Zbliża się koniec roku szkolnego i upragnione przez dzieci wakacje. W związku z tym w szkole odbyły się pogadanki dla uczniów o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Ratownik z WOPRu przedstawił dzieciom zasady właściwego zachowania się nad wodą. 

WOPR 01   WOPR 02   WOPR 03

Od stycznia 2017 roku nasza szkoła uczestniczy w projekcie Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania publicznego "Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia". W ramach uczestnictwa w wymienionym programie 6 czerwca odbyło się spotkanie Edukatora programu Cyfrowobezpieczni pani Elżbiety Węgrzynowicz z Dyrektorem szkoły, uczniami oraz nauczycielami, które miało na celu przybliżyć tematykę odpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz poinformować o korzyściach i zagrożeniach płynących ze swobodnego korzystania z komputera czy telefonu z dostępem do wirtualnej sieci. Dla uczniów klas czwartych prowadząca zorganizowała warsztaty, w których wzięło udział ponad 70 uczniów. W całym spotkaniu wzięło udział ponad 400 uczniów naszej szkoły oraz 26 nauczycieli. Zdjęcia w galerii: Cyfrowobezpieczni.pl - warsztaty i prelekcje.

cyberbezpieczni 10   cyberbezpieczni 14

W pierwszej dziesiątce w Mistrzostwach Polski w Drużynowym Tenisie Stołowym Szkół Podstawowych znalazły się dziewczyny ze Szkoły Podstawowej w Śmiglu. Tenisistki zagrały w składzie: Aleksandra Małek, Oliwia Szuster oraz Weronika Świniarska i zajęły 10 miejsce. Udział w mistrzostwach Polski zagwarantował dziewczynom zdobyty wcześniej tytuł Mistrza Wielkopolski. W zawodach wzięli też udział chłopcy, Wicemistrzowie Wielkopolski, którzy uplasowali się na miejscu 15. W śmigielskiej drużynie zagrali: Dawid Gbiorczyk, Eryk Grochowy i Bartosz Ludwiczak. Zawody odbywały się 26 i 27 maja 2017 r. w Rawie Mazowieckiej. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta trenowali pod okiem Danuty Strzelczyk.

 tenis mistrzostwa Polski 01   tenis mistrzostwa Polski 02   tenis mistrzostwa Polski 03

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu informuje, że szkoła została zgłoszona do konkursu pod hasłem „To dla mnie ważne”. Piąta edycja konkursu grantowego ma na celu wsparcie dzieci w ich rozwoju, pomoc w edukacji oraz wzmacnianie ich pasji i talentów. Do wygrania jest kwota 50 tys. złotych.
I etap konkursu to zgłoszenia pomysłów na działania dla najmłodszych, które przyjmowane są do 21 maja. Nasz projekt nosi nazwę „Szkolne centrum multimedialne”.
II etap to głosowanie internautów na zgłoszone inicjatywy, które potrwa od 22 maja do 11 czerwca. Dwadzieścia pomysłów, które zdobędą najwięcej głosów dostanie się do finału.
Laureatów konkursu poznamy 20 czerwca - jury wskaże ich spośród finalistów głosowania.
Pomóż nam wywołać na twarzach dzieci uśmiech. Zachęcamy do głosowania na nas. Swój głos można oddać na stronie http://todlamniewazne.pl/
Jak oddać głoś
1. Wejdź na stronę http://todlamniewazne.pl/
2. Wejdź w zakładkę „oddaj swój głos”, która przekieruje Cię na stronę listy inicjatyw http://todlamniewazne.pl/lista-inicjatyw.html
3. Wykorzystując swój adres e-mail oddaj swój głos jednorazowo z tego adresu e-mail.

Liczymy na Wasze głosy! http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1352,szkolne-centrum-multimedialne.html

top logo

W dniu 22 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Racocie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w „Grach i zabawach” klas I-III. Bardzo dobrze w tych zawodach, spisali się nasi uczniowie. Reprezentanci klasy I i III e naszej szkoły zajęli pierwsze miejsca, natomiast II g miejsce czwarte. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sportowych sukcesów! Zdjęcia w galerii: Zawody powiatowe klas 1-3

zawody powiat 05   zawody powiat 07

 

25 maja w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii. Uczniowie klas II i III z całej gminy zmierzyli się z tekstami przygotowanymi przez doradcę metodycznego kształcenia zintegrowanego panią Violettę Michalczak. Kiedy uczestnicy konkursu posilali się w szkolnej stołówce, komisja sprawdzała prace. Później ogłoszono wyniki. Mistrzami Ortografii 2017 zostali: Lena Nowak (SP Śmigiel), Anna Stróżyńska i Aleksandra Dłużak (SP Stara Przysieka II), Dominika Dajewska i Igor Hojan (SP Stare Bojanowo), Martyna Korzeniewska (SP Czacz). Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i upominki, natomiast laureaci zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród przez burmistrz Śmigla panią Małgorzatę Adamczak.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy paniom Violetcie Michalczak, Violetcie Borkowskiej – Wojtkowiak i Magdalenie Zimniak za pracę w komisji konkursowej.

konkurs ortograficzny 02   konkurs ortograficzny 03

W maju został zorganizowany konkurs z języka angielskiego "Picture Dictionary" dla uczniów klas I- III oraz IV-VI.  Zadaniem dzieci było zobrazowanie dowolnego słowa za pomocą tego, czym to w rzeczywistości jest. Wpłynęło bardzo dużo pomysłowych prac. Z najciekawszych została utworzona wystawa. Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do nauki nowych słów.

wystawa

W środę 24 maja dzieci z oddziału przedszkolnego, na zaproszenie pani Justyny Spalonej pojechały do Przedszkola Samorządowego w Śmiglu na OLIMPIADĘ PRZYRODNICZĄ. W konkursie startowały dwie drużyny. Drużyna z naszej szkoły zwyciężyła. Wszystkie dzieci wykazały się dużą wiedzą o otaczającej nas przyrodzie. W nagrodę otrzymały dyplomy i książki.

olimpiada przyrodnicza 01

We wtorek 23 maja gościła w naszej szkole sędzia Anna Maria Wesołowska. Wygłosiła prelekcje dla dzieci, po których był czas na wspólne zdjęcia i autografy. Po południu spotkała się także z Burmistrzem Śmigla panią Małgorzatą Adamczak oraz rodzicami. Zdjęcia w galerii: Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

spotkanie sędzia Wesołowska 02   spotkanie sędzia Wesołowska 06   spotkanie sędzia Wesołowska 23

W czwartek 18 maja w Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się podsumowanie gminnego konkursu plastyczno-przyrodniczego "Dbaj o przyrodę naszej małej Ojczyzny". Konkurs organizowany jest przez Ligę Ochrony Przyrody w Czaczu przy współpracy z Centrum Kultury w Śmiglu. Jest on przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych z gminy Śmigiel. W gronie laureatów znalazło się wielu uczniów naszej szkoły. I miejsce -  Zosia Chudak kl. IIIf, II miejsce - Lena Łupicka kl. IIIf, III miejsce - Gabriela Ilmer kl. IIIf. Wyróznienia zdobyli: Anna Nowak kl. IIIf, Michał Szumacherkl. IIIf, Julia Borowska kl. IIId, Nicola Michalak kl. IIf, Weronika Fornalik kl. IIIe oraz Maja Małecka z klasy I. Gratulujemy!

wręczenie nagród 05

Czytaj więcej...