6 marca 2013 roku w Zespole Szkół w Starej Przysiece Drugiej odbył się finał X Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas szóstych. W zmaganiach konkursowych wzięły udział wszystkie szkoły z gminy Śmigiel. Podczas finału z zadaniami matematycznymi zmierzyło się 15 szóstoklasistów, po 3 uczniów z każdej ze szkół. Organizatorkami turnieju były nauczycielki matematyki: Magdalena Jąder i Joanna Poprawiak. Nasza szkołę reprezentowali Stanisław Borowiak, Oliwia Szul oraz Olga Szlachetka.

matma3

Czytaj więcej...

W naszej szkole, 11 marca już po raz kolejny odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. Uroczystego otwarcia mistrzostw dokonał wiceprezes SZS Wielkopolska w Poznaniu i zarazem wicestarosta powiatu kościańskiego - Edward Strzymiński. W otwarciu wzięli również udział burmistrz Śmigla Wiktor Snela, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Śmigla Roman Schiller, dyrektor SP Śmigiel Robert Plewka oraz kierownik OKFiR Zygmunt Ratajczak. Zawody sędziowali: Danuta Strzelczyk i Ryszard Primel, którzy byli również  organizatorami mistrzostw.

IMG 6933

Czytaj więcej...

Dyrektor szkoły informuje uczniów kl.VI i ich rodziców, że można się zapoznać z procedurami sprawdzianu klas szóstych szkół podstawowych, który odbędzie się w czwartek 4 kwietnia 2013r..

Informacje dostępne w pliku pdf: Informacje dla ucznia dotyczące przebiegu sprawdzianu

W ramach projektu „Owoce w szkole” uczniowie klas nauczania początkowego  wykonali prace plastyczne pt. „To dla zdrowia i urody dzień warzywno-owocowy”. Dzieci poprzez twórczość artystyczną zaprezentowały swój sposób rozumienia zdrowego stylu życia oraz udowodniły, że wiedzą jakie znaczenie dla zdrowia ma spożywanie owoców i warzyw. Prace małych artystów można było obejrzeć na wystawie przygotowanej na korytarzu szkolnym.

DSCN2653

Czytaj więcej...

Uczniowie naszej szkoły wzięli licznie udział w konkursie plastycznym "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna”. Każdy uczestnik wykonał pracę - pisankę lub koszyczek wielkanocny -  w dowolnej technice. Rozstrzygnięcie odbyło się 8 marca br. Prace były oceniane w kategoriach: klas I-III oraz klas IV-VI. Przy ocenie jury zwróciło szczególną uwagę na: oryginalność pomysłu, samodzielność wykonania, dekoracyjność, ogólne wrażenie estetyczne, kolorystykę i trwałość formy. 39 najpiękniejszych prac dostarczono do Starostwa Powiatowego w Kościanie (rozstrzygnięcie konkursu powiatowego przed świetami), a pozostałe można oglądać na wystawie zorganizowanej w holu naszej szkoły. Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, a prace oryginalne i pomysłowe. Jury miało duże problemy, aby wybrać najciekawsze prace.

IMG 2541

Czytaj więcej...

W naszej szkole realizowano  projekt edukacyjny "Szkoła wolna od dymu tytoniowego", w ramach którego wychowawcy klas I-VI oraz oddziałów "0" prowadzili z uczniami zajęcia profilaktyczno-edukacyjne. Głównym celem było m.in. uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia, uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe oraz uwrażliwienie ich na negatywne oddziaływanie dymu papierosowego, związane z biernym paleniem.

Czytaj więcej...

Witajcie!                          Oskar, Pola

Wkrótce wiosna, a ostatnia wiadomość z życia klasy IIIb dotyczyła andrzejek. Czas się poprawić i opowiedzieć co dzieci od tamtej pory spotkało miłego.

Czytaj więcej...

27 lutego uczniowie klasy IVc i IVd wzięli udział w wycieczce do Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego w Henrykowie. Mieli tam okazję zapoznać się z budową i pracą w oczyszczalni oraz obejrzeć kolejne etapy oczyszczania ścieków. Uczestniczyli również w zajęciach edukacyjnych- obserwowali pod mikroskopem i poznawali "stworzonka", które występują w zanieczyszczeniach. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał upominek: czapkę przeciwsłoneczną i opaskę odblaskową z logo oczyszczalni.

lekcje1

Czytaj więcej...

Po raz kolejny nasza szkoła była gospodarzem gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W konkursie, który odbył się 1 marca br. udział wzięło 25 uczniów ze szkół: ze Śmigla, Starej Przysieki Drugiej, Starego Bojanowa, Bronikowa i Czacza. Naszą szkołę reprezentowali czwartoklasiści: Sebastian Serba, Wojciech Michalski i Ernest Łakomy.

 turn pozar3

Czytaj więcej...

W roku szkolnym 2012/2013 wdrażamy w pracy dydaktyczno-wychowawczej w czterech klasach pierwszych innowację pedagogiczną „Wykorzystanie koncepcji Planu Daltońskiego do stymulowania rozwoju odpowiedzialności, samodzielności i współpracy dzieci w wieku wczesnoszkolnym”.

Innowacja, zaplanowana na trzyletni okres nauki, realizowana jest zgodnie z rozporządzeniem MENiS z dnia 9 kwietnia 2002r. w sprawie warunków prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej przez publiczne szkoły i placówki (Dz.U. z 2002r. Nr56, poz506).

Czytaj więcej...