Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele.
Od dzisiaj do końca września będzie prowadzona w naszej szkole akcja charytatywna "Okulary dla Afryki".
Co zbieramy?
– przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych
– używane okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych (korygujących astygmatyzm)
Żeby ułatwić pracę członkom Fundacji, do której prześlemy okulary, prosimy, aby w miarę możliwości przygotować je według poniższej instrukcji.
Jak przygotować okulary?

okulary dla afryki

Czytaj więcej...

14 września br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXV Biegu Olimpijskim im. Ireny Szewińskiej w Racocie.

bieg olimp racot1

 

Dyrektor szkoły informuje, że w planie klas IV - VIII nastąpiły małe zmiany w przydziale sal lekcyjnych, które obowiązują od poniedziałku 16 września. Prosimy o sprawdzenie zmian w planie lekcji - kliknij tutaj.

plan zaj

Drodzy Rodzice!

Wzorem lat ubiegłych przedstawiamy Państwu ofertę ubezpieczenia od NASTĘPSTW NIESZCZĘŚLIWYCH WYPADKÓW:

Ogólne warunki ubezpieczenia 2019  

OFERTA UBEZPIECZENIA NNW-polisa - składka 48zł

Formularz – zgłoszenie rozszczenia

W roku szkolnym 2019/2020 opiekunem uczniów z tytułu obsługi ubezpieczenia jest p. Tomasz Kołowrotkiewicz z Poznania.

Wszystkie pytania dotyczące ubezpieczenia i zgłaszania wypadków należy kierować do niego.

Czytaj więcej...

nabór  do chóru śmigiel

Dyrektor szkoły informuje, że zebrania z rodzicami odbędą się w poniedziałek 16 września 2019r. o godz.17:45. 

Zebranie CLIPART

Miło nam poinformować, że po 6 latach uczniowie ze szkoły w Śmiglu znów będą mieli możliwość sprawdzenia znajomości języka angielskiego i niemieckiego, a także nawiązania kontaktów z rówieśnikami z różnych krajów europejskich. Od tego roku szkolnego Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu br. uczestniczy bowiem w projekcie partnerskim w ramach programu Erasmus+, finansowanego ze środków UE, „Praca to sukces, a czas to pieniądz, czyli powrót do korzeni”. Przez 2 lata będziemy współpracować z placówkami o podobnym profilu z Francji, Rumunii oraz Litwy. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pan Wojciech Adamczewski.

erasmus plus

Dyrektor szkoły informuje, że od poniedziałku 9 września, uczniowie klas V będą jeździć I kursem o godz. 7.05. Zmiana harmonogramu dowozu podyktowana jest bezpieczeństwem uczniów dowożonych (brak miejsc siedzących w czasie kursu o godz. 7.30).

komunikat

W związku z zapytaniami informujemy, że Fundacja "Być bardziej" w roku szkolnym 2019/20 nie będzie przeprowadzać programu "Dzwonek na obiad". Niestety nie można składać wniosków i starać się o finansowanie obiadów dla dzieci.

Z powodu licznych remontów przeprowadzanych w naszej szkole informujemy, iż sala do zajęć socjoterapeutycznych będzie oddana do użytku w drugim półroczu roku szkolnego.

W roku szkolnym 2019/2020 będzie kontynuowana akcja zbioru makulatury. Pierwsza zbiórka w ostatni poniedziałek października – 28.10 w godzinach 7.30 – 15.30, makulaturę zważoną i podpisaną – np. 20 kg - klasa 1a, przynosimy do gabinetu 109a i 109b.

W poniedziałek 2 września, po dziesięciotygodniowej przerwie, rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Pierwszym elementem uroczystości była msza święta. Potem członkowie społeczności szkolnej udali się na boisko. Po powitaniu przybyłych gości, uczniów (szczególnie przedszkolaków i pierwszoklasistów), nauczycieli i rodziców, pan dyrektor Robert Plewka dokonał uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020, omówił jego organizację i plany na przyszłość. Później głos zabrała burmistrz Śmigla, pani Małgorzata Adamczak, która wręczyła panu dyrektorowi powołanie na kierowanie placówką przez kolejne 5 lat, oraz życzyła wszystkim zebranym wytrwałości, zapału do pracy oraz sukcesów. Na zakończenie członkowie społeczności szkolnej pożegnali odchodzącą na emeryturę nauczycielkę biblioteki, panią Krystynę Biniaś. Po uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

rozpoczecie roku szkolnego 18 rozpoczecie roku szkolnego 24

Galeria Inauguracja roku szkolnego 2019/20120