„Z szumem śmigieł wiatraków i z kolęda na ustach
przybyliśmy do Was , aby przekazać Wam dary
od naszych kolegów i koleżanek ze Szkoły  Podstawowej w Śmiglu”

            Takimi słowami uczniowie kółka katechetyczno–artystycznego jako współorganizatorzy akcji „Dzieci –Dzieciom” i przedstawiciele uczniów Szkoły Podstawowej w Śmiglu, 14 grudnia 2011r. rozpoczęli wizytę w Domu Dziecka w Bodzewie. 27 dzieci wraz ze swoim opiekunem p. A.Wleklik oraz panią pedagog I.Ratajczak i p. K.Biniaś, przekazało słodycze, przybory szkolne i zabawki dzieciom z Domu Dziecka .

IMG 0035

Czytaj więcej...

Dnia 13 grudnia 2011 r. odbył się konkurs plastyczny dla klas I, II i III. Tak jak co roku i w tym cieszył się dużym powodzeniem. Wzięło w nim udział ponad stu uczestników. Uczniowie klas pierwszych ozdabiali bombkę z papieru według własnego pomysłu różnymi materiałami, klasy drugie wykonały aniołka, natomiast klasy trzecie - gwiazdorka. Po konkursie organizatorki D. Żak i Z. Ratajczak wyeksponowały wyróżnione prace na wystawie, którą można obejrzeć na głównym korytarzu naszej szkoły. Uczniowie otrzymają nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Zobacz zdjęcia w galerii:Świąteczny konkurs plastyczny klas 1-3

Z okazji mikołajek pracownicy Centrum Kultury w Śmiglu przygotowali dla dzieci teatrzyk kukiełkowy pt. ,,O królewnie, piekarczyku i pieczeniu chleba..." Kilka klas I - III z naszej szkoły z wielkim zaciekawieniem obejrzało to przedstawienie. Wszystkim dzieciom bardzo się podobało.Wielką niespodzianką było pojawienie się po spektaklu Św. Mikołaja, który na saniach przywiózł upominki dla dzieci. Każdy otrzymał czekoladowego Mikołaja.

teatrzyk CK

W minionym roku szkolnym nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów małogabarytowych w ramach VII edycji konkursu „Bądź przyjacielem środowiska”. Akcja organizowana jest  wspólnie przez Miejski Zakład Oczyszczania w Lesznie i Burmistrza Śmigla. Dzieci zebrały 200,60 kg baterii, co w przeliczeniu na jednego ucznia dało 0,4094 kg i pozwoliło zająć II miejsce na przysłowiowym pudle. 8 grudnia w Centrum Kultury w Śmiglu odbyło się rozdanie nagród. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz ze swoim opiekunem p.I.Włoch oraz dyrektorem szkoły p.R.Plewką odebrali z rąk Burmistrza Śmigla nagrodę o wartości 500zł (cyfrowy aparat fotograficzny).

baterie2

Dnia 8 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego przy naszej szkole uczestniczyły w mikołajkowym przejeździe kolejką waskotorową w Śmiglu. Trasa wycieczki rozpoczynała się w Śmiglu i prowadziła do Starego Bojanowa. Była to szczególna podróż, bo w świątecznej atmosferze. Dzieci śpiewały kolędy, a Mikołaje częstowały je słodyczami.

SAM 1438

Czytaj więcej...

Uczniowie klas VIc i VId na lekcjach religii opracowali projekt nt: ”Kościoły i sanktuaria - zabytki naszego regionu”. Okres przygotowania prac trwał 4 tygodnie. Najpierw uczniowie zostali poinformowani o tym, że będą wykonywać projekt i zostali podzieleni na grupy. Następnie nastąpiło losowanie wybranych tematów i wspólne opracowanie planu projektu. Kolejna faza wymagała ze strony uczniów samodzielności, inwencji i inicjatyw.

IMG 0020

Czytaj więcej...

W dniach od 21 do 25 listopada 2011r. w świetlicy szkolnej nauczycielki Marzena Kowalczyk i Renata Jankowska zorganizowały konkurs pt. "Opakowanie świątecznego prezentu". Do plastycznej rywalizacji zgłosiło się 52 uczniów klas I-VI. Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie z otrzymanych materiałów papierniczych opakowania wybranego pudełka. Liczył się pomysł, a także technika i estetyka wykonania pracy. Właśnie te elementy brała pod uwagę przy ocenie komisja konkursowa w składzie: Krystyna Biniaś - nauczyciel bibliotekarz, Violetta Bogdanow - nauczyciel plastyki, Izabela Ratajczak - pedagog szkolny, Roksana Stachowiak i Wiktoria Kubiak - uczennice kl.VIa. Wybór najlepszych trzech prac był  naprawdę trudny, ponieważ uczniowie wykonali bardzo ciekawe prezenty. 

DSC02234

Czytaj więcej...

6 grudnia z okazji MIKOŁAJEK dzieci w naszej szkole przyszły ubrane na czerwono i w mikołajkowych czapkach. Można było poczuć, że święta tuż, tuż...

 

SAM 2180

 

Zobacz zdjecia w galerii:Mikołajki i prezenty

W listopadzie br. w oddziale przedszkolnym oraz w klasach I-III przeprowadzono Konkurs Plastyczny, majacy na celu m.in. zachęcenie dzieci do czynnego zainteresowania się tematyką zdrowego odżywiania.

DSC02200

Czytaj więcej...

29 listopada odbył się w naszej szkole konkurs pn. "Bajki Ignacego Krasickiego". Podczas niego uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje zdolności recytatorskie. Udział wzięło w nim 25 uczestników.

SAM 2163

Czytaj więcej...