29 października odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. Wzięło w nim udział siedmioro uczniów z klas VIII. Najwyższe wyniki uzyskali uczniowie z kodami JP01  16 punktów , JP02  - 15 punktów. oraz JP06 -14 punktów na 50 możliwych. Żadnemu z uczestników nie  udało zakwalifikować się do etapu rejonowego.

j polski

W poniedziałek 28 października odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Matematyczego. W zmaganiach udział wzięło 15 uczniów. NIestety żaden z uczniów nie uzyskał wymaganej ilości punktów aby przejść do etapu rejonowego.

MATEMATYKA

 

Wyniki konkursu prezentują się następująco: 

Czytaj więcej...

We wtorek 22 października odbyło się uroczyste otwarcie Strefy Aktywności, która powstała na boisku przy naszej szkole. Wraz z uczniami wstęgę przecięła Burmistrz Śmigla - pani Małgorzata Adamczak. Strefa podzielona jest na dwie części. W jednej znajdują się urządzenia do zabawy dla dzieci, m.in. huśtawki, zjeżdżalnie, konstrukcje do wspinaczki, a w drugiej siłownia oraz miejsca do gry w ping-ponga, szachy i piłkarzyki. Koszt inwestycji wyniósł 447.737,42 zł, z czego 50 000,00 zł dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Plac jest ogólnodostępny dla mieszkańców Śmigla.

boisko

Zdjęcia z otwarcia: http://elka.pl/content/view/94905/79/

Z okazji 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej i wydarzeń z nią zwiazanych, w Śmiglu odbyło się kilka uroczystości, w których udział wziął poczet sztandarowy naszej szkoły.

1 września - msza świętej w intencji ofiar II wojny światowej, która odbyła się w kościele p.w. NMP Wniebowziętej w Śmiglu.

15 września - msza święta w intencji Zygmunta Białeckiego - pierwszej ofiary II wojny światowej w Śmiglu i odsłonięcie pamiątkowej tablicy.

30 września - msza święta i uroczysty apel poległych z okazji 80-tej rocznicy pierwszego rozstrzelania mieszkańców Śmigla.

23 października - msza święta w intencji pomorgowanych Śmigielan w 80-tą rocznicę drugiej egzekucji. 

1 września  15 września   30 września   23 października   

Z tej okazji w naszej szkole powstała również okolicznościowa wystawa.

wystawa

22 października odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego. Wzięło w nim udział dwanaścioro uczniów z klas VII i VIII. Najwyższe wyniki uzyskali uczniowie z kodami JA06 zdobywając 25 punktów na 50 możliwych, JA11 oraz JA14 po 23 pkt. Niestety żaden z uczestników nie zakwalifikował się do etapu rejonowego.

j ang

Poniżej przedstawiamy wyniki pozostałych uczestników:

Czytaj więcej...

obiady XI 19r

W szczególności dla uczniów klas pierwszych 14 października jest dniem wyjątkowym w naszej szkole. Jest to dzień pasowania na ucznia. Krótki występ artystyczny zaprezentowany przez pierwszoklasistów zaproszonym gościom umilił ten wyjątkowy czas. Po odśpiewaniu piosenek i wyrecytowaniu wierszy nastąpiło ślubowanie, w którym uczniowie klas pierwszych zobowiązali się godnie reprezentować naszą szkołę solidnie wypełniając obowiązki ucznia. Po złożeniu przyrzeczenia pan dyrektor uroczyście pasował każdego pierwszaka, wychowawcy wręczyli pamiątkowe dyplomy, a rodzice upominki. Dyrektor szkoły złożył gratulacje i życzył samych sukcesów w nauce. W imieniu władz samorządowych gratulacje złożył również pan Marcin Jurga – Zastępca Burmistrza Śmigla.

pasowanie 19   pasowanie 41   pasowanie 55

Czytaj więcej...

W październiku klasa 2b gościła pana myśliwego z Koła Łowieckiego rejonu Śmigiel. Uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca i pasja myśliwego, czym różni się od pracy leśniczego. Drugoklasiści mieli także okazję posłuchać ciekawostek na temat zwierząt leśnych. Uczniowie przekonali się również jak ważna i potrzebna jest praca myśliwego. IM

wizyta myśliwego

W dniu 11.09.2019r. i 09.10.2019r. uczniowie klasy IIf i IIc, wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do Castoramy w Lesznie, w czasie, której wzięli udział w warsztatach „Majsterkowo” dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Podczas ich trwania mogli przekonać się, jak wygląda praca kasjera, a także zobaczyć narzędzia, którymi posługuje się stolarz. W trakcie zajęć każdy z uczniów mógł własnoręcznie pod opieką prowadzących stworzyć swój własny, niepowtarzalny i wyjątkowy domek – skarbonkę. Następnie odbył się krótki quiz dotyczący ekologii, w którym każde z dzieci wzięło udział.Drugoklasiści świetnie się bawili i zapewniali, że chętnie wrócą na kolejne zajęcia za rok. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek. RK

majsterkowanie

zyczenia DEN1