W poniedziałek 16 września br. obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Tego dnia wielu uczniów i nauczycieli zadbało o strój w kropki. Również na wielu zajęciach lekcyjnych „bohaterka dnia” przewijała się jako temat główny. Uczniowie starszych klas mogli wziąć udział w konkursie fotograficznym, którego wyniki poznamy wkrótce.

dzień kropki 03 dzień kropki 27

Galeria Dzień Kropki

obiady X 19r

Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele.
Od dzisiaj do końca września będzie prowadzona w naszej szkole akcja charytatywna "Okulary dla Afryki".
Co zbieramy?
– przede wszystkim okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych
– używane okulary korekcyjne dla dzieci i dorosłych o wartościach plusowych i minusowych, ale bez wartości cylindrycznych (korygujących astygmatyzm).

Okulary można przynosić do pani Izabeli Wajski p.206 lub pani Marceliny Wysokińskiej sala 09.

Żeby ułatwić pracę członkom Fundacji, do której prześlemy okulary, prosimy, aby w miarę możliwości przygotować je według poniższej instrukcji.
Jak przygotować okulary?

okulary dla afryki

Czytaj więcej...

14 września br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXV Biegu Olimpijskim im. Ireny Szewińskiej w Racocie.

bieg olimp racot1

 

Dyrektor szkoły informuje, że w planie klas IV - VIII nastąpiły małe zmiany w przydziale sal lekcyjnych, które obowiązują od poniedziałku 16 września. Prosimy o sprawdzenie zmian w planie lekcji - kliknij tutaj.

plan zaj

nabór  do chóru śmigiel

Dyrektor szkoły informuje, że zebrania z rodzicami odbędą się w poniedziałek 16 września 2019r. o godz.17:45. 

Zebranie CLIPART

Miło nam poinformować, że po 6 latach uczniowie ze szkoły w Śmiglu znów będą mieli możliwość sprawdzenia znajomości języka angielskiego i niemieckiego, a także nawiązania kontaktów z rówieśnikami z różnych krajów europejskich. Od tego roku szkolnego Szkoła Podstawowa im. Konstytucji 3 Maja w Śmiglu br. uczestniczy bowiem w projekcie partnerskim w ramach programu Erasmus+, finansowanego ze środków UE, „Praca to sukces, a czas to pieniądz, czyli powrót do korzeni”. Przez 2 lata będziemy współpracować z placówkami o podobnym profilu z Francji, Rumunii oraz Litwy. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pan Wojciech Adamczewski.

erasmus plus

Dyrektor szkoły informuje, że od poniedziałku 9 września, uczniowie klas V będą jeździć I kursem o godz. 7.05. Zmiana harmonogramu dowozu podyktowana jest bezpieczeństwem uczniów dowożonych (brak miejsc siedzących w czasie kursu o godz. 7.30).

komunikat

W związku z zapytaniami informujemy, że Fundacja "Być bardziej" w roku szkolnym 2019/20 nie będzie przeprowadzać programu "Dzwonek na obiad". Niestety nie można składać wniosków i starać się o finansowanie obiadów dla dzieci.

Z powodu licznych remontów przeprowadzanych w naszej szkole informujemy, iż sala do zajęć socjoterapeutycznych będzie oddana do użytku w drugim półroczu roku szkolnego.

W roku szkolnym 2019/2020 będzie kontynuowana akcja zbioru makulatury. Pierwsza zbiórka w ostatni poniedziałek października – 28.10 w godzinach 7.30 – 15.30, makulaturę zważoną i podpisaną – np. 20 kg - klasa 1a, przynosimy do gabinetu 109a i 109b.