Zakończyła się roczna zbiórka makulatury. Serdecznie gratulujemy klasie 7b za zajęcie pierwszego miejsca oraz klasie 5c za zajęcie drugiego miejsca. W czwartek 16 maja uczniowie tych klas otrzymali dyplomy oraz nagrody za swoje zaangażowanie. Dziękujemy także nauczycielom i rodzicom, którzy motywowali dzieci do zbierania makulatury. Zebrane środki zostały przeznaczone na: zakup obuwia dla dzieci z Afryki, adopcję psa ze schroniska w Śmiglu, zakup cymbergaja dla uczniów naszej szkoły, którego otrzymają z okazji Dnia Dziecka (będzie znajdował się w szkolnej świetlicy) oraz zakup cymbergaja, który zostanie przekazany dla podopiecznych Domu Dziecka w Bodzewie. (MT)

zbiórka makulatury 001   zbiórka makulatury 002

 

Uczniowie z klasy 6a i 6d w dniach 15-17 maja odwiedzili Trójmiasto oraz Malbork. Podczas wycieczki zobaczyli Westerplatte, miejsce gdzie wybuchła II Wojna Światowa, następnie udali się statkiem przez gdański port do centrum miasta. W Katedrze Gdańsk Oliwa wysłuchali koncertu organowego. Kolejnym punktem była wizyta w Centrum Nauki Eksperyment oraz Sopockie Molo. Na zakończenie szóstoklasiści zwiedzili zamek krzyżacki w Malborku. (MS)

trójmiasto

14 maja w Kościanie odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego ,,INTEGRACYJNA 18-NASTKA" zorganizowanego przez Zespół Szkół im. M.Konopnickiej z okazji XVIII Dni Godności Osoby Niepełnosprawnej. Wśród laureatów konkursu znalazła się uczennica klasy Id Barbara Sobierajska, która zajęła II miejsce w kategorii nauczanie zintegrowane klasy I-III. 

basia s

Uczniowie klasy 8d i 3c gimnazjum 6 i 7 maja przebywali na wycieczce w Warszawie. Zwiedzanie stolicy rozpoczęli od wizyty w telewizji, podczas której mogli zobaczyć, jak wygląda praca za kulisami. Ponadto przebywali na planie „Szansy na sukces” oraz „Pytania na śniadanie”. Potem udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Późnym popołudniem zwiedzili jeszcze stadion narodowy. We wtorek rano młodzież wraz z opiekunami udała się do Centrum Nauki „Kopernik”, gdzie odkrywała tajniki nauk ścisłych. Następnie śmigielanie podziwiali Stare Miasto oraz Zamek Królewski, na terenie którego uchwalono patrona naszej szkoły, Konstytucję 3 Maja. Ponadto obejrzeli Pałac Kultury i Nauki, a także zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Wycieczka zakończyła się przejażdżką metrem. Po kolacji w McDonald 's zmęczeni, ale zadowoleni oraz z dużą dawką wrażeń uczniowie wrócili do domu. (r)

warszawa 007   warszawa 011   warszawa 023

Galeria: Wycieczka do Warszawy

W dniach 6-8 maja br., grupa uczniów z klas ósmych oraz 3a gimnazjum, uczestniczyła w wycieczce do Oświęcimia, Krakowa oraz Wieliczki. Niezwykłych wrażeń dostarczyła wizyta w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu i Brzezince. Drugiego dnia młodzież zwiedzała najważniejsze miejsca w Krakowie tj. Katedrę na Wawelu, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Kościół Mariacki, Rynek, Sukiennice oraz uniwersytet. Kolejną atrakcja był Ogród Doświadczeń Stanisława Lema. Trzeci dzień upłynął pod znakiem wizyty w kopalni soli oraz tężniach solankowych w Wieliczce. (AM)

wycieczka kow5

Galeria Z wizytą w Małopolsce

8 maja 2019 r. reprezentanci grup „0” zajęli II miejsce w etapie gminnym konkursu „Bezpieczny Przedszkolak”. Reprezentacja w składzie: Jan Jurga, Franciszek Szczepaniak, Maja Adamczyk, Anna Tomowiak, Filip Wojtkowiak, Oliwia Swendrowska, Mateusz Maćkowiak, Adam Chrzanowski, Barbara Handke, Lena Szymanowska wykazała się w: scence sytuacyjnej, piosence, recytacji wiersza, wykonała pracę plastyczną oraz pokonała tor przeszkód, by zająć miejsce na podium. Wszystkie formy konkursu dotyczyły różnych zagrożeń czyhających na najmłodszych w różnych sytuacjach oraz zasad bezpieczeństwa, które każdy przedszkolak musi znać. Dzieci przygotowane przez swoich rodziców, prowadzone pod kierunkiem pani Rozalii Dekiert i pani Katarzyny Grockiej dostarczyły wielu emocji obecnej na konkursie komisji oraz pozostałym przedszkolakom z innych miejscowości Gminy Śmigiel.
Rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wychowanków do konkursu, a przedszkolakom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

bezpieczny przedszkolak g

Galeria: Bezpieczny przedszkolak - konkurs gminny

RD

25 kwietnia w Kościanie odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii". Uczennica klasy VI b Anna Nowak zajęła 6 miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

konkurs ortograf

obiady maj

W dniach 10-14 kwietnia 2019r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Maria Skrzypczak, Fabian Basiura, Jędrzej Nowak i Stanisław Samoląg, brała udział w Mistrzostwach Polski w Szachach Szkół Podstawowych klas I-III. Zawody odbyły się w miejscowości Sielpia Wielka woj. świętokrzyskie. Drużyna zmagania zakończyła na 9 miejscu. Na czwartej dziewczęcej szachownicy Maria Skrzypczak zajęła II miejsce. 

szachy 1 3