Drodzy uczniowie,

z początkiem każdego roku decydujemy o tym, co zmienimy w naszym życiu, jacy się staniemy, co osiągniemy i z czego zrezygnujemy w ciągu najbliższych 365 dni. Często kończy się na postanowieniach, które żyją zaledwie kilka/kilkanaście dni, dopóki przy pierwszym niepowodzeniu nie dojdziemy do wniosku, że życie ma się jedno, a co mi tam - zacznę innym razem!.
Początek roku to idealny moment na stworzenie czegoś takiego jak mapa marzeń, zwanej także MAPĄ SKARBÓW.

Najprościej rzecz ujmując, mapa marzeń to wizualne przedstawienie naszych planów i marzeń na najbliższy okres. Technika dowolna: rysowanie, malowanie, wyklejanie, kolaż. Mapę marzeń buduje się na tzw. siatce bagua - metodzie feng shui. Bagua to kwadrat podzielony na 9 równych pół. Każde z pól obrazuje konkretne wartości i każde z pól zapełniasz graficznymi symbolami swoich pragnień.

Przygotuj: karton lub duży arkusz papieru, kredki, mazaki, klej, taśmę klejącą, kolorowe gazety, papier kolorowy, bibułę, brokaty, wstążki, kamyczki - i co tylko chcesz, by zbudować wyjątkową mapę Twoich marzeń.

Mapę możesz także przygotować w dowolnym programie komputerowym, a następnie wydrukować i powiesić - wybór należy do Ciebie.

To, co ważne podczas tworzenia mapy marzeń: rysuj i wybieraj te zdjęcia, które pozytywnie Cię nastrajają, które wywołują w Tobie rozluźnienie i które sprawiają Ci radość. Kieruj się intuicją; jeśli jakiś głos w Twojej głowie lub za uchem powie: nie potrafisz rysować, to, co stworzysz, będzie niedoskonałe - przegoń go natychmiast. Mapa, którą stworzysz, będzie doskonała, bo Twoje marzenia są doskonałe. Jeśli ktoś Ci podpowiada narysuj narty, a Ty chcesz nauczyć się jeździć na snowboardzie, narysuj snowboard! W sferze marzeń kieruj się swoimi pragnieniami, a nie oczekiwaniami innych, wybierając i przyklejając zdjęcia zwracaj uwagę na szczegóły, czy wszystko Ci w nich pasuje, czy czujesz symbolikę obrazu, jego przekaz np.: sceneria, gesty, wyraz twarzy ludzi, ich wzajemne ustawienie itp.

 

Pozdrawiamy

Olga Konys
Iza Wajske