5 października odbyła się gra miejska pt. "Poczuj smak przygody" , którą zorganizowano którą zorganizowano z okazji 10-lecia działalności i współpracy Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Inga” z naszą szkołą. W zabawie wzięło udział 8 drużyn.  Zadaniem uczestników było przemierzyć trasę w jak najkrótszym czasie oraz wykonać dwanaście zadań usytuowanych na terenie miasta - instytucji, które były sojusznikami i partnerami w dotychczasowej działalności Stowarzyszenia Inicjatyw Społecznych „Inga” i szkoły.

 gra miejska przygoda04 gra miejska przygoda17 gra miejska podsumowanie07

Zadania, które dotyczyły różnych przedsięwzięć i projektów, jakie odbyły się w latach 2007-2017 i które były adresowane do społeczności szkolnej oraz lokalnej,  wymagały kreatywności, sprawdzały umiejętność planowania, pracy w zespole czy logicznego i twórczego myślenia. Najwyższą ilość punktów zdobyła grupa „Batonssteam”. Drugie miejsce przypadło ekipie „Śmigielskich poszukiwaczy, a trzecie – zespołowi „Kebab”. Pozostałe lokaty zajęły grupy: "Fantastyczna czwórka", "Powerrangersy",  "Teletubisie", "Wesoła Kampania", "Polish squad". Organizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki grupie uczennic (wolontariuszkom Szkolnego Klubu Wolontariusza) oraz ich liderce Joannie Janowicz (absolwentce naszej szkoły), które uczestniczyły w szkoleniu i zdobyły minigrant z Fundacji „Arena i Świat” w Lesznie. Ogłoszenie wyników odbyło się we wtorek, 10 października. Wszyscy uczestnicy gry odebrali z rąk prezes stowarzyszenia, p. Izabelli Szablewskiej, i wicedyrektor szkoły, p. Joanny Pawlickiej, dyplomy i upominki.

Galeria: Poczuj smak przygody - gra miejska Podsumowanie wyników gry miejskiej