Informujemy, że 21.11.2017r. obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości. Tego dnia na terenie naszej szkoły odbędzie się kilka akcji przygotowanych przez członków szkolnego klubu wolontariusza – wszystkie podczas przerw oraz na godzinie wychowawczej:

- kolory jakie tego dnia będą mile widziane wśród uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły: żółty, zielony i niebieski;

- lekcja wychowawcza na temat życzliwości „Znajdź się wśród życzliwych”;

- 2/3/4 przerwa – zainteresowani uczniowie będą mogli podejść do punktu jaki mieścić się będzie przy sklepiku szkolnym, wykonać zadanie, przystąpić do zabawy;

- 2/3/4 przerwa – wolontariusze zapraszać będą uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły do zabawy „Życzliwi i szczęśliwi”;

- 5 przerwa – gra „Znajdź się wśród życzliwych” dla zainteresowanych uczniów (zgłoszenia zespołów 3 osobowych przyjmowane są do poniedziałku do godziny 12.00).

          Izabella Szablewska

16 listopada w sali wiejskiej w Czaczu odbył się konkurs artystyczny nt. segregacji odpadów. Na scenie zaprezentowali się przedstawiciele pięciu szkół podstawowych z terenu gminy Śmigiel. I miejsce komisja konkursowa przyznała grupie z naszej szkoły (w składzie: Aleksandra Domagała, Agnieszka Dratwińska, Marianna Han, Emilia Gnacińska, Klaudia Józefiak, Maria Karolczak, Michalina Kołacka, Wojciech Michalski, Aleksandra Panasiuk, Julia Pieprzyk, Milena Szczerbal, Aleksandra Wasielewska), która przedstawiła „Dziady ekologiczne”. W nagrodę młodzież otrzymała tablicę multimedialną. Podsumowano również wyniki konkursu plastycznego. W drugiej kategorii wiekowej I miejsce zdobyła Zuzanna Tomaszyk, a wyróżnienia otrzymały: Natalia Kokornaczyk i Joanna Kubiak. W trzeciej grupie śmigielanki zdobyły wszystkie nagrody: pierwszą – Roksana Kiełczewska, drugą – Roksana Szymańska, trzecią – Roksana Kochanowicz; wyróżnienia: Anna Ratajczak i Martyna Gmerek. Gratulujemy serdecznie!

konkurs segragacja16 konkurs segragacja20 konkurs segragacja22

 

 

9 listopada 2017r. dziewięcioro uczniów klas III gimnazjum przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. W czasie 90 minut chłopcy i dziewczęta rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z historii.

rycerz

Czytaj więcej...

10 listopada br., troje uczniów z oddziałów gimnazjalnych przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego. W czasie 90 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z fizyki. Jedna osoba zdobyła wymaganą liczbę punktów i zakwalifikowała się do etapu rejonowego. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

fizyka

Czytaj więcej...

W sobotę, 11 listopada br. obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania przez naszą ojczyznę niepodległości. W uroczystościach miejskich, których organizatorami byli śmigielska komenda hufca ZHP i burmistrz Śmigla, wzięli udział również przedstawiciele naszej szkoły. Poczet sztandarowy i delegacja uczniów uczestniczyli w uroczystym apelu poległych i mszy św. za ojczyznę. Złożyli również w imieniu społeczności szkolnej znicze w miejscach pamięci narodowej.

święto niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji członkowie społeczności szkolnej „mogli zapatrzeć się w przeszłość” i przybliżyć sobie wydarzenia z historii naszego kraju. W piątek, 10 listopada, obejrzeli montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez chłopców i dziewczęta z klas trzecich oddziałów gimnazjalnych po kierunkiem p. Moniki Szudry. Młodzi aktorzy i wykonawcy przywołali w wierszach i piosenkach wydarzenia z historii Polski - od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości.

swieto niepodleglosci01 swieto niepodleglosci08

Galeria Narodowe Święto Niepodległości

8 listopada br., siedmioro uczniów z oddziałów gimnazjalnych przystąpiło do etapu szkolnego Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego. W czasie 100 minut rozwiązywali test, w którym sprawdzano wiedzę i umiejętności z chemii.

chemia3 konkurs chemia02

Czytaj więcej...

Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada. Święto wszystkich bajkowych postaci to dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Z inicjatywy wolontariuszek Szkolnego Klubu Wolontariatu: Olgi, Katarzyny, Mai i Marianny 6 listopada 2017r. nasza szkoła przeniosła się w świat bajek.

Dzień pozsaci z bajek 01 Dzień pozsaci z bajek 05Dzień pozsaci z bajek 19

Czytaj więcej...

Październik w grupe 0b był bardzo aktywny. Drugi miesiąc w szkole dzieci rozpoczęły ż szerokimi uśmiechami, obchodząc Światowy Dzień Uśmiechu. W tym dniu odwiedziły też gabinet szkolnej pielęgniarki. Pozostając w temacie zdrowia, dzieci gościły u siebie jednego z rodziców, który jest ratownikiem medycznym. Pan ratownik bardzo ciekawie opowiadał o swojej ciężkiej pracy. 19 października dzieci wybrały się na wycieczkę do lasu, do Blotkowa. Pani z nadleśnictwa oprowadziła grupę po lesie i przekazała wiele cennych informacji. Następnego dnia dzieci odwiedziły piekarnię państwa Kaczmarków. Poznały tam kolejne etapy powstawania chleba oraz skosztowały świeżego bochenka i otrzymały słodki upominek. Pod koniec miesiąca, w ramach tematu "na starej fotografii", chętne dzieci miały okazję założyć rekwizyty i pozować do zdjęć. (IM)

pazdziernik gr 0b 20   pazdziernik gr 0b 01

Galeria: Październik w grupie 0 B

KURSY PŁYWANIA

dla przedszkolaków, dzieci, młodzieży i dorosłych.

ZAPISY: 603 603 139

Więcej informacji na stronie: www.wibiki.najlepsza.pl