Śmigiel, dnia 9.04.2019 r.
KOMUNIKAT!


  
          Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu informuje, że egzaminy: gimnazjalny i ósmoklasisty odbędą się zgodnie z harmonogramem.
Uczniowie przychodzą do szkoły na godz. 8.00 i zbierają się na korytarzy przy średniej i małej sali gimnastycznej (nr sal 134 i 135).

Harmonogram dowozu uczniów znajduje się na stronie internetowej szkoły.
 
Dni 10, 11, 12 kwietnia 2019 r. i 15, 16, 17 kwietnia 2019 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkole - zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2018/2019 podanym we wrześniu 2018 r. przez dyrektora szkoły.
 
W trakcie trwania egzaminów świetlica pracuje od godz. 6.30-15.30, oddział przedszkolny od 6.30-16.00.
 
 

W sobotę, 06.04.2019 w Poznaniu odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w judo. Turniej rozpoczął się Festiwalem Judo Dzieci w roczniku 2010-2011, następnie w rocznikach 2005-2009 rozegrano Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych - XX Igrzyska Dzieci. Szkołę Podstawową w Śmiglu reprezentowało dwóch zawodników z rocznika 2008: Radosław Chudak oraz Bartosz Tycner. Pierwszy na matę wszedł Bartek, który startował w kategorii wagowej do 38 kg. Bartek po pięknych, wyrównanych walkach zajął 5 miejsce. W kategorii wagowej do 35 kg Radosław Chudak wywalczył złoty medal. Gratulujemy zawodnikom udanego występu!

judo1 judo2 judo3 judo4

Również 4 kwietnia, ale do Przygodzic na półfinał wojewódzki udały się reprezentanki naszej szkoły w siatkówce. Niestety mocno osłabiony kontuzjami zespół mimo ambitnej walki nie zdołał awansować do finałowej czwórki i w klasyfikacji końcowej śmigielanki zajęły miejsca 7-8 w województwie. Warto nadmienić, że dziewczyny grały z zawodniczkami o rok i dwa lata starszymi od siebie. Drużyna wystąpiła w składzie: Wiktoria Stachowiak(kapitan), Weronika Szuster, Wiktoria Lemańska, Weronika Furmaniak, Otylia Sworacka, Oliwia Szlafka, Martyna Sobierajska, Martyna Szczepanik, Maja Woś. Dziękujemy dziewczynom za ambitną walkę!

siatkowka wlkp4siatkowka wlkp3

W czwartek, 4 kwietnia br. siatkarki ze Śmigla stanęły do rywalizacji w finałach wojewódzkich w minisiatkówce i siatkówce dziewcząt. W Kostrzynie k. Poznania rozegrano zawody w minisiatkówce. Do rywalizacji przystąpiło osiem najlepszych drużyn z województwa wielkopolskiego. Jednym z faworytów do zwycięstwa była reprezentacja naszej szkoły. Dziewczyny poradziły sobie z presją i pokonały w finale, po pięknym meczu, zawodniczki z SP nr 15 w Poznaniu, zdobywając tytuł mistrzyń Wielkopolski. Zwycięstwo dało śmigielankom awans na Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach od 23-26 maja w Głuchołazach. Dziewczyny wystąpiły w składzie: Zofia Świdzińska(kapitan), Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Rozalia Kamieniarz, Natalia Primel, Maja Kaminiarz, Raisa Zdziabek, Aleksandra Jakubiak, Julia Ranka, Maria Franek, Martyna Czaińska, Martyna Markowiak; pod wodzą trenera, p. Ryszrda Primla. Gratulujemy!

siatkowka wlkp1 siatkowka wlkp2