W dniach 3 i 4 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu odbyły się nietypowe lekcje.

Uczniowie klas 5 i 6 wzięli udział w atrakcyjnych zajęciach z zakresu nauk przyrodniczych (fizyka, chemia, biologia) przeprowadzonych przez pana Mateusza Łuckiego, przedstawiciela firmy EduEvent. Była to lekcja widowiskowa i ciekawa, a zarazem zabawna. Zademonstrowane uczniom pokazy były okazją do tego, aby uczniowie przekonali się, że nauka nie musi być straszna i że w bardzo prosty sposób możemy się nią pobawić. Występy prowadzone były w sposób interaktywny, a to dzieci lubią najbardziej.

W nietypowych lekcjach chemii uczestniczyli też uczniowie klas 8 i 3 gimnazjum.

dni eksperymentowania 12   dni eksperymentowania 17   dni eksperymentowania 24

Z taką ofertą dotarli do szkoły pracownicy Centrum Chemii w Małej Skali z Torunia. Zajęcia miały charakter doświadczeń i pokazów. Uczniowie pod kierunkiem edukatorów wykonywali doświadczenia (ogrzewanie manganianu VII potasu, działanie magnezem na roztwór kwasu, „żarłoczna miedź” i in.), a następnie rozwiązywali karty pracy, w których m.in. formułowali wnioski. Podsumowaniem był udział uczniów w atrakcyjnym pokazie edukacyjnym nawiązującym tematycznie do wykonywanych doświadczeń.

Eksperymentowanie i doświadczenia są zawsze ciekawą formą pracy z uczniami. Wyzwalają indywidualną aktywność ucznia, a co za tym idzie pomagają lepiej zrozumieć otaczającą nas przyrodę i trudne zagadnienia z tym związane. Wszyscy uczniowie stwierdzili, że warto było uczestniczyć w tego typu zajęciach.

                                                 Krystyna Schulz - nauczycielka przyrody

                                                 Aneta Matuszczak – nauczycielka chemii

Galeria: Dni eksperymantowania