wakacje1

W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – koniec roku szkolnego. Z tej okazji członkowie społeczności szkolnej w środowy poranek uczestniczyli w uroczystym apelu. Podczas ceremonii, która odbyła się na boisku szkolnym, pan dyrektor powitał gości, podziękował wszystkim za pracę oraz przypomniał, co działo się w naszej szkole w mijającym roku szkolnym. Życzenia udanych wakacji złożyły także zebranym w imieniu burmistrz Śmigla, p. Joanna Psiuk oraz przewodnicząca Rady Rodziców, p. Małgorzata Kojder. W trakcie apelu absolwenci z trzecich klas gimnazjum i ósmych szkoły podstawowej złożyli ślubowanie, w którym zobowiązali się do godnego reprezentowania szkoły. Potem przyszedł czas na uhonorowanie najstarszych uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki oraz pracowali na rzecz szkoły i środowiska lokalnego. Nagrody burmistrz Śmigla otrzymało 23 absolwentów. Nagrodę radnych Rady Miejskiej za pracę odebrali Stanisław Świdziński i Oliwia Janiak. Dyrektor szkoły nagrodził uczennice, które uzyskały najwyższe średnie: Maję Wielińską i Marię Borowiak. Potem wręczył absolwentom, którzy uzyskali średnią co najmniej 5,0 i wzorowe zachowanie, pamiątkowe dyplomy, życząc dalszych sukcesów. Po czym najstarsi uczniowie podziękowali osobom, które towarzyszyły im podczas nauki, a sami odebrali muzyczne życzenia i upominki od siódmoklasistów. Uroczystość zakończyło rozdanie świadectw przez wychowawców, a potem wszyscy, nauczyciele i uczniowie, ruszyli realizować swoje wakacyjne plany. (r)

zakończenie r szkol 026  zakończenie r szkol 030   zakończenie r szkol 058

Zdjęcia w galerii: Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

 

Wtorek, 18 czerwca, upłynął w naszej szkole pod znakiem podsumowań dokonań i pracy uczniów w roku szkolnym 2018/2019. Najpierw wręczono nagrody dziewczętom i chłopcom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach przedmiotowych. Potem nagrodzono ósmoklasistów i gimnazjalistów, którzy pracowali w Szkolnym Klubie Wolontariusza, Samorządzie Uczniowskim oraz byli członkami pocztu sztandarowego. Na zakończenie uhonorowano uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe. (r)

nagrody 012 nagrody 063nagrody 051  

Zdjęcia w galerii: Apel podsumowujący zmagania konkursowe i sportowe w roku szkolnym 2018/2019

We wtorek 18 czerwca br. odbył się apel podsumowujący konkursy, w których brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych.
W pierwszej części apelu pan dyrektor wręczył nagrody książkowe. W konkursie recytatorskim poezji patriotycznej „Kto ty jesteś?” nagrody otrzymali: Franciszek Szczepaniak 0d za zajęcie pierwszego, Maja Adamczyk 0a za zajęcie derugiego, Jan Jurga 0d za zajęcie III miejsca oraz Mateusz Maćkowiak za zdobycie wyróżnienia. W konkursie plastycznym „Godło Polski” – w którym dzieci wykonywały prace w zespołach zadaniowych nagrody odebrali: I miejsce - Lena Myszuk, Kamil Myszuk, Michał Zbyrad, Zuzanna Skoracka, Olivier Hetmański; II lokata - Marta Stam, Igor Lemański, Stanisław Kawecki, Maks Orwat, Liliana Konieczna; III miejsce Natalia Szklarska, Barbara Handke, Jakub Kamieniarz, Ksawery Chomski, Ksawery Maćkowiak. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów w klasie pierwszej!
W drugiej części apelu pani pedagog przypomniała dzieciom zasady bezpieczeństwa zarówno w domu jak i poza nim. Zwróciła uwagę na bezpieczeństwo nad wodą, w górach czy podczas zabaw w wyznaczonych do tego miejscach. Przypomniała zasady poruszania się po ulicy oraz numery alarmowe. Przedszkolakom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji! (RD)

apel zerowka2 apel zerowka4

Galeria Podsumowanie pracy w oddziałach przedszkolnych