środka prosimy włożyć karteczki z estetycznie napisanymi życzeniami świątecznymi. Słoiczki z pierniczkami zostaną przekazane do Domu Seniora.

baking 4651363 1920

Samorząd Uczniowski zachęca Uczniów, ich Rodziców i Nauczycieli do wzięcia udziału w akcji "TY-dzień Życzliwości" 🙂

Tydzień

Szanowni Państwo Dyrektorzy

wielkopolskich przedszkoli, szkół i placówek oświatowych

uprzejmie informujemy, że zadebiutowaliśmy w mediach społecznościowych. Chcemy być bliżej Państwa: dyrektorów, nauczycieli, rodziców – tych wszystkich, którzy na co dzień mają wpływ na wychowanie i edukację dzieci i młodzieży, kształtowanie ich postaw i umysłów, którym przyszłość naszych dzieci oraz całego społeczeństwa leży na sercu.

Naszym celem jest docierać z informacjami, zaproszeniami, wydarzeniami szybciej i bardziej bezpośrednio. Chcemy dzielić się tym, co robimy i co wydaje nam się ważne i interesujące. Chcemy też móc dzielić się, z całą naszą wielkopolską społecznością, tym, co dzieje się w naszym województwie w obszarze oświaty, którą traktujemy jako nasze dobro wspólne.

Czytaj więcej...

Corocznie 20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Jest to święto ustanowione uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 7 listopada 2014 r. dla upamiętnienia 25. rocznicy przyjęcia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Konwencji o prawach dziecka.
Zachęcamy rodziców wraz z dziećmi do wspólnego świętowania. Poniżej znajdują się propozycje zabaw i kolorowanek dla dzieci. Dodatkowo wydrukować można arkusz planu lekcji, na którym znajduje się przypomnienie najważniejszych praw dziecka.
Pamiętajmy, należy informować dzieci i młodzież, o tym jakie prawa im przysługują oraz do kogo mogą się zwrócić, jeśli ktoś te prawa narusza.

Konwencja o prawach dziecka

prawa dziecka

Czytaj więcej...

6 listopada br.sześcioro uczniów uczestniczyło w etapie szkolnym Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W ciągu 90 minut uczestnicy musieli wykazać się nie tylko znajomością lektur, tekstów piosenek i pojęć z teorii literatury i składni, ale także umiejętnością redagowania dwóch form wypowiedzi - opowiadania i rozprawki. 

Czytaj więcej...

Akcja SU