słoneczko podziekowanie

Dyrektor szkoły informuje, że zebrania z rodzicami odbędą się w poniedziałek 22 stycznia 2018r. o godz. 17:30.

zebranie z rodzicami

Od poniedziałku 22 stycznia nastąpią zmiany w planie lekcji. Aktualny plan dostępny jest już w e-dzienniku oraz w zakładce Plan lekcji.  

nowyplan

pierniki podziękowanie

15 stycznia grupy przedszkolne 0a i 0b wyjechały na wycieczkę do sali zabaw WMB do Leszna. Wycieczka była nagrodą za zdobycie czołowych miejsc w konkursie "Piernikowy zawrót głowy". Na dzieci czekało wiele atrakcji: konkursy zręcznościowe, zabawy z przebieraniem oraz prace plastyczne o tematyce zimowej. Każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie.

wmb 04   wmb 06

W piątek 12 stycznia odbył się Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla uczniów ośmioletnich szkół podstawowych. W konkursowych zmaganiach udział wzięło dziesięcioro uczniów. Wyniki konkursu.  

matematyka48

W czwartek 11 stycznia odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego dla uczniów ośmioletnich szkół podstawowych. W konkursowych zmaganiach udział wzięło pięcioro uczniów. Wyniki konkursu. 

test methods clipart 1

W środę 10 stycznia odbył się Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla uczniów ośmioletnich szkół podstawowych. W konkursowych zmaganiach udział wzięło dziesięcioro uczniów. Wyniki konkursu.  

„Nikt nie jest aż tak biedny, aby nie mieć nic do dania…
Dawaj to, co masz: dla niektórych może to być więcej, niż myślisz.
(H. W. Longfellow)

Zakończyliśmy w naszej szkole zbiórkę materiałów opatrunkowych w ramach akcji ”Opatrunek na ratunek” prowadzonej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Zbieraliśmy bandaże, plastry, igły, strzykawki dla szpitali misyjnych w Afryce. Z naszych darów skorzystają szczególnie dzieci, które żyjąc w surowych warunkach, często ulegają wypadkom, poparzeniom lub skaleczeniom oraz ludzie najbiedniejsi, których nie stać na wizytę w państwowych szpitalach.  Dzięki „wielkim sercom” i empatii naszych małych i dużych uczniów udało nam się zebrać aż trzy kartony potrzebnych materiałów opatrunkowych, które 28 grudnia zostały przekazane fundacji. Pamiętajmy, że największą nagrodą jest świadomość, że gdzieś, choćby nawet w najdalszym krańcu świata żyje osoba, której mogliśmy pomóc. Dziękujemy! (ES)

IMG 20171220 132529IMG 20180101 162219

Ostatni dzień nauki przed świętami Bożego Narodzenia nie był zwyczajny. W powietrzu unosił się zapach choinek i świątecznych ciast. Na korytarzach słychać było nieustające życzenia, a rozlegający się dźwięk dzwonka kojarzył się tym razem z postacią w czerwonym płaszczu. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim. Najpierw w pięknie udekorowanych salach odbyły się klasowe wieczerze. Potem członkowie społeczności szkolnej zgromadzili się w auli, by obejrzeć montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez uczniów z kl. VIId, IIc i b. Między kolejnymi tekstami poetyckimi ukazującymi istotę świąt Bożego Narodzenia, zabrzmiały piękne kolędy i piosenki świąteczne. Nie zabrakło też życzeń od dyrekcji szkoły.

swieta przedstawienie23 swieta przedstawienie24

życzenia2017

W naszej szkole w grudniu przeprowadzono akcję pn. „Piernikowy zawrót głowy”. Dochód ze sprzedaży pierników przeznaczono na pomoc Elizie.

pierniki 12   pierniki    pierniki 17

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiglu wraz z społecznością szkolną dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję „Piernikowy zawrót głowy”. 

Dzięki Państwu mogliśmy pomóc Elizie.

W ramach akcji przeprowadzono konkurs. Jego wyniki są następujące:

Czytaj więcej...

Ośmioro uczniów uczestniczących w zajęciach świetlicowych udało się we wtorek, 12 grudnia do Urzędu Miejskiego w Śmiglu, w celu złożenia pani burmistrz i pracownikom urzędu życzeń świątecznych od społeczności naszej szkoły. W darze zanieśli symbole świąteczne, choinkę i anioła, wykonane przez uczniów, orzechy, a także pierniki upieczone przez panie pracujące w świetlicy. Na koniec składając życzenia, uczniowie podzielili się z panią burmistrz opłatkiem. Kolędnicy otrzymali w prezencie słodycze. 

u pani burmistrz 01