Na początku grudnia w ramach projektu "Poznaję moje miasto" uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w konkursie plastycznym "Świąteczny Śmigiel". Zadaniem dzieci było przygotowanie projektów dekoracji bożonarodzeniowych wybranych obiektów architektonicznych znajdujących się w naszym mieście. Nową, piękną świąteczną szatę zyskała między innymi kolejka, ratusz, wieża wodociągowa oraz śmigielskie kościoły. Pierwsze miejsce zajęła Maria Skrzypczak z klasy I e, drugie Natasza Pawlak z klasy I e , a trzecie Natasza Węgierska również z tej samej klasy. Wyróżnienia otrzymały Karolina Kozłowska i Barbara Sobierajska z klasy I d. Gratulacje dla wszystkich zwycięzców.

wystawa

Wizyta delegacji uczniów klasy IVa z życzeniami świątecznymi w Urzędzie Gminy u pani Burmistrz Małgorzaty Adamczak odbyła się 20 grudnia 2018r. Kolędnicy zostali przyjęci przez pana Sekretarza z racji nieobecności włodarza. W świątecznym nastroju odczytali życzenia od dyrekcji szkoły, nauczycieli i pracowników. W darze zanieśli konkursowy wianek bożonarodzeniowy oraz świąteczną kartkę. Na koniec składając sobie życzenia wszyscy podzielili się opłatkiem. Kolędnicy otrzymali w prezencie słodkości.

świateczne życzenia 04   świateczne życzenia 08

Po powrocie do szkoły poszczególne delegacje uczniów będących na zajęciach w świetlicy szkolnej wraz z nauczycielem Marzeną Kowalczyk złożyli życzenia dyrekcji szkoły, pedagogom szkolnym oraz pracownikom administracji. Świąteczny nastrój udzielił się każdemu.

Galeria: Świąteczne życzenia

M.Kowalczyk

19 grudnia w Kościańskim Ośrodku Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa" organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Spośród 30 prac nadesłanych przez naszą szkołę zostało nagrodzonych i wyróżnionych 9 (z całego powiatu do konkursu zgłoszono 580 prac). I miejsce zajęła Zofia Bajonczak z kl. Id, III miejsce Natasza Węgierska z kl. Ie, wyróżnienie: Oskar Zalisz z kl. Id oraz Igor Skrzydlewski z kl. IIe. W kategorii klas IV - VI wyróżnienia otrzymali: Weronika Mikołajczak, Anna Maria Nowak z kl. VI b, Miłosz Szymanowski z kl. Vc, Marta Grzelak z kl.Va oraz Magdalena Kubowicz kl. Vb. Gratulujemy wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie.

powiatowy konkurs bn 02   powiatowy konkurs bn 14

Galeria: "Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa" - podsumowanie konkursu

Przez tydzień trwał w świetlicy szkolnej świąteczny konkurs plastyczno - techniczny dla uczniów klas I-VI pt.: „Wianek bożonarodzeniowy”. Białe krążki pod wpływem inwencji twórczej uczniów zamieniały się w piękne dzieła.  Uczestnicy mieli do dyspozycji różnego rodzaju ozdoby i materiały do wykonania swojej pracy. Liczył się pomysł oraz staranność wykonania pracy. Komisja konkursowa w składzie: p. Ilona Mueller, p. Monika Włoch, p. Iwona Włoch, Paulina Krzyślak oraz Wiktoria Lemańska – przedstawicielki SU, dokonała wyboru spośród 56 prac w dwóch kategoriach wiekowych. Nagrodzone prace uczniów klas I-III: I miejsce Anita Orłowska z klasy IIa, II miejsce Amelia Borowska z klasy IIa, III miejsce Julia Wrońska z klasy IIb, wyróżnienie Lena Grześkowiak z klasy IIIb. W kategorii klas IV-VI nagrodzono prace: I miejsce Weronika Mikołajczak   z klasy VIb, II miejsce Nadia Marok z klasy Vb, III miejsce Jakub Jaskowski z klasy Ve, wyróżnienie Patrycja Snela  z klasy IVb.

wianek bożonarodzeniowy 13

Czytaj więcej...

obiady styczeń

Dyrektor szkoły zaprasza na spotkanie w sprawie warsztatów językowych w Londynie. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 17 grudnia o godz. 17:30 i skierowane jest do rodziców uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum.

oferta   plakat1   plakat2

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 4a i 4c w piątek 14 grudnia odwiedzili teatr w Poznaniu. Obejrzeliśmy tam piękny, bożonarodzeniowy spektakl z udziałem widzów oraz wzięli udział w żywej lekcji o teatrze prowadzonej przez aktorów.

teatr 4a

12 grudnia dzieci z grupy „0” C gościły w szkole swoich rodziców. Przedszkolaki zaprosiły swoich bliskich na przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami” oraz zajęcia otwarte – „Anioły są wśród nas”, w czasie których wspólnie wykonywali ozdoby świąteczne – anioły. Następnego dnia dzieci odegrały swoje role w tym samym przedstawieniu dla rówieśników z pozostałych oddziałów przedszkolnych w szkole. Wystąpienie to niewątpliwie skłoniło wszystkich do chwili refleksji i zadumy nad tym co wokół nas, a jednocześnie było okazją do wspólnego przeżywania atmosfery zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

przedstawienie 01   przedstawienie 04

Galeria: "Dziewczynka z zapałkami" - przedstawienie grupy 0C

W sobotnie popołudnie w kaplicy poewangelickiej odbył się drugi z koncertów charytatywnych dla Zosi. Tym razem na scenie oprócz uczniów, wystąpili także absolwenci naszej szkoły. Wyjątkowa atmosfera, przepiękne i pełne emocji piosenki w wykonaniu młodych artystów wywołały u niejednego widza łzy wzruszenia. W imieniu organizatorów dziękujemy Wszystkim, którzy wsparli akcję „Gramy dla Zosi".

gramy dla zosi 08 gramy dla zosi 20

Galeria Sobotni koncert dla Zosi

6 grudnia br. obchodziliśmy w naszej szkole mikołajki. W tym roku społeczność szkolna nie tylko założyła mikołajowe atrybuty, ale uczciła najpopularniejszego świętego na świecie w nietypowy sposób. W czwartkowe przedpołudnie odbył się bowiem koncert charytatywny ph. „Każdy możesz zostać Świętym Mikołajem”, z którego dochód przeznaczony był na rzecz uczennicy naszej szkoły, Zosi Kurpisz. Na scenie w auli chłopcy i dziewczęta zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz taneczne. Po raz pierwszy przed szkolną publicznością wystąpił także chór dziecięcy prowadzony przez absolwentkę, Emilię Ziegler. W wydarzeniu uczestniczyła również burmistrz Małgorzata Adamczak.

mikołajki 27koncert dla zosi 16

Galeria Mikołajki 2018 Koncert "Gramy dla Zosi"