Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę. Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego - organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film "Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa" to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska. 

Link do filmu: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U

Korzystając z okazji przypominamy, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

Dyrektor szkoły przypomina, że czas zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych nie jest czasem wolnym od nauki. Nauczyciele przesyłają uczniom zagadnienia i zadania do zrobienia. Ministerstwo Edukacji Narodowej również wspiera uczniów w tej sytuacji i zachęca do korzystania ze stron portali edukacyjnych oraz CKE. Oto kilka przydatnych linków:

https://www.gov.pl/web/zdalnelekcje

https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna?fbclid=IwAR1WJMrk5qmsGwgSo_nYaRKAR852b8xxzfCIR4R6C7QlhT2lcmJO9hKz308

kondolencje

We wtorek, 10 marca odbył się szkolny turniej wiedzy o Śmiglu dla oddziałów zerowych. W konkursie wzięły udział cztery zespoły, których zadaniem było m.in. rozpoznanie właściwej ryciny herbu Śmigla, czytanie globalne prostych wyrazów oraz udzielenie odpowiedzi na trzy pytania związane z naszym miastem. Najwięcej emocji wzbudziła konkurencja pod tytułem „Buszujący w zbożu”, polegająca na wyszukaniu w misce ze zbożem elementów układanki i ułożenie jej na czas. Ostatnim zadaniem w turnieju było pokonanie z zamkniętymi oczami labiryntu. Dzięki inwencji twórczej i pomysłowości wychowawców grup powstały również przyśpiewki o Śmiglu, które zerówkowicze zaśpiewali przed konkursem. Organizatorom oraz uczestnikom turnieju dziękujemy za udział i zaangażowanie. (HJ, MZ)

zdjecia marzec01

Dyrektor szkoły informuje, że od 18 marca rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej.
Wnioski będą wyłożone w korytarzu przy wejściu do szkoły, można je również pobierać  ze strony szkoły. Wypełnione wnioski należy składać do urny znajdującej się przy wejściu do szkoły w terminie od 13 marca do 4 kwietnia w godzinach od 7.30 do 14.30.

zgłoszenie dziecka do I klasy - plik pdf

wniosek o przyjecie dziecka do I klasy - plik pdf

oświadczenie uczestnictwa w zajęciach z religii - plik pdf

formularz RODO - plik pdf

Dyrektor szkoły informuje, że za zgodą organu prowadzącego szkołę zajęcia w szkole zostają zawieszone od dnia 12.03.2020 do dnia 31.03 2020r. W tym czasie nie będą w szkole prowadzone żadne zajęcia. Dotyczy to również oddziałów przedszkolnych. Bardzo proszę o śledzenie na bieżąco komunikatów na stronie szkoły oraz informacji podawanych przez służby sanitarne oraz władze samorządowe i rządowe.

Dyrektor szkoły jednocześnie informuje, że uczniowie w tym czasie będą otrzymywać od nauczycieli zakres materiału i zadania do wykonania przez e-dziennik. Wykonanie tych zadań jest dla uczniów obowiązkowe. W związku z powyższym prosi o regularne śledzenie wiadomości na Librusie. 

komunikat

środki ochronne1   środki ochronne2

W naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu „Z biologią za pan brat” dla uczniów klas VI-VIII. W zmaganiach, podczas których należało wykazać się wiedzą nt. bezkręgowców i kręgowców, wzięło udział 11 uczniów. Do etapu powiatowego zakwalifikowały się: Lena Domagała, Monika Dudkowiak o Amelia Stawińska. Gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu zmagań. (VD)

biologia

Trzy dni trwały przesłuchania w tegorocznym Konkursie Piosenki. Ponad 60 uczniów prezentowało swoje umiejętności wokalne w trzech kategoriach wiekowych oraz w oddzielnej kategorii - "piosenka anglojęzyczna". W najmłodszej i najstarszej grupie wiekowej komisja zadecydowała, że w celu wyłonienia laureatów musi dokonać dodatkowego przesłuchania. Do drugiego etapu zakwalifikowali się:
-klasy 0-II: Maria Cichoszewska, Gabriela Konieczna, Jan Bednarek, Zofia Olejnik, Zofia Bajonczak, Karolina Kozłowska, Zuzanna Wieczorek;
- klasy VI-VIII: Monika Stachowiak, Wiktoria Stróżak, Alan Paluszak, Lena Domagała.
Przesłuchanie odbędzie się w czwartek 12 marca o godz. 14:30 w sali 150.
W kategorii klas III-V w gronie laureatów znaleźli się: Maria Stachowska, Aleksandra Cieśla, Natalia Dratwińska, Zofia Paul.
W kategorii "piosenka anglojęzyczna" w gronie laureatów znaleźli się: Aleksandra Cieśla, Marta Szczepaniak, Wiktoria Stróżak i Wiktoria Biała.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas koncertu z okazji Pierwszego Dnia Wiosny.

konkurs piosenki 2020 06   konkurs piosenki 2020 42   konkurs piosenki 2020 60

Galeria: Konkurs Piosenki 2020 - przesłuchania

W czwartek 5 marca odbył się konkurs j. angielskiego dla klas I-III pt. "Picture Dictionary". Dziękujemy wszystkim za udział  Wyniki konkursu przedstawimy wkrótce. 

picture dictionary