Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Śmiglu w dniach od 23 do 26 maja uczestniczyła w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Minisiatkówce Dziewcząt. Zawody, w których wystartowało osiemnaście reprezentacji z 16 województw odbył się w Głuchołazach. W pierwszym etapie śmigielanki zdecydowanie pokonały zespoły SP nr 155 w Krakowie i SP w Sulechowie 2-0. W drugiej fazie nasz zespół trafił na faworyta turnieju SOS SP w Nadarzynie oraz ekipa ze SP nr 6 Mielcu. W pierwszym meczu pokonaliśmy dziewczyny z Mielca 2-0. Drugie spotkanie z zespołem z Nadarzyna mimo ambitnej postawy przegraliśmy 1-2 i straciliśmy szansę na awans do pierwszej czwórki. Ostatecznie w turnieju dziewczyny zajęły znakomite szóste miejsce, które jest największym sukcesem siatkarek ze Śmigla. Zawodniczki (Zofia Świdzińska -kapitan, Zuzanna Borowska, Julia Wieczorek, Rozalia Kamieniarz, Natalia Primel, Martyna Czaińska, Maja Kaminiarz, Raisa Zdziabek, Maria Franek, Julia Ranka, Martyna Markowiak, Aleksandra Jakubiak) pokazały się z bardzo dobrej strony i godnie reprezentowały naszą szkołę i miasto na mistrzostwach Polski. Gratulujemy dziewczynom i ich trenerowi p. Ryszardowi Primlowi. (RP)