W czwartek 5 grudnia odbyły się w naszej szkole Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Tenisie Stołowym Dzieci. Prawo startu w zawodach miały drużyny z 6 powiatów rejonu leszczynskiego. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta: Katarzyna Nowak, Weronika Trybuła i Julia Borowska oraz chłopcy: Piotr Wieczorek, Miłosz Kmieciak i Kacper Paul. Nasze zawodniczki okazały się bezkonkurencyjne i zostały mistrzyniami rejonu nie tracąc nawet seta. Drużyna chłopców zajęła 3 miejsce przegrywajac po emocjonujacych meczach z mistrzami i wicemistrzami rejonu 3:2. Dziewczyny uzyskała awans do Mistrzostw Wielkopolski, które odbędą się w styczniu. Gratulacje dla naszych dziewcząt i chłopców. Trzymamy również kciuki za dziewczęta i życzymy sukcesów na wyższych szczeblach. (KN)

mistrzostwa rejonu tenis 20

Galeria: Drużynowe Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w Tenisie Stołowym Dzieci

Pod koniec listopada drużyna chłopców brała udział w turnieju piłkarskim organizowanym z okazji otwarcia kompleksu boisk w Starym Bojanowie.

received 462757000935541

Grupy zerówkowe w ostatni piątek listopada obchodziły andrzejki.

zerowka foto2

Dyrektor szkoy informuje, że 9 grudnia od godz.17:30 odbędzie się tzw. "otwarty poniedziałek".

learn stationery 03 vector 11853

2 i 3 grudnia br. w Zbąszyniu odbyły się Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach. W poniedziałek naszą szkołę reprezentowali Wiktor Skrzypczak, Adam Dorynek, Fabian Basiura i Lena Łupicka, zajmując 8 miejsce na 47 szkół z całej Wielkopolski. We wtorek do zmagań przystąpiła starsza grupa w składzie Julia Wieczorek, Dominik Tomowiak, Wiktoria Stasiak, Julia Stasiak kończąc je na 11 miejscu spośród 34 drużyn.

szachy

26 listopada w naszej szkole odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Młodzieży. W kategorii dziewcząt drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce, (Weronika Świniarska, Julia Wawrzyniak i Sylwia Starkbauer), w kategorii chłopców zajęliśmy II miejsce (Bartosz Ludwiczak, Filip Trybuła i Konrad Nadolny). Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców uzyskała awans do mistrzostw rejonu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

tenis 01   tenis 02

 

W dniach 14 i 15 listopada uczniowie klas III d, czwartych i piątych wzięli udział w wyjazdowych zajęciach w Laboratorium Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego w Poznaniu. Zajęcia były ostatnim punktem projektu edukacyjnego „Koder Junior”. Uczestnicy w kilkuosobowych grupach budowali z klocków Lego bolidy przyszłości, badali ich prędkość i wytrzymałość na torze. Następnie samochody zostały zaopatrzone w napęd i silnik. Zadaniem dzieci było też zaprogramowanie ruchu pojazdów.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom programu KODER JUNIOR i życzymy sukcesów w kodowaniu i programowaniu.

Katarzyna Grocka, Agnieszka Jankowska,
Hanna Mielcarek, Anna Smelkowska, Magdalena Zimniak

koder junior1 koder junior2

26 listopada klasa 2b i 2d wybrały się na wycieczkę do Poznania do Teatru Animacji, gdzie obejrzały spektakl "Nowe szaty króla" oraz poznały kulisy teatru na spotkaniu z aktorami. Drugim punktem było zwiedzanie wystawy w Teatrze Narodowym. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć Betlejem Poznańskie i poczuć atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. (IM)

wizyta w teatrze animacji

Uczniowie klas 5d i 5e 26 listopada wyjechali do Poznania. W stolicy Wielkopolski najpierw wzięli udział w warsztatach czekoladowych, podczas których poznali proces powstawania czekolady, degustowali ziarna kakao oraz tworzyli własną tabliczkę czekolady z wizerunkiem koziołków poznańskich. Następnie udali się na spacer po Starym Mieście. Po czym odwiedzili Rogalowe Muzeum Poznania. Tam usłyszeli legendę o powstaniu rogali i zobaczyli, jak wygląda proces ich wyrobu. Ponadto o godz. 12.00 z okien muzeum obejrzeli pokaz słynnych koziołków. Na koniec otrzymali wyjątkowe certyfikaty czeladnicze. (r)

poznan513 poznan516

Galeria Poznań na słodko czyli 5d i 5e na wycieczce

 

W listopadzie uczniowie klasy I c, korzystając z uprzejmości prezesa Banku Spółdzielczego w Śmiglu, mieli okazję poznać specyfikę funkcjonowania placówki. W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się m. in. dlaczego warto gromadzić oszczędności oraz w jaki sposób dokonywać bezgotówkowych płatności. Na koniec spotkania obdarowani upominkami uczniowie z uśmiechem na twarzy podziękowali panu prezesowi i pracownikom banku. Spotkanie miało nie tylko wymiar edukacyjny, ale także przyczyniło się do integracji uczniów ze środowiskiem lokalnym. (JS)

wizyta w banku