W czwartek, 19 grudnia uczniowie klas 7a, 7b oraz 7c uczestniczyli w wycieczce do Poznania.  Najpierw obejrzeli film „Last Christmas” . Następnie udali się do Laboratorium Wyobraźni, gdzie zwiedzili ekspozycję „Barwy,światło,ruch”, poznawali zagadnienia z zakresu programowania, samodzielnie konstruowali mobilne roboty z klocków Lego oraz rozwiązywali zagadki logiczno-matematyczne. (AM)

wycieczka kl703 wycieczka kl7023

Galeria Siódmoklasiści w Poznaniu

zyczenia

Jak co roku przed zbliżającymi się świętami w naszej szkole została zorganizowana uroczystość upamiętniająca Boże Narodzenie. Uczniowie wraz nauczycielami spotkali się klasach, by zasiąść do wspólnych wieczerzy, podczas których nie zabrakło życzeń, dzielenia się opłatkiem i typowo wigilijnych potraw. Ponadto członkowie społeczności szkolnej obejrzeli przedstawienie świąteczne pt. „Dziewczynka z zapałkami” przygotowane przez uczennice z kl. IVb, Ve, Vg i VIb pod kierunkiem p. Aldony Wlekilk, Iwony i Moniki Włoch.  W auli zabrzmiały też kolędy. Na zakończenie pani wicedyrektor Joanna Pawlicka złożyła wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia na nadchodzące święta. (r)

 przedstawienie swieta22

Galeria Świąteczne przedstawienie

"Tylko dzięki dawaniu jesteś w stanie otrzymać więcej niż masz". W tym świątecznym czasie uczniowie klasy 5a przygotowali dary dla małej mieszkanki gminy Śmigiel - Mai Tomaszyk, która od urodzenia zmaga się z chorobą. (AN)

grudzien3

W grudniu rozstrzygnięto dwunasty powiatowy konkurs plastyczny na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową. W tegorocznej edycji udział wzięło 549 uczniów ze szkół powiatu kościańskiego. W gronie laureatów znaleźli się chłopcy i dziewczęta naszej szkoły, którzy 17 grudnia odebrali z rąk przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego oraz starosty kościańskiego nagrody i wyróżnienia. W kategorii kl. I-III I miejsce zdobył Tymoteusz Hamrol, drugie - Bartosz Hamrol. W grupie uczniów kl. IV-VI pierwsze miejsce przyznano Gabrieli Stachowskiej, a trzecie – Lenie Domagale; wyróżnienia otrzymały Maja Szlafka i Aleksandra Kostrowska. Gratulujemy laureatom. Ich prace można obejrzeć w holu głównym szkoły. (r)

grudzien2

Uczniowie klasy 5f realizowali w grupach projekt pn. "Mój Plac Broni". Efekty swoich działań zaprezentowali na lekcji języka polskiego w środę, 18 grudnia br. Oprócz opisów miejsc, w których spędzają czas wolny, przygotowali także makiety i plakaty. (r)

grudzien1

Gabriela Stachowska z kl. VI f zajęła I miejsce w konkursie plastycznym „Słowo też rani", który został zorganizowany przez Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działający przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Śmiglu. Gratulacje laureatom złożył zastępca burmistrza Śmigla Marcin Jurga podczas spotkania, które odbyło się w Urzędzie Miejskim. Serdeczne gratulujemy Gabrysi sukcesu oraz składamy serdeczne podziękowania pani Alicji Przybyłek za przeprowadzenie etapu szkolnego. Prace konkursowe można było podziwiać wyeksponowanie w holu szkoły. (AA)

słowo też rani konkurs1

W piątek 20.12.2019r obiady dla uczniów kl I-VIII będą wydawane od godz. 11:00 do 14:00.
W związku z powyższym odwozy dla uczniów z klas I-III o godz 11:15, a dla klasy IV-VIII odwozy około godziny 12:00. Dla zerówek odwozy o godz. 13:00 i 15:30.

ogłoszenie foto

Młodzież z klas ósmych w ramach zajęć doradztwa zawodowego odbyła wycieczki do lokalnych zakładów. Zapoznała się ze specyfiką pracy w różnych zawodach, warunkami, ścieżką kariery zawodowej dla wykonywania danej profesji. W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery złożono wizyty w salonach fryzjerskim i kosmetycznym, restauracji, firmach: ALVO, Hoffmann oraz FKS. Obserwacja rożnych stanowisk pracy pozwoli młodzieży dokonać właściwego wyboru własnej ścieżki zawodowej. (AA)

tydzien kariery