Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach plastyczno-rzeźbiarskich, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lesznie. Na rynku, przed Biblioteką Ratuszową młodzież pod okiem leszczyńskich plastyków - pani Zofii Skrzypczak-Czekajło oraz pana Mirosława Małeckiego i opiekunki, pani Alicji Przybyłek stworzyła rzeźbę nawiązującą do czasów niepodległości.

Warsztaty realizowane były w ramach projektu „(s)Twórz Niepodległość” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. Młodzież uczestniczyła w nich na zaproszenie Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych "Inga".

warszaty niepodlegla120

Galeria Warsztaty rzeźbiarsko-malarskie

Dni żywienia:

23 x 4,00zł tj. 92,00zł

Wpłat przelewem (dokładną kwotę) prosimy dokonać na konto:

Szkoła Podstawowa w Śmiglu

Nr konta 76 8667 0003 0004 4091 2000 0030

Bank Spółdzielczy w Śmiglu.

(podać imię, nazwisko i klasę dziecka)

Termin wpłat: 21.09-27.09.2018r.

Czytaj więcej...

Pan Wojciech Adamczewski informuje, że w dniu 16 listopada organizuje dla uczniów wycieczkę do Poczdamu i Tropical Island. Szczegółowe informacje i program wyjazdu w załączniku - program wycieczki

W środę 12 września naszą szkołę odwiedziły Mażoretki TWINS z Włoszkowic. Podczas występu dziewczyny zaprezentowały układ z batonami oraz z pomponami. Pokaz tancerek był zachęta do aktywnego spędzania wolnego czasu. Na zakończenia spotkania nasi uczniowie aktywnie właczyli się do tańca.

pokaz mażoretek 15

Galeria: Pokaz mażoretek

Drodzy Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie! Zachęcamy do udziału w akcji „Dary dla Domu Dziecka w Bodzewie”. Środki czystości i artykuły szkolne można przynosić do pedagoga szkolnego, p.Olgi Konys, do końca września. Liczymy na Wasze dobre serca!
W dniu 3 października br. dary zostaną przekazane do domu dziecka.

Zbiórka2

10 września 2018 rozpoczyna się w naszej szkole zbiórka makulatury, która będzie oddawana do skupu, a zebrane środki będą przeznaczane na zakup obuwia dla dzieci w Laare. Akcja potrwa do 31 maja 2019r.

bose stopki

Czytaj więcej...

W 2012 r. zainicjowano akcję publicznego czytania największych, polskich dzieł literackich. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa oraz zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmacniania poczucia wspólnej tożsamości. W tym roku w Śmiglu „narodowe czytanie” odbyło się, podobnie jak w całej Polsce, 8 września i przyciągnęło wielu fanów obcowania z polską literaturą, również dzieci i młodzież. „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego na śmigielskim rynku w sobotnie popołudnie czytali burmistrz Śmigla, aktorzy, pracownicy Centrum Kultury w Śmiglu oraz uczniowie naszej szkoły. Chłopcy i dziewczęta ubrani w stroje z epoki do złudzenia przypominali bohaterów powieści.

narodowe czytanie01 narodowe czytanie13

Galeria Narodowe Czytanie 2018